Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @cüneyt-tarıkman whatsapp grubuna beni de dahil edebilir misiniz ?

• Merhabalar, ilk defa yazıyorum bir college’in İngilizce programına kayıt yaptıracağım.f-1 için hali hazırda son günlerde başvuru yapan onay alan veya önerisi olan var mıdır? Red yersek yeni başvuru ne zaman yapmalıyız

Birde whatsapp grubuna alabilirmisiniz?

• @Hakan-Yetiş, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

@cüneyt-tarıkman whatsapp grubuna beni de dahil edebilir misiniz ?

@furkanyilmaz, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Merhabalar, ilk defa yazıyorum bir college’in İngilizce programına kayıt yaptıracağım.f-1 için hali hazırda son günlerde başvuru yapan onay alan veya önerisi olan var mıdır? Red yersek yeni başvuru ne zaman yapmalıyız

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Hakan-Yetiş, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

@crazycells Peki kısa süreli derken tam olarak ne kadarlık bir süreyi kastediyorsunuz ben dil okulu ile gitmeyi planlıyorumda

kisa sure 3 ay civarinda oluyor...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@furkanyilmaz, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Merhabalar, ilk defa yazıyorum bir college’in İngilizce programına kayıt yaptıracağım.f-1 için hali hazırda son günlerde başvuru yapan onay alan veya önerisi olan var mıdır? Red yersek yeni başvuru ne zaman yapmalıyız

Tavsiyeler icin ilk iletileri gozden gecirebilirsiniz.

Yakin zamanda hem onay alan hem de red alan kisiler var forumda. Eger red alirsaniz hemen yeni bir tarih alabilirsiniz ama eger durumunuzda onemli bir degisiklik olmadiysa basvurunuzun tekrar red edilme ihtimali yuksek.

• Merhabalar. Geçen gün sormuş olduğum oyak evrağını aldım. Fakat evrak türkçe ve miktar TL cinsinden. Bu evrağı noterlik onayı ile ingilizceye çevirip miktarı dolar cinsinden yazdırabilir miyim? Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@osmanturk, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Merhabalar. Geçen gün sormuş olduğum oyak evrağını aldım. Fakat evrak türkçe ve miktar TL cinsinden. Bu evrağı noterlik onayı ile ingilizceye çevirip miktarı dolar cinsinden yazdırabilir miyim? Teşekkürler.

Belgeyi Turkce'ye, miktari da USD'ye cevirmenize gerek yok.

• @MusabKara Merhaba, bu konuda bir gelişme oldu mu? Taslak metin varsa paylaşabilirseniz sevinirim.

• Selamlar, 11 gün sonra randevum var, okul I-20 formunun orjinalini göndermedi, pandemi sürecinde soft copy olarak belgeleri gönderdikleri söyledi. Benzer durumda olan, ya da mülakata bu belgenin ıslak imzalı hali ile gitmeyen ve sorun yaşamayan arkadaşlardan bilgi verebilirse sevinirim.

Diğer bir sorum ise; Öğrenci vizesi için de "Vize Talep Dilekçesi"ne ihtiyacımız var mı? İhtiyaç var ise format paylaşabilecek arkadaş varsa çok memnun olurum.

• @hasancan, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Selamlar, 11 gün sonra randevum var, okul I-20 formunun orjinalini göndermedi, pandemi sürecinde soft copy olarak belgeleri gönderdikleri söyledi. Benzer durumda olan, ya da mülakata bu belgenin ıslak imzalı hali ile gitmeyen ve sorun yaşamayan arkadaşlardan bilgi verebilirse sevinirim.

Diğer bir sorum ise; Öğrenci vizesi için de "Vize Talep Dilekçesi"ne ihtiyacımız var mı? İhtiyaç var ise format paylaşabilecek arkadaş varsa çok memnun olurum.

merhaba, pandemi döneminde orj olmadan alan cok duydum. Güncel olarak alan var mı diye soruyorsanız yukarıda linkini paylastıgım f1 vizesi bekleyenlerin whatsapp grubuna üye olabilirsiniz. 2. sorunuza gelecek olursak dilekçe şart değil ama isteyen yanında götürüyor. Supporter document diye geçiyor zaten. Çok istendiğini duymadım kontrol edilmek için. Genelde banka dökümanı , geri dönmenizi kanıtlayan belgeler, eski pasaport vs... istenip kontrol ediliyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hasancan, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Selamlar, 11 gün sonra randevum var, okul I-20 formunun orjinalini göndermedi, pandemi sürecinde soft copy olarak belgeleri gönderdikleri söyledi. Benzer durumda olan, ya da mülakata bu belgenin ıslak imzalı hali ile gitmeyen ve sorun yaşamayan arkadaşlardan bilgi verebilirse sevinirim.

renkli ciktisini alin goturun, zaten bilgileri SEVIS kayitlariyla kiyasladiklari icin cikti da sorun yaratmiyor.

• WhatsApp a şimdi yazdım gruba kopyalıyorum.
    Tekrar merhaba İstanbul a geldim sonunda.Sabah yazmıştım, Ankara'da 10:15 randevum vardı.son dönemde grup da yazılanları görünce moralim çok bozuldu fazla gruba bile bakmadım.ben 32 yaşında üni mezunu 6/7 yıldır muhasebe finans alanında çalışıyorum.bankada dolar 12/14k civarında param vardı.Evrak olarak yanıma neler neler almadım.🙃 Açık konuşmak gerekirse hiç ümidim de kalmadı desem yeridir benden genç arkadaşlar alamayınca insan üzülüyor ve umutsuz oluyor doğrusu.bugun görüşme esnasında içeri girmeden gömlek giyerim diye yanıma da aldım ama dışarıda o an onuda unuttum.Gorusme başladı, anladım ama ingilizcemin az olduğunu söyledim gulumsedik arkadan bir arkadaş çağırdı.Neden dedi dil öğrenmek için burada da kursa gittim ama gelişmiyor dedim ne iş yapar siniz diye sordu muhasebe finans dedim.ek olarak pandemi zamanında home Office olarak da çalışmaya başladık dedim ki, son 1 yıla yakın ücretsiz izin olarak duruyorum yani evrak sorsa 0 görecek bodro da neyse gülüştük tebrik etti dondum türk arkadaşla göz göze geldik tamam oldu tebrikler dedi yine dondum tâbi🙃 5 güne pasaportunuz gelir geçmiş olsun dedi ben şok tabi 😂 sevis ds disinda birşeye bakmadı halbuki neler götürdüm🤪 iş yerinden yazı Türkiye den kurslardan bizimle kursa aktif katıldı imza sirkusu vs vs tüm bekleyen arkadaşlara başarılar diliyorum umarım süreçler yüzümüzü güldürür atladigim yer varsa sorabilirsiniz,Dil okulu 6 ay harvest institu (just English California şubesi)

• @Nothing-Man, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

WhatsApp a şimdi yazdım gruba kopyalıyorum.
    Tekrar merhaba İstanbul a geldim sonunda.Sabah yazmıştım, Ankara'da 10:15 randevum vardı.son dönemde grup da yazılanları görünce moralim çok bozuldu fazla gruba bile bakmadım.ben 32 yaşında üni mezunu 6/7 yıldır muhasebe finans alanında çalışıyorum.bankada dolar 12/14k civarında param vardı.Evrak olarak yanıma neler neler almadım.🙃 Açık konuşmak gerekirse hiç ümidim de kalmadı desem yeridir benden genç arkadaşlar alamayınca insan üzülüyor ve umutsuz oluyor doğrusu.bugun görüşme esnasında içeri girmeden gömlek giyerim diye yanıma da aldım ama dışarıda o an onuda unuttum.Gorusme başladı, anladım ama ingilizcemin az olduğunu söyledim gulumsedik arkadan bir arkadaş çağırdı.Neden dedi dil öğrenmek için burada da kursa gittim ama gelişmiyor dedim ne iş yapar siniz diye sordu muhasebe finans dedim.ek olarak pandemi zamanında home Office olarak da çalışmaya başladık dedim ki, son 1 yıla yakın ücretsiz izin olarak duruyorum yani evrak sorsa 0 görecek bodro da neyse gülüştük tebrik etti dondum türk arkadaşla göz göze geldik tamam oldu tebrikler dedi yine dondum tâbi🙃 5 güne pasaportunuz gelir geçmiş olsun dedi ben şok tabi 😂 sevis ds disinda birşeye bakmadı halbuki neler götürdüm🤪 iş yerinden yazı Türkiye den kurslardan bizimle kursa aktif katıldı imza sirkusu vs vs tüm bekleyen arkadaşlara başarılar diliyorum umarım süreçler yüzümüzü güldürür atladigim yer varsa sorabilirsiniz,Dil okulu 6 ay harvest institu (just English California şubesi)

Hayırlı olsun çok sevindim sizin adınıza 🙂 Bende son 1 aydır Just English’i araştırıyorum, diğer firmalara göre çok da uygun fiyat aldım 3 aylık 1640$, 6 aylık 2928$(California Şubesi, LA). Vize alana kadar ki süreciniz açısından nasıl buldunuz firmayı? Evrak işlerinde yardımcı oldular mı? Çok özel değilse dil okulu sonrası için planlarınız nedir?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Nothing-Man, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

WhatsApp a şimdi yazdım gruba kopyalıyorum.

Hayirli olsun 🙂 dil okulu vize basvurularinin da normale donmeye baslamasi sevindirici 🙂
    simdiden egitiminizde basarilar...

• @FreeMen teşekkürler her an WhatsApp dan kontak halindeydim ki süreç pandemiden çok uzadı.kolej olarak planım var bakalım.

• @crazycells çok teşekkürler, evet arka arkaya gelir güzel haberler umarım.

• @Nothing-Man merhabalar tebrik ederim. Konsoloslukta görüşmeye girdiğiniz kişi esmer siyah saçlı 30-35 yaşlarında bayan mıydı acaba? Bende görüşmeye girdim ama türkçe konusamadıgı için anlaşamadık arkadan türkçe bilem bir bayan cagırdı red aldım malesef.

• @corneo37, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

@Nothing-Man merhabalar tebrik ederim. Konsoloslukta görüşmeye girdiğiniz kişi esmer siyah saçlı 30-35 yaşlarında bayan mıydı acaba? Bende görüşmeye girdim ama türkçe konusamadıgı için anlaşamadık arkadan türkçe bilem bir bayan cagırdı red aldım malesef.

😞 Dil okulu için gidilen vize görüşmesinde bile İngilizce konuşmak istemeleri çok saçma.

• Silinmis Mesaj.

• @corneo37 tam siyah değil kumral çok güle, en sağda olan pano daydi.kismet umarım bu ümidinizi kırmaz tekrar deneyebilirsiniz

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

103

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |