Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Gün içinde 10 lira seviyelerine kadar yaklaştı tek hanelilere düşme umuduyla hayırlısı

• ...bir cok filmlerde adamin veya kadinin elinde sihirli degnek vardir bir yere uzatir veya carpar bir anda her sey degisir toz pembe olur.ne yazikki boyle seyler hayal aleminde oluyor, yolunda duzgun yurumeyen ekonomiyi rayina oturtmak cok uzun yillar alir.devletler gercek devlet adamlari sayesinde kalkinirlar.,dis ulkelere portakal ve patates satmakla maalesef ekonomi canlanmaz. turk lirasindaki bas asagi gidis maalesef bir seylerin yolunda gitmedigine delalettir...
    ....ulkemiz bir orta dogu ve musluman ulkesi,butun orta dogu ulkelerinde demir yumruk vardir,yani halkin pek ses cikarma sansi yok gibidir.bir kac devlette petrol vardir dogal gaz vardir ekonomileri iyidir ama halklarinda hurriyet yoktur.......gecen gun japonya icin bir sey baktim,adamlarin iki dinleri var,ne varki dini gunluk hayatlarindan cikarmislar,bizim ulkemizde boyle bir sey yapabilse belki kalkinmasi daha kolaylasir.

• Yasaklı

@MySea, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

https://www.visualcapitalist.com/visualizing-the-94-trillion-world-economy-in-one-chart/

Turkiye 0.8b$ la 21. En guclu ekonomi olarak geciyor. Bu iste bir yanlislik olmasin? 🧐

• 2020 turkiye GDP Gross domestic products 720.1 milyar amerikan dolari.

• @Ping-PONG Bu durumda G20 disinda kaliyor demektir.

• Yasaklı

@MySea, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

@Ping-PONG Bu durumda G20 disinda kaliyor demektir.

Olsun bizde G21-30 u kurar onlari almayiz. 😂

• @MySea Çok güzel paylaşım teşekkür ederim.

@Ping-PONG Emin olamadım şuan ama yanlış hatırlamıyorsam tarih boyunca Türkiye bu alanda en kötü 17. sıraya kadar düşmüştü zaten.

Bazı ülkeler de ne kadar güçlü olsa da halkın refahı açısından katlanılacak gibi değil. Mesela hindistan 😕

edit: en iyi de 13 diye hatırlıyorum. Yani 13-17 arası gidiş geliş.

• Yasaklı

@sir-altan @MySea Türk mizahından uzak kalmışsınızdır abiler buyrun azıcık gülün 😂

• @Ping-PONG irandakinde gayri safi yurtdışı hasılayıda dahil etmişler Türkiye de gayri safi yurtiçi hasılayı almışlar sadece 2'sinde de yurtiçi hasılayı alırsak ki almamız gereken veri budur. Türkiye irandan daha güçlü bir ekonomi hala.

• Yasaklı

@sultanofhearts, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

@Ping-PONG irandakinde gayri safi yurtdışı hasılayıda dahil etmişler Türkiye de gayri safi yurtiçi hasılayı almışlar sadece 2'sinde de yurtiçi hasılayı alırsak ki almamız gereken veri budur. Türkiye irandan daha güçlü bir ekonomi hala.

Ekonomi açısından İran’ la kıyaslanıyor olmamız bile yeterince iğreti edici zaten. Üstündeyiz/altındayız umrumda değil de 15-24 arası genç nüfüsu ekonomisi bizden iyi olan bazı ülkelerin toplan nüfusundan fazla olan bir ülke olarak biz nasıl bu hallere geldik. Ben bunun cevabını bulamıyorum.

Sanılanın aksine bu memlekette üretim hiç durmadı.
    Sanılanın aksine parasını yurt dışına kaçırmayan vatanperver bir sürü iş adamı var.
    Sanılanın aksine …
    Sanılanın aksine …

Neresinden bakarsam bakayım bu kadar kötü olmasını açıklayacak bir sebep bulamıyorum.

Devletin varlıklarını satıp savurup bütün nakiti yurt dışındaki hesaplarına taşımış olmalarından başka bir ihtimal yok. Yoksa bu memleket bütün bu savurganlığa rağmen daha hala bu ekonomik çöküşü görecek kadar tüketilemedi. Gerçekten coğrafi zenginliği ve genç nüfusunun buna ihtimal verme olasılığı yok.

Bu genç nüfus oranı böyle kalmayacak. Bizden sonrakilerin alacak nefesi bile yok. 😩

• Yasaklı

Dolar 10.75

• ⭐⭐

@Ping-PONG, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

Dolar 10.75

11,65 🔥

• Yasaklı

@Erkand, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

Dolar 10.75

11,65 🔥

Hayır 10.75
    Nereden bakıyorsun?

• @Ping-PONG, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

Dolar 10.75

11,65 🔥

Hayır 10.75
    Nereden bakıyorsun?

dolar gün içinde 10.20 yi gördü anlık al satlarda yükseliyo mb şuan kademeli olarak düşmesi için düzenli olarak fiyatı dengelemeye çalışıyo aslında gizli bir bilgide degil bakan bunu açık şekilde tv de söyledi kademeli inmesi gerekiyor bi anda düşerse büyük iflaslar gerçekleşir diye 8 tl civarı bir yerde durduracaklar diye tahmin ediyorum daha aşşağı inmesine izin vermez merkez bankası kısa vadede, esas sorun 3 aylık vadeye yatırmış kişilerin direk dolarak geçme ihtimali korkutuyo beni çünkü aynı hızla yükselme riski barındırıyor ancak buda 100 gün gibi bir süre var demektir bakalım hayırlısı umarım kötü olan senaryo gerçekleşmez memleket bir nefes alır

• Yasaklı

@ugurksknbck, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

Dolar 10.75

11,65 🔥

Hayır 10.75
    Nereden bakıyorsun?

dolar gün içinde 10.20 yi gördü anlık al satlarda yükseliyo mb şuan kademeli olarak düşmesi için düzenli olarak fiyatı dengelemeye çalışıyo aslında gizli bir bilgide degil bakan bunu açık şekilde tv de söyledi kademeli inmesi gerekiyor bi anda düşerse büyük iflaslar gerçekleşir diye 8 tl civarı bir yerde durduracaklar diye tahmin ediyorum daha aşşağı inmesine izin vermez merkez bankası kısa vadede, esas sorun 3 aylık vadeye yatırmış kişilerin direk dolarak geçme ihtimali korkutuyo beni çünkü aynı hızla yükselme riski barındırıyor ancak buda 100 gün gibi bir süre var demektir bakalım hayırlısı umarım kötü olan senaryo gerçekleşmez memleket bir nefes alır

Umarım.
    Yıllardır yapmadığım ve pişman olduğum eşeklik ettiğim hareketi gerçekleştiricem.
    Neyim var neyim yok dolara çevirip dolar birikimi yapmam lazım. Belli bir seviyeye geldim zaten de daha iyi olacak tabi.

DV den hayır çıkmayacakmış gibi hissediyorum.
    Gidip ya ABD’ de ya Kanada’ da okul okumak istiyorum. DV yi beklemek istemiyorum. 🥲

• ⭐⭐

Dolar 10.75

11,65 🔥

Hayır 10.75
    Nereden bakıyorsun?

Big Para'dan bakiyorum suan 11.10

• @Ping-PONG umarım gönlünce olur dostum ben dolar çok daha düşük iken 13k gibi bi yatırım yapmıştım belki çıkar diye ve hiç dokunmadım kaç yıldır son 1 haftadır dolara ciddi bi hamle yapılcagını düşündügümden elim hep tetikde bekliyordum resmen 17.80 den çıkış yaptım tahmin ettiğim düzeylere gelirse mevcut nakitim gc sürecimi tamamlamama yetecek miktara gelicek yetmezsede evi satar yine gideriz çıksında 🙂

• @Erkand dostum sert düşüşlerde mb satın alım yapıyor ki bi anda düşmesin diye çok hızlı düşüşler bir kaç dakika içinde bi o kadar da sert yükseliş gösteriyor ancak gece yarısı oldugunda gün içinde gördügü rakama yaklaşıyor ben sabaha 10.50 den daha aşşağıda görecegimden emin diyebilirim

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

105

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.4k

| | | |