Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells

Çok teşekkürler 🙏🏻☺

• Herkese merhaba,

2018 yılından bu yana green card sahibiyim ama henüz ABD'ye yerleşmek mümkün olmadı. 2018 yılından beri de bir erkek arkadaşa sahibim 🙂 ve evleniyoruz 🙂 evlendikten sonra ben Amerika'ya gideceğim (taşınacağım) ve en kısa sürede eşim için F2A için başvuracağım. Süreç sancılı ve uzun, umarım tüm bu yola baş koyanların dilekleri en kısa sürede en hayırlı şekilde sonuçlanır. Benim sorularıma gelecek olursak:

• F2A için başvurduktan sonra benim ABD dışına çıkışım ile ilgili bir sorun olur mu? Green cardımı veya F2A sürecimi negatif etkiler mi?
    • Eşime sponsor olması için benden başka birini gösterebilir miyiz? Yoksa green card sahibi ben olduğum için benim mi sponsor olmam gerekiyor?

Teşekkürler

• @mulus

• simdiye kadar giris cikis yaptiniz ve kartinizi aldiniz diye varsayiyirum. En son ne kadar siredir abd disindasiniz? Ve ilk tekrar girerken sorun yasamayacaksiniz diye varsayiyorum 🙂 hayir F2A basvurusu yaptiktan sonra abd disina giris cikis yapmanizda normalde sorun olmaz, oraya yerlestiyseniz ve 6 aydan fazladir abd disinda yasamiyorsaniz.

• vize sponsoru siz olacaksiniz, NVC asamasina geldiginizde finansal yeterliliginiz yoksa ( abd de calismiyirsaniz, geliriniz minimum gerekliligin altinda kaliyorsa, vergi evraklariniz yetersiz kalirsa vs. ) ek bir finansal sponsora ihtiyaciniz olacaktir

• @hulyaek evet 2 kere giriş çıkış yaptım. Son gidişimde re-entry permit aldım geldim, ve hemen sonrasında covid19 ve pandemi patladı.

İznim Mart'ta bitiyor ve o tarihi aşmadan evlenip ABD'ye gitmiş olmayı planlıyorum (🙏).
    Bir süre ayrı kalmayı göze alıyoruz tabii ki, ama izni alana kadar ayrı kalmak cidden zulüm gibi, hep sanki benim ABD dışına çıkmam sorun olur gibi düşünmüştüm ama dediğiniz gibi olacaksa içim rahat olabilir 🙈

Teşekkürler tekrar

• @mulus GC sahibi eşin ABD ye giriş çıkışında sorun yok, başvuru yapılan eş süreç bitene kadar ABD ye girip çıkamayacaktır. Ancak onun da bir çözümü var, evlenmeden önce erkek arkadaşının turist vizesi almayı başarır, ve süreç başlamadan bir kez giriş çıkış yaparsa, kuvvetle muhtemel süreç içerisinde de giriş çıkış yapmaya devam edebilecektir turist vizesiyle.

• iyi günler esimin green kart I üzerinden evlilik vizesine yani f2a basvuru yapacagiz ikimizde suan türkiyedeyiz be süreci burdan baslatip sürec boyunca esim burda yanimda kalabiliyormu

• @Ali-Veli-Ahmet bu pdf Eylül ayı varmı acaba

• @crazycells 21 yaş altı ya da üstü olmanın ne gibi bir farkı oluyor? Bir de emin olmak için soruyorum: Green card talihlisi süreci tamamladığında, sadece talihlinin elinde GC olur diye biliyorum (ailesinde olmuyor). Doğru mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mulus, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Herkese merhaba,

2018 yılından bu yana green card sahibiyim ama henüz ABD'ye yerleşmek mümkün olmadı. 2018 yılından beri de bir erkek arkadaşa sahibim 🙂 ve evleniyoruz 🙂 evlendikten sonra ben Amerika'ya gideceğim (taşınacağım) ve en kısa sürede eşim için F2A için başvuracağım. Süreç sancılı ve uzun, umarım tüm bu yola baş koyanların dilekleri en kısa sürede en hayırlı şekilde sonuçlanır. Benim sorularıma gelecek olursak:

• F2A için başvurduktan sonra benim ABD dışına çıkışım ile ilgili bir sorun olur mu? Green cardımı veya F2A sürecimi negatif etkiler mi?
    • Eşime sponsor olması için benden başka birini gösterebilir miyiz? Yoksa green card sahibi ben olduğum için benim mi sponsor olmam gerekiyor?

Teşekkürler

tebrikler.

• hicbir problem olmaz.
    • kendinizi gosterebilirsiniz, eger sizin geliriniz yeterli olmazsa baska bir sponsor bulabilirsiniz.
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Recep-Toraman, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

iyi günler esimin green kart I üzerinden evlilik vizesine yani f2a basvuru yapacagiz ikimizde suan türkiyedeyiz be süreci burdan baslatip sürec boyunca esim burda yanimda kalabiliyormu

Evet, surecin son anina kadar beraber Turkiye'de kalabilirsiniz. Dolayisiyla ilk firsatta I-130 ile sureci baslatmanizi tavsiye ederim. Ama esinizin size sponsor olabilmesi icin ABD'de yasayacagini konsolosa bildirmesi gerekiyor, bilginize.

Su basligi incelemenizi tavsiye ederim:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/255/sponsorluk-islemleri-ve-yapilmasi-gerekenler-i-134-ve-i-864

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mayki, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@crazycells 21 yaş altı ya da üstü olmanın ne gibi bir farkı oluyor? Bir de emin olmak için soruyorum: Green card talihlisi süreci tamamladığında, sadece talihlinin elinde GC olur diye biliyorum (ailesinde olmuyor). Doğru mu?

21 yas altindaki cocuk icin vize kategorisi F2A, 21 yas ustundeki cocuk icin vize kategorisi F2B oluyor... ikisinin kotasi ve dolayisiyla bekleme sureleri farkli. Su basligi incelemenizi tavsiye ederim:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/75/family-sponsored-green-card-aile-sponsorluguyla-green-card-almak

Burasi F2A/F2B basligi, o nedenle tam olarak ikinci sorunuzu anlayamadim maalesef. DV sureci icin su basligi incelemelisiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/4298/dv2022-2022-green-card-lotosu-aşamaları/4917

• sayin crazycells ve bilgili arkadaslar,
    mulakatim ayin 23 uydu trye girisim 15 i olacak. 10 gun karantina zorunlulugundan dolayi iceri alinmayacakmisimim. yine mulakat gunu gitmedikden sonraki gun yeni bir viza randevusu schedule etmek mi zorundayim. yoksa ben oncesinden webde yapabilir miyim.

daha once niyetim ispanyada kalmakdi, maddi detaylari minimimumda tutup berbat bes sene yasamaya razi olmadigimdan stop loss yapip biletimi aldim. oncesindenki hedefim yaza kadar calisip mulakati yaza almakti. simdi olay degisti bir an once gidip para kazanmak istiyorum. artik 30 yasindan sonra sunu alacagim ne kadar bunu alacagim ne kadar dusunmek istemiorm.

daha onceki maillesmeden sonraki konsolosluk cevabi

Dear Sir/Madam,
    You can put in a request to reschedule an immigrant visa appointment 24 hours after your original appointment date through https://ais.usvisa-info.com

After you register your original appointment date on this web site please click on "group actions" menu and select "Missed my appointment" and "send request". Please submit your reschedule request approximately two months prior to the date you will be able to travel to Turkey for your interview. The requests coming through this web site will be evaluated by the Consular Section.

@Doncarleone

• @crazycells Eşim degilde kayınpederim sponsor olucak sorun olurmu ama yinede eşime hesap açıp hesabinda para göstereceğim

• @Doncarleone merhaba benim bir bilgim yok malesef sorularınızla ilgili ancak ne kadar mantıklı olur bilmiyorum sadece fikrim var. Konsolosluğa mail atıp durumunuzu anlatıp onlara konsolosluğa gelmeden bir gün önce test yaptırıp negatif testimle girebilirmiyim şeklinde bir öneride bulunsanız tabi kurallar katı ancak olmaz denilen seylerinde bazen olduğunu duyduk bir ihtimaldir şansınızı deneseniz. Tabiki sadece bir fikir yazınızı okurken aklıma geldi paylaşmak istedim. Bol şanslar

• @ecom tesekkur ederim onerilerinizi bir yazayim customer service ne der bilmiyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Doncarleone, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

sayin crazycells ve bilgili arkadaslar,
    mulakatim ayin 23 uydu trye girisim 15 i olacak. 10 gun karantina zorunlulugundan dolayi iceri alinmayacakmisimim. yine mulakat gunu gitmedikden sonraki gun yeni bir viza randevusu schedule etmek mi zorundayim. yoksa ben oncesinden webde yapabilir miyim.

daha once niyetim ispanyada kalmakdi, maddi detaylari minimimumda tutup berbat bes sene yasamaya razi olmadigimdan stop loss yapip biletimi aldim. oncesindenki hedefim yaza kadar calisip mulakati yaza almakti. simdi olay degisti bir an once gidip para kazanmak istiyorum. artik 30 yasindan sonra sunu alacagim ne kadar bunu alacagim ne kadar dusunmek istemiorm.

daha onceki maillesmeden sonraki konsolosluk cevabi

Dear Sir/Madam,
    You can put in a request to reschedule an immigrant visa appointment 24 hours after your original appointment date through https://ais.usvisa-info.com

After you register your original appointment date on this web site please click on "group actions" menu and select "Missed my appointment" and "send request". Please submit your reschedule request approximately two months prior to the date you will be able to travel to Turkey for your interview. The requests coming through this web site will be evaluated by the Consular Section.

@Doncarleone

Ucak tarihinizi mulakat tarihiniz ve karantina suresine gore almanizi tavsiye ederim.

Maalesef mulakat tarihiniz gecmeden yeni bir tarih alamazsiniz ve gocmen vize basvuru tarihinizi siz belirleyemezsiniz. Eger mulakata giremezseniz, mulakat gunu gectikten sonra AIS'ten yeni bir mulakat tarihi istemelisiniz, konsolosluk kendi takvimine gore size yeni bir mulakat tarihi verip bunu size bildirecek. Fakat konsolosluk yeni tarihi birkac ay sonrasina da verebilir, bilginize.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Recep-Toraman, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@crazycells Eşim degilde kayınpederim sponsor olucak sorun olurmu ama yinede eşime hesap açıp hesabinda para göstereceğim

O problem olmaz. Eger kayinpederiniz ABD'de yasiyorsa ve ABD vatandasiysa (veya GC sahibi) o durumda size ve esinize mali sponsor olabilir.

• @crazycells teşekkür ederim

• @Ali-Veli-Ahmet
    Teşekkürler ☺️ DQ tarihi 10-Sep-2020 gözüküyor

• @hulyaek
    nüfus kaydını ne olur ne olmaz diye tercüme ettirip noterden onaylattırdım ,cevabı geç görmüşüm maalesef 🙃 Çok teşekkürler 🙏🏻 😊

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

52

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.7k

| | | |