Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar'
    N-400 basvurusu icin Uscis hesabima girmeyi denedigimde invalid account uyarisi aldim. Yeni hesap olusturma icin ayni maili kullandim yeni hesap olusturdum. Ayrica farkli mail adresiylede bir hesap olusturmustum. Sormak istedigim sorular 1- Greencard surecindeki hesaplami N-400 basvurusunu gerceklestirmemiz gerekli? (Eger oyleyse o hesaba nasil ulasabilecegim konusunda yol bulmam gerekecek) 2- N-400 formunda USCIS Online Account Number sekmesine yazmam gereken numarayi eski hesabada giremedigimden nereden bulacagimi bilemedim. Destekleriniz icin simdiden tesekkurler.

• Bizde yaptik basvurumuzu... Vatana millete hayirli olsun...

5 yilin tam dolmasini bekledik... birazda salladik ondan yani...

herhalde 5-6 ay surecek pasaportlarin gelmesine kadar olan surec...

Darisi bizden sonra gelenlerin basina

• @semavi Hayirli olsun..

• @semavi, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

Bizde yaptik basvurumuzu... Vatana millete hayirli olsun...

Hayirli olsun! Yillar cok cabuk akiyor, daha dun gibiydi buraya gelmeniz 🙂 Birkac yil sonra Texas Houston'dan Temsilciler Meclisine Representative olarak sizi bekliyoruz. 🙂

• @knnrn tebrikler gözünüz aydın.

• @mysea, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

@semavi, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

Bizde yaptik basvurumuzu... Vatana millete hayirli olsun...

Hayirli olsun! Yillar cok cabuk akiyor, daha dun gibiydi buraya gelmeniz 🙂 Birkac yil sonra Texas Houston'dan Temsilciler Meclisine Representative olarak sizi bekliyoruz. 🙂

Evet çok çabuk geçiyor yillar... Bizde bazen şaşırıyoruz. Bazen çok uzun bazen çok kısa gibi geliyor. Biz ise sadece hayatımızi yaşamaya calisiyoruz...

Temsilciler meclisi yakıştırması çok havali oldu 🙂 halkımız bizi uygun görürse Ashahagshaj 🙂

• @ryback teşekkürler 🙂

• @semavi hayirli olsun abi valla kisa sure once tanidim ama cok oncesinden taniyormus gibi isindim.
    Darisi bizlerin basina,rabbim utandirmasin cok sevindim😊

• Tebrikler sayın @semavi 🙂 Bundan sonrası da umarım hep gönlünüzdeki gibi olur!

• Tebrik ederim sayın @knnrn , gözünüz aydın 🙂

• @totusa, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

Merhabalar'
    N-400 basvurusu icin Uscis hesabima girmeyi denedigimde invalid account uyarisi aldim. Yeni hesap olusturma icin ayni maili kullandim yeni hesap olusturdum. Ayrica farkli mail adresiylede bir hesap olusturmustum. Sormak istedigim sorular 1- Greencard surecindeki hesaplami N-400 basvurusunu gerceklestirmemiz gerekli? (Eger oyleyse o hesaba nasil ulasabilecegim konusunda yol bulmam gerekecek) 2- N-400 formunda USCIS Online Account Number sekmesine yazmam gereken numarayi eski hesabada giremedigimden nereden bulacagimi bilemedim. Destekleriniz icin simdiden tesekkurler.

Tamamen ayni durumdayim. Benim hesap da silinmis. 2018'den beri USCIS hesabima girmemistim adres degisikligi olmadigindan. "Forgot password" secenegini kullandim, boyle bir hesap yok, yeni hesap acin diye email geldi. Ben de yeni hesap actim, su anda N-400u dolduruyorum.

Yeni hesabin USCIS Account Number'ini hesapta bulamadim ama eski hesabinkini emailimde buldum. "USCIS ELIS RECEIPT"ini zamaninda kendime yollamisim, orada yazili, onu girdim 😅
    Su anda bir yeni bir eski hesap basvurusu oluyor gibi, oradan USCIS background'umu bulup birlestirsinler diye dusundum. O sorudaki aciklamadan zaten istedikleri de bu gibi, belli bi zamanda USCIS online numaran vardiysa gir.
    USCIS Online account number.png

• Bu ileti silindi!

• Merhaba,

Ben de bugun basvurumu yolladim.
    Benim evlilik, cocuk, askerlik durumlari olmadigindan benden sadece green card resmini istedi sonra da "additional evidence" yuklemek istersen yukle filan diyince ben de bos durmiim dedim yeni turk kimligini ve pasaport resimlerini de yukledim.

Self-employed oldugumdan (ve bir ofis fln olmadigindan) is adresimi ev adresim olarak yazdim. Self-employed'luga basladigimdan beri arada tasindigimdan eski ev adresimi de girdim sanki is yerim de tasinmis gibi 🙂 Basta sadece su andaki adresimi yazmistim usengeclikten, sonra is yerine tasinmis gibi durmiim diye ayri ayri girdim adresleri tarihleri.

Hayirlisi bakalim, su anda 19 ay bekleme diye sureci baslatti sistem. Bolge Los Angeles.

• Ek bilgi olsun

Bende 16 ay bekleme sureci baslatti.

Esime Mart ortasina Parmak izi randevusu geldi

Ben daha once greencard kaybettigim icin USCISe fingerprint ve foto vermistim. O yuzden benden istemediler...

• Guncelleme
    Basvuru: 19 Subat
    Biometric randevu verilisi: 26 Subat
    Biometric randevusu: 22 Mart
    Bekleme suresi 19 aydan 13 aya dustu

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   crazycells crazycells 

• Bende basvurumu yapmis bulunuyorum.
    Daha once GreenCard kaybi nedeniyle parmak izi verdigim icin, yenisine gerek duyulmadi.
    Surec 13 ay olarak basladi ve bir ay iccerisinde sirasiyla 7 aya dustu, 8 aya yukseldi ve guncel olarak tekrar 7 aya dustu.
    Konum Miami FL

ABD`ye ilk giris; Mart 27, 2017
    N400; Ocak 5, 2022
    Randevu bildirimi; Subat 26, 2022
    Randevu; Nisan 14,2022

• Selamlar. N400’de yer alan ve cevapları en sonrakiler hariç “No” olan sorularda irdeleme oluyor mu? Yanı, sen buna no diyorsun da bi açıkla bakalım neye no dediğini biliyor musun? gibi. 🤔 veya herhangi bir kelime anlamı, sözcük açıklaması şeklinde istiyorlar mi? 🤔

• @Tugba, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

Selamlar. N400’de yer alan ve cevapları en sonrakiler hariç “No” olan sorularda irdeleme oluyor mu? Yanı, sen buna no diyorsun da bi açıkla bakalım neye no dediğini biliyor musun? gibi. 🤔 veya herhangi bir kelime anlamı, sözcük açıklaması şeklinde istiyorlar mi? 🤔

O sorulari tek tek bir daha soracaklar size. Siz no no deyip devam edeceksiniz sordukca. Sorulardan birine no dediginizde, anladinmi sen bu soruyu diyebilir. O yuzden sorularin ne anlama geldigini bilip, basit sekilde cevaplayacak bilginiz olmali.

• Merhaba arkadaslar dun itibariyle ben de amerikan vatandasi oldum. Bu surecte forumumuzdan cok faydalandim. Aklima takilan ne olduysa burada yanitini buldum.

Simdi saniyorum Social Security Administration a basvurup artik vatandas oldugumu bildirmem gerekiyormus. Bu asama hakkinda bilgisi olan var mi? Ya da baska hangi kurumlara bilgi vermem gerektigini biliyor musunuz? Inaniyorum burada bu soru daha onceden sorulmustur aksam detayli arastiracagim ama bilgi verirseniz de cok sevinirim.

• @Severus, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

Merhaba arkadaslar dun itibariyle ben de amerikan vatandasi oldum. Bu surecte forumumuzdan cok faydalandim. Aklima takilan ne olduysa burada yanitini buldum.

Simdi saniyorum Social Security Administration a basvurup artik vatandas oldugumu bildirmem gerekiyormus. Bu asama hakkinda bilgisi olan var mi? Ya da baska hangi kurumlara bilgi vermem gerektigini biliyor musunuz? Inaniyorum burada bu soru daha onceden sorulmustur aksam detayli arastiracagim ama bilgi verirseniz de cok sevinirim.

Merhaba. Ben de aynı durumdayım. Söyle bir şey buldum. Konuyu yine de takipteyim.

Benzer Başlıklar

• 99
  • 15
  • 12
  • 5
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

86

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |