Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @uzaysan, içinde söyledi: Green Card Kazanınca Ailenizin Tepkisi Ne Oldu?

@FreeMen, içinde söyledi: Green Card Kazanınca Ailenizin Tepkisi Ne Oldu?

Güzel bir başlıkmış iki kelam da ben edeyim, kısmet olurda çıkarsa GC içinde yazarız tabi 🙂 Yurtdışı isteğimin olduğunu biliyorlar fakat ben 2 sene boyunca GC'ye başvururken hiç söylemedim haberleri bile yoktu(hayallerime başkalarını dahil etmem 🙂 ), sonra baktım GC'den umut yok F1 ile gideyim dedim okul falan ayarladım artık her şey ödeme kısmına ve vize randevusu almaya kalmıştı ve artık aileye söyleme zamanı geldi diye düşünüp söyledim, söylemez olaydım 😃 Bilinçli bir aileye sahibim çok şükür fakat F1 vizesinde çalışma izni olmadığı için ''bize bir garanti vermiyorsun, gittiğinde çalışma iznin olmadan ne yapacaksın?'' gibi mantıklı sorularla geldiler 🙂 Soru doğru fakat kendimce tutunabileceğimi düşünüyorum hala, en kötü dil öğrenip geri döneriz ne olur yani. F1 sürecinde tanıştığım kişiler şu an da ABD'de fink atıyorlar, hatta birisi forumdan bir arkadaş 🙂 Tabi greencard çıksa destek olurlar biliyorum o farklı bir olay. Zaten o sıra konsolosluklar pandemiden ötürü yine kapanınca bende F1 vizesini kapadım, üstelemedim. Konsolosluklar tekrar düzgün çalışma düzenine geçerse F1 için yine çabalayacağım, artık aile de saygı duyacak yapacak bir şey yok.

Böyle durumlarda olayı güzel izah edince mantıklı bir ailenin çocuğuna köstek olacağını düşünmüyorum. GC demek bir nevi Dünya vatandaşlığı demek. Özlem duymalarıda önemli bir konu değil zira ''Uzak dediğin, önce içinde birikir insanın; sonrası yalnızca yoldur... '' 🙂

F1 vizesi çalışma izni veriyor bildiğim kadarıyla. Full time değil tabiki ama kampüs içinde haftada 20 saat çalışabiliyorsun diye biliyorum

Sadece kampüsde haftada 20 saat veriyor dediğiniz gibi fakat koskoca kampüste senin gibi işe ihtiyacı olan çok kişi olacağı için hangi birinizi işe alabilecekler sanki, yani o seçenek yok gibi bir şey.

• ⭐⭐⭐

@FreeMen nothing man vardı forumda onu tanıyomusunz bayadır girmiyor f1 le gitti ona bişey sormuştum cevap alamadım bayaadır 🥺

• @xarivas heyecanla okudum gerçekten çok orijinal tepki vermişsiniz 😃

• @ahsenaydgdu, içinde söyledi: Green Card Kazanınca Ailenizin Tepkisi Ne Oldu?

@FreeMen nothing man vardı forumda onu tanıyomusunz bayadır girmiyor f1 le gitti ona bişey sormuştum cevap alamadım bayaadır 🥺

Nothinman'in keyfi yerinde, LA'de şuan. Foruma pek girmiyor sanırım, instagramdan ulaşmayı dene istersen. F1 arefesinde onunlada baya istişare yapmıştık.

• ⭐⭐⭐

@FreeMen instagramını bilmiyorum ki biliyorsanız bana özelden gönderir misinz

• @xarivas merhabalar çok mutlu oldum sizin adınıza iyi ki telefonu değiştirmemişsiniz 🙂 daha 4 gün olmuş gideli nasıl geçiyor süreç 🙂 umarım her şey yolundadır.

• Annem çok üzüldü maalesef, ilk defa bu kadar üzgün gördüğümü söyleyebilirim. Üzüntülerle yaşamış bir kadın ama bu üzüntüsü beni etkiledi. Herkesin farklı bir hikayesi ve arkasında bıraktıkları, bırakacakları var. Annemin bu üzüntüsü dolayısıyla iyi bir araştırma sürecine girdim. Nelerle ikna edebilirim, nasıl derdimi anlatırım baktım. Bu da DS-260 formumu biraz geç göndermeme sebep oldu. O zaman da sıra numarama var diye rahattım. KCC form gönderim tarihine göre ilerledi. Bir sürü aksiyon oldu, hala sıramız gelmedi. Annem içten içe hala gitmemi istemese de, benim iyiliğim için kabul etti. Şu an tek beklentimiz mülakat.

Başta DV20,21 ve 22 kazananlarından gidemeyenler olmak üzere; umarım gerçekten isteyen herkesin mülakat alıp gidebildiği bir şekilde süreç tamamlanır. Gelecek yıllarda da umarım gitmeyi çok isteyen ve ihtiyacı olan arkadaşlara çıkar ve sorunsuz gidebilirler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Stiff hemen @Orhan-Cabarov mesaj yazıyorsun sana ikna etmen için tüyo versin. Senin durumundan çok daha zor bir durumu vardı sana anlatsın ki sende annene anlat ki yüreği rahatlasın

• @ayvalik10 biz zaten kendisiyle farklı bir forumda konuşmuştuk. O zamanlar buraya da üyeydim ama aynı kişi olduklarını bilmiyordum. İkna etme kısmını geçtim ben. Orhan'dan daha farklı yaklaşıyorum. Onun yaşadığına yakın zorluklar yaşayabilirim ama onun kadar duygusal yaklaşmamaya özen gösteriyorum 🙂 O yüzden deneyimlerini forumda paylaşması benim için kıymetli. Kendisi için de en iyisini diliyorum.

• @ahsenaydgdu orlando genel anlamda güzel henüz net bir görüşe sahip değilim ancak fazla nüfus olmaması ve etraftaki muhitlerin güzel ve genelde güvenli oluşu hoşuma gitti.

• @yenihayaletadam şimdilik güzel her şey bazen stres basıyor gereksiz yere ama halledeceğim 🙂

• @xarivas olur öyle şeyler ara ara şu 2-3 ayı bir atlatırsan gerisi gelir gibi orlando hakkında yazılar paylaşırsanız seve seve okurum eğer gc kazanırsam aklımda ki yerler arasında 🙂

• @Stiff İlk zamanlardaki gibi değilim artık. En azından artık ağlamıyorum. 😃

• Bizim ilk başvurumuz eminim ailelerimiz çok sevinirler gc kazanırsak çünkü zaten abd den önce farklı ülkeleri araştırmaya başladığımızı, bir süredir birikim yaptığımızı biliyorlar ve destekleri yadsınamaz, iyi ki varlar. Eşim ve ben tr şartlarında fena para kazanmıyoruz, ailelerimizin de manevi desteği bizler için yeterli umarım daha güzel bir ülkede istediğimiz hayatı yaşayabiliriz

• @redsat2000 bişey sormak istiyorum. Bende bisüre eşimi götürmek istemiyorum.eşler 6 ay içinde ABD’ye girmezse 1-2 yıl sonra onlara greencard alabilirmiyiz

• @enemy, içinde söyledi: Green Card Kazanınca Ailenizin Tepkisi Ne Oldu?

@redsat2000 bişey sormak istiyorum. Bende bisüre eşimi götürmek istemiyorum.eşler 6 ay içinde ABD’ye girmezse 1-2 yıl sonra onlara greencard alabilirmiyiz

@enemy O durumda işler çok uzun sürebilir. Tavsiyem Mülakatı ve sağlık kısmını tamamla . Her ikimizde Immigration vizeni alın. Sen uzun süreli kalış , eşin ise kısa süreli (1 hafta-15 günlük gibi) giriş çıkış yapsın. Ondan sonra 6 ay Türkiye’de kalabilir . Eğer eşinin vizesi olup, gitmezse 6 ay sonrası sağlığı ve vizeyi yenilemesi gerekecek .

• @redsat2000 yok ben mülakata hiç götürmek istemiyorum onları. Ben tek gidip 1-2 yıl sonra onlara greencard istesem olmaz mı

• @Sabri-FT ben ilk dediğimde bir tane oğlum onuda abd mi göndereyim falan dediler. 4-5 ay gibi sürede her gün akıllarına girmeye çalıştım ve oldu. artık babam annem çık git kendini kardeşini kurtar diyor. onlara çıkışmadan yavaş tonda akıllı ve mantıklı şekilde anlatırsanız herşeyi fikirleri değişebiliyor

• @Nurlan07 urfalı bir ailen varsa türkiye standart ailelerden 2 kat daha zor akılarına birşey sokmak ama yavaş yavaş akılarına girmeyi başardım nerdeyse. Sonucun %100 sonuçlanması için green card kazanmak şart artık bu saaten sonra.

Kısacası imkansız diye birşey yok sadece daha zamanı gelmemiştir.

• @enemy, içinde söyledi: Green Card Kazanınca Ailenizin Tepkisi Ne Oldu?

@redsat2000 yok ben mülakata hiç götürmek istemiyorum onları. Ben tek gidip 1-2 yıl sonra onlara greencard istesem olmaz mı

@enemy 3 seçeceğin var .

1. Benim gibi hiç ABD macerasına aileni 5 sene dahil etmezsin. Vatandaşlık sonrası başvuru yapıp ailene 3 senelik GC ile işlemi tamamlarsın. Eşler açısından zorlu bir süreç .
    2. GC mülakat esnasında eşinin mülakata giriş hakkını Gelecek yıl Ekim ayına kadar uzatmayı konuşabilirsin. Onun için gerekçe göstermen ve Ds 260 formunu eşinin doldurmuş olman şart. Nihai Karar Konsolosluğa kalmış . Bana o dönemde böyle bir opsiyon sunmuşlardı.
    3. ABD gittikten sonra senin dediğin gibi 1-2 sonra Gc için başvuru yapabilirsin . Ancak avukat masrafları ve bekleme süresi uzun ve yorucu . Eşinin işlemleri için İngilizcesi ve yol yordam konusunda bilgisi yoksa başında olman gerekebilir.

Karar senin

Benzer Başlıklar

• 9
  • 40
  • 4
  • 3
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

123

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |