Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Rookie Polemik yapmaya gerek yok. Isteyen olur, isteyen olmaz. Milletin kafasi birkac video ile karisiyorsa, guven meselesinin iyice incelenmesi gerekir diye dusunuyorum.

Ayrica, tanidiklariniz icin uzuldum. Isiklar icinde uyusunlar!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MySea sayin @MySea , asi son 7 aydir uygulaniyor ve son 6 ayda ABD'de coronavirus'ten dolayi hayatini kaybedenlerin %99'u asi olmayan kisilermis... Bu istatistik hakkinda ne dusunuyorsunuz?

https://www.npr.org/2021/07/16/1017002907/u-s-covid-deaths-are-rising-again-experts-call-it-a-pandemic-of-the-unvaccinated

Zaten asi ile verilen biyomolekullerin vucutta birkac ay dayanmasi cok dusuk bir ihtimal. Hatta ilk haftada o molekullerin tamamina yakini vucutta parcalanacaktir. Acaba sizin sandiginizin aksine asi hem cok guvenli hem de cok etkili olabilir mi? Butun veriler bu yonde cunku...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Israil'den gelen veriler kafalari karistirmasin...

Asilar ve yeni versiyonlari viruslerin tum varyantlari goz onunde bulundurularak hazirlanmaya devam edecektir. Virusun yeni varyantlari su an asilanmis kisilere de bulasabilir, hatta bu bakimdan koruyuculugu %50'nin altina dusmus haberleri yapiliyor; ama sadece virusun size bulasmasi tek basina bir sey ifade etmiyor. Asilar hala sizi semptomlara ve hastanelik olmaya karsi koruyor ve genel populasyonda koruyuculugu hala %90 ustunde... Yani yeni varyant size bulassa da, ne agir semptomlar yasiyorsunuz, ne de hastaneye gitmeye gerek duyuyorsunuz... Hastaligi ayakta atlatiyorsunuz, ki zaten basarilmak istenen de bu...

Zaten coronavirusun sonunu getirmeyi kimse beklemiyordu, grip yapan influenza virusunde oldugu gibi her yil olunacak asi ile bagisiklik kazanilmasi hedefleniyordu... Su an asilanmamis bir kesim oldugu icin maalesef normale donemiyoruz, cunku virus bu insanlari olduruyor. Ama su anki veriler normale donus icin gayet yeterli... Yani asilanma orani arttikca artik virus insanlari oldurmeyen ama insandan insana bulasabilen bir hastaliga donusecek ve biz de normal hayata geri donecegiz... Tabii bu sirada asilanmamis kisiler hayatlarini kaybetmeye maalesef devam edecekler. Hemen yukaridaki iletide paylastigim gibi, son 6 ayda ABD'de covid'den dolayi hayatini kaybedenlerin %99'u asi olmayan kisiler...

• @MySea, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

@Rookie Polemik yapmaya gerek yok. Isteyen olur, isteyen olmaz. Milletin kafasi birkac video ile karisiyorsa, guven meselesinin iyice incelenmesi gerekir diye dusunuyorum.

Ayrica, tanidiklariniz icin uzuldum. Isiklar icinde uyusunlar!

Sayın @MySea yazdıklarımın polemik yaratma ile bir ilgisi yok siz nasıl iletilere cevap verip fikrinizi belirtiyorsunuz ben ve diğer arkadaşlarda aynı şekilde fikrimizi belirtiyoruz.Evet maalesef bilime ve istatiksel verilere güvenmeyen kişilerin kafaları çok çabuk karışıyor.

Ayrıca temenniniz için teşekkürler !

• @crazycells Hocam bunlarin hepsi algi operasyonu! 😁 Nufusun yarisini asi olmaya ikna edemedikleri icin, korku yolu ile algi yapiyorlar. Para cekilisi yaptilar olmadi, hediye verdiler olmadi, simdi de bunu deniyorlar...

Bir kere ABD de grip asisi bile parali, onu da birakin hastanede bir aspirin versinler, onu bile faturaya ekliyorlar. Neden bu asi bedava, ve hatta ustune para bile teklif ediyorlar? 🧐😃

• @Rookie maalesef benim de cok yakindan tanidigim bir çift var ve cok zor zamanlar geçirdiler. Ben asinin yan etkisinin hastalığın kendisinden daha az olduğuna inanıyorum ve bilime güveniyorum. Olmak istemeyen olmasın tabiki ama kendine saklasın nedenini değil mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MySea, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

@crazycells Hocam bunlarin hepsi algi operasyonu! 😁 Nufusun yarisini asi olmaya ikna edemedikleri icin, korku yolu ile algi yapiyorlar. Para cekilisi yaptilar olmadi, hediye verdiler olmadi, simdi de bunu deniyorlar...

Bir kere ABD de grip asisi bile parali, onu da birakin hastanede bir aspirin versinler, onu bile faturaya ekliyorlar. Neden bu asi bedava, ve hatta ustune para bile teklif ediyorlar? 🧐😃

Grip de hayati ve ekonomiyi bu kadar etkileseydi emin olun onu da ucretsiz yaparlardi 🙂

Pandeminin sadece ABD'ye toplam zararinin 16 trilyon dolardan fazla olacagi ongoruluyor... Bu sekilde kaldigi surece ne ekonomi rayina oturabiliyor, ne de buyuyebilecek sartlari bulabiliyor... Herkes bahsettiginiz gibi eyaletler gibi tesvik programlari yaparsa toplamda onlarca ve hatta yuzlerce milyon dolar seviyesinde para tum toplumun asilanmasi icin harcanmis olacak. Fakat trilyonlarca dolarlik zarari azaltmak veya artmasini engellemek icin sizce de milyonluk harcama yapmak mantikli degil mi? Bu arada milyon ile trilyon arasinda 1000 degil, 1 milyon kat fark var, bilginize...

• ⭐⭐

Hava savunma sistemlerinde olduğu gibi aşılarda da siyasi küresel bir kutuplaşma veya kamplaşma görüyorum. S-400 ve Patriot meselesi gibi Çin - Rus aşıları ile Amerika - Avrupa aşıları arasında da bir kamplaşma var. İş yine küresel sermayelerin kapışmasına döndü.

• Evet 😊 iste olay geldi ekonomiye dayandi! 👏

• ⭐⭐⭐

@MySea para konusunu siz acmadiniz mi asilarin bedava olmasini sorgularken?

• @keysnambır Kapitalist bir ekonomide birsey size bedavaya veriliyorsa, karsiliginda sizden daha buyuk bir beklenti vardir ve genelde hemen olmasa da bir sure sonra bunu mutlaka elde ederler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MySea Aşılar bedava değil, devlet fonlarını kullanarak ödeniyor. Size ücretsiz verilmesi onu bedava yapmaz. Geçen yıldan beri tonla stimulus ödemesi yapıldı, onlar için de "karşılıksız veriliyorsa vardır bir bit yeniği" dediniz mi merak ediyorum? 🙂

İlköğretim de bedava veriliyor, karşılığında sizden üretken bireyler olmanız bekleniyor. Ben bunda bir sakınca göremiyorum. Aşı konusunda da salgının bitmesi için aşılar bedava yapıldı. Para alınsaydı "Covid bile sınıfsal" diye şikayet edecektiniz.

• @knnrn Hocam hersey bir yana, o verilen bedava stimulus odemeleri enflasyon olarak cikiyor ve daha da cikacak. Ustelik o odemeler sizden, bizden kesilen vergilerle ve tabii ki FED tarafindan para basilmasi ile yapildi. Acisi yavas yavas herkesden cikacak.

Asi konusunda ayni fikirdeyim, devlet para odeyerek aldi ve bedava dagitiyor. Aslinda bu tamamen asi ureten firmalar icin buyuk bir kazanc. O yuzden, simdiden bunu booster asilama sekline donusturmeye calisiyor bu firmalar. Yani her yil tekrarlanan sekilde tipki grip asisi gibi uygulama ve boylece kazanci katlayarak onumuzdeki yillara da dagitma imkani...Neyse bu konuya girersek, uzar gider....

• ⭐⭐

Sermaye her şeyi belirliyor. Devletler ve uluslararası örgütler sermayenin şıracısı konumuna gelmiş maalesef.

• Biontech yillarca arastirma yapiyor yeni teknolijiler uretiyor. Adamlarin amaci kansere care bulmak ama arada baska bir sorun cikiyor ve kanserden gorece daha kolay care bulunabilir. Asi buluyorlar ve insanlarin yarisi asi olmak istemiyor. Bunun sebebi guven degil direk cahillik. Turkiyeyede de akp yuzde 50 oy aliyor bu mantikla adamlar hakli hirsiz degiller cunku halkin yarisi onlari destekliyor bu insanlara cahil deme hakkim var cunku asi olmama hakkinin yaninda bu insanlara benim de cahil deme hakkim var. Komsum var burada zir cahil bekleyip gorecekmis. Lan salak o dedigini zaten bilim adamlari yapmis ve onaylayip sana sunmus cok biliyorsan sen bul senin bulduguna insanlar guvensin. Iki yuzlu insanoglu isine gelince kalp ameliyati ya da basit bir apendisit ameliyati cart diye oluyor cunku yemiyor bekleyip gorecem. Beklesene o zaman gor tersten dunyayi. Asi meselesi de budur iste cahillik o kadar bilim adami calismis, sonra ben guvenmiyorum. Ama desem ki 1500 yil onceden kalma bir din var inan buna gozu kor inanir. Basit bir ornek icin verdim bu ornegi. Asi olmayanlara, olmak istemyenlere hersey kisitlanmali ve yasamlari zorlastirilmali bana gore cunku diger insanlari oldurmeye calisan insanlar benim gozumde.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MySea, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

simdiden bunu booster asilama sekline donusturmeye calisiyor bu firmalar

bu, sirketlerin degil herkesin genel ongorusu yalniz sayin @MySea ... Su an icin elimizdeki en iyi silah asilanma ve maalesef virus hizli degistiginden asilar zamanla etkisini yitirebiliyor... Su anki gidisata bakip -ayni gripte oldugu gibi- bu asilari da her yil olmamiz gerekecegini kestirebiliriz...

• @MySea Ustadim asi karsitliginiza lafim yok. Cunku o is inanc isi. Ama bunu yaymaya kalkarsaniz o zaman vebal alirsiniz uzerinize. Dediginiz gibi herkesin okumasi var kendileri okuyup karar versin. Ama asi kotudur deyip kurtacilik dillendirenlere yardimci olursaniz bu sizi daha iyi bir insan yapmaz.

• @mahmutenis Saglik muayenesinde uzgunum ama muhtemelen yaparlar 😕
    Asi olun diyenlerin okulda gorduklerini, bildiklerini, okuduklari makalelerini buraya almaya gerek var mi? Ben uzman eczaciyim, aramizda uzman hemsire, genetikci ( pardon @crazycells ) ve doktorlar da var. Biz olun diyoruz.

• @caglaror Hocam ben kimseye olmayin demiyorum, oyle bir niyetim de asla olmadi. Bu covid asilarinin ve hatta tum covid olayinin bir proje olma ihtimalinden bahsediyorum.

Yanlis anlasilmasin, hastalik/virus yok demiyorum; virus elbette var ama ortaya cikisi, dagilmasi ve asilar yolu ile onlem alinmasi falan yillar onceden bircok kitaplarda, makalelerde ve hatta TV programlarinda zaten kurgulanmis. Bu kuresel guclerin para ve guc icin yapmayacaklari hicbirsey yoktur. Bu olay da acaba boyle bir proje mi diyorum sadece? Sorguluyorum.

Isteyen gidip asini olur isteyen olmaz! Bu hickimseyi ilgilendirmez zaten! Ama benim gibi bunu sorgulayan ve ikna olmayan da milyonlarca insan var...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

106

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |