Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @calido, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Merhaba, I-130 formunu 7 ay önce submit ettik, 1 ay sonra 22 yaşıma gireceğim. Başvurumla alakalı henüz herhangi bir güncelleme veya geri dönüş almadım. Değerli yorum ve tavsiyelerinizi bekliyorum. California Service Center.

Aylardır tek gördüğüm ekran bu, approved vesaire tarzında bir bildirim de gelmedi.

alt metni

• @calido, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@calido, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Merhaba, I-130 formunu 7 ay önce submit ettik, 1 ay sonra 22 yaşıma gireceğim. Başvurumla alakalı henüz herhangi bir güncelleme veya geri dönüş almadım. Değerli yorum ve tavsiyelerinizi bekliyorum. California Service Center.

Aylardır tek gördüğüm ekran bu, approved vesaire tarzında bir bildirim de gelmedi.

alt metni

O daha çok duracak öyle. Herkesin bu şekilde 🤔 Ca service center icin en az bekleme süresi su an estimate time range üzerinde 22,5 ay. Evlilik kiminle (citizen veya lpr), ya da çocuklar içinse kimin çocuğu ( citizen veya lpr) bu kriterlere göre de değişiyor, uzadıkça uzuyor. İ130 approved olması ne yazık ki hemen olmuyor. Hepimiz aynı gemideyiz.

• @calido konuyla ilgili çok bir bilgim yok ama önceden başvuru yapıldığı için belkide 21 yaşı doldurmak sizi etkilemez. Ama bence net bilgi bulamazsanız bir avukata biraz danışmanlık ücreti ödeyip sorularınıza net cevaplar alın. Uscis bekleme olayına gelince, sorun değil hepimiz bekliyoruz aylardır yapabilecegimiz bir şey yok malesef ama yaş olayı cocuklarda süreyi çok değiştiriyor diye duymuştum bence bunu mutlaka araştırmalısıniz

• Arkadaşlar Amerika’ya girişte eşimin kayıtlı adresine mi ilk giriş yapmamız gerekiyor? Adresi Newyorkta. Biz orlandoya yerleşmeyi planladık. Oraya direkt giriş yapamaz mıyız ?

• Iyi akşamlar herkese, durumumuzla ilgili paylaşım etmek istiyorum, bizim durumlarda olanlar yada bu süreci yeni geçenlerin geribildirimlerini almak isterdik 🙂
    2021 Temmuz ayında F2A vizesi için başvuru yapmıştık, eşim ABD de de greencardlı, 27.kasımda NVC ya evraklarımızı gönderdik, beklemedeyiz, daha haber yok.
    3 ay içinde bir haber olur diye biliyoruz. Bu durumda tahmini ne zamana NVC dan bir bildiri ala biliriz? evraklarımızın tam olduğundan emin olmak isterdik tabiki)
    Önceden teşekkürler.

• @nargiz94 nvc timeframe yazarsanız zaten hangi tarihte olduklarını sitelerinden görebilirsiniz bu hafta 9-10 Kasım olanları onaylıyor her hafta pazartesi güncelleniyor

• @nargiz94, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Iyi akşamlar herkese, durumumuzla ilgili paylaşım etmek istiyorum, bizim durumlarda olanlar yada bu süreci yeni geçenlerin geribildirimlerini almak isterdik 🙂
    2021 Temmuz ayında F2A vizesi için başvuru yapmıştık, eşim ABD de de greencardlı, 27.kasımda NVC ya evraklarımızı gönderdik, beklemedeyiz, daha haber yok.
    3 ay içinde bir haber olur diye biliyoruz. Bu durumda tahmini ne zamana NVC dan bir bildiri ala biliriz? evraklarımızın tam olduğundan emin olmak isterdik tabiki)
    Önceden teşekkürler.

Bu adresten zamanları takip ediyoruz.

Şuan bizimle alakalı kısımdaki bilgiye göre;

Current case review time: As of 14-FEB-2022, we are reviewing documents submitted to us on 11-NOV-2021.

Before the National Visa Center reviews your case, you must pay all fees and submit all required documents, such as:

Petitioner’s Affidavit of Support;
    Supporting financial documents;
    Applicant’s DS-260, and
    Applicant’s civil documents.

NVC onayınız gelince paylaşırsanız seviniriz.

• @myusuf teşekkürler, tabiki onay gelince paylaşırız mutlaka, İnşallah iyi gelir bakalım

• Merhaba,

I-130 formu doldururken, ek kısmına yüklemiş olduğum belgelerin hepsini online ortamda oluşturup gönderdim yani hiçbir belgenin fiziksel kopyası elimde yok, fiziksel çıktı almam gerekir miydi? Teşekkürler.

• @myusuf, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@nargiz94, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Iyi akşamlar herkese, durumumuzla ilgili paylaşım etmek istiyorum, bizim durumlarda olanlar yada bu süreci yeni geçenlerin geribildirimlerini almak isterdik 🙂
    Önceden teşekkürler.

Current case review time: As of 14-FEB-2022, we are reviewing documents submitted to us on 11-NOV-2021.

Before the National Visa Center reviews your case, you must pay all fees and submit all required documents, such as:

Applicant’s DS-260, and

Yusuf Bey selam,

"we are reviewing documents submitted to us on 11-NOV-2021."

Şimdi böyle diyor ve ben dosyamı "07.07.2021" tarihinde submit ettim ve hiçbir geri dönüş almadım. Sadece dosyanız gönderilmiştir bilgisi çıkıyor. Bu normal mi?

On July 6, 2021, we received your Form I-130, Petition for Alien Relative, Receipt Number IOE9858682XXX, and sent you a receipt notice or acceptance notice.

@myusuf, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@nargiz94, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Önceden teşekkürler.

Applicant’s DS-260, and

Yusuf Bey selam,

"we are reviewing documents submitted to us on 11-NOV-2021."

Şimdi böyle diyor ve ben dosyamı "07.07.2021" tarihinde submit ettim ve hiçbir geri dönüş almadım. Sadece dosyanız gönderilmiştir bilgisi çıkıyor. Bu normal mi?

On July 6, 2021, we received your Form I-130, Petition for Alien Relative, Receipt Number IOE9858682XXX, and sent you a receipt notice or acceptance notice.

Merhabalar.
    Biz dosyamızı vatandaş eşi olarak doldurduk ve Potomac SC'de yaklaşık 1 yıl sonra onay geldi. Bu forumdan takip ettiğim kadarıyla Green Card sahibi eşi olarak yapılan başvurular genellikle 2 yıl içinde onaylanıyor. Hayırlısıyla inşAllah daha önce onaylanır.

• @myusuf Sanırım vize tipi ve visa centerdan kaynaklanıyor 😞 Teşekkür ederim yine de yardımınız için.

• Bu gün an itibarı ile randüvumuzu aldık marın 14üne . Şimdi bir az heyecanlamdık . Randevuya neler götüreceğiz hangi sorular soruluyor falan bilgisi olan yardım ede bilirmi lütfen?randevu gürcistanda olacak

• @ilkin001 hayırlı olsun gözünüz Aydın mülakat deneyimlerinizide paylaşırsınız

• Merhabalar , bize dün NVC dan bildirim geldi. Ne yazık ki sponsor istenilmektedir ek.
    Bu sürecde ne yapmamız gerekli? ne gibi yol oluyor yardımcı olursanız seviniriz..
    Eşimin bu sene geliri iyi ödemeleride onları eklesek, kendisi yeniden sponsor olarak ola bilir mi acaba? Sürec çok mu uzar şimdi

Önceden teşekkürler

• Merhabalar ,dün USCIS’ı kontrol ettiğimde böyle birsey yazıyor , Case Is Being Actively Reviewed By USCIS
    As of February 19, 2022, we are actively reviewing your Form I-130, Petition for Alien Relative, Receipt Number ….. Our records show nothing is outstanding at this time. We will let you know if we need anything from you. If you move, go to www.uscis.gov/addresschange to give us your new mailing address. Dosyanız aktif olarak inceliyoruz diyor .Bu ne demek oluyor,dosyam ne zaman onaylanır bu konuda bilgisi olan cevap verebilir mi?

• @sibel-demir ben bu yazıyo gördükten 3-4 gün sonra nvc den e mail gelmişti bugün tekrar baktınızmı pazartesi salı günü umarım onay emailini alırsınız sizde

• @cokbekledik86 inşallah benimkide sizinki gibi olur tez zamanda onay gelir ,evet baktım değişen birsey yok

• @sibel-demir 360 gundur ayni ekrani goruyorum, henuz bir gelisme yok dosyanizin hangi center da oldugunun da bir etkisi vardir belki.

• @itsmebb 500 gün oldu , var mı artıran?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

82

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |