Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

amerika'nın artıları kadar eksileri de var peki sizce neler eksi?

• @ezgilera Simdilik arac icinde sigara icme konusu serbest. Toplu tasimada yasak.

• Ben siralayayim:
    -mavi yaka yada beyaz yaka mühendis doktor yazilimci akademisyen degilseniz. Arafta kalabilirsiniz. İsletme hukuk iktisat memur vb olup sıfırdan gelirseniz bocalayabilirsiniz.
    -iyi betonarme tarzi evin yalitimina alisiksaniz bu ilkbasda sikinti yaratabilir. Disarda yiyecek birakmak vs. Bocek sikintisi.
    -araba surmeyi sevmeyen için iyi bir yer değil. yol yapmak salaklik geliyorsa yani biraz avrupa kafasindaysaniz isiniz zor.

• kiralar yüksek

İyi yanları:
    -Dolarin satinalma gucu diger para birimlerinden daha az düşüyor.

• ikinci el araba fiyatları nispeten iyi
    • benzin fiyatlari avrupadan uygun.
    • ozgur ve avrupaya nazaran turk antipatisi yok. Yuzeysel diyalogda daha iyiler.
    • yerel abdliler de aile içi bağı daha yüksek ve daha dindar gibiler. Daha vatanseverler.

Kararsiz kaldığım ve zaman isteyen noktalar:

• avrupali, dogu avrupali ve possovyet kizlari sanki daha egitimli ve bilincli, latinalar ve amerikalilar biraz daha düz gibi .Egitimli turk ile bence ilişki icin pek uygun degiller Asya japan kore kokenli insanlar hakkinda pek deneyimim yok.
      Yine de tum genellemeler gibi bu genellemede yanlışlanabilir.

Birde tespitim turklerin olduğu bölgede dolasinca gördüğüm turkiyeden daha kotu sartlarda yasayip turkiyeye donemeyen ya da donmeyen insanların davranisinin sebebini anlamıyorum. Madem tr den daha kotu yasam sartlarinda suruneceksin git tr de sürün. Evet bende basda tr standardimin altinda basliyorum ama bu durumu degistirme konusunda iyi ya da kotu bir planlamam var. Mevcut durumlarini degistirme istekleri de yok tam anlamadim.
    Birde bankruptcy ilan edip kendince akillilik yapmak turklerde gelenek olmuş gibi.

• @ezgilera, içinde söyledi: amerika'nın artıları kadar eksileri de var peki sizce neler eksi?

Forumda gezerken bu konuya daha önce rastlamamış olmama şaşırdım. Bu tarz konu başlıklarını daha çok seviyorum realistik bir insan olarak.
    Tüm konuyu okudum, ilk sayfalar genel olarak tartışmadan ibaret ve konunun amacına hitap etmiyor olsa da sonlara doğru gayet faydalı şeyler var.
    Paradır, birikimdir, vergidir vb. bunlar halledilir şeyler bence. Ne kadar çok gelirin varsa o kadar çok giderin oluyor ki gayet normal bence bu. Türkiye'deki gibi zenginlere vergi affı, fakire sürekli vergi yükü yok en azından.

Yalnız beni endişelendiren konu hiç yazılmamış. Belki de sadece Amerika iç olayları düşünüldüğü içindir.

Bence Amerika'nın en büyük eksisi uzak olması. Direkt uçuş olan şehirlerden birinde yaşıyor olsanız bile, Türkiye'deki bir acil durum sebebiyle Türkiye'ye dönmeniz gerekse, tüm her şey yolunda gitse dahi, en erken 15 saat civarı sürecektir İstanbula varmanız. İstanbul değil de başka bir ilse gitmeniz gereken, durum daha da vahim.

Zaten direkt uçuş olmayan bir yerden son dk uçuşu ile aktarmalı bilet alıyorsanız yaklaşık 1 gün.

Şanslı değilseniz ve günde tek sefer olan o direkt uçuşu kaçırdıysanız, o uçuşa yer bulamadıysanız vb. en az 1.5 günü gözden çıkartmanız lazım.

Bu durum benim için en büyük eksisi.

Avrupa ülkeleri olsa birkaç saat mesafe sadece. İstanbul'un trafiğinde Pendik'ten Silivri'ye kadar arabayla gideceğiniz sürede, Almanya'dan, İtalya'dan, Avusturya'dan, Polonya'dan uçakla gelebilirsiniz örneğin.

Bu aciliyet konuları söylendiğinde aklıma direk cenaze geliyor. Ancak realist baktığımızda bu bir dezavantaj değil.. Hayatada realist bakıyorsanız eğer, ölen ölüyor zaten. Toprağın altına gidiyor, bilinci kapanıyor. Geride kalanlar bu durumu kafaya takıyor sadece..

• ⭐⭐

@travelleth, içinde söyledi: amerika'nın artıları kadar eksileri de var peki sizce neler eksi?

@ezgilera, içinde söyledi: amerika'nın artıları kadar eksileri de var peki sizce neler eksi?

Forumda gezerken bu konuya daha önce rastlamamış olmama şaşırdım. Bu tarz konu başlıklarını daha çok seviyorum realistik bir insan olarak.
    Tüm konuyu okudum, ilk sayfalar genel olarak tartışmadan ibaret ve konunun amacına hitap etmiyor olsa da sonlara doğru gayet faydalı şeyler var.
    Paradır, birikimdir, vergidir vb. bunlar halledilir şeyler bence. Ne kadar çok gelirin varsa o kadar çok giderin oluyor ki gayet normal bence bu. Türkiye'deki gibi zenginlere vergi affı, fakire sürekli vergi yükü yok en azından.

Yalnız beni endişelendiren konu hiç yazılmamış. Belki de sadece Amerika iç olayları düşünüldüğü içindir.

Bence Amerika'nın en büyük eksisi uzak olması. Direkt uçuş olan şehirlerden birinde yaşıyor olsanız bile, Türkiye'deki bir acil durum sebebiyle Türkiye'ye dönmeniz gerekse, tüm her şey yolunda gitse dahi, en erken 15 saat civarı sürecektir İstanbula varmanız. İstanbul değil de başka bir ilse gitmeniz gereken, durum daha da vahim.

Zaten direkt uçuş olmayan bir yerden son dk uçuşu ile aktarmalı bilet alıyorsanız yaklaşık 1 gün.

Şanslı değilseniz ve günde tek sefer olan o direkt uçuşu kaçırdıysanız, o uçuşa yer bulamadıysanız vb. en az 1.5 günü gözden çıkartmanız lazım.

Avrupa ülkeleri olsa birkaç saat mesafe sadece. İstanbul'un trafiğinde Pendik'ten Silivri'ye kadar arabayla gideceğiniz sürede, Almanya'dan, İtalya'dan, Avusturya'dan, Polonya'dan uçakla gelebilirsiniz örneğin.

Bu aciliyet konuları söylendiğinde aklıma direk cenaze geliyor. Ancak realist baktığımızda bu bir dezavantaj değil.. Hayatada realist bakıyorsanız eğer, ölen ölüyor zaten. Toprağın altına gidiyor, bilinci kapanıyor. Geride kalanlar bu durumu kafaya takıyor sadece..

Evet benim de aklıma o geliyor ama daha kötüsü vedalaşmak için son şansı kaçırmak.

• @ezgilera, içinde söyledi: amerika'nın artıları kadar eksileri de var peki sizce neler eksi?

@travelleth, içinde söyledi: amerika'nın artıları kadar eksileri de var peki sizce neler eksi?

@ezgilera, içinde söyledi: amerika'nın artıları kadar eksileri de var peki sizce neler eksi?

Evet benim de aklıma o geliyor ama daha kötüsü vedalaşmak için son şansı kaçırmak.

Vedalaşmak için bir son şansınız olmayacak, emin olun.. O son anların heyecanı ile ne söylerseniz söyleyin, "keşke şunu da söyleseydim" diyeceğiniz bir şey kalacak içinizde.. Bunu baştan kabul edip, realist yaklaşmanız çok daha mantıklı..

• @pakaji niye yarisiyorsun ki? Tüketim toplumunda aç gözlülük göstergesi toplama biriktirme ötekini geçme hevesi, halbuki hayatinda hak ettiğini düşündüğü. Sosyal ekonomik ve etnik ihtiyaçlarının adil ve eşit olup olmamasina bakmak lazım, yoksa tr de suriyelisi afgani pakistanlisi turkmenistanlisi sağcısı solcusu bürokratı cantacisi yandaşı muhalifi mücadelesinde yüz ve üstüne üstlük sosyal etknik ve ekonomik olarak istesende ilerleyemiyorsun.... Korkular insanı kötümser eder halbuki gavur dediklerimize özenip onlarla yaşamak isteyip dil kültür bakış açısı farkliligi yüzünden korkup kabiliyetlerimizi koreltip değersiz hissederek başkasına d değer vermeyerek yaşıyoruz. Herkes sahtekar riyakar ve toksik yaşıyor bizide zehirliyorlar. En kotu gavur en iyi muminden evladir bence 🙈🙈🙈

• Olumlu şeyler çoğumuz biliyoruz..
    Biraz olumsuzluklardan bahsetmek istiyorum.
    İlk önce aşırı serbest olmasının bir yan etkisi var- çocuğunun bile kız erkek anlamaması ya da yok kız gibi hissetmiyorum vs söylemesi bana hala garip geliyor..
    Silahların halka açık kullanması..bana göre doğru değil..
    Uyuşturucu çok kolay bulunması..gerçekten weed içmeyen/ denemeyen adam kalmadı orada ya..
    İlk aklıma gelenler bunlar..

• Su anda Cocoa Beach, Melbourne Beach civarlarinda Florida'dayiz. Cok guzel ve goz alabildigince uzun plajlari var. Restaurantlardaki, cafelerdeki ve marketlerdeki fiyatlar oldukca uygun. Plaj bolgesi, sahil kenari diye abarti ve kaziklama olayi yok. Hatta ev/apart kiralari bile oldukca uygun. 👍🏖

• @MySea Iletide eksi olan, dolayisiyla baslikla alakasi olan kisim nedir? 🙂

• kuzey bölgelerde kar yağınca hayatın kabusa dönmesi.
    herkesin evin önünü kar küreğiyle temizlemesi gerekiyor.
    herkes yoğun çalıştığı için ortak bir zaman bulamayıp sosyalleşilememesi
    Avrupa'da insan yine kendini kendi ülkesindeymiş gibi hissedebilir ama abd bambaşka bir dünya. o uzaklığı hissedebiliyorsunuz.

• @Haliax, içinde söyledi: amerika'nın artıları kadar eksileri de var peki sizce neler eksi?

@MySea Iletide eksi olan, dolayisiyla baslikla alakasi olan kisim nedir? 🙂

Sivrisinekler :😁😁

• Üzücü ama gerçek sadece yazmak istiyorum. O gitmek için gün saydığımız, her gün dualar ettiğimiz, uğruna 40-50 yaşındaki insanların sırf yeşilkart alabilmek için 1 yıl mcdonalds tarzı yerlerde çalışmayı göze alıp üstüne 20 bin dolar para verdiği Amerika. Maalesef çok üzücü bir durum. Ülkenin herhangi bir eyaletinde, herhangi bir zamanda durmadan katliam oluyor.

• @HilalÜstün Bu bir kıstas değil bence. Amerika dediğiniz yer nüfus olarak Türkiye’nin 4 katı ve büyüklük olarak sadece Teksas eyaleti Türkiye kadar. Binbir çeşit insan var. Bu tarz olaylar göze çok batsa da şahsen bunları göz önüne alıp hareket etmem.

• @Riethian Hocam benimde hayalim Amerika'da yaşamak bunu zaten belirttim. Fakat sırf gitmek istiyoruz, kaçış noktamız orası diye oradaki yaşanan kötü şeyleri hafife almamamız gerekir sırf bizim ülkemizden daha büyük bir ülke olduğu için. Ülkenin büyük olması orada ordudan bir kişinin en az 20 kişiyi öldürdüğü gerçeğini, özellikle ülkenin doğusunda aşırı uyuşturucu bağımlılığının olduğunu, bir sürü evsiz insanların yaşadığını, ergenlerin okullarda katliam yaptığı gerçeğini hafifletmiyor. Ayrıca herhangi bir kıstas yapmadım hocam. Bizim ülkemiz böyle, şöyle demedim. Umarım her şey gönlümüzce olur 🙂

• @HilalÜstün Merhaba Hilal ben Esenyurt'ta yaşıyorum bunun gibi bazı olayları haberlerde görüyorsundur. Tabi ordudan biri gelip talan etmiyor ama bunlardan bizim ülkemizde de ve benim yaşadığım yerde de oluyor. Adam kirayı sırf daha fazlaya başka bir müşteriye vermek için kiracısını silahla tehdit edip vurarak felç noktaya getiriyor adam mermiyle yaşayacak vücudunda bu tür konuları lütfen bu başlık altında konuşma yeri burası değil.

• @emrebalc1 Zaten fark ettiyseniz bende aynısını demişim. ''O gitmek için gün saydığımız, her gün dualar ettiğimiz, uğruna 40-50 yaşındaki insanların sırf yeşilkart alabilmek için 1 yıl mcdonalds tarzı yerlerde çalışmayı göze alıp üstüne 20 bin dolar para verdiği Amerika.'' demişim. Yani kaçıp gitmeye 20 bin dolar verip mcdonaldsta çalışmayı göze aldığımız ülkenin durumu bu dedim. Kötünün iyisi anlamında. 🙂 Türkiye ile kıyaslama yapıp durmanızı anlamıyorum. Tamam Amerika süper bir yer bizzat İsviçre gibi. Dünyanın en yaşanılabilir ülkesi hocam. Artık rahatlayabilirsiniz

• @HilalÜstün Herhalde Türkiye ile kıyaslama yapacağım ben İsviçre de yaşamıyorum. Benim demek istediğim burası değil konuşulması gereken yer

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@HilalÜstün yorumlarinizi dogru basliklar altinda yapmalisiniz! tepki almanizin nedeni bu. vize veya gocmenlik surecleriyle ilgili basliklarda sadece o surece dair bilgi ve yorumlarinizi paylasmalisiniz.

ilgili iletileri ve cevaplari bu basliga aktardim.

• Uzak olması uzak!! Avrupa bu acıdan çok yakın.bu yüzden avrupada psikolojiniz daha rahat.daha endişesizler.. uyusturucu avrupada tr amerka farketmiyor artık her yerde aynı oranda gibi.evler bir de ne pis ya burda evler.bir istanbuldaki evinin konforu burda yok.otopark sorun tabi ny için yazdıklarım.insanlarda temiz değil burda.diploma geçersiz iyi bir işin varsa o işinin karsılığındaki konforlu işi burda bulamayabilirsin.avrupada iş konforu daha iyi.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

122

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |