Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• madem karşılar yapsınlar 0 faiz kardeşim elinden tutan yok. ama yapamazlar onlarda biliyor! seçim yaklaşıyor düşman gerek 2 gün önce gezi meselesi dün türbanlı kardeşlerimiz bugünde dış minnaklar sırası. mega enflasyon dönemindeyiz maalesef ve yine olan bize oluyor

• ⭐⭐⭐⭐

@sir-altan, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

....turkiyede bir kirada bir dairemiz var 3 senedir kira ucretini arttirmadik aylik kira 1000 tl civarinda, 2,5 yil evvel 1000 tl karsiligi 250 australya dolari alabiliyorduk,bu gunse 1000 tl karsiligi 150 dolar filan alabiliyoruz,aman kira bankada biraz biriksin sonra dolara ceviririz diyoruz ama hep kaybediyoruz.belki 6 ay sonra 1000 tl karsiligi 100 dolar olabilir.turkiyede fazla bir baglantimiz olmadigi icin kira gelirini zaman zaman yasadigimiz ulkeye aktamaya mecburuz,zamanla kira bedeli findik fistik parasi gibi olacak .

@sir-altan, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

....turkiyede bir kirada bir dairemiz var 3 senedir kira ucretini arttirmadik aylik kira 1000 tl civarinda, 2,5 yil evvel 1000 tl karsiligi 250 australya dolari alabiliyorduk,bu gunse 1000 tl karsiligi 150 dolar filan alabiliyoruz,aman kira bankada biraz biriksin sonra dolara ceviririz diyoruz ama hep kaybediyoruz.belki 6 ay sonra 1000 tl karsiligi 100 dolar olabilir.turkiyede fazla bir baglantimiz olmadigi icin kira gelirini zaman zaman yasadigimiz ulkeye aktamaya mecburuz,zamanla kira bedeli findik fistik parasi gibi olacak .

Sizin için en makul çözüm mülkünüzü satmak, yatırımınızı başka alana kaydırmak olacaktır. 5 Sene önce kiraya girdiğim evin o günki kirası 300 USD nin biraz üzerindeydi. Şu an 150 USD nin altında. Ben evimi kiraya vermezdim...

• silinebilir..

• Su anda 11 TL nin uzerine cikmis durumda..

• manuel devalüasyon yaşıyoruz başka bir şey düşünemiyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun kötü günler geride kaldı önümüzde daha kötü günler var

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@deniz16 bırak artık yazar kasalar cücük kadar atsan ses bile çıkmaz

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐

Bu basliktan her bildirim geldiginde sinirim bozuluyor ne hale geldik...

• 3 haftaligina tatile geldik, Reiz sagolsun kokledikce kokluyor dolari. Bundan sonra Alamanci dayi modundadayim. Amariga, alamanya bu kadar kiskanmayaydi dolar da yukselmezdi. Ekonomiye yon veren butun ekibe diplomasini veren hocanin...............

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sigmoidalmammal en baştakinin diploması olmadığı için noktalarda ki kelimeler onu etkilemez 🙂

• @ayvalik10 universite degil sadece. Benim onun hakkinda degisik teorilerim var zaten. Sadece kendi degil yancisi, Mehmet (!) Bacheli'nin diplomasi da saibeli bu arada. Yasimiz koalisyon hukumetlerini, hiper enflasyonlari ve develuasyonlari hatirlama yetiyor. Bugunun farki ne? Bahane ne? Sadece yazik oluyor bir millete.

• Arkadaşlar sizce dolar 10 lira bandına iner mi, yoksa bu yükseliş devam eder mi?

• @ellabella, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

Arkadaşlar sizce dolar 10 lira bandına iner mi, yoksa bu yükseliş devam eder mi?

FED hazirana dogru faiz artırmayı düşünüyor o zaman dolar füze gibi yükselir

• @halilk2020 cevap için teşekkürler.. zaten yılbaşından sonra kesin artar. Enflasyon vs. Rakamları çıktıktan sonra bu kadar baskılanmazlar diye düşünüyorum. ben daha çok yılbaşına kadar nolur onu merak ediyorum, kısa vadede

• @ellabella 15 olur 1 yıl içinde

• Memleket bu halde diye kaçmaya uğraşıyorduk, artık daha beter olduğundan bu kurla kaçamayacak hale geldik.

• ⭐⭐

Green Card kazanan birinin artık yatırımcı vizesi alan biri kadar para harcaması gerekecek bu gidişle 😄

• Geçen sene GC'ye başvurduğumda 7.50 lira idi... şuan 11,23 lira. Mülakat tarihi gelene kadar sanırım bi 20 lirayı göreceğiz gibi görünüyor.

• Yasaklı

@cgokhan, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

Geçen sene GC'ye başvurduğumda 7.50 lira idi... şuan 11,23 lira. Mülakat tarihi gelene kadar sanırım bi 20 lirayı göreceğiz gibi görünüyor.

11.23 oldugundan supheliyim. Su an borsa kapali.

Pazartesi sabahina minimum 11.50 ile uyanacagimizi ve aksam borsa kapanmadan 11.75 leri gorecegini tahmin ediyorum.

• Yasaklı

Kafamda deli sorular.

Ben simdi Kanada’ ya yerlesip kendime bir sistem entegrasyon sirketi kurarak, saati 35Cad olan it calisanini Turkiye’ den remote olarak calistirarak hizmeti de yari parasina 20Cad satsam 😧
    Deli gibi is alirim.

Turkiye’ de 8-10k arasina kidemli uzmanlar calistiririm. Saati yaklasik 3CAD dan.

Adam basi 160x17Cad aylik kazansam, 2700Cad gibi bir rakam.

10 kisi istihdam etsem. 27.000Cad aylik x12 300.000 kusur Cad yillik para kazanirim.

Onlar mutlu ben mutlu. 😂

Kafayi siyirmaya basladim artik. 😂

Edit: Bu arada TR’ de kidemli maasi 8-10k
    Kanada’ da uzman maasi saatlik 35Cad
    🤬

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |