Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @uğur-aydemir mülakattan 2 gün önce almış olman gerekiyor

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@uğur-aydemir riske girmeyin, erken alın.
    zaten aşırı bir yoğunluk var..

• @hasan-gündüz @gucarslan Cevaplarınız için teşekkür ederim dün ulaşamadım yoğunluktan dolayı unganlar'a bugün ulaştım sorun yok Cumartesi 11-12 arası alabilirsiniz dediler.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   smartcells smartcells 

• Merhabalar. Unganlarda sağlık muayenemizi sorunsuzca atlattık. Deneyimimizin diğer kişilerin işe yarayacak kısımlarını şöyle toparlayabilirim.

• Yeri çok kolay aslında. Kuğulu parkta Tunalı Hilmi Bey heykelinin önünde iken etrafa bir bakarsanız hemen yandaki binada meşhur Kıtır Pub'ı görürsünüz. Onun önüne gittiğinizde zaten yan binadaki Düzen Lab tabelası görünüyor. O binaya, Uğur Pasajının içine girip 4. kata çıktığınızda kapısında Pr.Dr.Mehmet Ungan yazan bir çelik kapı var. Onun tokmağını tıklatırrsanız içeriden otomat ile açıyorlar.
    • Sekreter hanımlar çok kibarlar ve yardımcı olmaya çalışıyorlar. Yalnız operasyonel anlamda iyi işlediğini söylemem zor. O nedenle randevu saatim geldi beni alırlar zaten diye düşünmeyin. Evraklarınızı sekreter hanımlara teslim ettiğiniz an süreciniz başlıyor ve sonrasında kendiliğinden akıyor işler. Mutlaka gelir gelmez evrak teslimini bir zorlayın derim. Yoksa akıllarına gelene kadar çok beklersiniz 🙂
    • Düzen lab'ta işler daha düzenli ve hızlı ilerliyor. Yine evraklarınızı teslim etmeniz yeterli.
    • Çok fazla İranlı, Arap ve Afrikalı vardı. Bazıları sekreter hanımları çok kızdırıyorlar. Dil bariyeri de var. O esnalarda sessizce kenarda beklemek en iyisi. Benim de şu işim vardı dememenizi öneririm 🙂
    • Bizim sürecimiz 4 saat sürdü. Sarkma varmış bir gün önceden. bazı yabancılar PCR'sız gelmişler. Onları da bir gün erteledikleri için böyle olmuş. Yoksa bekleyişler dışında işiniz bir saati geçmez (Bizde kan ve röntgen vardı sadece. İdrar konusunu bilemiyorum)
    • Mehmet Bey de çok tatlı bir adam. Muayenelerimiz sorunsuz geçti. Herkesinkine benzerdi. Fiziksel muayene, klasik sorular, aşılar vs. Anlatmayı da seven birisi. Sohbet ettik bir iki dakikada. (Bana sanki kontra soru soruyor gibi geldi ama emin de değilim. Amerika'da ne kadar kaldın, çocuklar ne olacak vs. gibi şeyler sordu ama ne amerikaya gittim ne çocuğumuz var :))
    • Türkçe konuşan bulduğunuz an bilinki %90 bizden. Merhaba diyin. Beklerken güzel sohbet oluyor 🙂

Aktarabileceklerim bunlar şimdilik. Sizlerin sorusu olursa da memnuniyetle yanıtlamaya çalışırım. Bu arada tüm adminlerimize de destekleri için teşekkür ediyorum. Sevgiler

• Congratulations, your visa is approved ✅

Arkadaşlar merhaba, bu sevinci sizlerle paylaşacağım günün şu an yaşanıyor olması rüya gibi diyebilirim.
    08.45 randevusu için 08.00de ABD Ankara Büyükelçiliğine geldim, hemen karşısındaki Kaktüs Cafe'nin sıcak misafirliğinde, bir çay eşliğinde bir süre bekledikten sonra Kaktüs'e evrak çantamı emanet edip, rutin kontroller sonrası Konsolosluk bölümündeki sıramı aldım.
    İstenen belgelere ilişkin tüm hazırlığım tamdı. Mülakatım esnasında tüm Konsolosluk görevlileri her konuda yardımcı bir tavır sergilediler. Mülakatta paylaşılan sorulardan farklı bir soru gelmedi. Yine de sonucu beklediğim o anlar sonsuz bir şimdi gibi geçti. O sihirli sözleri duyduktan sonra ise kaygının yerini boyutu artmış olan bir heyecan aldı. Şimdi pasaportu bekleme zamanı. Umarım hayallerinin peşinden giden herkese bu kapı açılır. Bu süreçte sorularıyla, cevaplarıyla, belki sadece var olmalarıyla dahi desteğini hissettiğim sizlere teşekkür eder, bol şans dilerim.

Post Scriptum: Bu süreç ile ilgili gelişmeleri takip ettiğimiz ekran hangisiydi?

• @kryptonite yeni hayatınız şimdiden hayırlı olsun. Tebrik ederim 🥳🥳🥳

• @kryptonite gözünüz aydın, çok sevindim. Şimdiden hayırlı yolculuklar, Amerika'da da bol şans dilerim👍

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kryptonite gözünüz aydın, hayırlı olsun.
    sonraki süreçte de bol şans diliyorum.
    başvurunuzla alakalı süreçleri CEAC sisteminden kontrol edebilirsiniz.

*at NVC ➡ in Transit ➡ Ready ➡ Refused ➡ AP ➡ Issued

• @tolgahansayan Hayırlı olsun mülakat sürecinizde sorunsuz geçmesini dilerim.

• @kryptonite Hadi bakalım yeni hayatınızda mutluluklar ve bol şanslar dilerim, herşey gönlünüzce olsun. 🙏🏻

• @usadana Hayırlı olsun mülakat sürecinizde sorunsuz geçmesini dilerim.

• Yasaklı

@kryptonite Tebrik ederim hayırlı olsun.

• @gedemos Harika ! Mülakat deneyimlerinizede bekliyoruz. Hayallerinizin gerçek olmasını dilerim.

• Herkese Merhaba,

Arkadaşlar DS-260 formunu bir tek kendim için doldurmuştum ve şimdi evlenip eşimle beraber gitmeyi düşünüyorum. Malumunuz üzere mülakatlar dağıtılmaya başladı ve sıra yavaş yavaş bizlere doğru ilerliyor.

Sorum şu;

DS-260 formunu açtırıp, forma eşimi eklemeli miyim ? Yoksa mülakat mailini mi beklemeli miyim formu açtırmak için ? Mülakat tarihi belli olduktan sonra konsolosluğa mail atıp durumu açıklayıp eşimi de eklemek istediğimi söylerek yani...

Eğer formu mülakat maili gelmeden açtırırsam mülakatım çok arkalara atılacakmış gibi geliyor bana, mantıklı olan hangi yolu izlemem sizce? Düşüncelerinizi bekliyorum 🙂

• @usadana adiniza sevindim kendim her kimin bu noktadaki paylasimini okusam kendime cikmiscasina mutlu oluyorum,rabbim bizede nasip eder insallah🤲

• @kryptonite hadi bakalim cok mutlu oldum inanin 😊

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cihankocaturk sorunuzu diğer başlıkta cevapladım.
    aynı soruyu, farklı başlıklarda yazmanıza gerek yok.

• Arkadaslar şu anda elcilige giriste pcr istiyorlarmı?
    Unganlarınkini anladım da elçiliğe de aşı kartı pcr sonucu götürüyormuyuz onu anlayamadım.

• @nurettin_ Çocuklu aileler için bu süreç daha yoğun geçiyor ve bir süreci daha halletmişsiniz. Dosya numaranız gördüğüm adaylar arasında en düşük gibi olduğunu düşünüyorum. Bugün vize görüşmeniz başarılı bir şekilde tamamlanır inşallah.

• ⭐⭐⭐

@kryptonite, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

Congratulations, your visa is approved ✅

Arkadaşlar merhaba, bu sevinci sizlerle paylaşacağım günün şu an yaşanıyor olması rüya gibi diyebilirim.
    08.45 randevusu için 08.00de ABD Ankara Büyükelçiliğine geldim, hemen karşısındaki Kaktüs Cafe'nin sıcak misafirliğinde, bir çay eşliğinde bir süre bekledikten sonra Kaktüs'e evrak çantamı emanet edip, rutin kontroller sonrası Konsolosluk bölümündeki sıramı aldım.
    İstenen belgelere ilişkin tüm hazırlığım tamdı. Mülakatım esnasında tüm Konsolosluk görevlileri her konuda yardımcı bir tavır sergilediler. Mülakatta paylaşılan sorulardan farklı bir soru gelmedi. Yine de sonucu beklediğim o anlar sonsuz bir şimdi gibi geçti. O sihirli sözleri duyduktan sonra ise kaygının yerini boyutu artmış olan bir heyecan aldı. Şimdi pasaportu bekleme zamanı. Umarım hayallerinin peşinden giden herkese bu kapı açılır. Bu süreçte sorularıyla, cevaplarıyla, belki sadece var olmalarıyla dahi desteğini hissettiğim sizlere teşekkür eder, bol şans dilerim.

Post Scriptum: Bu süreç ile ilgili gelişmeleri takip ettiğimiz ekran hangisiydi?

Yeni hayatınızda başarılar, sağlıklı ve mutlu bir hayat dilerim.
    Bundan sonra da şans hep yanınızda olsun.

Benzer Başlıklar

• 388
  • 516
  • 57
  • 26
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

98

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |