Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@ceronimo şöyle bakalım;

J Mehta, gomez davasında kararını toplam verilen vize sayısına bakarak hesaplamıştı.
    yine aynı hesabı kullanacağınız varsayarsak.

şuan güncel durum bu;

f8999a5e-0901-4199-a03e-1dfde068b78a-image.png

toplam 11K vize verildi, 6K vize de şuan mülakat bekliyor.
    bu 6K'nin kalan sürede verilmesi mümkün değil, bunu hepimiz biliyoruz.
    2K kadarının verildiğini varsayalım.. toplam 14K vize verilmiş olsun.
    Mehta, yine aynı hesabına girer ve 27,500 üzerinden devam ederim derse kabaca 13K vize rezerv edecektir diye düşünebiliriz.

bu tamamen ama tamamen farazi bir hesaplama, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmasın lütfen.

kısaca, yatırım tavsiyesi değildir.. (YTD)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Berk-Şendil yeni bir çekiliş olmayacaktır, bunu yapabilecek bir yasa / kural yok.
    sıradan ilerlemesi %99 gibi bir şey.

• @gucarslan farazi olarak EU bölgesinde hangi case numarasına denk gelecektir 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ceronimo bunu söylemem elbette mümkün değil.

• @gucarslan şimdi class talebi olan dava kalmadıysa bizler gibi davaci olmayan ve henuz evrak onay almamış kişiler için artık şans kalmıyor mu vize rezerv hakkı yok mu demek ?

• @Berk-Şendil Teşekkür ederim. Haberim var hocam, 2 aydır her hafta gönderiyorum. 🙂

• @gucarslan belirlenecek rezerv sayısına aile üyeleri dahil değil mi? Bu son sorum 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@İpek-Dedemen-Erdur, içinde söyledi: DV2021 Goodluck V Biden Davası (Mayıs 2021)

@gucarslan şimdi class talebi olan dava kalmadıysa bizler gibi davaci olmayan ve henuz evrak onay almamış kişiler için artık şans kalmıyor mu vize rezerv hakkı yok mu demek ?

kağıt üzerinde yazan bu, evet.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ceronimo evet, elbette.

• 2020 rezerv olan vizeler de sadece davacilar mi yararlanabilecek.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mstf hayır, orada çıkan karar bütün DV2020 kazananlarini kapsıyor.

• @gucarslan bu nasil adaletsizliktir ya 2020 için herkes faydalanabiliyorken emsal karar olmuşken , neden 2021 için sadece davacı faydalancak diye karar değiştiriyorlar ? Resmen harcadilar dv2021 davacı olmayanları hak yediler resmen küfür ettiriyor abd kendine bu adaletsizliği yüzünden. Gerçekten çok üzücü.

• Avukat demis ki;

''Finally . . . ,but it is very unlikely it would be completed before March 2022. So if you are not issued a DV on or before September 30, it is not likely that you will be issued a visa until April 2022 or after.''

Ozetle, rezerv karar cikarsa 2022 nisan ayina kadar vize beklememek dogru olur demis ki bu da en erken yedi ay daha demek. Hayat planlamasi yapilirken onemli bir veri, goz ardi etmemek gerek, forumdaslarin bilgisine.

• Herkese Merhaba, ne yazık ki verilen karar sonucunda anlıyorum ki davaya katılım sağlamadığım için kesin olarak vize sürecimin bittiğini anlıyorum. İki gündür kabullenmeye çalışıyorum açıkçası geçen hafta çıkan karar sonucu ile bu hafta alınan karar baya dengemi bozmuş durumda. Bu durumda kesin olarak vize alamayacağımı kabul edip sanırım her gün haber var mı diye forumu açmak artık daha da yıpratıcı. Kararda artık bir değişiklik olmayacaktır değil mi, süreci yakından takip eden forumdaki kişilerden bir cevap alabilmeyi umuyorum. Artık bir beklentide daha olmak istemiyorum, her gün her gün çok yorucu.

• @GKC 30 Eylül'e kadar mülakat alamazsanız, davacı olmadığınız için süreciniz ne yazık ki sona eriyor, karar değişmeyecektir. Ancak bu arada gelişen başka bir olay var o da Meng kararı. Başlıkta biraz daha üst sıralarda bahsedildi, okuyabilirsiniz. Bu konu 30 Eylül'de senatoda oylanacak ve senatodan geçerse 2017-2021 yılları arasında mağdur olan DV kazananları için haklarını iade söz konusu olacak. Geçemezse, süreciniz yine bitmiş olacak. Forumu takip etmeye devam edin lütfen. 30 Eylül'de bir kapı kapanırken, bakarsınız aynı gün başka bir kapı açılır.Belli olmaz.

• @ceronimo Çok teşekkür ederim detaylı açıklamanız için. Bekleyiş devam ediyor 2 hafta daha bu durumda.

• @GKC zaten normal şartlarda bize sıra gelmez ben 17 bin siz 21 binlerdesiniz artık ekim de yeni çekilişe katılmak var bizim de moraller bozuldu , bu 30 eylül de ki karar da çıkmaz sanmıyorum abd resmen hak yedi , davaya katılanları aldı katilmayanlari almadi halbu ki geçen sene için herkes faydalanacakmis rezerv vizelerden , resmen 2021 e garezleri vardı adaletsizlik yaptılar daha önce ki yıl icin verdikleri kararı verebilirlerdi ama vermediler.

• @İpek-Dedemen-Erdur Hayır Aslında case numaram 17 binlerde benim de düzelttim şimdi. Ben de pek umutlu değilim ve çok üzgünüm açıkçası, yine de göz ucuyla ay sonuna kadar takip edeceğim. Sonrasını göreceğiz zaten.

• @GKC biz de 17 lerdeyiz, onayda almadık zaten onaysız olmamız sorun gibi. Ekim de yeni başvuru yapcaz artık gerçekten çok büyük adaletsizliğe ugradik ..

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

82

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |