DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐

@betterwithbutter, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Hesapla ilgili merak ettigim birkac nokta var;

1- Araci kurumlar (Tacirler, Osmanli vb) uzerinden hesap dokumu alan oldu mu acaba?

2- Hisse olarak bulunan portfoy sorun olusturur mu? Yoksa mulakat oncesi hisseleri de satip hepsini banka hesabina gondermek mi daha dogru olur?

3- Yakin zamanda yuksek para hareketi problemli bir durum olusturur mu? Mulakttan 10 gun once diger hesaplari tek banka hesabina dolar olarak toplayip sonra banka dokumu almak gibi

Bir de universite diplomasinin asli gibidir olani kullanilabilir degil mi orijinal diploma yerine?

Mülakat aldınız mı siz?

• Bu ileti silindi!

• @smartcells
    Maalesef alamadim henuz

• ⭐⭐⭐

@smartcells
    Maalesef alamadim henuz

Numaranız 13500'den büyük o zaman çünkü 13500'e kadar olan ve Mayıs'ta gönderen herkes Mart ayı için mülakata aldı. Kısmetse yeni gelecek toplu mülakatta. Sabırla beklemeye devam.

Sorunuza gelecek olursak: Gruptan bir arkadaş kendi aracı kurumundan bütün portföy ve varlık hesap dökümünü ve bu dökümü imzalayanların imza sirkülerini aldı. Siz de böyle yapabilirsiniz.

• @smartcells
    Evet 13500`den buyuk Nisan ortasi gibi gelir muhtemelen degil mi?

Tesekkurler cevabiniz icin peki son 1 ayda ya da mulakata daha da yakin hesaba yatirilan 10 bin dolar problem olusturur mu?

• ⭐⭐⭐

@smartcells
    Evet 13500`den buyuk Nisan ortasi gibi gelir muhtemelen degil mi?

Tesekkurler cevabiniz icin peki son 1 ayda ya da mulakata daha da yakin hesaba yatirilan 10 bin dolar problem olusturur mu?

Olmaz. Yasal kaynağını açıklayabildiğiniz hiç para ne zaman yatırılırsa yatırılsın problem olmaz

• @smartcells Üstadım 2. toplu mülakat bu ay içinde verilebilir mi sizce?

• ⭐⭐⭐

@sanaldeniz, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@smartcells Üstadım 2. toplu mülakat bu ay içinde verilebilir mi sizce?

Nostradamus'un köylüsü olsaydım bir fikrim olabilirdi 🙂 Ayrı kabilelerde büyüdük biz.

Yaptığım hesaba göre Nisan sonuna kadar EU bölgesi bütün dosyaların onaylanması tamamlanmış ve EU bölgesindeki herkes mülakata hazır hale gelmiş olacak. Bu noktadan sonra konsoloslukların performansı önemli. Bir sürü konsolosluk şimdiden 10K'dan 26K'ya kadar çok sayıda kişiye mülakat verdiler. Hangisi çok veirirse. Umudumuz tabi ki Ankara'nın tempo düşürmeden devam etmesi.

• @smartcells gunde 200 CN ilerlemesi olan ve suan 9700'lerde olan dosya onay sureci Nisan sonunda 27000'lik EU icin nasil tamamlanmis olacak? Baska bir parametre daha mi var? Yoksa daha da hizlanabilecegini mi umit ediyoruz?

• @smartcells Hesaplamayı nasıl yaptınız? Umarım hesabınız tutar.

Ben onaylı dosya vs. detaylı bakmadım. Sizin verdiğiniz günlük rakamlardan aylık 4000 olarak düşündüm.

Sizin dediğiniz gibi olursa çok iyi olacak.

• ⭐⭐⭐

@gamefry, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@smartcells Hesaplamayı nasıl yaptınız? Umarım hesabınız tutar.

Ben onaylı dosya vs. detaylı bakmadım. Sizin verdiğiniz günlük rakamlardan aylık 4000 olarak düşündüm.

Sizin dediğiniz gibi olursa çok iyi olacak.

9700'e kadar bütün dosyalar onaylı. 9700'en 27300'e kadar 11068 dosya var (Ready, In Transit, AP, Isssued, Refused olmayan). Bunların da en az %25'i Mayıs'ta gönderdiği için onaylı. Bütün EU bögesinde onay almamış toplam maksimum dosya sayısı 8300 adet. Bu kadar dosya işlemeleri gerekiyor tüm EU bölgesinin onaylı olması için.

• @smartcells atladiginiz bir nokta var sanirim. Gunluk 200 CN numarasi ilerleme oluyor verdiginiz bilgilere gore. 200 tane yeni onaylama olmuyor. Bu 200 atlamanin icerisinde zaten Mayista gonderdigi icin onayli olanlar dahil anladigim kadari ile. Ama sizin hesabinizda 11068 yerine 8300'e gore yapilmis. Yani sanki bu 200'luk ilerlemelerde hic zaten onaylilar yokmus gibi dusunulmus. Eger bu yorumum dogru ise Nisan sonunda EU onaylarinin tamamlanmasini bekleyemeyiz sanirim.

• Merhaba.pasaport icin istanbul ptt subesini sectik.bir yakinimiz bizim pasaportumuzu oradan alabilir mi acaba?Yani pasaportu yakinimiza teslim ederler mi?yoksa bizim mi gidip almamiz gerekir.

• @smartcells çok teşekkür ederim bilgi için. Ankara da aynı hızla ilerlerse çok iyi sonuç olur.

• ⭐⭐

@mia bildiğim kadarıyla vekalet vermeniz lazım onun dışında teslim etmiyorlar sizin gidip almanız gerekiyor

• Bu ileti silindi!

• @Barsamagic Ya o önemli değil o kadar.

Birşey olmaz.

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Barış-Buz yeni pasaport bilgilerini e-devlet üzerinden görebilirsiniz basıldığında.
    geçen yıl sizin durumunuzu yaşayan bir arkadaşımız, başvurduğu gün ankara'daki pasaport basım merkezi'ne gidip direkt elden teslim almıştı aynı gün. isterseniz öyle deneyin..

Bu bilgi için çok ama çok teşekkürler, dün cuma günü gidip pasaport teslim merkezinden aldım ve mülakatımı adeta kurtardı bu tavsiyeniz, ben almasam kargoya verilip mülakat günü ancak benim memleketime gelmiş olacaktı ve mülakata pasaportsuz gitmek zorunda kalacaktım. Bu yönteme işi düşecek olacaklar için bilgi vereyim, internette pasaport basım merkezi diye aratınca çok yanlış adresler çıkıyor, Gölbaşı şubesi kapanmış yıllar evvel boşuna oraya gitmeyin pasaportunuzu aynı gün almak için Yenimahalle bölgesindeki pasaport teslim noktasına gitmeniz gerekiyor. Öğleden önce gitmeniz kritik.

• ⭐⭐

@Barış-Buz bilgilendirme için teşekkürler

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

120

42.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.1k

| | | |