Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells
    Salam. Zəhmət olmasa mənim sualımı cavablandırın. Mən bütün sənədləri 26/12/2020 tarixində göndərmişəm və 22/03/2021 tarixində KCC -dən bizim sənədlərin qəbul olunmasına dair Emaıl gəlib. Hal hazırda səfirlikdən görüş üçün dəvət gözləyirik. 3-4 gün öncə aşkar etmişəmki pasportun skan surətini səfən könə pasportun skan surətini göndərmişəm. Amma DC260 formasında yeni pasportun nömrəsini yazmışam. İndi mən nə etməliyəm ?. Yenidən birbaşa [email protected] Emaılna düzgün olan pasportun skan surətini göndərsəm kifaətdirmi ?

• @2RAL, içinde söyledi: DV2022 Azərbaycan Green Card lotereyasi qalibləri

@crazycells
    Salam. Zəhmət olmasa mənim sualımı cavablandırın. Mən bütün sənədləri 26/12/2020 tarixində göndərmişəm və 22/03/2021 tarixində KCC -dən bizim sənədlərin qəbul olunmasına dair Emaıl gəlib. Hal hazırda səfirlikdən görüş üçün dəvət gözləyirik. 3-4 gün öncə aşkar etmişəmki pasportun skan surətini səfən könə pasportun skan surətini göndərmişəm. Amma DC260 formasında yeni pasportun nömrəsini yazmışam. İndi mən nə etməliyəm ?. Yenidən birbaşa [email protected] Emaılna düzgün olan pasportun skan surətini göndərsəm kifaətdirmi ?

Salam. Əgər köhnə pasportunuz sizdədirsə, sadəcə səfirliyə gedəndə hər iki pasportu və köhnə pasportun kopyasını özünüzlə götürün.
    Köhnə pasportu təhvil vermisinizsə, köhnə pasportun kopyasını mütləq götürün və orda izah edəcəksiniz ki, bizim qanunlara görə köhnə pasport təhvil verilir.

• @Ruslan-Aliyev ok Təşəkkür edirəm.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@2RAL, içinde söyledi: DV2022 Azərbaycan Green Card lotereyasi qalibləri

@crazycells

Bəli, ikinci bir e-poçtda KCC-yə düzgün pasport şəklini göndərin. Fayl nömrənizi e-poçta əlavə etməyi unutmayın.

• @crazycells, içinde söyledi: DV2022 Azərbaycan Green Card lotereyasi qalibləri

@crazycells

Bəli, ikinci bir e-poçtda KCC-yə düzgün pasport şəklini göndərin. Fayl nömrənizi e-poçta əlavə etməyi unutmayın.

Amma yenə də gedərkən köhnə pasportu və kopyasını, pasportu təhvil vermisinizsə, onda mütləq kopyasını götürün.

• @crazycells @Ruslan-Aliyev Təşəkkür edirəm

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells @Ruslan-Aliyev Təşəkkür edirəm

Bəli, cənab @Ruslan-Aliyev ilə bu mövzuda həmfikirəm. Sənədləri və köhnə pasportunuzun surətlərini reportaj günü özünüzdə saxlayın.

• Herkese selamlar. Menim passport ile elaqedar sualim var. Heyat yoldasim ile menim soyadimin ingilis versionunda ALIZADE usagin passportunda ALIZADA yazilib. Sizce bu bir herf ferqi konsulluqda musahibede bir problem olar mi?.

• @Kamran-Alizade, içinde söyledi: DV2022 Azərbaycan Green Card lotereyasi qalibləri

Herkese selamlar. Menim passport ile elaqedar sualim var. Heyat yoldasim ile menim soyadimin ingilis versionunda ALIZADE usagin passportunda ALIZADA yazilib. Sizce bu bir herf ferqi konsulluqda musahibede bir problem olar mi?.

yox. zaten dogum haqqinda shehadetnameni aparirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Kamran-Alizade, içinde söyledi: DV2022 Azərbaycan Green Card lotereyasi qalibləri

Herkese selamlar. Menim passport ile elaqedar sualim var. Heyat yoldasim ile menim soyadimin ingilis versionunda ALIZADE usagin passportunda ALIZADA yazilib. Sizce bu bir herf ferqi konsulluqda musahibede bir problem olar mi?.

Pasportlarda olduğu kimi formalarda yazdığınız müddətdə heç bir problem yaşamazsınız. Hansı konsulluqda görüşəcəksiniz?

• Hər kəsə salamlar. Dünən intervyuya dəvət gəldi. 31 Avqustda Tbilisidə.
    Hər kəsə tezliklə intervyu dəvəti gəlməsini arzulayıram.

• Yasaklı

@Ruslan-Aliyev Salam ruslan gardaş. Xeyirli olsun, tebrik ederim. 🙏

• @Ruslan-Aliyev, içinde söyledi: DV2022 Azərbaycan Green Card lotereyasi qalibləri

Hər kəsə salamlar. Dünən intervyuya dəvət gəldi. 31 Avqustda Tbilisidə.

Gözünüz aydın. Bundan sonrakı mərhələdə uğurlar arzu edirəm 🙂

• Çok teşekkürler, tüm bekleyenler için gelsin

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ruslan-Aliyev, içinde söyledi: DV2022 Azərbaycan Green Card lotereyasi qalibləri

Hər kəsə salamlar. Dünən intervyuya dəvət gəldi. 31 Avqustda Tbilisidə.

gözləriniz aydındır, təbrik edirəm. Xoş xəbərlərinizi gözləyirik.

• Salamlar hər kəsə. Mən bu il universiteti bitirib iyul ayında hərbi xidmətə yola düşəcəm. May ayında green kart qazansam hərbi xidmətə gedib gələndən sonra müsahibə və digər mərhələlərdən keçə bilərəm? Araşdırdığıma görə DS-260 formunu nə qədər tez doldursam o qədər yaxşıdır.Əsas da case number-dəki növbənin müsahibəyə çağırılacağı aya qədər. Və ən son müsahibə ilk müsahibə başladıqdan 1 il sonra, yəni, gələn ilin sentyabr ayında qədər davam edir. O zamana qədər mənim növbəm çatarsa və normal olaraq hərbi xidmətdə olduğum üçün müsahibəyə gedə bilməsəm bu proseslər necə olacaq? Bunun üçün hansı qurumu necə məlumatlandıra bilərəm? Mənə gələn ilin iyul ayına qədər zaman lazımdır. Daha sonra case numberdəki sıramın keçməsinə rəğmən müsahibələrdə iştirak edə bilərəm mi? Təşəkkür edirəm indidən.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@faridizym, içinde söyledi: DV2022 Azərbaycan Green Card lotereyasi qalibləri

Salamlar hər kəsə. Mən bu il universiteti bitirib iyul ayında hərbi xidmətə yola düşəcəm. May ayında green kart qazansam hərbi xidmətə gedib gələndən sonra müsahibə və digər mərhələlərdən keçə bilərəm? Araşdırdığıma görə DS-260 formunu nə qədər tez doldursam o qədər yaxşıdır.Əsas da case number-dəki növbənin müsahibəyə çağırılacağı aya qədər. Və ən son müsahibə ilk müsahibə başladıqdan 1 il sonra, yəni, gələn ilin sentyabr ayında qədər davam edir. O zamana qədər mənim növbəm çatarsa və normal olaraq hərbi xidmətdə olduğum üçün müsahibəyə gedə bilməsəm bu proseslər necə olacaq? Bunun üçün hansı qurumu necə məlumatlandıra bilərəm? Mənə gələn ilin iyul ayına qədər zaman lazımdır. Daha sonra case numberdəki sıramın keçməsinə rəğmən müsahibələrdə iştirak edə bilərəm mi? Təşəkkür edirəm indidən.

Dediyiniz kimi, fayl nömrəniz müsahibə prosesinizi təyin edəcək. İyuldan sonra hələ 2 ay qalacaq. Göstərilən gün müsahibəyə qatıla bilməsəniz, yenidən konsulluqdan soruşa və müsahibə üçün tarix istəyə bilərsiniz. Təbii ki, bu müddət ərzində müsahibəyə qatılıb -qatılmayacağınıza konsulluq qərar verəcək. Çox vaxt yeni bir müsahibə tarixi verirlər, ancaq son həftələrdə bir müsahibə tarixi verə bilməyəcəklər ...

• DS-260, 15.09.21 tarixində göndərildi. KCC -dən məktub gəlmədi xələki . KCC -dən heç bir tələb olmadan taramalar göndərim və ya bir sorğu gözləyim? Gözləsəm, nə qədər gözləyim ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Far, içinde söyledi: DV2022 Azərbaycan Green Card lotereyasi qalibləri

DS-260, 15.09.21 tarixində göndərildi. KCC -dən məktub gəlmədi xələki . KCC -dən heç bir tələb olmadan taramalar göndərim və ya bir sorğu gözləyim? Gözləsəm, nə qədər gözləyim ?

fayl nömrəniz nədir? Məlumatlarınızı imzanıza daxil etməlisiniz.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2184/vize-surecinizi-imzaniza-tasiyin

• @crazycells, içinde söyledi: DV2022 Azərbaycan Green Card lotereyasi qalibləri

@Far, içinde söyledi: DV2022 Azərbaycan Green Card lotereyasi qalibləri

DS-260, 15.09.21 tarixində göndərildi. KCC -dən məktub gəlmədi xələki . KCC -dən heç bir tələb olmadan taramalar göndərim və ya bir sorğu gözləyim? Gözləsəm, nə qədər gözləyim ?

fayl nömrəniz nədir? Məlumatlarınızı imzanıza daxil etməlisiniz.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2184/vize-surecinizi-imzaniza-tasiyin

18000

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

104

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.9k

| | | |