Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba, GC başvurusu yaptıktan sonra mahkeme kararıyla ismimi değiştirmiştim. Şimdi KCC e evrak gönderirken, mahkemenin verdiği belgeyi "Mahkeme Kayıtları" kısmında göndermeli miyim? Çünkü mahkeme ismimin değiştiğine dair yazılı bir kağıt verdi. Birde göndereceksem bunu ingilizce tercümanlı haliyle mi göndermeliyim ?

• @keysnambır teşekkür ederim. telegram kayıt formunu doldurdum şimdi.

• @raerox bildiğim kadarıyla, evrakı göndermeniz gerekiyor ve sadece adli sicil kaydı ile mahkeme evrakları İngilizce tercümeli olarak göndermek gerekiyor.

• ⭐⭐⭐

@gumuspsy basvuruda ve ds-260'da bilgisi gecmeyen eski pasaport'u sadece icerisinde tarihi gecmemis Amerika'ya ait bir vize varsa sorarlar diye dusunuyorum.

• Saygıdeğer dostlar,
    aklıma bir soru geldi forumu gezerken.
    Herşey iyi gidip vizeyi alırken usa da bir adres gösterilmesi isteniyor. Orada hiçbir bağlantısı olmayan talihli ardakaslarimiz bu sorunu nasıl atlattılar? Ya da böyle bir durumda neler yapılabilir?

• @cvtgrz eğer kazanırsan, mülakatta adres belirtmen mümkün. O zamana kadar bir çözüm bulursun 🙂 bu arada green card ile daha önce gitmiş olanlar da yardımcı oluyorlar.

• @smartcells Teşekkürler,anladım yani evraklarımı göndermeden önce mülakatımı aldırsam daha iyi olacaktır sanırım değil mi?

• Herkese Merhabalar,
    Başlığı takip etmek her geçen gün verimsiz hale gelmeye başladı. Sebebi ise; sorulan sorular inanılmaz fazla kere kendini tekrar etmeye başladı. Başlığı ilk günden bugüne hergün takip eden birisi olarak söylüyorum maalesef bunu.
    Yeni gelenler için 298 sayfa iletiyi okumak zor olabilir biliyorum ama okumadan yazdıkça bu başlık verimsiz bir şekilde şişmeye devam ediyor. Bu da aranan bilgilerin daha zor bulunmasına ve takip eden herkesin daha fazla zaman israf etmesine neden oluyor.
    Tabiki her türlü okumaya devam edeceğiz. Ama hep beraber dikkat edersek, hep beraber zaman tasarruf edeceğiz. Ki hayattaki en kıymetli varlıktır kendisi.
    Kimseyi eleştirmek gibi bi amacım yok, lütfen bu kapsamda değerlendirin yazdığımı. Teşekkürker bol şanslar.

• @Güler-Özçelik, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@raerox bildiğim kadarıyla, evrakı göndermeniz gerekiyor ve sadece adli sicil kaydı ile mahkeme evrakları İngilizce tercümeli olarak göndermek gerekiyor.

Sicil kaydımda birşey yok ama isim değiştiği için mahkeme karar kağıdı var. Acaba bu kağıdı çevirtmek zorunda mıyım?

• @gumuspsy bir defa iki pasaportu da göstermek zorunda değilsiniz kullanım süresi dolmuş pasaport zaten bir anlam ifade etmez sizin aktif pasaportunuz üzerinden işlem yapıldı.

• ⭐⭐⭐

@Ahmet-Aydın-0, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gumuspsy bir defa iki pasaportu da göstermek zorunda değilsiniz kullanım süresi dolmuş pasaport zaten bir anlam ifade etmez sizin aktif pasaportunuz üzerinden işlem yapıldı.

Sn. @Ahmet-Aydın-0, tam bilmediğiniz konularda insanları yanlış yönlendirmeyin.

Başvuruda kullanılan pasaportun taranmış hali KCC'ye gönderilmek ve aynı zamanda fiziki hali mülakata götürülmek zorunda. Bunun nedeni ilk başvuruyu yaparken sahte pasaport bilgisi, gerçek olmayan pasaport numarası kullanılmadığının ispat edilmesi zorunluluğudur.

Böyle olmazsa herkes kafadan bir pasaport numarası sallar, kazanınca gider yeni pasaport çıkartır, eskisini kaybettim derdi.

Sn @gumuspsy ,
    eğer başvuruda kullandığınız eski pasaportunuzu bulamıyorsanız mülakata böyle bir pasaporta sahip olduğunuzu ispatlayan resmi makamlardan alınmış (e-devlet, Nüfus müdürlüğü vs) bir belge ve KCC'ye gönderdiğiniz taranmış halinin çıktılarını götürmelisiniz.

Bunun haricinde çekiliş ve DV sürecinde kullanılmış olsun ya da olmasın üzerinde geçerli bir ABD vizesi olan bütün pasaportlarınızı mülakata götürmek zorundasınız.

• ⭐⭐⭐

@raerox, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Güler-Özçelik, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@raerox bildiğim kadarıyla, evrakı göndermeniz gerekiyor ve sadece adli sicil kaydı ile mahkeme evrakları İngilizce tercümeli olarak göndermek gerekiyor.

Sicil kaydımda birşey yok ama isim değiştiği için mahkeme karar kağıdı var. Acaba bu kağıdı çevirtmek zorunda mıyım?

Mahkeme kararları İngilizceye çevirilmek zorunda.

• Cn ilk 2300 de olup Evrak onayı almasına rağmen Mülakat almayan var mı ?

• @Matkap excel'de gordugum kadariyla 4 onay var ve iclerinden 1 kisi mulakat almis dediginiz gibi 3binlere kadar. Arti olarak 1 kisi de Londra.

• 21 Eylül evrak isteği, 22 Eylül evrak gönderiminde bulunduk. Evrak onayı ve diğer süreçleri Sabırla bekliyoruz. Sayg

• @raerox bu durumda olanlar için önceden adminlerimiz eğer sicil kaydında görünmüyorsa göstermek zorunda olmadığımız ama sizin isim değişikliği olduğu için konu hakkında bilgi sahibi bir kullanıcı ilerleyen saatlerde size bilgi verecektir

• ⭐⭐⭐

@huseyinme Tebrikler, inşallah en kısa zamanda evrak onayınız gelecektir. Mantıken gelmesi lazım 🙂

• iyi günler greencard başvurmak istiyorum. pasaportum yok amerika üzerine mi pasaport çıkartmalıyım ve pasaport çıkma süresi ne kadar sürer?

• @Buğra-Onur Merhaba, öncelikle DV-2022 konusundasiniz. Sorularınız için şu konuyu kullanabilirsiniz.
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/4303/dv2023-sohbet-odası/7055
    Paylaştığım linkte pasaport çıkarma süresi ile ilgili tecrübe yaşayanlar mevcut,onları okuyabilirsiniz. Ayrıca, amerika üzerine pasaporttan kastınızi anlamadım. Normal bordo pasaport çıkarmalısıniz.

• @crazycells @smartcells Sn. Adminler

Başlığa ( sadece talihliler ) gibi parantez açar mısınız ? Yeni üye olanlar bilmiyor sanırsam.

Teşekkürler şimdiden.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

57

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |