Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar,
    Biraz geç oldu ancak geçtiğimiz ay gerçekleştirdiğimiz mülakatımızı 2018 ve 2019 kazananlarına faydalı olması açısından buraya yazmak istedik. Aslında herkesin anlattığı gibi aylarca bekledikten sonra en rahat kısmının aslında mülakat olduğunu düşündük biz 🙂 Evraklarınız tam ise hiç korkmanıza gerek yok.
    Mülakatımız 12.07.2018 tarihinde idi. Şehir dışından geleceğimiz için 09.07.2018 pazartesi gününe Unganlardan saat 11.00'e aldık. 3 Kişilik bir aileyiz,oğlumuz 4 yaşında.
    Unganlara gittiğimizde ilk önce pasaportlarımızı verdik. Daha sonra bekledik. Sırasıyla Mehmet Ungan muayenemizi gerçekleştirdi. Gayet güler yüzlü ve kibardı. Aşılarımızı tabiki yaptı 2'şer tane. Muayene ve aşılar sonrasında eşim ve benim için kişi başı 250 $ ödedik. Oğlum içinde 175 $ ödeme yaptık. Düzen laboratuvarında da tahliller ve röntgen için eşim ve ben toplamda 235 $ ödeme yaptık. Oğlumuz için tahlil istenmedi. Sonuçta 3 kişilik bir aile olarak toplam 910 $ ödedik, kredi kartı çektirdik.
    Sonuçları ertesi gün (10.07.2018) öğleden sonra aldık.
    Perşembe günü, 12.07.2018'de saat 9.30'daki konsolosluk randevumuza 8.30 gibi gittik. Ancak kalabalıktı. Randevu saatine göre sıraya alıyordu görevli. Yanımızda elektronik hiçbir şey yoktu. İçeride su ve ayrıca çocukların vakit geçirebileceği mini oyun alanı var. Girdiğimizde bize bir numara verildi. İlk olarak evrak teslimi için numaramız geldiğinde gerekli evraklarımızı teslim ettik. Evraklarımızı teslim ettikten 5 dk sonra numaramız tekrar yandı. Ödeme gişesine gidip ödemeyi yaptık, 3 kişi 990 $ nakit olarak ödedik. Bir süre sonra mülakat için çağrıldık. Camlı bölmeden görevli kişi nereye gideceğimizi, ne iş ile uğraşacağımızı sordu. Hatta oğlumuz biraz sıkılmaya başlamıştı ki "sen Amerika'da ne yapacaksın bakalım" diyerek oğlumuza soru yöneltti. O da "oyuncak alacağım" dediğinde "benim için oyuncağının resmini şuraya çizer misin?" diyerek ona kağıt ve kalem verdi. Bizim için çok güzel geçen bir mülakattı. Görevliler çok ilgili. Kısa mülakat sonunda "vizeniz onaylandı" dedi ve işte pasaportların belirttiğimiz PTT şubesine geleceğini söyledi. Mutlulukla çıktık. Mülakata girecek herkese başarılar diliyoruz.

• ⭐⭐

@gunduz bundan sonraki yeni hayatınızda bol sans dilerim. ✨ Paylasım için tesekkürler

• Yeni hayatınızda başarılar sayın @gunduz

• Yasaklı

Arkadaslar ben 7 hazirandaki mulakata esim ve cocugumu goturmedim mulakati kacirdim bolumunden yeniden esime ve cocuguma mulakat talep ettim bu arada ben amerikada calisiyorum gelen mailde konsolosluk 4 ay sonrasina sirasiyla vize randuvularini vermektedir yaziyor 30 eylul son tarihmi yoksa bu bizi kapsamiyormu cunku mulakat listedinde esimin ve cocugumun adi vardi yoksa 30 eylulde hepsini kapatiyorlarmi

• Merhaba, pttden paketimi aldim fakat ustunde eski adres yaziyor green cardimin gonderilecegi. Onu guncellemistim fakat burada guncel degil, ulkeye girerken duzeltme sansim var mi?

• ⭐⭐

@eylulb evet ülkeye giriş yaparken yeni adresinizi beyan edebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@evren DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Arkadaslar ben 7 hazirandaki mulakata esim ve cocugumu goturmedim mulakati kacirdim bolumunden yeniden esime ve cocuguma mulakat talep ettim bu arada ben amerikada calisiyorum gelen mailde konsolosluk 4 ay sonrasina sirasiyla vize randuvularini vermektedir yaziyor 30 eylul son tarihmi yoksa bu bizi kapsamiyormu cunku mulakat listedinde esimin ve cocugumun adi vardi yoksa 30 eylulde hepsini kapatiyorlarmi

30 Eylul herkes icin son tarih. KCC vizeleri cok rahat gondermiyor konsolosluga, Eylul ayinda nasil bir yol izleyecegi de belli degil net olarak, o nedenle mulakat tarihi alamama ihtimaliniz var.
    Ancak elinde vize olacagini bilirse konsolosluk size bir mulakat tarihi verecek diye dusunuyorum.

• @evren ne zaman talep ettiniz? Ben 26 haziranda 10 agustosa atandim. Min 7 hafta gibi dusunebilirsiniz.

• @Evren Bence şansınız hala issued vize sayısının 37K olması. Ama zaman da daralıyor, hassas bir durum.

• Yasaklı

@green01 ben 24 haziranda talep gonderdim hala bekliyorum kac gun sonra randuvu maili geldi size

• Yasaklı

@evren pardon 24 temmuzda gonderdim

• Yasaklı

@crazycells tesekkurler

• @evren 18 haziranda gonderdim 26 haziranda randevu verdiler. Sizinki asiri hassas suan. Mail atin isterseniz.

• Yasaklı

Tekrar mail attim haber bekliyorum lutfen randuvu verin diye heyecanla bekliyorum:(

• Unganlar .. 2 kişi 4028 tl 😞 üzdü

• @yekta DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Unganlar .. 2 kişi 4028 tl 😞 üzdü

Hamdolsun 😞 inşallah.... masallah.... 🙂 Selam ve dua ile... 🙂

• @yekta Yolun uzun daha senin 🙂 Çok harcamaların olacak.

Aman yarebbi.

Biz aşıların bazılarını önden yaptırarak 3 binin altında kalmıştık 4 kişi... Eski postlarimda yazmıştım 🙂 şuan olsa ve önden asi tamamlamasak herhalde 10bine doğru ilerledi fiyat 😞

• @yekta selam kk ile odedin sanirim. Seni kur farki etkilemis hocam 😞 o sabah kur kacta ise gun boyu o fiyat uzerinden odemeyi aliyorlar. umarim gorusmemize kadar su dolar biraz dengeye gelirde birde ordan gol yemeyiz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

37

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |