Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• 6 subat benimkiydi

• @mertdzkr @bologna @GMT Henüz bir haber yok mu?

• @sertas beklemeye devam

• @mertdzkr inşallah yarın iyi bi haberle uyanırsınız merakla bekliyoruz

• Herkese merhabalar, aranıza yeni katıldım. Eşim ABD vatandaşı 10 yıllık evliyiz. 5 yaşında bir kızımız var. 24 haziranda onun işlemleri için randevu aldık. Benim adıma da daha önce eşim başvuru yapmıştı ancak yarıda bıraktık bazı nedenlerden dolayı. Forumda yazılanları okuyup süreci en kısa zamanda başlatmak istiyorum. Çok istifade ettim ve ediyorum. Tecrübelerini paylaşan herkese çok teşekkür ediyorum. Benim dileğim süreci uzatacak herhangi bir hata yapmadan -kızım 1.sınıfa başlamadan- Amerika’da olmak... Önerilerinize, tavsiyelerinize açığım:)
    Herkese bol şans diliyorum🌿

• @ahsenas merhaba 1. Sayfada detaylı bi şekilde anlatılmış nasıl bir yol izleyeceğiniz sürecinizde bol şans diliyorum biran önce işlemlerinize başlarsanız 1 en geç 1,5 yıl içerisinde bitirmiş olabilirsiniz bu süre bazen 1 yılın altına bile düşebiliyo

• Bu ileti silindi!

• @ecom teşekkür ederim. nereden ulaşabiliriz bu avukatlara? böyle bir liste vb bir şey var mı?

• @sertas henüz mülakat tarihi gelmedi beklemeye devam.

• @cokbekledik86 çok teşekkür ediyorum🙏🏻

• Mail geldi sicil kaydini e devletten ingilizce istemiyor yeminli tercumandan istiyor birde orjinal dil ile birlikte

• @mertdzkr eyvah ya size de aynı şekilde Yusuf bey gibi ancak daha iki gün önce sertas bey ve GMT e-devletten onaylandı çok gerginim şuan , hayırlısı mert bey hemen yükleyin

• @mertdzkr çok enteresan biz sadece e-devlet ingilizce yükledik her memur farklı değerlendiriyor demekki:(

• @bologna sizinde bugün gelir cevap inşallah iyi bir memura denk gelir küçük ayrıntılara takılmaz

• @sertas ne yapsam acaba şimdi Türkçe yuklesem mi ?

• @GMT Bugün gelir bence , Ankara konsolosluk taşınma durumu vardı taşındımı acaba bir de bayram var ama bayram sizi etkilemez , hadi inşallah güzel haberler gelir sizden de

• @bologna yeminli tercüme istemişler birde , yüklesen sorun olmaz gibi bizim arada yüklediğimiz belgeler süreyi etkilemedi ama bilemiyorum yine de 😞

• @sertas Türkçesini yüklersem galiba olay çözülür sonuçta ya Türkçe ya ingilizce istiyor , ingilizce olan yeminli tercüme diye tanımamış duruyor

• Anlamiyorum nasıl görevliden görevliye degisiyor orjinal belgeyi yuklemistim iste isin yoksa 3 ay daha bekle

• @mertdzkr gerçekten adamlar açık açık neyi istediklerini yazmiyorlar ,sitesine baktığımda doküman isimlerini hep İngilizce Türkçe yazmış bir tek bu evrak için Arşiv kayıtlı adli sicil kaydı yazmış oraya bakıp ezbere iş yapan memur ingilizce olanı kabul etmiyor , ben de ingilizce yükledim birazdan risk alıp Türkçesini ekleyeceğim alt kısma ne yapayım

Benzer Başlıklar

• 4861
  • 41
  • 18
  • 3
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

42

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |