Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells teşekkür ederim.

• Merhaba Ben 2018 EU 98XX nolu greencard talihlisiyim. Ekonomik durumumu biraz daha toparlamak istediğimden dolayı biraz geç submit etmeye karar vermiştim. Crazycell Bey Kasımda case numaram çok yüksek olmadığından dolayı Ds-260 formunu submit etmemin pek bir sıkıntı yaratmayacağını söylemişti. Ben Nisan - Mayıs gibi görüşmeye girmek istiyorum. Bu durumda ne zamana kadar Submit etmem gerekecek.

Daha doğrusu ne zaman submit edersem ortalama bu tarihi yakalarım. Çok da geçe kalmak istemiyorum. Çünkü vize kalmama durumu ile karşı karşıya kalmak istemiyorum ve kesinen tek gidiş planım olduğu için biraz geç submit etme kararı almıştım.

Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@1877ru maalesef bu tarihleri kestirmek oldukca zor, ama size tavsiyem Aralik gibi dosyalari gondermeniz olur.

• Dün bir iki farklı 2018 tahminleri gördüm ve vize sayılarını azalttıklarını düşünmeye başladım. Her ne kadar Simon da açıklama yapsa riskin olması beni endişelendiriyor. Mülakat tarihi almadan epey hazırlık yapmış birisi olarak bu sene yeniden başvurmak konusunda ciddi düşünmeye başladım. Bir yandan da bu kadar hazırlık sonrasında mülakat tarihi alamayınca her şeyden vazgeçer Ege'de bir köye yerleşir miyim onu düşünüyorum 🙂 Teorik olarak sonraki aylarda "cutoff" sayıları ivmeli bir şekilde artmazsa en iyi ihtimalle Eylül gibi geliyor bize 🙂 Bu da 1 sene kadar daha TR de olacağım anlamına geliyor.

• @caglaror Dosya numaran 22bin, birde stres yapıyorsun 🙂 , her ay 2000 gitsede sana geliyor rahat ol...

Bizim 36bin olmasına rağmen olumlu bakıyorum, bu kadar karamsar olmayın.... Az bekleyin bahar aylarında göreceksiniz olumlu değişimi.

• Nisan ayından itibaren CAse Numberlar 5bin 5bin artacak Nisana kadar ise 2 bin 2 bin.

• Sayın @asilcenk karamsar olmak değil de biraz detaycılık var 😕 Teorik olarak şu an sistem böyle işlerse benim ve sizin riskiniz aynı, benzer şekilde eğer Sayın @apostleoftruth dediği gibi artarsa da sizin ve benim ihtimallerimiz yine aynı.
    Hazırlıklara erken başladık biz bir de bunun gerginliği var. 🙂

• @caglaror ben de çok aceleci ve sabırsız bir insanım aslında (hafif hiperaktif 🙂 ) ama yapacak bir şeyimiz yok ki bu GC konusunda. Tabiki haklısın, insan deli gibi heyecan oluyor, özellikle de bir an önce gidip yeni bir hayata yelken açma fikri insanı yerinde durdurmuyor. Ama yok ki elimizden gelen bir şey, o yüzden bende kendimce kendimi ve hepimizi birazcıkta olsa rahatlatmaya çalışıyorum. (işe yaramasa da)

Hepimizin gönlünce olsun herşey...

• Benim düşünceme göre temmuz veya ağustosa kadar böyle gidecek sonrasında ağustos veya eylülde tüm numaralar current olacak.

• @caglaror Vizenizi alında şubat olmuş eylül olmuş farketmez. Ben sıralama ile değil, idari işlem ile beklemek durumunda kaldım. Eğer ocakta AP kalmasaydım her şey hazırdı 1 hafta sonra ABD gidicektim. 1 yılım heba oldu.
    Eskiden greencard kazanmak şanstı. Son yıllarda oda yetmiyor. Greencard kazandıktan sonrada şans gerekiyor. En iyisi oluruna bırakmak. Rahat olun. Sağlığınız her şeyden değerli.

• Britsimimon aşağıdaki yorumu yapmış, olumlu düşünün arkadaşlar... Şartları sağlayan ve çok büyük bir şanşızlık yaşamayan herkes vizesini alacaktır bence. Sabır...

So let’s use EU region to explain the concept. After three Visa bulletins we can see they have released numbers up to 6000. So – they are going at a pace of about 2000 per month. If that pace were to continue throughout the whole 12 months, we would only get to 24000. BUT that is not what will happen. If you look at the 2017 chart for EU, you will see that the case number density (cases per 1000) decreases as the U2 countries are hit. The first was at 15000, the second drop happened around 17000. After that point the holes rate became about 60%. So – when KCC make 2000 cases current in the early number range, that means they are making about 1600 actual cases current. After CN17000, 2000 cases would only yield 800 actual cases. If they want to make 1600 cases current, they would have to double the amount of case numbers they make current. That means they will increase the case number progress later on.

• Şunu diyor yani Fiscal Yılın ilk aylarında 2000 VB içinden 1600 adet ds260 process’i bitirilmiş case bulunurken 15000 ve ya 17000 binden sonra her 2000 Case Number sadece 800 ds260 process’i tamamlanmış case veriyor. O yüzden bir ay içerisinde 1600 adet ds260 process’i tamamlanmış case için 5000+5000 diye devam etmesi lazım. Bu sebeple Nisa’n ayından sonra 5000+5000 artacak visa bulletin.
    Bu da gelecek sene eylül ayında son VB rakamının ya current olacağını gösterir ya da 34000 seviyelerinde kapanacağını gösterir.

• @apostleoftruth yani her türlü bu sene green card çok kötü ilerliyor

• @yekta yani şöyle diyebiliriz kasımda ulaşılması gereken rakamlar şubata ertelenmiş durumda.

• Başka bir forumda yapılan yorumu burada sizinle paylaşıyorum...

Britsimon'dan yüreklere su serpen açıklama var, sizin için buraya ekliyorum gençler, okumak istemeyenler için çevirdim aşağıda

So let’s use EU region to explain the concept. After three Visa bulletins we can see they have released numbers up to 6000. So – they are going at a pace of about 2000 per month. If that pace were to continue throughout the whole 12 months, we would only get to 24000. BUT that is not what will happen. If you look at the 2017 chart for EU, you will see that the case number density (cases per 1000) decreases as the U2 countries are hit. The first was at 15000, the second drop happened around 17000. After that point the holes rate became about 60%. So – when KCC make 2000 cases current in the early number range, that means they are making about 1600 actual cases current. After CN17000, 2000 cases would only yield 800 actual cases. If they want to make 1600 cases current, they would have to double the amount of case numbers they make current. That means they will increase the case number progress later on.

The other factor that will increase numbers is this. Right now we are in October. KCC have not yet received ANY feedback from the embassies about denials, AP cases, or no shows (people that don’t turn up to the interview). The earliest feedback they will have will be at the end of this month. So – they can re-allocate those visa slots that are passed back from the embassies, but that will only help for the next VB (January interviews) and more likely the VB after that (February interviews).

So – If I had to predict EU monthly increases, I would expect the VB to increase by about 2500 for January, 2500 for February, and 2500 for March and April. That is VERY rough guess – it could be more or less. However, if that is what happens, that means that we would be at about 16000 for April interviews, and then the lower density will kick in. From that pointy onwards we will see monthly increases of around 5000 per month. Theoretically that pace could get to CN41000 by September, although the question then becomes, “how big is the bucket”. In my earlier post I suggested EU CNs under 37XXX were safe – and if you follow my logic we could reach that number by August.

Ana fikri EU bölgesini kullanarak açıklayalım. 3 visa bulletin'den sonra görebiliyoruz ki 6000 numaraya kadar açıklandı. Yani, ayda 2000 gibi bir hızla ilerliyor. Eğer bu hız 12 ay boyunca böyle devam ederse, sadece 24000'e ulaşabiliriz. ANCAK, olacak olan bu değildir. EU'nun 2017 grafiğine bakarsanız, görürsünüz ki case density'si (yoğunluğu) U2 ülkelerine (Özbekistan, Ukrayna) denk gelindiği zaman azalıyor. İlki 15,000, ikinci düşüş 17,000. Bu noktadan sonra delik oranı* %60'a geliyor. Yani, KCC erken numaralarda 2000 dosyayı current yapıyorsa bu 1600 gerçek case anlamına geliyorken, CN17,000'den sonra 2000 case ancak 800 gerçek case demek oluyor. Eğer o noktadan (CN17,000 noktasından) sonra 1600 (gerçek, deliksiz) case'i current yapmak istiyorlarsa, açıklayacakları case number daha yüksek olmak zorunda.

Numaraları artıran bir başka faktör ise şu. Şuan ekim ayındayız, KCC henüz konsolosluklardan onay/ret/ap/randevuya-gelmeme ile ilgili bir geri dönüş verisi almış değil. En erken feedback bu ayın sonunda olacak. Yani, konsolosluklardaki geri çekilmiş olan vize slotlarını tekrar devreye sokabilirler, ancak bunun bize faydası en erken bir sonraki VB'de (ocak interviewleri) olabilir, hatta daha çok Şubatta olabilir.

Yani, EU'nun aylık artışını tahmin etmek istersek, Ocak'ta 2500, Şubatta 2500, Mart ve Nisan'da 2500'er artmasını bekleyebilirim. Bu ÇOK kaba bir tahmin, daha az veya fazla da olabilir. Ancak, eğer böyle olursa, bu Nisan interviewlerinde 16,000'i yakalayacağımızı gösterir ve low-density CN'leri Nisan'da eritmiş oluruz. Bu noktadan sonra ayda 5000 gibi yükselmeler göreceğiz. Teorik olarak, bu hız Eylülde 41,000 CN'e kadar ulaşabiliyor, burada soru "kova ne kadar büyük" sorusuna dönüşüyor. Önceki postumda EU37XXX altındaki CN'lere güvenli demiştim, ve benim mantığımla bakarsanız bu numaraya Ağustos ayında ulaşabiliyoruz.

*: Delik oranı denilen şey 1000 case aralığındaki gerçek case sayısı. 2017 için delik grafiği aşağıdaki gibi:

Alıntı: VB progress explained - again ~ BritSimonSays.com

• ⭐⭐

Vizeniz onaylanmadan bence hiç bir plan yapmayın. Sonuçta Mayıs 2 den önce bu sadece hayaldi. Ben de kazanınca iki gün uyuyamadım ama şimdi evde konusu bile geçmiyor. Sadece ara sıra forumları geziyorum. Mart ta gelecek bir sıra için Haziran da gelecek diye üzülmek biraz garip. Etrafımda 3 kişi var gc kazanan, hepside planlarını ileriki senelerde bakarız şeklinde yapıyor. Forumlardada olsa sohbet etmek güzel ama bunu stres kaynağı yapmanıza gerek yok. Sn.@crazycells her türlü desteği özveriyle yapıyor. Son olarak herşeyin hayırlısı neyse o olsun. Kendinizi hayatınızı hiç çalışarak para kazanmadığınız bir ülkeye gitmek üzere şartlandırmayın.
    Selamlar

• @arnblt DV2018 (2018 Green Card Lotosu) Aşamaları içinde söyledi:

Vizeniz onaylanmadan bence hiç bir plan yapmayın. Sonuçta Mayıs 2 den önce bu sadece hayaldi. Ben de kazanınca iki gün uyuyamadım ama şimdi evde konusu bile geçmiyor. Sadece ara sıra forumları geziyorum. Mart ta gelecek bir sıra için Haziran da gelecek diye üzülmek biraz garip. Etrafımda 3 kişi var gc kazanan, hepside planlarını ileriki senelerde bakarız şeklinde yapıyor. Forumlardada olsa sohbet etmek güzel ama bunu stres kaynağı yapmanıza gerek yok. Sn.@crazycells her türlü desteği özveriyle yapıyor. Son olarak herşeyin hayırlısı neyse o olsun. Kendinizi hayatınızı hiç çalışarak para kazanmadığınız bir ülkeye gitmek üzere şartlandırmayın.
    Selamlar

en doğru bakış açısı bu hocam şahsen ben rakamı yüksek biri olarak çok umutluyum ama ne olacağı hiç belli olmaz. zaten insanların gözünde bu olayın bu kadar büyümesinin sebebi bu; uzun bir süreç ve sonuç her an aleyhe değişebilir. o sebeple büyük bir yıkım yaşama ihtimali varken akışına bırakmak en doğrusu.. saygılar.

• Gecen sene SUBAT ayinda gecmisten kalan butun herkese sira verildi... Ben 1.5 ay gec yollamama rag,men Subat2 ye randevu aldim. Subat oncesi gec gonderen, hatta bazi zamaninda gonderenlere bile gecikmeli sira geldi... Subat Mart gibi surec hizlanir... Bizimde bekledigimiz bir numara var 39bin kusurde 🙂 Lutfen hizlansin 🙂 Dinimiz Amin 😃

• Merhabalar, sağlık muayene randevusunu alırken, sisteme pasaport numaramızı da girmemiz isteniyor. Randevu alırken gireceğim pasaport numarası daha sonra değişecek, çünkü pasaportum randevu aldıktan sonraki süreçte değişecek (evlilik sebebiyle).

2 sorum olacak:

1- Sağlık muayenesine eski pasaportumla yahut pasaportsuz gitsem, sorun olur mu?
    2- Sağlık randevusunu eski pasaport numaramla alsam, muayeneye yeni pasaportumla gitsem, sorun olur mu?

Unganlara mail attım fakat dönüş alamadım.
    Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@uzay

1. eski numarayi yazabilirsiniz, sorun olmaz.
    2. sorun olmaz. hem yeni hem de eskisini goturursunuz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

94

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |