Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @merian başvurular az olsunda şansımız yükselsin bari 🙂

• Merhabalar , beraberimizde gelecek kisiler icin pasaport gerekli mi ? Ben ve esimin pasaportu var, onun icin ayri , kendim icin ayri başvuru yapip birbirimizi yazıcaz bunda sorun yok ama 3 yaşında kızımız var , onun icin de pasaport sartı var mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ers1ns başvuru yaparken sadece başvuru sahiplerin pasaport şartı var ancak diğer aile bireylerin şartı yok sadece mayıs ayında kazandığını görünce kimler gidecekse her gidecek kişinin pasaportu olması lazım

• @ers1ns başvuru sırasında yok ama ülke dışına çıkarken evet her aile bireyinin pasaporta sahip olması gerekiyor

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@ers1ns başvuru yaparken sadece başvuru sahiplerin pasaport şartı var ancak diğer aile bireylerin şartı yok sadece mayıs ayında kazandığını görünce kimler gidecekse her gidecek kişinin pasaportu olması lazım

Tamam tesekkur ederim. Çıksın gerisi kolay , doğduğundan beri yurtdışı fırsatı pek oluşmadı malum .

• @sidarkuhak, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@ers1ns başvuru sırasında yok ama ülke dışına çıkarken evet her aile bireyinin pasaporta sahip olması gerekiyor

Tesekkurler cevap için.

• Herkes selemlar

• Selamlar, Eşim yabancı uyruklu, Türkiye'de oturum izni var. Mülakat aşamasına gelebilirsek işlemlerini Türkiye'de tamamlayabilir mi acaba? Teşekkürler.

• ⭐⭐

Abilerim, ablalarım merak ettiğim bir konu var. Fotoğrafı yükleyip başvurumuzu yaptık. Diyelim ki fotoğraf hatalı (boyut, kare ölçüleri, kızarıklık giderme gibi) sistem hangi koşullarda direkt fotoğraftan eleme yapıyor? Yani fotoğrafta kişinin yüzü net gözüküyorsa eğer sırf kare ölçüsü uymuyor ya da yüzde hafif kızarıklık giderilmiş diye direkt elenmesi çok saçma geliyor. Sonuçta eğer o kişi kazanırsa mülakatta bakılmıyor mu benziyor mu yoksa benzemiyor mu diye? Şimdiden vereceğiniz cevaplar için çok teşekkür ediyorum. İnşallah hepimiz Mayıs ayında güzel haberleri alırız.

• @ibrahimasar Teşekkürler hocam. Ama bazıları da high school seçmelisin diyor çok kafam karıştı ne yapsam bilemedim. En sonunda herhalde some university courses seçeceğim. Arkadaşlar benim durumumda olan yok mu hiç? Ne yapsak ya?

• Herkese merhaba. Bugün fotoğrafı kendi telefonumdan çektim. Herşeyi ayarladıktan sonra green card photo check sitesinde kontrol ettim. Herşey iyi giderken sorular kısmında beni eledi. Sonra dvlottery'nin sayfasında kontrol ettiğimde ise hepsine olumlu yanıt verdi. Fotoğrafı kullanayım mı yoksa fotoğrafçıdan mı çektireyim?

• @dreamcountry O sorular her zaman hata veriyor bizim sitemizi kullanın düzeltin ama 10$ ödeyin diye phototool örneklerine baktınızda herhangi bir hata yoksa başvurun.

• @Atlantis00 Genelde mülakat sürecinde eleme oluyor. Bilgisayarın anlamadığı bir resimde örnek olarak adam 600x600 manzara resmi yükledi elenir otomatik ama oynanmış makyaj yapılmış bir resim mülakatta anlaşılır ve elenip elenmemeye onlar karar verir.

• @neo Yanıtın için teşekkürler. Benim kafamı karıştıran da sorulardan sonra hata vermesi oldu. Onun dışında iki yerde de istenilen özellikler karşılanıyordu. Şimdi başvuracağım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dreamcountry en son soru almanca orad şunu soruyor bu resmi daha önce kullandın mı diye sende evet dediğin için ondan sorular kısmına kadar geldiysen hayırlı olsun resmin sorunsuz

• @gariban Priz dönüştürücü zaten gerekli ayrıca elektronik cihazlarınızın kullanma kılavuzuna bakıp uygun voltaj aralığına uygun olup olmadığına bakabilirsiniz. Amerika'da prizlerde 120 Volt çıkış vardır, Türkiye'de 220 Volt. Çoğu yeni cihaz 100-240 Volt aralığında çalışır ancak önemli eşyalarınız (telefon, laptop şarj adaptörünüz) üzerinde yazan voltaj aralığında olup olmadığına dikkat etmenizi öneririm.
    Çekilişte bol şans, en büyük derdiniz bu olsun 🙂

• Artık beklemeye geçtik ondan sohbet yavaşladı biraz 😊

• Az önce başvuruyu tamamladım. Bu benim dördüncü ve son başvurum olacak. Nedeni ise tamamen şansa dayalı olması ve artık fazla vakit kaybetmek istemediğim için. Artık Kanada veya Avusturalya için deneyeceğim.

• @dreamcountry Neden öyle düşünüyorsunuz sadece 5dk başvuru yapıyorsunuz bence umudunuzu kaybetmeyin.

• @neo Başvuru kolay, evet ama tam 7 ay içinde bir umutla yaşayıp sonra seçilemediğini görünce insanın umudu azalıyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

76

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |