Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@HopefulMan, içinde söyledi: Ücretsiz DV2023 Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

@ayvalik10 merhaba iyi akşamlar ben de bu sene ilk kez başvuru yapacağım fotoğraf konusunda çok titiz davranıyorum, benim sorum fotoğrafımda alın bölgemde hafif şekilde ter oluşmuş bu alın bölgemdeki ter sıkıntı oluşturur mu yani fotoğraftan dolayı elenmeme neden olur mu? Cevabınız için şimdiden teşekkürler 😊

problem olmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@İpek-Dedemen-Erdur, içinde söyledi: Ücretsiz DV2023 Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

merhaba evlenmeden önceki kızlık soy ismini middle name kısmına mi yazıyoruz yoksa surname kısmına iki soyisimi arada boşluk birakarak mi yazıyoruz ? @crazycells @ayvalik10

iki soyismi de soyisim kismina arada bosluk birakarak yazin. Fakat middle name olarak da yazdiysaniz bir problem olmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hajko76, içinde söyledi: Ücretsiz DV2023 Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hocam iyi akşamlar, özel bir üniversitede 2 dönemlik paralı tezsiz yüksek lisans programı bitirdim. Öğrenim kısmına ne yazmam uygun olur master mi yoksa üniversite olarak mi yazmalıyım?

master's degree olarak secin.

• @crazycells hafif bir parlama olduğu için kafama takılmıştı, cevabınız için teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Adventure00, içinde söyledi: Ücretsiz DV2023 Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

@crazycells Cevap için çok teşekkürler. Dediğim gibi ailem Amerika'dan ben 2004 yılında ayrıldı, ben o zamanlar 9 yaşındaydım. Aradan 16 sene geçmiş. İşin kötüsü ailem green card'ı almadan dönmüş. Ne yapacağım konusunda kafam oldukça karışık, bahsettiğiniz konuya da sorumu sordum ama sanırım resmi kurumla yani konsoloslukla bu konuyu görüşmem gerekecek. Konsoloslukla nasıl görüşebilirim, nasıl randevu alabilirim, görüştüğümde ne anlatabilirim, ailem green card'ı teslim etmediği için başıma bir iş gelir mi bütün bu sorular kafamı çok karıştırıyor.

Bu durumda sizin elinizde gecmiste Green Card sahibi oldugunuzu belirtecek kart da yok? Isterseniz bu konuyu su bolumde Muslu Hukuk Burosu'na danisin...

https://yesilkartforum.com/forum/category/120/muslu-hukuk-bürosu-sorularınızı-cevaplıyor

• @crazycells Türk Pasaportum yok. Türk pasaportu çıkartmaya gerek duymadim bu zamana kadar Bulgar pasaportu var diye. Başvuruyuda Bulgar pasaportu ile yapicam.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@SametOzkan, içinde söyledi: Ücretsiz DV2023 Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

@crazycells Türk Pasaportum yok. Türk pasaportu çıkartmaya gerek duymadim bu zamana kadar Bulgar pasaportu var diye. Başvuruyuda Bulgar pasaportu ile yapicam.

peki Turk belgelerinde nasil geciyor?

• @crazycells Türkiyede Samet Özkan olarak geçiyor. Bulgaristan da Samet Ahmed.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@SametOzkan, içinde söyledi: Ücretsiz DV2023 Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

@crazycells Türkiyede Samet Özkan olarak geçiyor. Bulgaristan da Samet Ahmed.

anladim... Bulgaristan'da dogdunuz sanirim?

Bu durumda Turkiye'deki belgeleri bir kenara birakip sadece Bulgaristan pasaportunda yazdigi gibi yazin... Hem ilk bolumdeki isimleri, hem de pasaport bilgilerinin istenildigi kismi...

• Forumdaki herkese merhaba, bu sene başvuru yapacak tüm adaylara başarılar ve bol şans diliyorum.
    Benim bu seneki DV2023 başvuruları ile ilgili 2 sorum olacak. Konu ile ilgili bilgisi tecrübesi olan arkadaşlar cevap verip beni aydınlatırsa memnun olurum, belki aynı konuya takılmış başka arkadaşlar varsa onlarda bilgilenmiş olur:

1. Başvuru formunun ilk kısmındaki ''isim-soyisim'' bölümündeki ''soyadı'' ile pasaport bilgileri kısmındaki ''soyadı'' nın farklı olması, başvurunun kabul edilip edilmemesi konusunda yada sistem başvuruyu kabul etse bile greencard çıkması durumunda vize görüşmesi sırasında bu nedenle (yani kimlik kartındaki bilgiler ile pasaportdaki bilgilerin uyuşmaması sebebiyle) elenmeye neden olur mu?
      Bilindiği üzere, Türkiye'de evlenen bayanlar eşinin soy ismini almakta ve zorunluluk olarak eşinin soy ismini içeren yeni kimlik kartları çıkarılmaktadır. Bu nedenle eşimin evlenmeden önce aldığı pasaporttaki soyismi ile kimlik kartındaki soyismi farklıdır. Bundan dolayı; henüz başvuruların sona ermesi için yeterli zaman varken güncel duruma göre eşim için yeni bir pasaport mu almalıyız (pasaport 10 yıllık alınmış ve daha süresinin dolmasına 8 yıl kaldığından, sorun teşkil etmeyecekse değiştirip boşuna masraf yapmak ve uğraşmak istememekteyiz) yoksa formdaki kimlik bilgileri kısmına kimlik kartındaki, pasaport kısmına da pasaporttaki soyadını mı yazmalıyız veyahutda pasaporttaki bilgiler esastır diye düşünerek, her iki kısmı pasaporttaki bilgilere göre mi dolduralım, başvuru formunun ilk kısmına da pasaporttaki isim soy-isim imi yazalım?

2. Başvuru formu için fotoğrafçı da resim çektirmeme, green card başvurusu için olduğunu belirtmeme ve resmi sitedeki belirtilen başvuru fotoğrafının sahip olması gereken özellikleri (min. 600x600 max. 1200x1200 piksel çözünürlüğünde, 24 bit renk yoğunluğunda, en fazla 240 Kb boyutunda. jpeg formatında vb.) kendisine söylememe rağmen, elektronik ortamda resimleri aldıktan sonra, çektiği resmin uygunluk kontrolünü travel.state.gov resmi sitesinden yaptığımda benimkinin boyutu 587x591olduğu için ''your photo has been rejected for the following reasons: minimum photo dimensions are 600x600'' uyarısı veriyor ve sayfanın sağ-üst kısmındaki ilerleme çubuğu şeklindeki 4'lü yuvarlak halkaların 1 tanesi yeşil işaretli olarak görülüyor. Bu fotoğrafı uygun duruma getirmek için resimleri çektirdiğim yerden resimlerin orijinal üzerlerinde oynanmamış halini bana göndermelerini isteyip, forumda belirtilen 3-4 ayrı fotoğraf düzenleme sitelerinden kendim mi uygun duruma getirmeliyim yoksa fotoğrafçıya kendisinin düzeltmesini mi söyleyeyim (resimler üzerinde oynanma olmaması gerekir diye bildiğimden fotoğrafçının photoshop ile resmi düzenlemesi o resmin geçersiz olmasına neden olur mu?). Eşimin fotoğrafının aynı yerden uygunluk kontrolünü yaptığımda ise (çözünürlük: 600x600 boyut: 139 kb) verilen uyarı: ''your photo does not need cropping: photo dimensions are 600x600' 'uyarısı veriyor. Bu uyarı resmin tamamen uygun olduğunumu gösteriyor? Bu resim için ise sayfanın sağ-üst köşesindeki 4'lü uygunluk işaretlerininden iki tanesi yeşil görünüyor. Bu 4 halkadan 2 tanesinin yeşil olması (diğer ikisinin boş olması) resmin tam uygun olmadığını başka eksiklerinin de olduğunu mu gösterir?

Sorular biraz uzun oldu, sabırla okuyup bilgisini paylaşacak arkadaşlara teşekkürlerimi sunuyorum, saygılarımla...

• @crazycells Teşekkür ederim. Öyle yapayim o zaman. Çok sağ olun...

• Yasaklı

@fearless Merhabalar eşinizin kızlık soyadı sistemde görüneceğinden ve pasaportun evlenmeden önce çıkarılmış olmasından dolayı çok yüksek ihtimalle bir sıkıntı yaşamazsınız bürokratik konularda. Başvuru yaparken eşinizin soyad kısmına aralarına boşluk bırakarak iki soy adını da yazması işinizi daha kolay kılar. İkinci soruya gelince tavsiyem fotoğrafçıdan hiç rötuş yapılmamış HAM halini almanız işi garantiye almak adına kendiniz düzenleyebilirsiniz zaten aşırı kısa sürüyor yine de yapamazsanız yardımcı olurum düzenleme işinde. Ve' 'your photo does not need cropping: photo dimensions are 600x600' "Fotoğrafınızın kırpılmaya ihtiyacı yok halihazırda 600x600 boyutunda" anlamına geliyor. Hangi siteden kontrol ettiğinizi bilmiyorum fakat halkalarda eksikliklerin olması ya henüz diğer kontrol aşamalarına gelmediğinizi ya da resmin geçersiz olduğunu işaret eder.

• Merhabalar,
    Bu sene de şansımızı denemek için başvurmak istiyoruz. Aklımıza takılan 1-2 nokta için bir kaç sorum olacak.

1-Başvuru tarihleri içerisinde çocuğu olması muhtemel bir aile nasıl bir başvuruda bulunmalı? Şöyle ki son başvuru tarihi 9 kasım. Diyelim ki biz 2 kasımda başvurduk ve başvurduktan bir kaç gün sonra çocuk oldu ve henüz başvuru tarihleri de bitmemişti. Bu durumda green kartı kazanmış olsak dahi eksik bilgi vermekten başvurumuz sorunlu bir başvuru olabilir mi? Yani neden madem son günü beklemedin başvuru için diyebilirler mi?

2-Eğer çocuk olursa yeni doğan çocuk için de pasaport gerekir mi? Fotograf gerekir mi?

3-Profesyonel bir çekim fotograf ile başvurmak kazanma şansımızı arttırır mı?

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

• başvuruyorum ancak her şey bittikten sonra sayfaya ulaşılamıyor diyor bir kaç kez denedim sürekli denemekte iyi değil diyolar başvuru yalanmı oldu bi yardım etseniz

• Yasaklı

@PcyCoPaTh Başvurduğunuz tarihte eşinizin hamile olması dolayısıyla henüz doğmuş bir çocuğunuzun olmaması sebebiyle daha sonrasında sıkıntı yaratacaklarını sanmıyorum çünkü şuan adı sanı kimliği olmadığı için isteseniz de kayıt edemezsiniz çekilişe. İkiye gelirsek; çocuklar ve bebekler, eski sistemde ebeveynlerinin pasaport defterine kayıt oluyordular fakat güncel olarak ister çocuk ister bebek olsun kimlik kartının yeterli olmadığı bir ülkeye seyahat edecek her kişinin pasaportunun olması zorunludur. Üçüncü için hayır. Başvuru içerisine eklediğiniz bilgilerin kazanma şansınıza en ufak katkısı bulunmuyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@fearless, içinde söyledi: Ücretsiz DV2023 Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Forumdaki herkese merhaba, bu sene başvuru yapacak tüm adaylara başarılar ve bol şans diliyorum.
    Benim bu seneki DV2023 başvuruları ile ilgili 2 sorum olacak. Konu ile ilgili bilgisi tecrübesi olan arkadaşlar cevap verip beni aydınlatırsa memnun olurum, belki aynı konuya takılmış başka arkadaşlar varsa onlarda bilgilenmiş olur:

1. Başvuru formunun ilk kısmındaki ''isim-soyisim'' bölümündeki ''soyadı'' ile pasaport bilgileri kısmındaki ''soyadı'' nın farklı olması, başvurunun kabul edilip edilmemesi konusunda yada sistem başvuruyu kabul etse bile greencard çıkması durumunda vize görüşmesi sırasında bu nedenle (yani kimlik kartındaki bilgiler ile pasaportdaki bilgilerin uyuşmaması sebebiyle) elenmeye neden olur mu?
      Bilindiği üzere, Türkiye'de evlenen bayanlar eşinin soy ismini almakta ve zorunluluk olarak eşinin soy ismini içeren yeni kimlik kartları çıkarılmaktadır. Bu nedenle eşimin evlenmeden önce aldığı pasaporttaki soyismi ile kimlik kartındaki soyismi farklıdır. Bundan dolayı; henüz başvuruların sona ermesi için yeterli zaman varken güncel duruma göre eşim için yeni bir pasaport mu almalıyız (pasaport 10 yıllık alınmış ve daha süresinin dolmasına 8 yıl kaldığından, sorun teşkil etmeyecekse değiştirip boşuna masraf yapmak ve uğraşmak istememekteyiz) yoksa formdaki kimlik bilgileri kısmına kimlik kartındaki, pasaport kısmına da pasaporttaki soyadını mı yazmalıyız veyahutda pasaporttaki bilgiler esastır diye düşünerek, her iki kısmı pasaporttaki bilgilere göre mi dolduralım, başvuru formunun ilk kısmına da pasaporttaki isim soy-isim imi yazalım?

2. Başvuru formu için fotoğrafçı da resim çektirmeme, green card başvurusu için olduğunu belirtmeme ve resmi sitedeki belirtilen başvuru fotoğrafının sahip olması gereken özellikleri (min. 600x600 max. 1200x1200 piksel çözünürlüğünde, 24 bit renk yoğunluğunda, en fazla 240 Kb boyutunda. jpeg formatında vb.) kendisine söylememe rağmen, elektronik ortamda resimleri aldıktan sonra, çektiği resmin uygunluk kontrolünü travel.state.gov resmi sitesinden yaptığımda benimkinin boyutu 587x591olduğu için ''your photo has been rejected for the following reasons: minimum photo dimensions are 600x600'' uyarısı veriyor ve sayfanın sağ-üst kısmındaki ilerleme çubuğu şeklindeki 4'lü yuvarlak halkaların 1 tanesi yeşil işaretli olarak görülüyor. Bu fotoğrafı uygun duruma getirmek için resimleri çektirdiğim yerden resimlerin orijinal üzerlerinde oynanmamış halini bana göndermelerini isteyip, forumda belirtilen 3-4 ayrı fotoğraf düzenleme sitelerinden kendim mi uygun duruma getirmeliyim yoksa fotoğrafçıya kendisinin düzeltmesini mi söyleyeyim (resimler üzerinde oynanma olmaması gerekir diye bildiğimden fotoğrafçının photoshop ile resmi düzenlemesi o resmin geçersiz olmasına neden olur mu?). Eşimin fotoğrafının aynı yerden uygunluk kontrolünü yaptığımda ise (çözünürlük: 600x600 boyut: 139 kb) verilen uyarı: ''your photo does not need cropping: photo dimensions are 600x600' 'uyarısı veriyor. Bu uyarı resmin tamamen uygun olduğunumu gösteriyor? Bu resim için ise sayfanın sağ-üst köşesindeki 4'lü uygunluk işaretlerininden iki tanesi yeşil görünüyor. Bu 4 halkadan 2 tanesinin yeşil olması (diğer ikisinin boş olması) resmin tam uygun olmadığını başka eksiklerinin de olduğunu mu gösterir?

Sorular biraz uzun oldu, sabırla okuyup bilgisini paylaşacak arkadaşlara teşekkürlerimi sunuyorum, saygılarımla...

1. Sizin durumunuzda problem sizin pasaportunuzu guncellememis olmaniz, yani pasaportunuz guncel isminizi yansitmiyor. Fakat bahsettiginiz degisiklik cok ciddi bir degisiklik olmadigi icin pasaportunuzu kullanabilirsiniz. Su anki guncel resmi isminizi (evlendikten sonraki) ilk kisimdaki bolume yazabilirsiniz, pasaport bilgilerini doldururken ise pasaportaki gibi yazabilirsiniz.

2. 600 x 600 piksel haline getirmeniz yeterlidir, eger yuzunuz net bir sekilde goruluyorsa telas etmenize gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@PcyCoPaTh, içinde söyledi: Ücretsiz DV2023 Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Merhabalar,
    Bu sene de şansımızı denemek için başvurmak istiyoruz. Aklımıza takılan 1-2 nokta için bir kaç sorum olacak.

1-Başvuru tarihleri içerisinde çocuğu olması muhtemel bir aile nasıl bir başvuruda bulunmalı? Şöyle ki son başvuru tarihi 9 kasım. Diyelim ki biz 2 kasımda başvurduk ve başvurduktan bir kaç gün sonra çocuk oldu ve henüz başvuru tarihleri de bitmemişti. Bu durumda green kartı kazanmış olsak dahi eksik bilgi vermekten başvurumuz sorunlu bir başvuru olabilir mi? Yani neden madem son günü beklemedin başvuru için diyebilirler mi?

2-Eğer çocuk olursa yeni doğan çocuk için de pasaport gerekir mi? Fotograf gerekir mi?

3-Profesyonel bir çekim fotograf ile başvurmak kazanma şansımızı arttırır mı?

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

1. Basvuruda vereceginiz bilgiler basvuru gunune gore dogru olmali, sonraki degisiklikler onemli degil.

2. Gerekiyor, fakat cekilis basvurusu icin degil, eger secilirseniz sonraki islemler icin...

3. Hayir, arttirmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@DreamXC55, içinde söyledi: Ücretsiz DV2023 Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

başvuruyorum ancak her şey bittikten sonra sayfaya ulaşılamıyor diyor bir kaç kez denedim sürekli denemekte iyi değil diyolar başvuru yalanmı oldu bi yardım etseniz

Sayfada uzun zaman geciriyor olabilirsiniz, biraz daha hizli doldurmaya calisin.

Yesil "success" yazisini gormediginiz surece basvurunuz alinmamis demektir.

• @crazycells formu doldurken posta kodunu yazdım ama açık adresde ilçeyi unuttum sorun olurmu??

• Merhaba, başvuru aşamasında isim alanında "First Name" ve "Middle Name" olmak üzere 2 farklı seçenek mevcut. Bizde koyulan isim direk ilk ad olarak geçtiği için bu noktada bir karışıklık yaşadım. Adım Mehmet Eren. Başvuru formundaki "First Name" kısmında Mehmet Eren yazıp "Middle Name" kısmını boş mu bırakmalıyım; yoksa "First Name" alanına Mehmet, "Middle Name" alanına da Eren yazıp mı başvuruyu doldurmalıyım. Cevabınız için şimdiden teşekkür eder, herkese bol şans dilerim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

104

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |