Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@İshmael-Kuzucu Açtırmanıza gerek yok, böyle kalabilir.

• Merhabalar, dv2022 çekilişine katılırken kullandığım pasaportun süresi bittiğinden ds260 formunu doldururken yenilenmiş olan pasaportumun bilgilerini yazdım. Ancak yenilemiş olduğum bu pasaportun süresi de şubat 2022 de biteceğinden yani mülakat tarihinden önce biteceği şekilde göründüğünden pasaportu yenileyerek mülakata giriş yaptığımda herhangi bir sorun olur mu acaba ? Kısacası çekilişe başvururken farklı paraport, ds260'ı doldururken yenilediğim pasaport bilgilerini kullandım ve bu pasaportun süresi şubatta biteceğinden yenilediğim takdirde bunu ds260 formuna tekrandan işlemeli miyim yoksa bütün pasaportlarımla beraber mülakata gittiğim takdirde sıkıntı olmaz mı ? Şimdiden teşekkürler

• ⭐⭐

@Mert-Karayılan Şimdiden pasaportunuzu yenilemenizi ve ds260’ı güncellemenizi öneriyorum. Evrak onayınız Şubat’tan sonraya kalırsa bu haliyle onay alamazsınız.

• @goblis Peki formumu nasıl açtırabilirim ve açtırırsam abd tarafından yollanılacak evrak isteme mailinde bir gecikme olup mülakat sırama etki eder mi acaba ?

• ⭐⭐

@Mert-Karayılan KCC’ye email yazarak formu açtırıyorsunuz. Pasaportu yeniledikten sonra yapın bunu. Numaranıza göre gecikme yaşamazsınız. Numaranız çok daha düşük olsaydı zaten bu pasaport ile onay alın derdim.

• @goblis Peki ben şimdiden mail atsam pasaportu da yenilemek için başvursam olur mu ne kadar sürede açıyorlar acaba formu açtıran arkadaşlardan bildiğiniz üzere güncel açtıran oldu mu hiç

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dontoliver planda bir problem gorunmuyor. Bol sanslar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mert-Karayılan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@goblis Peki formumu nasıl açtırabilirim ve açtırırsam abd tarafından yollanılacak evrak isteme mailinde bir gecikme olup mülakat sırama etki eder mi acaba ?

Daha DV2022 sureci baslamamisken gecikmeleri kafaniza takmaniza gerek yok. Bence de ilk firsatta halledin, son aylara kalmasin...

• ⭐⭐

@goblis Peki ben şimdiden mail atsam pasaportu da yenilemek için başvursam olur mu ne kadar sürede açıyorlar acaba formu açtıran arkadaşlardan bildiğiniz üzere güncel açtıran oldu mu hiç

O şekilde de olur. Şu an 2021 süreci devam ettiğinden yavaşlık söz konusu. Farklı nedenlerden 2022 form açtırmak isteyen oldu ama yanıt alabilen duymadım.

Name:
    Date of birth (mm/dd/yyyy) :
    CN:

Can you please unlock my ds260 as I’d like to update my passport info.

Kind regards,

Şeklinde bir email gönderebilirsiniz [email protected] adresine.

• peki arkadaşlar şuan 2021 mülakat hızları ne durumda normal takviminde bitirecekler mi yoksa bir sonraki yıla sarkacak mı sizce?

• Her kese iyi günler dilerim. Benim pasaportla ilgili kafamı kurcalayan bir soru var. Şöyle ki, ben Azerbaycan vatandaşıyım ve soyismim azerice Alızadə diye yazılıyor. Sorun pasaportda soyisimlerimizin ingilizce karşılığında (ben, eşim ve oğlum) olan harf farkı. Şöyleki benim ve eşimin soyismimizin ingilizce karşılığı pasaportda ALIZADE, oğlumunki ise ALIZADA diye yazılmış. Sizce greencard talihlisi olacağım takdirde mülakatda bu bir sorun olur mu? Şunu da belirtmeliyim ki, ingilizce yazılmış karşılıklar sistem tarafından otomatik olarak belirleniyor ve değiştirmek mümkün değil.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

• Yasaklı

@crazycells ??????????
    merhaba ben green karta ilk başvuru yaparken doğum tarihinde gün ay yıl olarak belirtirken ay kısmını yanlış belirtmişim yani 7 ci ay yazmam gerekirken 8 ci ay olarak belirtmişim ama DS-260 formunu henüz doldurmadım ve formun içine giriş yapınca doğum tarihini düzeltebiliyorum ama dediğim gibi sadece ilk green card başvurusu yaparken yanlış yazmışım sizce sorun olur mu ne yapmam gerekiyor mahkemeye başvuru yapıp değiştirsem olur mu sizce ? daha önce böyle şeyler yasandımı bu şekilde alan varmı ? bazı sayfalarda okuyorum konsolosluk değerlendirme yaparken DS- 260 formunu baza alıyorlar diye yazılar okudum ama gerçekten bilimiyorum

• Bir de şunu sormak istiyorum, diyelim 2022 talihlileri olarak belirtilen süre içerisinde yani 2022 ekim ayına kadar herhangi bir şekilde bulunduğum sıraya gelinmedi o zaman greencard hakkımı kaybetmiş mi oluyorum ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ahmet-Aydın-0, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

peki arkadaşlar şuan 2021 mülakat hızları ne durumda normal takviminde bitirecekler mi yoksa bir sonraki yıla sarkacak mı sizce?

bir sonraki yila sarkması için acilan davalardan rezerv kararı çıkması lazim. diger türlü 30 eylül yani mali yılın sonu DV2021 için son gün.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Bir de şunu sormak istiyorum, diyelim 2022 talihlileri olarak belirtilen süre içerisinde yani 2022 ekim ayına kadar herhangi bir şekilde bulunduğum sıraya gelinmedi o zaman greencard hakkımı kaybetmiş mi oluyorum ?

evet. mali yıl içinde süreciniz tamamlanmazsa hakkınızı kaybediyorsunuz. başvuruda ve bizlerin nefret ettiği bir ifadede belirtildiği gibi; çekilişi kazanmış olmanız vize alacağınız anlamına gelmez.

• MERAHBA
    2022EU CASE 11XXX DE HERŞEY NORMAL GİDERSE HANGİ AYDA GÖRÜŞMEYE ÇAĞIRILIRIM FİKRİNİZ VAR MI ?
    TÜRKİYEDEN NUMRASO CURRENT OLMUŞ OLANLARIN ALAMAMA İHTİMALİ VAR MI , HERŞEYLERİ DÜZGÜN OLMUŞ OLSADA ?

• ⭐⭐⭐

@cenkcobann Merhaba,

Current olmak vizeyi garanti etmiyor. Vize alıp alamayacağınızın kararını mülakatı yapacağınız konsolos veriyor.

Aşağıdaki sayfadan son 8 yıl için hangi ay, hangi numaralar current olmuş görebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/bulten/

Küçük bir not: Forumdaki mesajlarınızda büyük harf kullanımına dikkat etmenizi tavsiye ederim.

• @cenkcobann, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

MERAHBA
    2022EU CASE 11XXX DE HERŞEY NORMAL GİDERSE HANGİ AYDA GÖRÜŞMEYE ÇAĞIRILIRIM FİKRİNİZ VAR MI ?
    TÜRKİYEDEN NUMRASO CURRENT OLMUŞ OLANLARIN ALAMAMA İHTİMALİ VAR MI , HERŞEYLERİ DÜZGÜN OLMUŞ OLSADA ?

dv2021 için 8 temmuzda 18 kişi mülakata girdi.Ancak 12 tanesi vize alabildi.3 tanesi direk red aldı.3 taneside AP diyordu.

• merhabalar arkadaşlar, nerede kalacağımız ile ilgili soruya daha önce gittiğim bir adresi göstermiştim formu tekrar incelerken orada yaşayan kişinin ismi yerine adresi 2.defa yazmışım formu tekrar açtırmalı mıyım yoksa önemli değil mi?

• ⭐⭐

@Ahmet-Aydın-0, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

merhabalar arkadaşlar, nerede kalacağımız ile ilgili soruya daha önce gittiğim bir adresi göstermiştim formu tekrar incelerken orada yaşayan kişinin ismi yerine adresi 2.defa yazmışım formu tekrar açtırmalı mıyım yoksa önemli değil mi?

Açtırmanıza gerek yok. Mülakatta düzeltme imkanınız olacak.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

102

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |