Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ICu Amerikada arac kullanabilen herkese sigorta yaparlar. Ben hem turist hem GC li olarak ilk girisimde hemen arac kiraladim ve sigorta yaptirdim.

• ⭐⭐

@caglaror, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

@ICu Amerikada arac kullanabilen herkese sigorta yaparlar. Ben hem turist hem GC li olarak ilk girisimde hemen arac kiraladim ve sigorta yaptirdim.

Araç kira fiyatları aylık ne kadar acaba ortalama? Austin için en azından?

• Aracin camlarinin bugulanmasi/donmasini onlemek icin ne yapilabilir? On Rezidansi denedim calismadi, klimada calismiyor. Anti frog tarz birsey ise yararmi? Yada onerileriniz?

• @portl Araciniz isininca, defrosting ozelligini calistirirsaniz, bir-iki dakikada ise yarar.

Anti-fog spraylar alip kullanabilirsiniz.

Hicbiri yoksa, camlari biraz acarsaniz, bir sure sonra normale doner.

• @portl aracin caminda bugulanma olmasi icin icerde bir nem kaynaginin olmasi lazim. Araci havalndirip nemi azaltirsaniz bugulanmayi engellersiniz. @MySea dedigi gibi anti-fog spreyler de kullanilabilir. Donmus can icin anti-frost sprey(buz cozucu) sprey yada oda sicakliginda su kullanabilirisniz. Sakin sicak su kullnamayin cami catlatirisniz!!!!!

• ⭐⭐⭐

@portl, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

Aracin camlarinin bugulanmasi/donmasini onlemek icin ne yapilabilir? On Rezidansi denedim calismadi, klimada calismiyor. Anti frog tarz birsey ise yararmi? Yada onerileriniz?

Türkiye'deki taksicilerin yöntemini kullanın. Sabunlu bezle içeriden silin camları. Sabunla silinmiş yüzeyler buğu tutmaz..
    Arabada ihtiyacım olmuyor ama banyo aynasında çok işime yarıyor bu yöntem. 🙂

• @portl Merhaba;

Özellikle yağışlı havalarda oluşan buğulanmayı gidermenin en iyi yolu, klimayı (A/C) aktif edip kaloriferi sıcak konuma almaktır. Klima çalışmıyor ise buğu önleyici sprey veya bezlerden kullanabilirsiniz ancak bu ürünler de camlarda su damlacıkları oluşmasına neden olur.

Camların buzlanması konusunda ise genelde arka camlarda defrost rezistansı mevcuttur böylece buzu kolayca çözebilirsiniz. Ön camda oluşan buzlanmayı önlemek için pek fazla bir çare yok maalesef. Bu konuda da en etkili ve pratik çözüm ise dıştan uygulanan buz çözücü sprey veya solüsyonlar olacaktır.

• Tras kopugu ile de camlari iceriden silebilirsiniz. Ise yaradigini duymustum ama hic denemedim.

• arabada klima yoksa, cam bugulaniyorsa onde oturan biri havlu gibi bir sey alip camlari silecek,hava cok soguk degilse camlar acilir,,zamaninda cok eski arabalar kullandim klima yoktu,kisin arabanin icinin isinmasi icin radyotordeki suyun isinmasini beklerdik, yaz sicaginda ise camlari acmaktan baska yapilacak bir sey yoktu,bazilari dash boardun uzerine kucucuk vantilator koyuyorlardi..

• Delaware de kis aylarinda her gece hava sicakligi eksilerde oldugundan, araclarin camlari sabahlari donmus/buzlanmis olur. Ve ozellikle sabahlari erkenden ise gidecek olanlar uzaktan calistirma sistemi (remote starter) koyarlar eger aracta orijinalinde yoksa. Kis aylarinda sabahlari 10 dakika onceden remote starter ile calistiririz. Biz araca girinceye kadar isinmis olur ve camlardaki buzlar da erimeye baslar.

Zaten kar yaginca da aksamdan araci temizlemek gerekir. Yoksa sabahleyin aracin uzerindeki kar kalip gibi donmus olur ve temizlemesi daha zor olur.

• Cevapkar icin tesekkurler. Bugun isten ciktiktan sonra arabayi calistirdigimda birden blackout oldu. Her sey gitti. Sanirim arabayi degistirmem iyi olucak. Bu arada arabayi calistirdiktan sonra battery ve oil isigi yaniyordu, bir kac saniye sonra geciyordu. Aku yu degistirmeyi deniyebilirim, fakat altarnator de olabilir. Benzer durumlarla karsilasan var mi?

• Bu ileti silindi!

• @portl takviye ile araci calistimayi deneyebilirsin, eger calisirsa gidip akuyu olcurt. Aku itik ise degistirirsin. Alternator de problem varsa zaten takviye ile calismaz. Basit dusunerek ihtimalleri degerlendir bence.

• buğu için önerim kedi kumu bir çorap içerisine koyun ağzını sıkıca bağlayın ön koltukların altına koyun nemi alacaktır ve nem azaldıkca buğu yapmayacaktır .öneri sadece

• @sigmoidalmammal

Jump starter aldim. Akunun pozitif tarafindaki kabloyu cikardim, tekrar taktim ve araba calisti. Muhtemelen temassizliktan.

• @portl, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

@sigmoidalmammal

Jump starter aldim. Akunun pozitif tarafindaki kabloyu cikardim, tekrar taktim ve araba calisti. Muhtemelen temassizliktan.

Yakinda mechanic olayini cozersin kardesim 🙂 Bir Autozone bayisine gidip akunu ve alternatorunu bedavaya olcturebilirsin. Boylelikle problemin hangisinden kaynaklandigini kesin olarak anlayabilirsin.

Ucuz arabanin da boyle dertleri var ne yazik ki. Gecen gun @semavi nin canli yayiyinda biri 2000 model honda almayi dusunuyorum delivery icin yillik ne kadar masrafi olur diye soruyordu. Bir dahaki sefere direkt bu konunun linkini verir seni de ornek gosteririm 🙂

• Delivery islerinde eger full time yaparsaniz gunde en az 150 mile yaparsiniz. Haftada 6 gun calisirsaniz Ayda -3600mile yapar. Fren balata yag degisimi lastik asinmasi vs bunlari ustuste koyduğumuzda belli bir mile den sonra asiri masrafli olmaya basliyor. Yasadiginiz sehrin yollari kotu ise extra masraflarda cikabilir. Ya her yil ucuz araba alip o arabayi yok sayarsiniz yada daha iyi ve yeni model alarak arabanin kullanim suresini uzun tutmaya calisirsiniz. Bunun getirisi goturusu ve maliyetini ona gore hesaplayin. Ucuz araba alsanizda pahali ve iyi araba alsanizda o isten kazandiginiz para degismez. Food delivery icin eski arabalar daha ideal ve mantiklil gorunuyor. Uber lyft ise belli bir yıl sarti oldugundan ona gore secim yapabilirsiniz. Bana gore degismeyen tek kriter elektrikli veya hybrid olmasi yakit bakimindan daha iyi gibi gorunuyor. Ancak bu tur araclarin fiyatlari bir miktar fazla.

• Merhaba ayni evde yasadigimiz ev sahibim 98 model intrugue arabasini bana satmak istiyor, bi sorun olursa ben yapicam diyor 1 aydir bu evdeyim, bi sure kullanip satarim diye düşünüyorum, Araç 70 bin milde ama yinede bi kaziklanma riski var sizlere danisayim dedim

• @Manwe6265 fiyata bağlı . Mili çok düşük . O açıdan iyi. Bozulursa ben yaptırıcam tarzı şeylere güvenme ama fiyatı çok değilse olabilir

• @Richmond yazmayi unutmusum bin dolar istiyo

Benzer Başlıklar

• 1
  • 3
  • 193
  • 11
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

97

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |