Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @bologna bence yükleme bekle kabul edilenler var çünkü

• @bologna yükleyecekseniz Türkçe ve ingilizce arka arkaya taratılmış tek PDF olarak yükleyin bence öyle istiyorlardı

• @mertdzkr, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Mail geldi sicil kaydini e devletten ingilizce istemiyor yeminli tercumandan istiyor birde orjinal dil ile birlikte

Hemen tercüme yaptırın. Güzelce tarayın. Yamuk olmasın. Yüklerken hem Türkçe, hem çeviri, hem e-devletten İngilizce indirdiğiniz hepsini yükleyin.
    Belgeleri yeni tarihli indirin. Öyle tercüme yaptırın.

• @bologna, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@sertas Türkçesini yüklersem galiba olay çözülür sonuçta ya Türkçe ya ingilizce istiyor , ingilizce olan yeminli tercüme diye tanımamış duruyor

İnceleyen görevliye göre farklı sonuçlar çıkıyor. Belki sizin belgeleriniz kabul edilecek. Bilmiyoruz.
    Arada belge yükleyip zamanı etkilenmeyen kişiler olduğu söyleniyor. Siz de arada belge eklemenin zamanı değiştirmediğini düşünüyorsanız, risk almamak için hemen yükleyin. Onların çalışma saatinden önce yükleyin. Sıra size gelebilir.
    Hem Türkçe hem de İngilizce, e-devletten yeni tarihli indirip yükleyin.

• @bologna, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@mertdzkr gerçekten adamlar açık açık neyi istediklerini yazmiyorlar ,sitesine baktığımda doküman isimlerini hep İngilizce Türkçe yazmış bir tek bu evrak için Arşiv kayıtlı adli sicil kaydı yazmış oraya bakıp ezbere iş yapan memur ingilizce olanı kabul etmiyor , ben de ingilizce yükledim birazdan risk alıp Türkçesini ekleyeceğim alt kısma ne yapayım

Yükleyecekseniz yeni tarihli, arşiv kayıtlı hem Türkçe hem İngilizce ikisini birlikte tekrar yükleyin.

• @mertdzkr yani aşırı stres oldum şuan. Evrak ekleyip sıranın başına da alırlarsa ona da korkuyorum iki durumda kötü yani

@mertdzkr yani aşırı stres oldum şuan. Evrak ekleyip sıranın başına da alırlarsa ona da korkuyorum iki durumda kötü yani

Malesef kimse tam olarak bilmiyor. İnceleyen görevliye göre değişiyor. Kendiniz karar verin.

• Bu ileti silindi!

• @mertdzkr evet gercekten cok sinir bozucu ki ingilizce dokumanda hem turkce hem ingilizcesi var... Bence deneyimsiz bir gorevli ingilizcesini sadece tercumesi zannediyor, edevletten alinmis orijinal dokuman oldugunu anlamiyor ve sansiniza bu gorevli denk geldi:/

• @sertas umarım bakalım en son başka bir arkadaşın 2 hafta 3 gün sonra mülakat emaili gelmişti. umarım bu hafta haber gelir.

• Please replace this upload with a scan of the original language document and a certified English translation. Please use our Document Finder at https://nvc.state.gov/find for acceptable documents guidelines.
    -Bu yazi geldi dun gece 1.45 de ve bu arada siranin en basina atiyor tekrardan umut etmeyin bence tekrar hemen bakarlar gibisine

• @projeon böyle bir liste varmıdır nereden ulaşılır bilmiyorum. Biz kendi avukatımızı bir tanidigimizin tavsiyesi ile bulmuştuk.

• @mertdzkr geçen gün bi arkadaş 3 hafta sonra onay aldığını söyledi ama

• @mertdzkr yani ben document finder kısmını okuyarak hepsini yükledim burada da yazmış ingilizce Fransızca Almanca birçok dilde alınabiliyor diye de belirtmiş ne saçma bir durum

• Hep problem çıkardıkları şey adli sicil kaydı anladığım kadarıyla ve hep farklı sebeplerden yazık bu insanlara ama bukadar basit bi problem yüzünden haftalarca tekrar bekliyoruz başta her şekilde yüklemedik şimdi elimiz kolumuz bağlı bende sadece İngilizce yükledim adli sicil kaydını e devletten alınmış Türkçesini göndericem avukata

• e-Devlet üzerinden indirilen İngilizce adli sicil kaydı belgelerinin en altında yer alan belge doğrulama açıklamaları da geçen yıl İngilizce oluyordu, ancak bu yıl indirilen İngilizce belgenin altındaki belge doğrulama açıklamaları her ne akla hizmet ise İngilizce değil, sadece Türkçe.

• @elma ama bu yıl ingilizce alıp sorun yaşamayan da birçok insan oldu

• Arkadaşlar Ucsis aşamasında affidavit of support ile ilgili bilgisi olan var mi? Yakin tanidigin veya arkadasin iliskiye olan sahitligi ile ilgili bir yazi mesela. Turkce olup cevrilmesi mi gerekiyor? Var mi submit eden bunu?..

• Arkadaşlar çok şükür onay maili geldi , evraklarda dün ekleme yapmadım.Hepsi Turkce adli sicil kaydı ingilizce idi bu sekilde sorun çıkmadı inşallah en kısa zamanda herkes sürecini bitirip vizesini alır.

• @bologna gözünüz Aydın çok şükür diyelim kurtardınız

Benzer Başlıklar

• 116
  • 57
  • 1
  • 2938
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

46

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |