Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@Corleone93, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Chromium, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Başvurular başlasa artık. O formu yedinci kere yeni bir heyecanla doldurmak istiyorum 🙂

Umarım son olur 🙂 bol şans.

Teşekkür ederim size de bol şanslar.

• ⭐⭐

alt metni
    Haluk Levent'te gidiyor ülkeden... acaba ona da mı green card çıktı 🤔

• Herkese merhabalar.

• @Erkand bende gördüm tweeti inceden herkes bir şekilde yürüyor dışarıya gelecek karanlık çok karanlık

• @Erkand, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

alt metni

Hmm bu tweet beni cok sasirtti! Ahbap ile cok guzel isler yapiyordu... Hangi ulkeye gidecek acaba?? 🧐 Afganistan?? 😁

• Yasaklı

@MySea hocam onlar için final destination Türkiye falan değil . Zaten sorun burada başlıyor . Türkiye üzerinden Avrupa’ya geçmek için geliyorlar . Ege denizinde yakalanan lastik botların haddi hesabı yok ( iki yıla yakın göç idaresinde çalıştım oradan biliyorum ) . Avrupa diyor ki bunlar bana gelmesin sen ülkende tut şu parayı al harçlık yaparsın

• @PeS-MoBiLe Evet farkindayim ama iste Avrupa kabul etmedigi icin dogal olarak final destination Turkiye oluyor, bir cesit mecburi durum olusuyor o siginmacilar icin.

• ⭐⭐⭐

Var mı Portland tarafına gitmek isteyen, düşünen?

• ⭐⭐

@Erkand, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

alt metni

Eline gitme fırsatı geçen herkes gidiyor ülkeden.

• Merhaba Başvuru tarihi bellimi arkadaşlar

• ⭐⭐⭐

@P-EDUCATİONTEACHER, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Merhaba Başvuru tarihi bellimi arkadaşlar

Net tarih Eylül ayında belli olacak ama sen Ekim, Kasım gibi düşün.

• @hadi-BE, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

İlk olarak Seattle olarak düşündüm ben hatta imzamda bile şuan Seattle yazıyor. Ama son zamanlarda Portland çok aklımı çeliyor. Seattle genel silüet olarak çok sıkıcı bir şehir gibi göründü gözüme nedense. Portland biraz daha yaşanılır gibi geliyor. Umarım gc kazanıp bu kararsızlığı yaşarız 🙂

• ⭐⭐

@Corleone93 Seattle bayağı pahalıymış siyorlar

• ⭐⭐⭐

@Corleone93, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@hadi-BE, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

İlk olarak Seattle olarak düşündüm ben hatta imzamda bile şuan Seattle yazıyor. Ama son zamanlarda Portland çok aklımı çeliyor. Seattle genel silüet olarak çok sıkıcı bir şehir gibi göründü gözüme nedense. Portland biraz daha yaşanılır gibi geliyor. Umarım gc kazanıp bu kararsızlığı yaşarız 🙂

Videoyu izledim de, bayağı ilginç bir şehirmiş baksana ve evet tek derdin umarım o olur. Seattle mı Portland mı? 😊

• bu new orleansa tornado kasırgasımı geliyor amerika,kanada haber kanallarına bakıyorum Louisana eyaleti kırımız girtab içerisinde gösterliyor

• ⭐⭐

.....canada sinirlarina yaklastikca mevsim sartlarida daha agirlasir,havalar daha sogukdur cok kar yagabilir. seattle sehride canadaya bir kac saatlik mesafede. kendim bulundum,sehir merkezinden disari cikmadim,bir caddenin adi alaskan way kucuk yarim ada gibi.bazi sokak koselerinde cok evsiz barksiz insan vardi,yani sokakta yatanlar.

• ⭐⭐⭐

@uzaysan, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

İnsanın bilmesi gerekiyor maalesef. Yönlendiren birilerinin olması gerekiyor. Bu forumda 5 senedir başvuru yapan arkadaşlar, abiler, ablalar görüyorum. ABD için biriken para ile İngiltere'ye Ankara antlaşması ile gidilebilirdi mesela ama İngiltere EU'dan çıkınca o da yalan oldu. İllaki ABD takintiniz var mı bilemem ama 5 senedir başvuran kişiler pekala İngiltere'ye gidebilirlerdi. Bu konuda maalesef pek bilgi yok. Yeşil kart konusunda bu forum var ve bir bilgi topluluğu var ama diğer yollar için bazen arasanız da bilgi bulamıyorsunuz. Bu bir eksiklik.

Ben mesela Ankara antlaşmasını bilmiyordum. Green card çekilişini de Twitter'da ki "vallahi selected" diyen videodan öğrendim. Böyle şeylerin varlığını da kendi kendinize maalesef öğrenemiyorsunuz. Ha benim için geç değil ben 23 yaşındayım ama burada benim yasimda çocuğu olan insanlar var. Onlar için mesela bir bilgi kaynağı görüş açılarını çok değiştirebilir.

Kim bilir yurtdışında yaşamak için başka hangi kaçırdığımız/bilmediğimiz yollar var.

@uzaysan "vallahi Selected" yaktı bizi başvurularda çığır açacak 🙈 ah ah

• ⭐⭐⭐

Okumam gereken çok sayfam var ama vallahi Selected ı görünce yazasım geldi. 3 ay küsüyorum greencard aşkıma sonra yeniden ölüyorum aşkımdan 🙈 Yine yangınlar yine ben diyerek bültenimizi bekleyelim bakalım 😁 sevgili forum ailem

• Amerika sesi bu yazıyı buldum mantıklı sepepler sunmuş benim anlamadıgım şu senatoya 1 tane vekil nasıl sokamadık .ermenisi var yunanı var almanı var asyalısı var ya onu geçtim iranlısı bile var bizim bu dış politikada çok zayıfız.ben bunu anladım lobimiz güçlü degil.

• ⭐⭐⭐

@Erkand Haluk Levent gidiyorsa biz durmayalım da nasıl gidiyor esas mesele bu 🥺

Benzer Başlıklar

• 9899
  • 6
  • 29705
  • 10228
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

105

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |