Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @nicely, içinde söyledi: Amerika'ya gitme sebepleriniz ?

@DonTurcos @gkhanfeez katiliyorum ikinizede, amerikada amerikayi taniyarak bilerek yasanirsa bu dertlersen kurtulma sansi var veya uzak durma sansi diyim, ama bu Turkiye de benzer. Amerika nin en kotu ve duzelmesi imkansiz gibi gorunen sorunu Uyusturucu bagimliligi, mass shooting dediklerin toplu katliamlar. Bu iki kanser turkiye de ABD kadar kotu degil. Dedigim gibi para varsa zengin bolgede gecici cennet hayati yasanabilir ama oda gecici sonucta onemli olan oldukten sonrasi 😁

Evet ama Türkiye'de de terör ve sürekli kriz (ekonomik krizden siyasiye, siyasiden askeri krize) var. Özellikle gayriresmi mülteci akınıyla birlikte toplumsal gerginlik arttı ve mültecilerle ülke vatandaşları arasında çatışma ve restleşme var. Bunlar, Ortadoğu bataklığında sular durulmadıkça ve kalıcı bir barış tesis edilmedikçe de geçecek gibi değil. Ki bence böyle bir şeyin olması mümkün değil, zira Ortadoğu'nun yapısına ters. Arabistanlı Lawrence'ın çok sevdiğim bir sözü var:

Ortadoğu'da barış sağlamak, hançerle çorba içmeye benzer.

• Memleketteki en büyük sorun bence adalet, hukuk sisteminin çökmesi ve bağımsız olmayışı.
    Son aylarda ne kadar pislik ortaya saçıldı, hiçbirisi için savcılar harekete geçmedi. Ama buradan iktidarı sert bir şekilde eleştirsen başına türlü işler gelebilir.
    Kişiye göre adalet!
    Adalet yoksa hiçbir şey yok demektir, ekonomik refah olsa ne yazar!

• Bıktım bu ülkenin uyanık ve tilki geçinen yalakalik yapan hizsizlik arsizlik yapan haksiz hukuksuz tiplerinden. Tek amacim bu lanet ülkeyi ( icindeki lanet yasayan toplumu) terketmek.. bu ulkede zengin olsanda ayni pisligin icindesin bnce refah seviyesi adaletli bir ulkede fakir yasarim daha iyi

• Bu ileti silindi!

• @denizaker deniz hanım iyice bıktınız bence biraz ara verin - boyle kendinizi yersiniz sakın bir kafayla omenli kararlar almak zor- o dediğiniz her ülkede var - biraz sabır - Gc çıkmaz ise başka yolları var - ona göre hareket edersiniz. selamlar.

• Doğasını, iklimini, TARİHİ’ni neden bırakıp gider insan.. Çok açık değilmi! Yönetilemiyoruz! Adaletimiz yok! Değerlerimiz yok! Bir millet sadece ecdadınının zaferleriyle övünemez.. Daha iyi hayat için tercihimiz Amerika yanlışlarıyla dolu olsada 😱

• Bu ülkeden bıkan gidebilir kimseyi zorla tutmuyoruz. Ülkemizi beğenmeyenler Amerikada kapitalizmin kölesi olarak yaşamaya ne kadar da hevesli. Çıldıran bıkan varsa arkasına bakmadan doğru Canada'ya başvursun, iyice güzel ülkeyi şikayet ederseniz alıyorlarmış oyle duyuyoruz 😃

• @nicely Kanada sandığın gibi bir yer değil. Bizzat tanıdığım İstanbul'da oturan Kanadalı 37 yaşında bir arkadaşım var. Türkler'in Kanada güzellemesinden bıkmış durumda. Ayrıca Kanada'da kapitalizm var. Kapitalizmin kölesi olmak istemiyorsanız, Kuzey Kore, Venezuela ya da Küba'ya gitmenizi tavsiye ederim. Kanada yaptığı sosyal yardımları başka yollardan geri alıyor zaten. Devlet hayır kurumu değil, bedavaya bir şey vermez.

• ⭐⭐

@nicely, içinde söyledi: Amerika'ya gitme sebepleriniz ?

Bu ülkeden bıkan gidebilir kimseyi zorla tutmuyoruz. Ülkemizi beğenmeyenler Amerikada kapitalizmin kölesi olarak yaşamaya ne kadar da hevesli. Çıldıran bıkan varsa arkasına bakmadan doğru Canada'ya başvursun, iyice güzel ülkeyi şikayet ederseniz alıyorlarmış oyle duyuyoruz 😃

Ben de canım sıkılınca milleti trollüyorum senin gibi. Twitterda falan yurtdışına gitmek istiyorum yazan birini görünce altına "Ben almanyada yaşıyorum ama hiç iyi değil. Buraya gelip ezan sesi duyunca ruhum açılıyor" yazıyorum. Onlar da hemen bana cevap olarak "Gel lan burada yaşa o zaman" diyorlar. Dozunda yapılırsa çok zevkli bir aktivite. Sinir stres bırakmıyor adamda.

• Öncelikle her gece yeminler ediyorum foruma girip bir şeyler okumamak, kendimi kaptırmamak için ama ne mümkün sürekli buradayım. 🙂
    Sanırım artık insanca yaşam istiyorum,yoruldum. Ne zamandır işe girmeye çalışıyorum, çabalıyorum fakat bir türlü partililerin akrabalarından bana sıra gelmiyor. Dijital baskı firmamız var ihalelere giriyoruz, firmalarla görüşmeler yapıyoruz yine partililerden bize sıra gelmiyor iş alamıyoruz. 3 yaşında kızım var bizim yaşadığımızı yaşasın, düşüncelerini söylemekten korksun, sırf etnik kökeni yüzünden 2. sınıf insan muamelesi görsün istemiyorum.
    Oraya gidince yağlı ballı yaşarım her şey çok kolay olur demiyorum, zaten burada da survivor'da gibiyiz ama diyoruz ki belki bi tık iyi yaşarız bu kokuşmuş düzenden sıyrılırız.
    Herkes hakettiği yaşama kavuşur umarım.💜

• ⭐⭐

@rupica, içinde söyledi: Amerika'ya gitme sebepleriniz ?

Öncelikle her gece yeminler ediyorum foruma girip bir şeyler okumamak, kendimi kaptırmamak için ama ne mümkün sürekli buradayım. 🙂
    Sanırım artık insanca yaşam istiyorum,yoruldum. Ne zamandır işe girmeye çalışıyorum, çabalıyorum fakat bir türlü partililerin akrabalarından bana sıra gelmiyor. Dijital baskı firmamız var ihalelere giriyoruz, firmalarla görüşmeler yapıyoruz yine partililerden bize sıra gelmiyor iş alamıyoruz. 3 yaşında kızım var bizim yaşadığımızı yaşasın, düşüncelerini söylemekten korksun, sırf etnik kökeni yüzünden 2. sınıf insan muamelesi görsün istemiyorum.
    Oraya gidince yağlı ballı yaşarım her şey çok kolay olur demiyorum, zaten burada da survivor'da gibiyiz ama diyoruz ki belki bi tık iyi yaşarız bu kokuşmuş düzenden sıyrılırız.
    Herkes hakettiği yaşama kavuşur umarım.💜

İnsan gibi yaşamak herkesin hakkı. Dün ABD'ye giden arkadaş tecrübelerini yazdığı mesajında demiş ki;

"Türkiye'de karışık çerez alırken leblebi ve kuru üzüm arasında ayıklayıp büyük bir keyifle yediğim çerez çeşitlerini burada avuçlayarak yiyebilmek farklı bir his"

Çok basit bir cümle ama halkın çektiği sefilliği çok iyi özetliyor. Türk insanı artık ömrü boyunca kakao toplayıp çikolatanın tadını bilmeyen afrikalı ve güney amerikalı işçilerle aynı imkanlara sahip.

Alıntı yaptığım mesajın linki:
    https://yesilkartforum.com/forum/post/244512

• İyi ki göndermişsiniz, buruk bir sevinçle okudum arkadaşın yazdıklarını. 🌺
    Tabii ki insanca yaşamak herkesin hakkı. Fakat artık bakıyorum ki bazı insanlar bu kokuşmuş düzende çok daha mutlu, bazen dayanamayıp tokatlamak istiyorum kendine gel diye🤭
    Bir dilim ekmeğin hesabını yaparken, ayağındaki ayakkabısı yama dahi tutmazken akıl almaz şekilde Türkiye'nin gidişatından mutlu olmaları beni artık deli ediyor. Aslında yazacağım çok daha fazla şeyler var ama Silivri soğuktur şimdi ben de soğuğu pek sevmem açıkçası. 🙂

• ⭐⭐

@rupica, içinde söyledi: Amerika'ya gitme sebepleriniz ?

Tabii ki insanca yaşamak herkesin hakkı.

Ben bunu yazarken size bir eleştiride bulunmadım yanlış anlaşılma olmasın. Aksine bu ülkeden gidip insan gibi yaşamak istemeniz gayet normal. Bunu demek istemiştim.

• Eleştirdiğinizi düşünmedim zaten, sorun yok👍

• Sebep 1:
    Yukarıda bulunan dislike sevdalısı kişiyle aynı topraklarda bulunmak istemiyorum.
    (diğer sebepler önemsiz)

• ⭐⭐

@avar, içinde söyledi: Amerika'ya gitme sebepleriniz ?

Sebep 1:
    Yukarıda bulunan dislike sevdalısı kişiyle aynı topraklarda bulunmak istemiyorum.
    (diğer sebepler önemsiz)

O arkadaş ABD'de yaşıyor. profiline girip inceleyin isterseniz.

• Aynen ben ABD de yasıyorum, arkadas avrupaya göç etmesi lazım benimle aynı ülkede olmak istemiyorsa veya ABD e gelecekse Washington State'e gelmezse benden uzak kalmış olur 😁 Ben Turkiye sevdalısıyım, gerisi hikaye 🇹🇷

• Önlisans biyomedikal mezunuyum ve şuan mühendislik okuyorum. Mezun olduktan sonra alacağım net tutar yeni mezun olduğum için asgari ücret. Hadi onu geçtim, ben sonuçta baya emek vermişim mühendis olmuşum ve şeflerin ayak işlerini yapıyor olacağım(başıma geldiği için söylüyorum). Amerika şartları gerçekten oldukça iyi. Binlerce biyomedikal teknikeri arıyorlar aylık 4k-6k$ arası maaşlar değişmekte. Rabbim nasip ederse inşaAllah oralarda daha iyi kariyer yapmak istiyorum. Umarım herkesin gönlüne göre olur her şey. 😊

• @nicely Dolar olmuş şu anda 10.85. Tabi Türkiye sevdalısı olacan 🙂

• Memleketin zamına koydular..

Benzer Başlıklar

• 141
  • 235
  • 14
  • 55
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

50

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |