Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@EnesErcan, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@goblis, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Abilerim merhaba GreenCard başvuru tarihi gelmek üzere bu sene ilk defa başvuracağım aklımdaki düşünce aşağıdaki gibi bilgisi olan var ise doğru mu yanlış mı yorum yapabilirse çok sevinirim.
    Ben 11.Sınıfa geçtim ve bu sene başvuruyorum. Çıkarsa şöyle bir yol izleyeceğim. Tarihleri geçen seneden baz alıyorum.
    2021 Ekim-Kasım arası başvuru
    2022 Mayıs sonuçların açıklanması
    2022 Ekim - 2023 Eylül arası mülakat.
    Şu an 16 yaşımdayım sonuçlar açıklandığında 17 Yaşımda olacağım. Eğer ki çıkarsa 2023 Haziranın başında DS-260 formunu dolduracağım. Geç doldurmamın sebebi 2023'ün Şubat'ında 18 yaşıma gireceğim ve 2023 Haziran ayında lise mezunu olacağım. Eğer ki konu hakkında bilgisi olan var ise bilgilerim hakkında yanlış mı düşünüyorum doğru mu düşünüyorum yorum yapabilirse sevinirim.

Tablo doğru. Gc işin yaş sınırı yok. Lise mezuniyeti şartını vizenizi alırken karşılamanız gerekiyor. Eğer çıkarsa normal şekilde ds260 doldurup mezun olmadan da mülakata gidebilirsiniz. Eğitim durumunuzu gösterirsiniz ve geçici red alırsınız. Mezun olduktan sonra konsolosluğa tekrar başvurursunuz ve vize kalmışsa alırsınız.

Tam olarak ben de aynı şeyleri düşünüyorum merak ettiğim bir konu da acaba başvuru ekranında doğum yılına 2005 yazdığımız zaman sıkıntı çıkar mı ? Bir diğer konu da bildiğim kadarıyla yok ama yeşil pasaportun herhangi bir etkisi var mı ? Babamdan dolayı yeşil pasaport alma hakkına sahibim. Dediğim gibi bildiğim kadarıyla yok ama bilmediğim bir ekstrası varsa diye soruyorum.

Tekrarlayayım, DV GC için yaş sınırı yok. Yeşil pasaportun da bir etkisi yok.

• ⭐⭐

@EnesErcan Bu konuyu ailenle konuşup doğru karar vermen gerek yaşın küçük ne kadar erken o kadar iyi evet fakat yapabileceğine inanman gerek, kendini hazır hissediyorsan ve kesin gideceksen başvur eğer bir heves uğrunaysa başvurmamanı tavsiye ederim, dediğim gibi kesin gitmek istiyorsan başvur, burada 30 yaşlarında adamlara bile çıkınca tereddüte kalıyorlar. 🇺🇸

• @Corleone93 aynen öyle pasaport parası verirken eli titrer nüfus müdürlüğü randevusuyla uğraşmaz yeeaaa der hazır bekler sonra kazananları görünce bu heves tekrar eder 😀

• @Erkand Gitmemi zaten ailem istiyor. Tabi ki ben de fazlasıyla istiyorum. Gc olmaz ise WAT o olmaz ise dil okuluyla vs. her türlü göndermeye çalışıyorlar. 12 yaşımdan beri ağır işlerde çalışıyorum (sanayii, lokanta, inşaat gibi) ve emeklerimin karşılığını alamamaktan, köle muamelesi görmekten, baba parası yiyen şımarık müteahhit çocuklarından artık bıktım. Kendimi bildim bileli zaten gitmek istiyorum çünkü ülkemiz artık yaşanılacak gibi değil. Orada çekeceğim zorlukların, yaşayacağım ağrıların, sürekli işten işe koşturacağımın, aile özleminin bilincindeyim. Bu zorluklar karşısında insan olarak değer göreceğimin, emeğimin karşılığını alacağımın da bilincinde olduğum için gitmek istiyorum zaten. velhasıl kelam başlığın konusu biraz saptı ama ben yeterli mental olgunlukta olduğumu düşünüyorum. Değerli bilgileriniz yorumlarınız tavsiyeleriniz için çok teşekkürler umarım bir gün hepimiz hayallerimize ulaşırız.

• @Rüzgar, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@travelleth, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Rüzgar, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Corleone93, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Ben aşırı bir artış olacağını düşünmüyorum. Herkes gitmek istediğini söylüyor ancak gerçekten aksiyon alabilecek insan pek yok. Bizim insanımız hep lafta iş yapar.

Haklılık payın var ama maalesef daha kötüsü var her sene çekilişe katılanlardan bazıları çekilişi kazanınca gerçeklerle yüz yüze kalıyor ve düzenlerini bozmak istemiyor risk almaktan korkuyor buna saygı duyuyorum ama. "Özel sebepleri olanlar hariç"

Birçok insanında yıl kaybetmesine hayal kırıklığına sebep oluyorlar. Çekiliş kazananlardan sadece neredeyse yarısı gidiyor gerisi gitmiyor. Bu durum gitmek isteyen insanların önünde hep bir engel ABD bile bu konudan rahatsız olacak ki pasaport koşulunu sisteme eklediler.

@mst2163, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Rüzgar Kesinlikle sana katılıyorum. Gercekten gıtmek ısteyen , gidecek olan bunu kafasına koymus kısıler basvuru yapsın.

Arkadaşlar bunu bin kere de yazsanız fark eden bir şey olmayacak.. Ki bir noktada yanlış düşünüyorsunuz..

Şu an "gerçekten gitmek isteyen başvursa keşke" diye düşünüyorsunuz. Ancak dünya çağında 55.000 kişiye veriliyor bu vize.. Aile üyeleri dahil. Ancak daha fazla insana kazandınız yazısı gösteriliyor. Matematiğini anlamanız için absürt bir örnek vereyim. Kazandınız yazısını gören ve case number'ı 1 olan, ilk kişinin bir eşi ve 54998 tane çocuğu olursa geri kalan kimse gidemeyecek o sene demektir. Ülke kotalarını falanı fistanı hesaba katmadan absürt bir örnek veriyorum sadece.

Kısacası case number'a göre başlayan mülakatlarda aile üyelerinizle beraber vize kotasını doldurmaya başlıyorsunuz. Bu kota genelde 23k-24klarda doluyor.. Yani bu numaraya kadar aile üyeleriyle beraber 55k vize verilmiş oluyor. Bundan sonra kazandınız yazısını gören numaralar hiç bir şey yapamıyor.

Kısacası şu an "keşke gerçekten gitmekte ciddi olanlar başvursa" diyorsunuz..

Yarın kazanırsınız numaranız 40k gelir. Bu sefer dersiniz ki "umarım çok fazla öylesine başvuran vardır". kısaca kimsenin hakkı yenmiyor. Amerika her türlü 55k kişiyi alıyor.

Sizin bahsettiğiniz durum normal şartlar çerçevesinde yaşanması gereken bir durum.

Atladığınız şey her sene kazanan kişilerin gitmemesinden kaynaklı 55k hiçbir zaman tamamlanmıyor. Her bir numaranın başvuru süresi var. Zannediyorsunuz ki gişedeki numara gibi bugün ilk 1k gelsin aa gelmedi dur yarın ilk 2k gelsin böyle olmuyor ne yazık ki belli bir süre bu kişilerin başvurması için bekleniyor. Konsolosluk sadece green card hizmet vermiyor.

Burada gitmeyecek kişiler başvurmasa numarası 40k larda olan bir kişi numarası belkide 20k larda olacak bu konu sizin bahsettiğiniz gibi sayıyı tamamlamalıyız diye gitmiyor her sene belli bir sayıdan sonrası hiçbir zaman gidemiyor. Sırası gelenlerin belli bir süre başvurması için bekleniyor. Gelen olmasa da bekleniyor süre bitince de başvurular kapanıyor 55k tamamlandığı için degil.

Bu güne kadar 55k tamamlandı artık alım yapamıyoruz hiçbir zaman olmadı.

Maalesef mülakatlarda belirlenen eksik evraklar bile yeni mülakat numarası açıklanmasına engel oluyor sonuçlanmamış işlemler yeni numaraların çağrılmasının önüne geçiyor. Buda yüksek numaralı kazananların çağrılmasını zora sokuyor ABD gitmek isteyen siz siniz oradaki memur 55k kasmalıyım diye bir derdi yok oradaki memurun görevi en düzgün şekilde gelen kişilerin işlemlerini tamamlamak. 55k İster yetişsin ister yetişmesin..

Tüm bu koşullar göz önüne alınarak iş yoğunluğuna göre size aylık bültende görüşme yapılacak numaralar açıklanır. Bir önceki ayın işlemleri bitmediyse iş yoğunluğa göre yeni numara açıklayamaya bilir bile..

55k nasıl tamamlanamıyor hocam? buna kanıtın nedir? neden 40k'lardakiler gidemiyor madem 55k tamamlanmıyorsa? boş sallıyorsunuz şu an resmen.. her sene amerika 55k'yı alıyor, siz hiç merak etmeyin.. çekilişle alıyor hem de..

• @goblis Teşekkürler değerli bilgilendirmeleriniz için.

• @Gökhan-Akgül Açıkçası benim durumumun 30 yaşındaki abiden daha basit olduğunu düşünüyorum çünkü; onun burada kurulu bir düzeni sevdiği bir insan veyahut hazır işi yani burada bir hayatı olabilir ama benim yok. Ben hayatıma orada başlamak orada bir hayat kurmak orada evlenmek o kültürde olgunlaşmak o sistemde bulunmak istiyorum. Bence 30 yaşındaki abinin tereddütte kalması normal.

• ⭐⭐

@EnesErcan Ben de şu 4 senedir peşindeydim bu işin kısmet bu yılaymış bakalım umarım hiç uğraşmayız tekde alırız bol şans.

Bu arada aile özlemi tabii ki olacak fakat aile arasında mesafeler olunca daha da bağlanır insan daha da güçlenir sevgi onun için aile özlemini fazla hissetmezsin diye düşünüyorum şahsen, Tatile geldiğinde altında lüks arabayla iyi ki yapmışım diyeceksin 🇺🇸

• @Erkand Aynen öyle abi ya ben bir insan olarak ekonomik sıkıntı çekmeden daha doğrusu sıkıntı çekmemek diye bir şey yoktur bana göre de sıkıntı çekerek belli bir standartta yaşamak markete girdiğimde etiketlere bakmak zorunda kalmamak Nike'ın kıytırık ayakkabılarına bakarak uf ne para dememek istiyorum. Bir Dodge Ram alıp köyde yapamazsın sen başaramazsın sen diyenlere 5.7L motoru bağırttırmak da işin eğlenceli kısmı tabiki 😁

• ⭐⭐

@EnesErcan 😂 hadi bakalım şu başvurular yapılsın ve Mayıs ayı beklensin 🥱

• @Erkand Hayırlısı abi ama dikkatimi çeken bir şey var ilk başvurusunda çoğu insana çıkıyor. Forumun tablosu üzerinden baktığımda çoğu insanın ilk başvurusunda çıktığını gördüm ve şaşırdım açıkçası.

• ⭐⭐

@EnesErcan demee öyleee 😂 hadi inşallah tekte alalım çıkalım

• @Erkand İnşallah abi umarım buradaki herkes bir gün amacına ulaşır

• ⭐⭐

@EnesErcan inşallah burada ki herkesin hedefe güzel şartlarda yaşamak çok bir şey de istemiyoruz aslında şu kapıdan bir girsek herkes tutunacak bir yerlere umarım herkes bir gün gider 🙂

• @travelleth, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@travelleth, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Corleone93, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Ben aşırı bir artış olacağını düşünmüyorum. Herkes gitmek istediğini söylüyor ancak gerçekten aksiyon alabilecek insan pek yok. Bizim insanımız hep lafta iş yapar.

Haklılık payın var ama maalesef daha kötüsü var her sene çekilişe katılanlardan bazıları çekilişi kazanınca gerçeklerle yüz yüze kalıyor ve düzenlerini bozmak istemiyor risk almaktan korkuyor buna saygı duyuyorum ama. "Özel sebepleri olanlar hariç"

Birçok insanında yıl kaybetmesine hayal kırıklığına sebep oluyorlar. Çekiliş kazananlardan sadece neredeyse yarısı gidiyor gerisi gitmiyor. Bu durum gitmek isteyen insanların önünde hep bir engel ABD bile bu konudan rahatsız olacak ki pasaport koşulunu sisteme eklediler.

@mst2163, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Rüzgar Kesinlikle sana katılıyorum. Gercekten gıtmek ısteyen , gidecek olan bunu kafasına koymus kısıler basvuru yapsın.

Arkadaşlar bunu bin kere de yazsanız fark eden bir şey olmayacak.. Ki bir noktada yanlış düşünüyorsunuz..

Şu an "gerçekten gitmek isteyen başvursa keşke" diye düşünüyorsunuz. Ancak dünya çağında 55.000 kişiye veriliyor bu vize.. Aile üyeleri dahil. Ancak daha fazla insana kazandınız yazısı gösteriliyor. Matematiğini anlamanız için absürt bir örnek vereyim. Kazandınız yazısını gören ve case number'ı 1 olan, ilk kişinin bir eşi ve 54998 tane çocuğu olursa geri kalan kimse gidemeyecek o sene demektir. Ülke kotalarını falanı fistanı hesaba katmadan absürt bir örnek veriyorum sadece.

Kısacası case number'a göre başlayan mülakatlarda aile üyelerinizle beraber vize kotasını doldurmaya başlıyorsunuz. Bu kota genelde 23k-24klarda doluyor.. Yani bu numaraya kadar aile üyeleriyle beraber 55k vize verilmiş oluyor. Bundan sonra kazandınız yazısını gören numaralar hiç bir şey yapamıyor.

Kısacası şu an "keşke gerçekten gitmekte ciddi olanlar başvursa" diyorsunuz..

Yarın kazanırsınız numaranız 40k gelir. Bu sefer dersiniz ki "umarım çok fazla öylesine başvuran vardır". kısaca kimsenin hakkı yenmiyor. Amerika her türlü 55k kişiyi alıyor.

Sizin bahsettiğiniz durum normal şartlar çerçevesinde yaşanması gereken bir durum.

Atladığınız şey her sene kazanan kişilerin gitmemesinden kaynaklı 55k hiçbir zaman tamamlanmıyor. Her bir numaranın başvuru süresi var. Zannediyorsunuz ki gişedeki numara gibi bugün ilk 1k gelsin aa gelmedi dur yarın ilk 2k gelsin böyle olmuyor ne yazık ki belli bir süre bu kişilerin başvurması için bekleniyor. Konsolosluk sadece green card hizmet vermiyor.

Burada gitmeyecek kişiler başvurmasa numarası 40k larda olan bir kişi numarası belkide 20k larda olacak bu konu sizin bahsettiğiniz gibi sayıyı tamamlamalıyız diye gitmiyor her sene belli bir sayıdan sonrası hiçbir zaman gidemiyor. Sırası gelenlerin belli bir süre başvurması için bekleniyor. Gelen olmasa da bekleniyor süre bitince de başvurular kapanıyor 55k tamamlandığı için degil.

Bu güne kadar 55k tamamlandı artık alım yapamıyoruz hiçbir zaman olmadı.

Maalesef mülakatlarda belirlenen eksik evraklar bile yeni mülakat numarası açıklanmasına engel oluyor sonuçlanmamış işlemler yeni numaraların çağrılmasının önüne geçiyor. Buda yüksek numaralı kazananların çağrılmasını zora sokuyor ABD gitmek isteyen siz siniz oradaki memur 55k kasmalıyım diye bir derdi yok oradaki memurun görevi en düzgün şekilde gelen kişilerin işlemlerini tamamlamak. 55k İster yetişsin ister yetişmesin..

Tüm bu koşullar göz önüne alınarak iş yoğunluğuna göre size aylık bültende görüşme yapılacak numaralar açıklanır. Bir önceki ayın işlemleri bitmediyse iş yoğunluğa göre yeni numara açıklayamaya bilir bile..

55k nasıl tamamlanamıyor hocam? buna kanıtın nedir? neden 40k'lardakiler gidemiyor madem 55k tamamlanmıyorsa? boş sallıyorsunuz şu an resmen.. her sene amerika 55k'yı alıyor, siz hiç merak etmeyin.. çekilişle alıyor hem de..

🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@travelleth bilgi vermesi açısından buyrun her sene o sayıyı tamamlamak zorunda değiller.
    https://yesilkartforum.com/forum/assets/uploads/yesilkartforum-greencard-istatistikleri.png

• ⭐⭐⭐⭐

@travelleth ayrıca sen nasıl bu kadar eminsin ? o sayının tamamlandığına ?

• ⭐⭐

@EnesErcan yanlış anlama ama sana çıkarsa üzülürüm 2004 yılında benzer bir durumda kazandım ama sıkıntılı diye konsolosluğa başvurmadım yandı

• @gariban ne gibi bir sıkıntı acaba ?

• ⭐⭐

@gariban ne gibi bir sıkıntı acaba ?

meslek konusunda yeterli görülmeyeceğim ve gideceğim yerde kimseyi tanımıyor oluşum engel oldu bana.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

81

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |