Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bu aralar mülakata giden varmı arkadaşlar. Bu sezon için.

• arkadaşlar şuan evrak onayı alamamamızın sebebi ne? dv2021 ler ile bakıldığı için yoğunluk olması mı?

• @dontoliver, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

arkadaşlar şuan evrak onayı alamamamızın sebebi ne? dv2021 ler ile bakıldığı için yoğunluk olması mı?

evet. dv 2020 ve dv 2021 pandemi sebepi ile alakali

• Merhaba. Sayın @crazycells , @gucarslan
    Bir hafta önce formu doldurup gönderdik. Ama aklımıza bir soru takıldı. Okul bilgilerini girerken açık üniversite bilgilerini girmedik. Eşim kayıt yaptırıp hiç sınavlarına girmedi ben de kayıt yaptırıp sadece bir iki dönem sınavlarına girip okulu bıraktım. İkimiz de kayıt yenilemediğimiz için kaydımız süre aşımından dolayı silindi.

• Açık üniversite bilgilerini eklemek için formu açtırmamız gerekir mi?
  • ⭐⭐

@seva Form açtırmanıza gerek yok. Tamamlanmış lise eğitimi ile koşulu zaten karşılıyorsunuz. Mülakatta sorulursa beyan edersiniz.

• merhaba, DS-260 da adjustment of status yaptim forma baslarken fakat consular process e cevirmek istiyorum formu ancak formun ilk sayfasina donemiyorum.
    Nasil yapabiliriz bilen var midir?
    tesekkurler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@selinsenturk formu doldurup submit ettiniz mi?

bu arada lütfen sürecinizi imzaniza taşıyın!

• Merhaba arkadaşlar kardeşime greencard çıktı ama şu an askerde eylül ayında gelicek 2022 talihlisi onun yerine Ds260 formunu ben dolduracağım ama askerlik bilgilerini nasıl dolduracağımı bilmiyorum. 15 eylül 2021 de geldiğinde askerliği bitmiş olacak o zamana kadar ds260 dorumunu bekletmek mantıklı mı? Bu arada 16xxx sıralarda

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐

@alib, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba arkadaşlar kardeşime greencard çıktı ama şu an askerde eylül ayında gelicek 2022 talihlisi onun yerine Ds260 formunu ben dolduracağım ama askerlik bilgilerini nasıl dolduracağımı bilmiyorum. 15 eylül 2021 de geldiğinde askerliği bitmiş olacak o zamana kadar ds260 dorumunu bekletmek mantıklı mı? Bu arada 16xxx sıralarda

Eylul'e az kalmis. Kardesiniz geldiginde sakin kafayla kendisi doldurursa daha iyi olur. Iletisim sikintisi yuzunden formu yanlis doldurup, sonradan actirmak icin ugrasmazsiniz.

• @keysnambır Aklıma takılan soru çoğu kişi ne kadar geç yollarsan o kadar sıra numarası ve mülakat geç gelir diyorlar. Yani 4 ay geç yollacağız formu. Birde DS260 formunun son başvuru tarihi ne zaman ?

• ⭐⭐⭐

@alib Sıra numaranız zaten belli, mülakat tarihinizi de DS260'ı doldurma tarihiniz değil, bültende current olacağı tarih belirleyecek. Tabi ki siz numaranız current olmasına rağmen DS260'ı doldurmamış olur ve evrak onayı alamazsınız, mülakatınız gecikir.

Özetle süreç:

DS260'ı Doldur > Evrak Talebi Maili Al > Evraklarına Onay Al > Bültende Numaranın Current Olsun > Mülakat Tarihi Al

• @gucarslan hayir henuz formu submit etmedim ancak summary(review) sayfasindayim. Son sayfada tekrar soruyor mu bilemedim.

• @selinsenturk Merhaba, ilk sayfaya dönebiliyor olmanız gerekiyor. Soldaki menüden ilk sayfayı tıklayamıyor musunuz ? Submit ettikten sonra düzeltemiyorsunuz, bilginize.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Kamran-Alizade, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Her kese iyi günler dilerim. Benim pasaportla ilgili kafamı kurcalayan bir soru var. Şöyle ki, ben Azerbaycan vatandaşıyım ve soyismim azerice Alızadə diye yazılıyor. Sorun pasaportda soyisimlerimizin ingilizce karşılığında (ben, eşim ve oğlum) olan harf farkı. Şöyleki benim ve eşimin soyismimizin ingilizce karşılığı pasaportda ALIZADE, oğlumunki ise ALIZADA diye yazılmış. Sizce greencard talihlisi olacağım takdirde mülakatda bu bir sorun olur mu? Şunu da belirtmeliyim ki, ingilizce yazılmış karşılıklar sistem tarafından otomatik olarak belirleniyor ve değiştirmek mümkün değil.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Sorun olmaz. Siz formlardaki isminizi pasaportta yazdigi sekliyle yazin.

Mulakata nerede gireceksiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kezo, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells ??????????
    merhaba ben green karta ilk başvuru yaparken doğum tarihinde gün ay yıl olarak belirtirken ay kısmını yanlış belirtmişim yani 7 ci ay yazmam gerekirken 8 ci ay olarak belirtmişim ama DS-260 formunu henüz doldurmadım ve formun içine giriş yapınca doğum tarihini düzeltebiliyorum ama dediğim gibi sadece ilk green card başvurusu yaparken yanlış yazmışım sizce sorun olur mu ne yapmam gerekiyor mahkemeye başvuru yapıp değiştirsem olur mu sizce ? daha önce böyle şeyler yasandımı bu şekilde alan varmı ? bazı sayfalarda okuyorum konsolosluk değerlendirme yaparken DS- 260 formunu baza alıyorlar diye yazılar okudum ama gerçekten bilimiyorum

DS-260 formunu dogru ve resmi bilgilerle doldurun. Genelde bu sekilde kucuk ve kotu niyetle yapilmamis hatalari Ankara'daki ABD konsoloslugu affediyor, o nedenle sizin de sorun yasamama ihtimaliniz yuksek.

Tabii ki bu amacla mahkemeye basvuru yapamazsiniz 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cenkcobann forumda bu sekilde buyuk harf kullanmayin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ahmet-Aydın-0, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

merhabalar arkadaşlar, nerede kalacağımız ile ilgili soruya daha önce gittiğim bir adresi göstermiştim formu tekrar incelerken orada yaşayan kişinin ismi yerine adresi 2.defa yazmışım formu tekrar açtırmalı mıyım yoksa önemli değil mi?

Daha sonra adresi guncelleyeceksiniz sanirim? Degisiklik yaparken hatayi da duzeltirsiniz...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@FUAT-ARI, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Bu aralar mülakata giden varmı arkadaşlar. Bu sezon için.

DV2022 sureci henuz baslamadi:

alt metni

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@seva, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba. Sayın @crazycells , @gucarslan
    Bir hafta önce formu doldurup gönderdik. Ama aklımıza bir soru takıldı. Okul bilgilerini girerken açık üniversite bilgilerini girmedik. Eşim kayıt yaptırıp hiç sınavlarına girmedi ben de kayıt yaptırıp sadece bir iki dönem sınavlarına girip okulu bıraktım. İkimiz de kayıt yenilemediğimiz için kaydımız süre aşımından dolayı silindi.

• Açık üniversite bilgilerini eklemek için formu açtırmamız gerekir mi?

Eger bitirmeyi dusunmuyorsaniz, hic yazmaniza veya bahsetmenize gerek yok.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

94

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.9k

| | | |