Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells Bilemiyorum, yazdiginiz dogrudur sanirim. Ben hep Amazon'dan unlocked olarak telefon aliyorum. Bana daha uygun geliyor.

• @crazycells, içinde söyledi: ABD'de kullandiginiz telefonlar ve GSM operatorleri

@ayvalik10, içinde söyledi: ABD'de kullandiginiz telefonlar ve GSM operatorleri

@hasbelkader sadece amerika için değil tüm dünya da hangi ülkede olursan ol başka ülkeye gidince hiçbir zaman bedava olmaz çünkü her ülkenin operatörü diğer ülkenin antlaşmalı operatörüne roaming denilen ücret öderler. Kısaca kiralama parası ondan hiçbir zaman para ödeyen operatör başka ülke de bedava yapmaz.

Yuksek hizli hizmetler icin genelde ekstra ucret gerekiyor sayin @ayvalik10 , ama temel bazi hizmetleri ucretsiz alabiliyorsunuz. Tabii ABD'de telefon planiniza odediginiz ucret o sekilde fazla da olabiliyor. Ben T-mobile ile Turkiye'den interneti kullanabilmistim ama 2G veya 3G idi diye hatirliyorum; fakat telegram/whatsapp yazismalari icin yeterli oluyor 🙂 ( @hasbelkader )

Ben de buldum. Su anda TR deyim ve servis saglayicimin sagladigi internet hizmeti whats up ve fb messenger uzerinden sesli gorusmeler yapabilmem icin rahat rahat yetiyor. Ses kalitesi normal telefon gorusmesini aratmiyor. Kesinti hemen hemen hic yok. Bunun icin extra odemiyorum. Normal odeme planima dahil. Unlimited domestic calls/text/internet. For europe and Turkey, $.25/min for call/unlimited texts/unlimited low speed internet (upto 2G) with NO EXTRA COST
    All are included for $45 per month.
    Bence gayet good deal 😃

• Yasaklı

Merhaba. New york şehri için hangi operatörü tavsiye edersiniz?

• Amerikaya gitmeden önce e-sim hatti açtırmak mümkünmü? Ssn olmadan abonelik baslatabilirmiyiz online olarak?

• ⭐⭐⭐⭐

Abd ye ilk olarak 20 günlük ziyaret için gelmek istiyoruz. Bu dönemde turkcell hattımı abd de aynı şekilde kullanırsam günlük 65 tl istiyor. Yani 20 gün için 1300 tl yapıyor bu da bugünün kuruyla 95 dolar yapıyor. Sizce 20 gün için prepaid kart mı almalıyım yoksa turkcell hattımı Türkiye de olduğu gibi mi kullanmalıyım? Tavsiye ve fikirleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐

@freeworld çok sağolun cevap için. Hemen araştırıyorum.

• @abraham-trust, içinde söyledi: ABD'de kullandiginiz telefonlar ve GSM operatorleri

Amerikaya gitmeden önce e-sim hatti açtırmak mümkünmü? Ssn olmadan abonelik baslatabilirmiyiz online olarak?

+1

• @denizci10, içinde söyledi: ABD'de kullandiginiz telefonlar ve GSM operatorleri

Abd ye ilk olarak 20 günlük ziyaret için gelmek istiyoruz. Bu dönemde turkcell hattımı abd de aynı şekilde kullanırsam günlük 65 tl istiyor. Yani 20 gün için 1300 tl yapıyor bu da bugünün kuruyla 95 dolar yapıyor. Sizce 20 gün için prepaid kart mı almalıyım yoksa turkcell hattımı Türkiye de olduğu gibi mi kullanmalıyım? Tavsiye ve fikirleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

1 aylık sınırsız hat 50 dolar dostum ben oyle aldım pasaportla gittim haldım, hemen 50 dolar verdim yüklediler- watsap busines yukledim oradanda türk hattımdaki numaramı kullandım - bende değmez 100 dolar fazla.

• ⭐⭐⭐⭐

Arada 50 dolar fark var o da bugünkü kurla. Gittiğim zaman bu fark belki 20 dolara düşmüş bile olabilir. Sonuçta 1300 tl sabit fakat 50 dolar sabit değil. Eğer 20 dolar civarı fark olursa kendi hattımı kullanırım. Yoksa dediğiniz gibi başka hat alırım. Şu e-sim olayına daha bakamadım belki onu da alabilirim.

• Bize artık herşey pahalı benden demesi- bittik resmen- ahh ki ahh- 😕

• ⭐⭐⭐⭐

@freeworld hocam siz de yazmışsınız ama bizde iphone yok. eşime yeni samsung s21 fe aldık e-sim e uyumlu ama sanırım bu kampanya samsung a dahil değil. başka tavsiyeleriniz varsa her zaman beklerim hocam.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@denizci10, içinde söyledi: ABD'de kullandiginiz telefonlar ve GSM operatorleri

ABD numarası almak ve daha sonra Türkiye'de de bu numarayı uygun fiyata açık tutabilmek için US Mobile gibi bir firmadan ön ödemeli hat almak mantıklı olabilir. Hattı açmak için pasaport, banka hesabı falan gerekmiyor. Çok uygun fiyatlı paketleri var. Daha sonra aylık 7-8 dolar gibi bir fiyata Türkiye'de de SMS almak için kullanırsınız, banka işlemleri vs için lazım oluyor.

usmobile.JPG

https://www.usmobile.com/plans

• ⭐⭐⭐⭐

@knnrn teşekkürler. sanırım bunu hemen havaalanında alamayacağım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

ABD'de aldığınız numarayı kaybetmeden uygun fiyata saklamak ve bu sırada SMS'leri de alabilmek için güzel bir uygulama. Türkiye'de uzun süre kalacak olanlar için yararlı olabilir.

• SKYPE numarası almak nasıl oluyor acaba ???

• ⭐⭐⭐

• Baktım dostum - alınabilir neden olmasın yıllık 60 dolar - numara alıyorsun - daha ucuz şeyler var tabi- konuşmak aramak için extra bir şeyler istiyor sanırım.

• Haziran ayının sonunda ABD'ye yerleşiyorum. Siz yerleştikten sonra Türkiye'de kullandığınız hattı ne yaptınız? Çünkü bankalarda falan Türkiye'de kullandığımız telefon numaramız var, ABD numarası ile değiştirilebilir mi? Siz nasıl bir yol izlediniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@wyoming86, içinde söyledi: ABD'de kullandiginiz telefonlar ve GSM operatorleri

Haziran ayının sonunda ABD'ye yerleşiyorum. Siz yerleştikten sonra Türkiye'de kullandığınız hattı ne yaptınız? Çünkü bankalarda falan Türkiye'de kullandığımız telefon numaramız var, ABD numarası ile değiştirilebilir mi? Siz nasıl bir yol izlediniz?

Hatları bir süre açık tutmakta fayda var. Gelmeden önce mümkünse avantajlı bir faturasız operatöre geçmek iyi olur. Biz gelirken (2016 yılı) hatları o dönem en karlı olan Vodafone kontörlüye geçirmiştik, hala açık tutuyoruz. Açık tutmak için 3-6 ayda bir minimum yükleme tutarı kadar (şu anda 50 TL sanırım) para yüklüyorum. Arama vs herhangi bir şey yapmıyoruz, sadece SMS almak için kullanıyoruz. SMS almak ücretsiz. Her ay 3-5 liralık iletişim vergisi kesiliyor sadece.

Geçen yıldan beri bazı Türk bankaları ABD numarasını kabul etmeye başladı. Bizim hesabımız Yapı Kredi'de olduğu için artık Türk hattımıza ihtiyacımız kalmadı aslında, ama diğer bankalar ve başka uygulamalar için hala zaman zaman SMS almak gerekebiliyor. (Geçen sahibinden.com uygulamasına giremedim, SMS olmadan kabul etmedi, bazı e-devlet işlemleri için de gerekiyor)

• Sn. @smartcells hocam merhabalar. Bir konu hakkında danışmak için sizi rahatsız ediyorum. Ben ilk girişimi Haziran ayında yapacağım inşallah. Ve yaklaşık 3 ay kalıcam. Benim telefon çift sim kardı destekliyor. Oraya gittiğimde bir prepaid hat almayı planlıyorum. Oranın sim cardını direk kendi telefonuma taktığımda çalışıyor mu yoksa ekstradan bir işlem yapmama gerek var mıdır? Veya siz nasıl bir yol izlememi önerirsiniz bu üç aylık süre için.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

48

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |