Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @cokbekledik86

Buraya girip odeme yapmaniz lazim.

You must follow our 12 step instructions posted at https://nvc.state.gov for completing your case. Burada yapmaniz gereken hersey yaziyor.

• @bologna kesinlikle yuklemeniz lazim. Yoksa RFE alirsiniz surec uzar.

• @yonca_2020 sağolun ben bosanmadim sonuçta bu kısım benim evraklarım diye düşünüp eklememistik

• @bologna kendi kisminda other documents kismina eklicek zaten

• merhaba arkadaşlar F2a mülakatından haber var mı? 2021 temmuz ayından beri bekliyorum

• Merhabalar eşim ile f2a vizesine başvuru aşamasında yiz i 130 formu dolduruyoruz süreç boyunca eşim benim yanimda Türkiye'de kalacak bunu konsolosluğa nasıl bildirmeliyiz ki eşin ABD ye giriş çıkış yaparken sıkıntı olmasın eşim green kartlı bı arada yardımcı olur saniz sevinirim

• @yonca_2020 merhaba; başvuru sürecinde evliydim; aile olarak başvurdum kendi adıma; 2 çocuğum var, 14 ve 11 yaşlarında. 23.eylül 2021 de boşandım kasım da da mahkeme kararı kesinleşti ve gerekli yasal evraklarım da var, hatta mail olarak da evraklarımı eksiksiz gönderdim Kentucky ye. Anneyle konuşarak çocuklarımı da dahil ettim, gelmelerine şu an değil ama 2 sene sonra lise dönemine geldiklerinde izin veriyor ancak velayet annede, bu süreçte neler yapmam gerekir, bilginiz var mı

• @myym bilemiyorum. Ama avukata danismalisiniz.

• Nvc evraklarında doğum belgesi istendiği yazıyo çocuklarım için alıcam fakat asıl başvuru sahibi içinde diyo bunu nereden alabilirimki bilen varmı

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@myym ds260 açılması için çok acil mail atın ki orada ki aile ile ilgili bölümde değişiklik yapmanız gerekiyor. DS260 ekim ayında doldurduğunuz zaman children başlığı altında zaten şöyle bir soru vardı

Is this child immigrating to the U.S. at a later date to join you?

yani çocuklarınız daha sonra amerikaya gelecek mi diye. Bu soruya ne cevap verdiniz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cokbekledik86 asıl başvuru kişi Türk vatandaşı değil mi

• @myym noterden annenin imzaladığı muvafakatname olmadan çocukları yurtdışına çıkaramazsınız noterden alınıyor iki çocuk içinde almalısınız. Ancak o şekilde hava alanında sorun yaşamazsınız aksi halde bileti yanıp dönen biliyorum. Yanlız anlamadım çocuklar için ds doldurdunuzmu sonraki yillardami başvuru yapıp götüreceksiniz.

• @ayvalik10 evet

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cokbekledik86 diğer ülkelerde gibi doğum belgesi yerine vukuatlı nüfus belgesi kabul ediliyor.

• @ayvalik10 teşekkür ediyorum onu hallettim evraklarım tamam sanırım bi sorum daha olucak nvc ye gönderdiğimiz evrakları Ankara’ya giderken yanımızda bi kopyası olucakmı tekrar istiyolarmı Ankara’daki görüşmeye evrak götürüyormuyuz

• @cokbekledik86 Nufus kayit ornegi (islak imzali muhurlu) yeni ciktisi, arsivli sicil kaydi yeni ciktisi, askerlik evragi varsa, sosyal medya yazismalari, resimler gibi iliski kanitlayici belgeler, IRS transcript/w2 ,1099 ve 1040 tax return kopyalari. Zaten bir liste yolluyor konsolosluk mulakattan bir hafta once falan. Ama NVC civil documents yuklediginiz belgelerin orjinal tum kopyalari mesela evlilik cuzdani.

• @ecom çocuklar için de doldurdum; ama sonraki yıllar için götürmek istiyorumusa.png

• @yonca_2020 biz üç yılın tax transcript ve w2 formlarını yükledik ,1040 yüklemedik NVC aşamasında sorun olmaz heralde , konsolosluk istiyor değil mi ?

• @myym Selam, Eğer ilk girişleriniz sizinle yapmayacaklarsa Accompany değil de, orda açılan bir seçenek daha olması lazım, onu yapın. Accompany yaptığınızda principal ın ilk girişinde onlarda giriyor olmalı.

• @bologna istemiyor ama isteyebilir. Aslen 15 Nisan a kadar 2021 beyanini yapmak zorunda degiliz ama biz yaptik ve goturuyoruz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

31

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |