Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

şu anda amerika da işsizlik maaşı artık en fazla 6 ay veriliyor. Ondan dolayı insanlar bir şekilde işe başlamak zorundalar.

• ⭐⭐

@SUAT-GUNAY, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@abrakadabra makaledeki son satır çok önemli buradakiler için...

Aynen öyle.
    Bir yerde işsizlik maaşına başvuru düşüyorsa 2 seçenek vardır:

1. İnsanlar o ülkeden kaçıyordur, başvuracak insan sayısı azalıyordur.
    2. İstihdam artıyordur, çalışmayan/çalışamayan insanlar da çalışmaya başlıyordur.

ABD'de iki seçenekten hangisi olduğunu hepimiz biliyoruz sanırım 🙂

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐

@abrakadabra, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@abrakadabra makaledeki son satır çok önemli buradakiler için...

Aynen öyle.
    Bir yerde işsizlik maaşına başvuru düşüyorsa 2 seçenek vardır:

1. İnsanlar o ülkeden kaçıyordur, başvuracak insan sayısı azalıyordur.
    2. İstihdam artıyordur, çalışmayan/çalışamayan insanlar da çalışmaya başlıyordur.

ABD'de iki seçenekten hangisi olduğunu hepimiz biliyoruz sanırım 🙂

Yada belki ülke ekonomisi şahlanıyordur.

• Abd'de işsizlik maaşları ile ilgili bilgi var

• Burada ise Türkiye'deki bilgiler

• @SUAT-GUNAY Bende Avusturya doğumluyum. oranın kontenjanından katılıyorum. fakat Türkiyede ortlama 2500- 3000 vize verilmesine rağmen Avusturyada 36 vize verilmiş. kimse başvurmuyormu acaba orada 🙂

• ⭐⭐

@SUAT-GUNAY ah ah… hadi hemen gelsin şu gün hemen çıksın hemen gidelim 😀

• @uzaysan Tamamdir greencard cikarsa belediyeden birine devredicem sende oyle yap 🙂

• ⭐⭐

@abrakadabra
    Analistler, işsizlik maaşı başvurularına ilişkin son verinin iş gücü talebinin arzı çok aştığını ve enflasyonun çalışma teşvikini yüksek tuttuğunu gösterdiğini belirtti.
    budur hocam olay... istihdam artıyor, mevcut işgücünden fazla talep var.
    bu da çalışacak kişiyi kapıyorlar demek.
    bu da ücretlerin artışı demek

• ⭐⭐

@abrakadabra
    Analistler, işsizlik maaşı başvurularına ilişkin son verinin iş gücü talebinin arzı çok aştığını ve enflasyonun çalışma teşvikini yüksek tuttuğunu gösterdiğini belirtti.
    budur hocam olay... istihdam artıyor, mevcut işgücünden fazla talep var.
    bu da çalışacak kişiyi kapıyorlar demek.
    bu da ücretlerin artışı demek

Aynen öyle.
    Ama tabi haberi okuduğunuzda bu çok kötü bir durummuş gibi lanse edilmeye çalışılmış 🙂

• @abrakadabra burasi TR baska nasil sunabilirlerdiki bu haberi,inan hic sasirmadim 😉

• ⭐⭐

@Hokkabaz36, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@uzaysan Tamamdir greencard cikarsa belediyeden birine devredicem sende oyle yap 🙂

Mantıklı. Belediyelerimiz gri pasaport ile insan kaçakçılığı yapmakta tecrübeliler zaten. Hizmetlerine greencard da eklerler bu sayede.

• Yasaklı

• Yasaklı

@uzaysan, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Hokkabaz36, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@uzaysan Tamamdir greencard cikarsa belediyeden birine devredicem sende oyle yap 🙂

Mantıklı. Belediyelerimiz gri pasaport ile insan kaçakçılığı yapmakta tecrübeliler zaten. Hizmetlerine greencard da eklerler bu sayede.

Wiki de bile direkt skandal açıklaması çıkıyor gri pasaport yazdığın zaman google a 😂

• Günaydın forum ailesi. Benim aklımı karıştıran bir durum var. En son açıklanan istatistiklerde Rusya'da 6001, Afganistan'da 3410 kişi tahlihli olmuş. Son durumlara göre büyük ihtimal oralarda Gc'ye başvuranlara verilmez diye düşünüyorum. Sizce nasıl olur? Ve verilmediği takdirde sanşımız baya artıcak demektir sanırım.

• ⭐⭐

Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐

yemin ediyorum bizim "tarantula" @hdemircanusa köşeyi döner orada...
    adamı 3-5 yıl sonra National Geographic'de görürüz 🙂

• Herkese merhaba ! Arkadaşlar bir şey dikkatimi çekti. Genelde şans oranının %1 olduğundan bahsedilmiş ama sanırım bu hesap önceki yılların ülkelere göre başvuru sayısın, bir ülkeye verilebilecek maksimum vize sayısı veya açıklanan kazanan sayısı üzerinden hesaplanınca %1 civarı çıkıyor. Ama arkadaşlar unutmayın ki her başvuru tamamen doğru ve hatasız yapılmıyor. Benim düşüncem %60-80 arası hatalı kabul edilmeyen yani çekilişe katılamayan olduğunu düşünüyorum. Buna göre yaptığım hesaba bakarsam doğru bir başvurunun %5-8 civarında şansı olabileceği çıkıyor. Sadece paylaşmak istedim. Herkese iyi forumlar. 🙂

• ⭐⭐

@FlyingAllAroundWorld başvuranların arasından şans olasılığı 1% evet. ama çekilişi kazanmaya hak edenler arasındaki şans sizin dediğiniz kadar olmasa da biraz daha yüksek evet.
    zira çekilişe başvurup da, çekilişe girmeye hak kazanamayanların oranı o kadar çok değil. hatta düşündüğünüzden daha az. çünkü çekiliş için sisteme girilenlerin eleneceği tek yer var sistemsel kontrol sırasında, o da fotoğraf olayı. ki onu da sadece yüklenen fotoğraf dosyasının özelliklerini kontrol eden bir yazılımla yapıyorlarsa (çekilme tarihi, belirtilen teknik özelliklerine uygunluk vs vs). bundan da şüphe duyuyoruz zira ne fotoğraflar ile başvurular hatta kazananlar var. hep söylediğim gibi başvuruları bir tek fotoğraf konusu ile eleyebilirler, onun dışında girilen bilgiler yanlış olsa da istenilen bilgi olduğu müddetçe eleyemezler. örneğin, pasaportun yok ama uydurma pasaport numarasıyla, lise mezunu değilsin ama mezunuyum diyerek, ya da ismin ahmet değil ama ahmet diyerek... yani kısacası çekilişe katılmaya hak kazananlar çok elenmiyor. kazanıldıktan sonraki eleme daha fazla. hal böyle olunca da olasılık olayı 1% değilse de bence en fazla 1,5%'a çıkar....

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

92

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |