Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @archer2
    1- kesinlikle gidis geliş yaparak TR de yapabilirsiniz bu sorun degil. Ancak surecin TR icin tikanmasi gibi bir durum olursa mutlaka dosya tasima fikrini de düşünün. Belcikada daha az sayida dosya olacagini dusunursek daha erken hareket etme sansi dogabilir.
    2- Mülakat aldığınız ülke dili ya da ingilizce olmali tum evraklariniz. Bu Belcikaya tasima halinde oranın dili ya da İngilizce belgelerle gitmeniz gerekir.
    3- KCC nin su anda hala 2021 in son ayinda olmasi sebebiyle ne tam 2021 islemlerine tam asılabiliyor, ne de 2022 nin islemlerinde bir hizlanma yapabiliyor. Bugun itibariyle avrak actirma taleplerinde 38-39 gune kadar indi cevap verme sureci. Bu daha da hızlanacaktır zamanla sadece 2022 islemlerine gecilince. Ekim ayindaki hiz durumunu gozlemlemenizi ve buna uygun aksiyon almanizi tavsiye ederim.

• @İsmail-Karakaya formda aciklanan Londra'da girecek hanimefendi, diger kisiyi bilmiyorum ama bir arkadasimiz evrak istegi ve evrak onayini karistirmisti diye biliyorum. Ankara'da girecek ve evrak onayi alan var mi bilmiyorum acikcasi.

• ⭐⭐⭐

@civilengineer Amerikan Hükümeti sizin askerlik durumunuzu sorgulamaz. Ama ülkemiz yasaları sorgular biliyorsunuz. 😁 Havalanından çıkabilirseniz sorun olmaz yani.

• ⭐⭐⭐

@mozturk228 Anormal bir durum henüz yok. Henüz 2021 mülakatları bitmiş değil. Ekim mülakatları ile ilgili net bir şey söylemek zor. 2021'de olanlar tekrarlanmadığı sürece, bence sorun yok. Tahminim Eylül ayının son haftası veya Ekim'in ilk haftası mülakat tarihlerini açıklayabilirler. Sabretmekten başka bir durum yok yani. Derler ya geç olsun güç olmasın.

• @Shila ankarada girecek bir talihliden bahsediyorum. Kendisi DV2022 telegram grubundan arkadaşımız (Yekta Bey). İlk onay maili haberini kendisinden gördük, sonrasinda da forumdan yazan bir hanfendi var ayni gun icinde. 2si de 4xx CN

• @civilengineer https://yesilkartforum.com/forum/topic/83/universite-mezuniyetinden-sonra-turkiye-de-askerlik-tecili/11
    Bu baslikta gorulecegi uzere artik bakaya ya da asker kacagi durumunda bile mahkeme karari olmadıkça yurtdışı yasagi yok, sadece para cezasi verebilirler. Yurtdisina gittikten sonra da orada belli sartlari saglayip, konsolosluktan tecil yapma hakkiniz olacaktir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@civilengineer, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba,
    Ben ds260 formunu gönderdikten sonra yaşımdan dolayı askerlikle ilgili uyarı geldi. Amerika'ya gidince doldurmamız gereken bir form vardı. Bununla alakalı detaylı bilgisi olan varsa paylaşabilir mi?
    Teşekkürler.

DS-1810 formunu imzalayip mulakata goturmeniz yeterli.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@AYSY33, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Sn.@crazycells. 21 yaşla ilgili iletileri okuyorum.Net olarak mülakat günü mü, yoksa cn current olduğu gün mü, yoksa current olduğu ayın ilk günü mü hesaba katılacak net bilgi alamadım. Sizde temkinli konuşup riski dosya sahibine bırakıyorsunuz haklı olarak. Daha önce bu süreci yaşayıp nasıl sonuçlandığını yazan ve sonrakilere ışık tutması açısından süreci anlatan bir yazıya da rastlamadım.

Yaşarsak bakıp görecez.teşkkürler

DV icin dosya numarasinin aktif oldugu ayin ilk gunu olarak belirtilmis, bilginize:

For DVs, the date a visa is considered available for CSPA purposes is the first day on which the Department of State can allocate a visa number based on the principal applicant’s rank number.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@archer2, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gucarslan selamlar, forumdaki yardımların için teşekkür ederim.

Interview location’ı sonradan İngiltere olarak değiştiren sanırım 2021 talihlisi bir arkadaşımız vardı, postunu okumuştum ama konunun tam bana uyup uymadığından emin olmak için tekrar izninizle soruyorum.

Asıl talihli olarak kendim ve eşim adıma ds 260’ı Temmuz ortasında submit ettim ve CN 12K dolaylarında. İkametgahımız TR’de olduğu için interview location standart Ankara. Belçika’dan bir iş teklifi gelmesi neticesinde 3-4 ay içinde oraya yerleşme durumum olabilir.

1. Benim case number’ı (12K) düşündüğümde, işler sorunsuz bile gitse Ocak-Şubat öncesi current olma durumu olmayacaktır. Şu an ama KCC’den yapılan her talep ortalama 2 ay sürüyor. Böyle bir yurtdışına taşınma durumu olursa, kesin olarak interview location’ı Ankara’dan Belçika’ya aldırmam şart mı? Oraya gitsem bile interview için TR’ye gel git yapıp interview yapılabiliyor mu?

2. Belçika’ya aldırmam şart ise, bunu KCC’ye mail ile talep etmem gerekecektir. Sonrasında Türkçe olarak topladığımız e-devletten aldığımız belgeleri, artık süreç Belçika’da devam edeceği için oradaki official dillere çevirip mi KCC’ye yollamak gerekir? Yoksa KCC interview location Belçika olsa da Türkçe kabul eder mi?

3. Asıl kafama takılan, şu an diğer arkadaşların yazdıklarından gördüğüm KCC’ye yapılan taleplere ortalama 2 ay gibi bir sürede dönülüyor. Bu durumda DS260 unlock edip interview location değiştirmem vs belki tam da current olup TR’deki interview zamanlarına denk gelecek. Bu süreçte arada kalıp olumsuz etkilenmekten korkuyorum. Tavsiyeniz ne olur? Benim hedefim interview verildiği zaman vakit kaybetmeden vizeyi almak olacaktır. Belçika DV hızlı mı yavaş mı veriyor bakmadım henüz.

Tekrar teşekkür ederim.

merhaba. ilk olarak lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın ki cevap verirken daha net ifadeler kullanabilelim..

sn. @knnrn ve sn. @İsmail-Karakaya cevap vermişler zaten ama ben de yazmış olayım.

1- kesin olarak bir değişim yapmanız gerekmez. belçika'da ikamet edip, mülakatınızı ankara'da yapabilirsiniz.
    2- KCC evraklarınızı türkçe de onaylar ancak; mülakata belçika'da girecekseniz evrak dillerinin kendi ülke dilinde ya da ingilizce olmalı
    3- tavsiyem bence şuan lokasyon değiştirmeyin. 1 ekim itibariyle sürecinizin başlamasından itibaren durumu değerlendirin ve hangi konsolosluk daha hızlı devam ediyorsa mülakatınızı orada yapın. KCC ile sürecinizi / değişikliğinizi zaten belçika'da oturum evraklarınızı almadan yapamazsınız.

sürecinizde bol şans dilerim.

• Herkese Merhaba,
    Tüm formu doldurdum, en son imza kısmında giriş yaptığım case number (2022EUxxxx) defalarca doğru girmeme rağmen hata veriyor. Burada sıkıntıyla karşılaşan oldu mu? Kafayı yemek üzereyim, forma giriş yaptığım case number burada hatalı diyor.
    ———

Sorunu buldum, başka karşılaşan olursa diye burada bırakıyorum:
    Case # 2021eu000015472 (bu öylesine bir rakam gerçek değil) olsun şu şekilde yazmak gerekiyormuş: 2021eu15472 (sıfırları atarak)

Teşekkür ederim

• Merhabalar telegram grubuna nasıl gecebilirim?

• ⭐⭐⭐

@s-demirbas Mesaj yazdığınız bu konunun ilk sayfada yer alan 3. Mesajını okuyun lütfen…

• ⭐⭐⭐

@tantalizedracoon, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Herkese Merhaba,
    Tüm formu doldurdum, en son imza kısmında giriş yaptığım case number (2022EUxxxx) defalarca doğru girmeme rağmen hata veriyor. Burada sıkıntıyla karşılaşan oldu mu? Kafayı yemek üzereyim, forma giriş yaptığım case number burada hatalı diyor.
    ———

Sorunu buldum, başka karşılaşan olursa diye burada bırakıyorum:
    Case # 2021eu00013 (sıfırları atarak)

Teşekkür ederim

Mesajınızdaki CN size aitse silin. Son 3 rakamı gizleyin.

• Merhaba, ds 260 formunun son doldurma tarihi nedir? bir tanıdığım doldurmamış da bilen varsa

• Merhaba 15.08 tarihinde DS - 260 formunu açtırmak için mail atmıştım her gün girip kontrol ediyorum hala completed olarak gözüküyor tekrar mail atmalı mıyım yoksa beklemeli miyim ortalama olarak 1 ay mı sürüyor bu işlem ?

• ⭐⭐⭐

@capon, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba, ds 260 formunun son doldurma tarihi nedir? bir tanıdığım doldurmamış da bilen varsa

DS260'ın son doldurma tarihi diye bir şey yok. Ne zaman doldurulup gönderilirse süreciniz o zaman başlar. Çünkü DS260 ben göçmen olarak gelmek istiyorum niyetinin beyan edilmesidir. 30 Eylül 2022 vizelerin son basılma günüdür. Ona göre ayarlayıp zamanında göndermek gerekir.

• ⭐⭐⭐

@ggulduk, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba 15.08 tarihinde DS - 260 formunu açtırmak için mail atmıştım her gün girip kontrol ediyorum hala completed olarak gözüküyor tekrar mail atmalı mıyım yoksa beklemeli miyim ortalama olarak 1 ay mı sürüyor bu işlem ?

Bekleyin. Çünkü attığınız her açma maili sonunda DS260'ınız tekrar tekrar açılacak ve süreciniz bu açılmalarla kesintiye uğrayacaktır. KCC şu sıralar iş yükünün yoğunluğu nedeniyle biraz geç cevap veriyor ama sizinki de açılacaktır eninde sonunda. En son 27 Temmuz'da açma talebi gönderenlerin açılmıştı.

• Merhaba eşim asıl talihli, kendisi Amerikadaki bir üniversiteden Postdoc Researcher olarak kabul aldı ve Üniversite bugün J1 vizesi icin evraklar gönderdi. Ancak biz Haziran ayında DS260 formunun göndermiş bulunmaktayız. Üniversiteye bu durumu bildirip greencard sürecimizi beklemeli miyiz CN9XXX

• Merhaba,
    DS260 formumu 19 Mayıs tarihinde göndermiştim ancak formumu tekrar açtırıp 29 Ağustos'ta tekrar gönderdim. Şu aşamada evrak talebimi mi beklemeliyim yoksa talep beklemeden evraklarımı mı göndermeliyim? Ne tavsiye edersiniz?
    CN5XXX
    Teşekkürler

• ⭐⭐⭐

@mrbloomer Numaranız henuz current olmadigi icin Sabırla beklemelisiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

73

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |