Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @muse öncelikle tebrik ederim şimdiye kadar okuduğum en aksiyonlu bir süreç olmuş. Şimdiye kadar Yeşilkart'ınızı aldığınızı düşüyorum o sebeble hayırlı uğurlu olsun. Size bir kaç sorum var; https://yesilkartforum.com/forum/topic/4299/dv2022-mülakat-deneyimleri/3928 bu linkte de sizden sonra Malezya' dan mülakat alan olmuş, bu nasıl oluyor? Size olumsuz döndüklerinde siz tekrar bir mail göndermiş miydiniz fiziksel olarak buradaysanız mailine karşılık olarak bakın ben işlemlerime başladım tarzında bir cevap olarak?

• @muse Çünkü ben de ilk maili attığımda Malezya 'ya benden uzun dönem vize istedi, sonra işlemlere başladım, Ankara'dan tek girişli bir giriş vizesi aldım ve bunu gönderdikten sonraki süreçte bana olumsuz dönmüşlerdi, benden bundan sonra da danışmanımdan rica ederek bakın bizden uzun dönem vize istemiştiniz biz işlemlerimize başladık tarzında bir mail gönderdikten sonra bizden dökümanlarımı istediler.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   İ İsadnmz 

• @muse tebrikler, bunca emek ve harcama boşa gitmemiş.

• @agaslan tebrikler abd'deki hayatınızda bol şans dilerim.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   datanist datanist 

• @istavrit emeklerinizin karşılığını almışsınız tebrikler.

• @EzgiLera hem tebrikler, hem de bravo.

• @Alegria merhaba, öncelikle tebrikler. Oturum izniniz olmadan dosyanızı taşıyabildiniz sanırım değil mi?

• @erco Tebrikler

• Merhaba arkadaşlar. Perşembe günü Sydney'de mülakata gireceğim. Ancak bir sorum olacaktı. Mülakat ücretini konsoloslukta mı ödeyeceğim yoksa mülakata girmeden önce https://ceac.state.gov/ceac/ sitesi üzerinden "Fee Payment" kısmından mı ödeyeceğim. Açıkçası bu ksım üzerinden ödemeyi denedim ancak login yaparken ilginç bir şekilde "confirmation number" kısmını girdiğimde geçersiz olduğunu söylüyor. Ne yapacağımı bilemedim. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

• @Osman-2 arkadaşlar confirmation number yerine confirmation no yu girmişim. Şu an sisteme girdim ancak hala nasıl ödeyeceğimi bulamadım. Mülakat sırasında mı ödeyeceğim en azından bu konu hakkında bilgisi olan varsa sevinirim.

• @Osman-2 merhaba, biz Hong Kong'da direk konsoloslukta ödemiştik. Nakit veya kredi kartı seçeneği vardı. Ancak Sydney'de daha farklı bir uygulama var mıdır emin olamadım. Belki direk Sydney'de mülakata giren arkadaşlar daha iyi yardımcı olabilir.

• @tugbaokutan teşekkür ederim.

• @Osman-2 Mülakat ücretinizi konsoloslukta ödeyeceksiniz. vize aldıktan sonra green kart ücretini site üzerinden ödeme yapacaksınız.

• @eryaz82 Merhaba öncelikle azminiz için tebrik ediyorum. Dosya taşımak için farklı farklı ülkelere ne zaman mail atmaya başladınız?Ve ülkelerden tahmını kaç ay sonra size cevap gelmeye başladı?

• @tohma31Merhaba, Viyana 'ya sanırım dosya taşıdınız? Dosya taşıma işlemlerine ne zaman başladınız? bilgilendirirseniz sevınırım. Ben 18 bınlerdeyım ve dosya taşımayı düşünüyorum

• @tgctgctgc Merhaba
    Ben viyanaya ilk taşıyanlardan biriyim ocakta cut off a girdikten 1 hafta sonra viyanadan kabul aldım, sizde cut off u bekleyebilirsiniz, cut off olmadan taşıyan arkadaşlarda oldu ama o tamamen konsolosluğun insiyatifinde olan birşey.
    İlk bülteniniz açıklandı, sanırım 65k ya kadar case numaraları var. Erken cut off olursunuz diye tahmin ediyorum, sürecinizde ekim 1 itibariyle başlayacak.
    Ekimde reaksiyon almaya başlarsınız, kolaylıklar dilerim.

• Bu ileti silindi!

• @Elif-Başargil elif hanım selamlar. Biz 2024 talihlisiyiz. BRP konusunu soracaktım. Cocugum yeni dogdu ve brp'si henüz yok. Bu durumda mülakatta sorun yaşar mıyız, onu merak ettim. BRP olması zorunlu mudur, tesekkurler. Cocugun burdan alınmış bir birth certificate'ı var.

• @cicek BRP dediğiniz nedir🙄

• Arkadaşlar merhaba, 12 ekimde Dublin konsolosluğunda mülakatım var. Dublin konsolosluğunun sitesinde istenen belgelerde eğer askerlik yapıldıysa askerlik belgesi yazıyor. Daha önce İrlandada mülakata giren arkadaşlar askerlik belgesi istendiğini yazmış. Ben yurtdışında yaşadığım için fark etmeden kaçak duruma düşmüşüm ve şu anda tecil edemiyorum. Türkiyede askerlik şubeye gittiğimde şartlı tecil ettiler aralık 12 ye kadar yani konsolosluk görüşmem olduğu gün 2 ay daha tecilim olacak sizce bu durumda bir problem yaşar mıyım ? şimdiden teşekkür ederim .

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

90

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |