Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells cevabını için teşekkürler. Dediğiniz çok mantıklı. Yine 1 bucuk ay beklemem gerekiyor. En azından sınavı geçtim. Hayırlısı.
    Herkese kolaylıklar diliyorum..

• arkadaslar, bugun turist olarak florida, orlando da direksiyon testini de gecip ehliyetimi aldim ama ehliyet yerine gecici TEMPORARY DRIVING PERMIT yazili a4 kagidi verdiler 60 gun gecerli, ehliyeti ise adrese gondericez dediler...

simdi sinavdan bahsetmek istiyorum, orlando da turkce sinav yok ve sinav da cok kolay degil 50 sorudan 40 ini dogru cevaplamaniz lazim, ilk yazili teste girdiginizde 6$ ucreti ve randevu aldiginiz yazili testte en fazla 2 kez sinava girebiliyosunuz, ilk testten kaldiniz 2. sine hemen 10$ verip tekrar girebiliyosunuz, ben 2. randevumun 2. hakkinda gectim ve 2. randevuda ilk test 10$ ve 2. hak 16$ olarak degisiyor, direksiyon test i ise 6$ ve ehliyet basilma ucreti 48$, bu arada direksiyon testi cok kolay...

turist icin gereken belgeler :
    pasaport
    tr ehliyeti
    i-94 formu (cok kolay alinabiliniyor internetten pasaport bilgilerinizi girip)
    adiniza kayitli en az 2 ad. belge (fatura vs) amerikadaki adresiniz olmasi lazim ustunde belgenin

ben odasini kiraladigim evin lease contrat ina adimi eklettim sitenin yonetiminden, bunun sayesinde debit hesap actirdim bankadan
    ve banka faturalari insurance faturalari adresime geliyor bunlari gosterdim

• @mystery88 merhaba, sinavi gecmissiniz tebrikler ! Ayni durumu ben de yasamis ve yenidem permit almistim. Burada yazmistim hatta. Bazen gun icinde randevusunu iptal edenler oluyor ve yakin tarihte randevu yakalanabiliyor takip etmek gerek .
    Permiti yeniledikten sonra gecici ehliyeti hemen verdiler ve normal ehliyet de 1 hafta icinde posta ile gelmisti.

• @OrcunDogancali merhaba.

ben bu video ile calistim , biraz uzun ama vaktiniz olursa bakin lutfen.

• @cleo harika bir haber cok tesekkur ediyorum bilgi icin 🙂 yine permit icin 6point ile mi gitmem gerekiyor peki?

• @mystery88 evet, daha onceki islemin aynisi olacak. Adres ispati icin gotureceginiz belgenin ( fatura, banka evragi vb) yakin tarihli olmasina dikkat edin. Saniyorum 2 aydan eski olmamasi gerekiyor.

• @cleo aynen ikinci basvurumda neredeyse fatura tarihimden dolayi problem yasiyordum. Online banka hesabimdan adresimi kontrol ettiler 🙂 neyse insallah son bir adimdan sonra ehliyetimi aliyorum. Tesekkurler cok.

• @cleo - link için çok teşekkürler. @ mystery88 - tebrikler.

• Merhaba.sürüş için aynı sey banada oldu. I94 formumu düzenledim ülkede ne kadar kalıcagınız süreniz vs uzunsa ona göre uzun süre veriyorlar .ben ilk sınavdan gectım ama işaretlerde kaldım o ara 2 kez yenılendi $5 dolara ehliyetim.sonra form la gittim şimdi1 yılda bir değişim oluyor🤷♀

• Merhaba Arkadaslar,
    Ben F1 ogrencisiyim. Okulda kampuste calismaya baslayacagim insallah.
    Bugun yasadigim durumu anlatmak istiyoruum size. Amerika ehliyetimi almak icin henuz okul kampusunde calismadigimdan dolayi benden SSA'nin bana SSN veremeyiz mektubu istediler. Neyse, ben bugun gittim. Bana kadin sen onceden hic geldin mi Amerika'ya dedi. Bende evet dedim. Ne vizesiyle dedi. Bende tursit vizesiyle dedim. Simdu burada aslinda ben J1 olarak gelmistim yillar once ve elime hic SSN numarasi ulasmadi. Bende korkumdan bisey diyemedim. Turist vizesi diye attim. Neyse sorun olmadi bana bir sekilde mektubu verdiler.
    Simdi sorumu anlatmaya calisayim. Ben bu yetkililere boyle bir bilgi verdim. Ilerde SSN basvurusu yapmaya gittigimde de sistemden benim bir onceki basvuruda ne dedigimi kayit etmisler midir? Bir dahakine sorarlarsa J1'dim ama bana hic numara gelmedi dedigimde bana sormazlar mi? O zaman sen kacak mi calistin diye. Yani nasil aciklama yapacagimi bilmiyorum bir dahaki gidisimde. Cunku 2013 yilinda J1 olarak calistim fakat SSN basvurusu yaptik ve bana o numara hic gelmedi. Bu yuzden de patronum bana nakit odeme yapmisti. Sorun olur mu? Benden onceki vizemi isterler mi J1 olarak, beni sorguya cekerler mi vs. bunlari merak ettim. Yada hic birsey olmamis gibi bana sadece numara verirler mi? Bu konuda yardimci olabilirseniz cok memnun olurum, tesekkurler

• @crazycells Merhaba oğlum turist vizesiyle 2.5 aydır texas san Antonio da kız kardeşimde kalıyor.Bildiğim kadarıyla ehliyet 90 gün geçerli, Aralık sonuna kadar orada kalmayı düşünüyor.Ehliyeti nasıl uzatabilir.Üzerine kira kontratı veya fatura yok.Cevabıniz için şimdiden teşekkürler.

• ⭐⭐

@kamile Türk ehliyeti 6 ay geçerli. 90 gün değil.
    Selamlar

• @arnblt teşekkür ederim🙏

• ⭐⭐⭐

@kamile Texas eyaletinde 90 gun geçerli Turk ehliyeti. Sabit bir adreste oturmaya başladıktan 1 ay sonra ehliyete başvurabilirsiniz. Ama bazı zamanlarda bu süre dusuk olsa da ehliyete başvuru kabul ettikleri olmus.

Ekleme: Göçmenlik amaciyla giden biri icin 90 gün 🙂 Küçük bir karışıklık olmuş 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kirik, içinde söyledi: Amerika'da Ehliyet Almak

Merhaba Arkadaslar,
    Ben F1 ogrencisiyim. Okulda kampuste calismaya baslayacagim insallah.
    Bugun yasadigim durumu anlatmak istiyoruum size. Amerika ehliyetimi almak icin henuz okul kampusunde calismadigimdan dolayi benden SSA'nin bana SSN veremeyiz mektubu istediler. Neyse, ben bugun gittim. Bana kadin sen onceden hic geldin mi Amerika'ya dedi. Bende evet dedim. Ne vizesiyle dedi. Bende tursit vizesiyle dedim. Simdu burada aslinda ben J1 olarak gelmistim yillar once ve elime hic SSN numarasi ulasmadi. Bende korkumdan bisey diyemedim. Turist vizesi diye attim. Neyse sorun olmadi bana bir sekilde mektubu verdiler.
    Simdi sorumu anlatmaya calisayim. Ben bu yetkililere boyle bir bilgi verdim. Ilerde SSN basvurusu yapmaya gittigimde de sistemden benim bir onceki basvuruda ne dedigimi kayit etmisler midir? Bir dahakine sorarlarsa J1'dim ama bana hic numara gelmedi dedigimde bana sormazlar mi? O zaman sen kacak mi calistin diye. Yani nasil aciklama yapacagimi bilmiyorum bir dahaki gidisimde. Cunku 2013 yilinda J1 olarak calistim fakat SSN basvurusu yaptik ve bana o numara hic gelmedi. Bu yuzden de patronum bana nakit odeme yapmisti. Sorun olur mu? Benden onceki vizemi isterler mi J1 olarak, beni sorguya cekerler mi vs. bunlari merak ettim. Yada hic birsey olmamis gibi bana sadece numara verirler mi? Bu konuda yardimci olabilirseniz cok memnun olurum, tesekkurler

Bu konuda herhangi bir sorun yasamazsiniz. Herhangi bir asamada sorulacagini da sanmiyorum, zaten SSN'niz olmamis daha once...

• @Sono Bilgi için teşekkür ederim.Anladığım kadarıyla turist vizesiyle gittiği için ehliyeti 6 ay geçerli.

• New Jersey'de ehliyet almak kasim ayina kadar neredeyse imkansiz oldugundan New York'ta bir tanidigin adresini aldim; kullandigim bankada adres degisikligi yaptim ve bu bankadan gelen ilk hesap ekstresiyle manhattan'da dmv ofisine randevu aldim 9 eylul icin. Butun belgeleri kabul ettiler. Learner's permit gecen hafta elime gecti. Dun 5 saatlik online egitimi tamamladim ve Long Island taraflarinda bir Patchogue diye bir yerde surus testi icin 29 Eylule randevu aldim en erken olarak (cogu yer ozellikle new jersey'e yakin olanlar kasim aralik gibi randevu veriyorlar, en erken tarihleri long islan tarafinda bulabildim.

Ama sikinti su; ehliyet sinavina goturecek araba bulmam kolay ama yaninda en az 21 yasinda olan seni surus parkuruna goturup getircek birini de istiyorlarmis. Sanirim driving school'lar yaninda surucu ile birlikte araba kiraliyorlar ama aradigim butun driving school'lar carsamba gunune arabalari olmadigini soylediler. Daha once New york'ta ehliyet alan biri bana fikir verebilir mi?

32 yasimdayim; hem turk hem de birlesik arap emirlikleri ehliyetim var. Burdan ogrendigim kadari ile de new york'ta kendi ehliyetimiz ile zaten bir sure arac kullanabiliyoruz. Ben kendi kendimi surus testine goturemem mi?

Daha once new york'tan ehliyet almis arkadaslarin yanitlari cok yardimci olacak. Tesekkurler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@eire, içinde söyledi: Amerika'da Ehliyet Almak

New Jersey'de ehliyet almak kasim ayina kadar neredeyse imkansiz oldugundan New York'ta bir tanidigin adresini aldim; kullandigim bankada adres degisikligi yaptim ve bu bankadan gelen ilk hesap ekstresiyle manhattan'da dmv ofisine randevu aldim 9 eylul icin. Butun belgeleri kabul ettiler. Learner's permit gecen hafta elime gecti. Dun 5 saatlik online egitimi tamamladim ve Long Island taraflarinda bir Patchogue diye bir yerde surus testi icin 29 Eylule randevu aldim en erken olarak (cogu yer ozellikle new jersey'e yakin olanlar kasim aralik gibi randevu veriyorlar, en erken tarihleri long islan tarafinda bulabildim.

Ama sikinti su; ehliyet sinavina goturecek araba bulmam kolay ama yaninda en az 21 yasinda olan seni surus parkuruna goturup getircek birini de istiyorlarmis. Sanirim driving school'lar yaninda surucu ile birlikte araba kiraliyorlar ama aradigim butun driving school'lar carsamba gunune arabalari olmadigini soylediler. Daha once New york'ta ehliyet alan biri bana fikir verebilir mi?

32 yasimdayim; hem turk hem de birlesik arap emirlikleri ehliyetim var. Burdan ogrendigim kadari ile de new york'ta kendi ehliyetimiz ile zaten bir sure arac kullanabiliyoruz. Ben kendi kendimi surus testine goturemem mi?

Daha once new york'tan ehliyet almis arkadaslarin yanitlari cok yardimci olacak. Tesekkurler.

Siz Learner's Permit'e sahip oldugunuz icin tek basiniza araba kullanamiyorsunuz, yaninizda full ehliyeti olan birinin olmasi gerekiyor. Bu kurala dayanarak birinin sizi test yerine goturmesi gerekiyor maalesef.

Ben de surucu okulu ile anlasarak bu problemi cozmustum, ama bu mumkun degilse arabasi olan birinden rica etmeniz lazim. Eger cevrenizde musait birini bulamazsaniz isterseniz surucu dersi veren birilerini bulmaya calisin internette, eminim uygun bir ucret karsiligi yardimci olmayi kabul edeceklerdir.

• @eire - New Jersey'de ehliyet almak Kasım ayına kadar zor yazmışsınız. Sanırım randevu almak çok zor değil mi ? Teşekkürler

• Olabilir

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

61

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |