Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

@uslanmaz mesela danışmanla çalışanlara laf söyleyenlere şöyle diyorum eğer danışmanla çalışsaydınız o size şunu derdi önce siz ve eşinize vize başvurusu yapalım vizenizi alın abd ye gidip gelin sonra çocuklara posta ile başvuru yapın derdi. Ve sizin başvurunuzu bunun üzerine kurardı. Hem maaşlarınızın bu seyahati finanse edeceğini kanıtlardınız hem de çocuklarınızı burada bırakacağınız için buraya döneceğinizin en büyük ispatı olacağından vize alırdınız. Demem o ki bu danışmanla çalışmak öcü değil. Sonuçta siz 160 dolar verdiniz kişi başı ve bu boşa gitti. Şimdi tekrar yapacaksınız ve red aldığınız için farklı bir hikaye ile oraya gitmelisiniz. Neyse hocam geçmiş olsun size. Verdiğim rahatsızlıktan dolayı özür dilerim herkesten.

• ⭐⭐⭐

@uslanmaz amerikauzmani instası

• @LordBolton çıkmadım

• @denizci10 size katılıyorum. herkez sanıyor ki ds160 formunu doldurmak zor. alakası yok, ds160 herkes hatasız doldura bilir ama sizi de dediğiniz gibi strateji belirleyemez.

• @denizci10, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@uslanmaz mesela danışmanla çalışanlara laf söyleyenlere şöyle diyorum eğer danışmanla çalışsaydınız o size şunu derdi önce siz ve eşinize vize başvurusu yapalım vizenizi alın abd ye gidip gelin sonra çocuklara posta ile başvuru yapın derdi. Ve sizin başvurunuzu bunun üzerine kurardı. Hem maaşlarınızın bu seyahati finanse edeceğini kanıtlardınız hem de çocuklarınızı burada bırakacağınız için buraya döneceğinizin en büyük ispatı olacağından vize alırdınız. Demem o ki bu danışmanla çalışmak öcü değil. Sonuçta siz 160 dolar verdiniz kişi başı ve bu boşa gitti. Şimdi tekrar yapacaksınız ve red aldığınız için farklı bir hikaye ile oraya gitmelisiniz. Neyse hocam geçmiş olsun size. Verdiğim rahatsızlıktan dolayı özür dilerim herkesten.

Kesinlikle katiliyorum

• Bu ileti silindi!

• daha önce yurtdışına çıkmamış olupta abd vizesi alan var mı ? 12 yıl önce çıkmıştım ama eski pasaportta yazıyor ayrıca kimlikle gürcistana gitmiştim. ds160 bunları yazabilir miyim yoksa son 5 yıl mı geçerli ?

• @Erdem-AKDEMİR e-devlet e girip yurda giriş çıkış sorgulama dediğinizde 2009 yılından itibaren yaptığınız tüm giriş çıkışları liste halinde alabiliyorsunuz. 5 sene içinde kimlikle bir giriş çıkışınız var ise yazabilirsiniz ve eğer bunu size sorucak olurlar ise elinizdeki belgeyi gösterebilirsiniz.

• @mistralcoo aa ben bunu bilmiyordum resmen hepsi saatine kadar yazıyor bu bilgi için teşekkür ederim

• @Erdem-AKDEMİR çok iyi birşey maaş bodrosu gibi çıkıyor demektir 😃 nufüs cüzdanı ile olanda yazıyordur o zaman teşekkürler

• @Erdem-AKDEMİR evet benim nüfus cüzdanı ile girdiklerim de çıkıyor

• yok başka ülkeye gitmedik diye abd vize vermeyecek gibi:D

• @Ping-PONG reis öyle güzel yazmışsınki kendimi gördüm yazında umarım hep beraber gideriz bu kötü ülkeden kurtuluruz

• Herkese merhabalar forumda ilk defa yazıyorum bir hatam olursa affedin lütfen. Ben vize alamayan Dv 2021 kazananlarındanım ve sizlerle B1/B2 vize sürecimi paylaşmak istiyorum. Vizeye başvurumu ocak 2022de yaptım ve eylül 2023 e tarih alabildim sonraki günlerde kontrol ederken anlık mart 2023 tarihinin açık olduğunu gördüm ve randevumu o tarihe aldım. O sıralar randevularin geri çekildiği döneme denk geliyordu ve randevum 20 Nisan 2022 ye çekildi. Aslında belki sizlere çok yardımcı olmayacak vize sürecim çünkü benim vizeye başvuru nedenim turistik amaç olmasının yanında (öğrenciyim) staj ayarlamak içindi. Vize görüşmesinde daha çok staj konusu üzerinde duruldu ve götürdüğüm bir çok destekleyici belgeye bakılmadı bile. Görüşmeyi afro-amerikan görevliyle gerçekleştirdim ve açıkçası bir ara belgelerime bakmak istememesinden dolayı red alacağımi düşündüm çünkü baya hazırlıklı gitmiştim ama hiçbir şeye bakmadı. Ben görüşme sırasında genel olarak hem turistik amaçlı hem de staj yapmak için vizeye ihtiyacım olduğundan ve bir yere başvurdugumdan bahsettim hastaneden belge var mı dedi yok dedim. Amerika'da gezmek istediğimden ve eski aile arkadaşlarımızı da görmek istediğimden bahsettim ama bunun üzerinde durmadı bile. Öğrenci belgem dahil hiçbir belgeye bakmadan onay kağıdı verdi. Bu arada ben ds 160 formunda dv 2021 için ds 260 doldurduğumu da açıklama kısmına yazmıştım ama bu konuda bir şey sorulmadı. Ek olarak şu bilgileri de vereyim ailemden dolayi yeşil pasaportum var ve daha önce hiç yurtdışına da çıkmadım görüşmeyi de İngilizce gerçekleştirdim.

• Selamlar arkadaşlar ufak bi sorum olacak, vizemi 2020 mart ayında iptal etmişlerdi tekrar başvuru yapabilirsiniz demişlerdi bende 2020nin nisnan ayında ds160 doldurup randevu tarihi aldım tabi o dönem hep ertelendi ve konsolosluklarını kapattılar. 3 ay önce yenileme için postayla gönderme hakkım olduğunu öğrendim ve gönderdim, ellerine ulaştıktan sonra şöyle bir mail aldım

“ABD Dışişleri Bakanlığı Istanbul Konsolosluk Bölümünden bir temsilci, Vize Başvurusu durumunuzu, ek bir konsolosluk mülakatı gerektiği için alttaki başvuru sahip(ler)inin randevu alması için güncelledi”

Randevu 2023 mart ayına bulabildim ama nasıl bi yol çizmem gerekir? Şuan yeniden başvuru yapıp ds-160 doldurup yeni bir başvuru mu yapsam? insanlar tekrar ds160 doldurdum falan diyorlar ama ais sisteminde o bölümü göremedim ben. Yada mülakat tarihini bekleyip görevlinin karşısına mı çıksam 2020 ds160 formumla red olasılığına karşılık yeni başvuru mu yapsam bilemedim

• ⭐⭐

@Umutcum vizeniz neden iptal edilmişti?

• ⭐⭐⭐

@Umutcum mart mülakatın öne alınırsa yeni öne alınan o tarihte girersin sil baştan randevu alsan ne değişecek onu anlamadım

• Arkadaşlar da-160 formunu 3. Defa düzeltip yollasam bir sorun teşkil eder mi? Maalesef 2. Formumdada 1-2 hata yapmışım. Mülakata münihte girecem.

• @ahsenaydgdu ds-160 ın eski tekrar başvuru yapın diyemezler mi? Onun için

• @LordBolton nedenini söylemiyorlar. Pandemi başlangıcı avrupadan yasaklanmıştı amerikaya giriş ya ondan yada 5 ay kalıp TR ye döndükten 2ay sonra tekrar dönmeye çalıştığımdan olabilir. O ara boşanma yaşadım oda ihtimal dahilinde net bişey yok söylemedikleri için.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

76

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |