Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sinan-Nalkaya, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Ben DV-2022 talihlisiyim, sahip olduğumuz pasaportlarla ilgili bir kaç problem yaşıyoruz. Bu konuyla ilgili yorumlarınızı paylaşırsanız sevinirim.

1. Benim pasaportum Mayıs 2022 tarihinde bitmek üzere. Buda olası mülakat'a yeni pasaportla girmemi gerektiriyor. Bu durumda, yeni pasaport alıp bunu göndermiş olduğum DS-260 formunda belirtmeliymiyim? Eğer belirtmem gerekiyorsa, DS-260 formunda bu konuda düzeltme yapmam için nereyle irtibata geçmeliyim?

2. Eşimin pasaportu Nisan 2021 tarihinde bitti. Bu durumda o da yeni pasaport alması gerekiyor. Fakat yanlış hatırlamıyorsam, DV-2022 başvurusu sırasında eşimin pasaport numarasını da girmiştim. Başvuru esnasında kullandığım pasaport numarası ile DS-260'ı doldururken (daha doldurmadım) kullanacağım pasaport numarası birbiriyle eşleşmeyecek. Bu durum bir probleme yol açar mı? Eğer evet ise, bu durumu nasıl düzeltebilirim?

3. 1 yaşından küçük oğlum için formu doldururken, 'Pasaport' yerine 'Other Traveling Documents' seçeneğini seçtim (çünkü 5 yaşından küçüklerin pasaportu olamıyor diye hatırlıyordum fakat yanlış biliyormuşum). Fakat şu linkteki: https://travel.state.gov/content/travel/en/Intercountry-Adoption/Adoption-Process/immigrant-visa-process/filing-the-form-ds-260.html ibareye göre, oğlumun pasaportunu aldıktan daha sonra doldurmuş olduğum DS-260 formunu tekrar açtırıp, pasaport numarasını DS-260'a eklemem gerekiyormuş. Bunu nasıl yapabilirim?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

1. Pasaportunuzu guncellediginizde bunu bir daha sorun isterseniz, surecte nerede oldugunuza gore kiminle iletisime gecmeniz gerektigi degisecek.

2. Eger talihli sizseniz, kendi basvurunuzda sadece kendi pasaportunuzun bilgilerini sagliyorsunuz. Dolayisiyla bir sorun yok.

3. Yeni pasaport aldiktan sonra KCC ile iletisime gecip formlari actirip guncelleyebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gozdek, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar,
    Hala DS-260 formu doldurma sürecindeyim. Daha önce çalışıyor muydunuz kısmı ile ilgili bir sorum olacak. Ben lisanstan mezun olduğunda İspanya'da 1 yıl Comunius Asistanlığı yapmıştım. Bu program öğretmen adaylarının farklı bir Avrupa ülkesinde öğretme ve öğrenme konusundaki yeteneklerini geliştirmeyi,
    farklı yaşam tarzlarıyla tanışmayı ve kendi kültürünü tanıtmayı amaçlayan bir program. Avruba Birliği Bakanlığı tarafından destekleniyordu. Bizlere hibe verilmişti. Bu da bir iş deneyimi olarak yazılmalı mı? Eğer yazmalıysam iş veren kurum ve adres için çalıştığım yeri mi yazmalıyım? Teşekkürler.

1 yil uzun sure, o nedenle yazmaniz daha iyi olur. Bilgiler size nasil dogru geliyorsa o sekilde yazabilirsiniz. Bence de hibeyi veren kurum yerine direkt calistiginiz kurumu ve adresini yazabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sldunal, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba,
    DV2022 talihlisiyim formda 16 yaşından itibaren yaşanan bütün adres bilgileri isteniyor ancak nufusta 2007 tarihinden itibaren adres bilgilerim mevcut 2002 tarihinden itibaren olan adres verilerime ulaşamıyorum,süreci nasıl ilerletmeliyim. Veriler 2007den itibaren formda istenen 2002. Nereden ulaşabilirim? Yardımcı olmanızı rica ediyorum. Teşekkür ederim.

Yasadiginiz adresleri yazmaniz yeterli. Cok eski adresleri de hatirladiginiz kadariyla yazabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@huseyin0931, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

merhaba herkese, benim halihazirda f-1 vizem var, b-1 vizem de var. agustosta f-1 vizem ile ABD'ye tekrar giris yapicam. ankara konsoloslugu GC mulakati vermedigi icin AOS yapayim diyordum, ama gorunen o ki DV2021 icin mulakat vermeye basladilar, bu da benim GC'mi ankara'dan alma umudumu arttirdi. yine de, her iki opsiyonu da acik tutmak istiyorum. nasil bir yol izlemeliyim? AOS'e baslamam icin current olmam lazim, benim numaramla (26xxx) bu ancak nisan-mayis-haziran gibi olur. o tarihe kadar sanki ankara'dan alacakmisim gibi baslatayim mi sureci? sonra AOS'e gecmem sikinti olur mu ankara'da bi aksilik ciktigi takdirde?

Ankara'da mulakata girecekmis gibi doldurup gonderebilirsiniz DS-260 formunu... 1 yil sonraki gidisata gore guncelleme yapabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐

@huseyin0931, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

merhaba herkese, benim halihazirda f-1 vizem var, b-1 vizem de var. agustosta f-1 vizem ile ABD'ye tekrar giris yapicam. ankara konsoloslugu GC mulakati vermedigi icin AOS yapayim diyordum, ama gorunen o ki DV2021 icin mulakat vermeye basladilar, bu da benim GC'mi ankara'dan alma umudumu arttirdi. yine de, her iki opsiyonu da acik tutmak istiyorum. nasil bir yol izlemeliyim? AOS'e baslamam icin current olmam lazim, benim numaramla (26xxx) bu ancak nisan-mayis-haziran gibi olur. o tarihe kadar sanki ankara'dan alacakmisim gibi baslatayim mi sureci? sonra AOS'e gecmem sikinti olur mu ankara'da bi aksilik ciktigi takdirde?

İmzanızı 2020 diye yazmışsınız. 2022 olmasın o?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@DewRM, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

DS-260 formunu bekar olarak submit ettim ancak 2022 yılında büyük ihtimal evlilik yapacağım. Ayrıca okul mezuniyet gününde bir hata yapmışım. DS-260 formunu nasıl açtırırım veya açtırmam vize konusunda bana bir sıkıntı yaratır mı?

Evlilik yaptiktan sonra zaten formu guncellemeniz lazim, guncellerken tum bu hatalari da duzeltirsiniz. Sadece mezuniyet gununu degistirmek icin formu actirmaniza gerek yok.

• @crazycells teşekkürler cevabınız için. Size bir soru daha sormak istiyorum. Ben başvuruyu yaparken biz eşimle evliydik fakat eşim soyadını pasaportta değiştirmemişti ve ben onun kendi soyadı ile başvuruyu yapmıştım . eşim şu anda pasaporttaki soyadını benim soyadıma değiştirmek için ülkesinde. o pasaportunu değiştirdikten sonra DS260 formunu dolduracağım. ben DS260 formunu doldurmak için girdiğimde SPOUSE olarak onun formunda doğal olarak kendi soyadı ile tanımlı. onun formunu doldururken artık onun pasaportunda benim soyadım olduğu için onun soyadı kısmına benim soyadımı yazmam gerekiyor değil mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Bilgehan-Şeref, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells teşekkürler cevabınız için. Size bir soru daha sormak istiyorum. Ben başvuruyu yaparken biz eşimle evliydik fakat eşim soyadını pasaportta değiştirmemişti ve ben onun kendi soyadı ile başvuruyu yapmıştım . eşim şu anda pasaporttaki soyadını benim soyadıma değiştirmek için ülkesinde. o pasaportunu değiştirdikten sonra DS260 formunu dolduracağım. ben DS260 formunu doldurmak için girdiğimde SPOUSE olarak onun formunda doğal olarak kendi soyadı ile tanımlı. onun formunu doldururken artık onun pasaportunda benim soyadım olduğu için onun soyadı kısmına benim soyadımı yazmam gerekiyor değil mi?

Evet, guncellenmis pasaporttaki soyisim ne ise formu o bilgiyle doldurun.

Onceki tum isimleri de alias bolumune ekleyin.

• @crazycells Umarım KCC onun formunu incelerken ben onunla evlenmeden başvuru yapmışım fikrine kapılmaz. Çünkü SPOUSE kısmında o var ama soyisim değişmiş olarak görecekler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Bilgehan-Şeref, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells Umarım KCC onun formunu incelerken ben onunla evlenmeden başvuru yapmışım fikrine kapılmaz. Çünkü SPOUSE kısmında o var ama soyisim değişmiş olarak görecekler.

problem olmaz. Insanlarin farkli ulkelerde farkli isimleri olabilir.

• @crazycells Çok teşekkürler yardımlarınız için. Hakkınızı ödeyemeyiz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Bilgehan-Şeref rica ederim, surecinizde bol sanslar. Vize surecinizi ve ABD'de yasama dair bilgilerinizi foruma aktarmaniz yeterlidir 🙂

• merhaba buraya baslik actim ancak https://yesilkartforum.com/forum/topic/4449/kcc-case-number-hatasi/2?_=1623499100648 burdan sormam gerekiyormus

ds260 formu doldurdum sonunda imza kisminda kcc case number yazan kismina normal case number giriyorum kabul etmiyor hata veriyor o kisimda kaldim ne yapmam gerekiyor yardimlariniz bekliyorum

• ⭐⭐

@Egeege dosya numaranızı 0lar olmadan girin.

• Merhaba, GC basvurusundan sonra dunyaya gelen aile bireylerimiz icin pasaport cikartip ds260 a eklemek disinda yapmamiz gereken bir sey var mi?

• o sekilde oldu cok tesekkurederim

• ⭐⭐

@Odysseus, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba, GC basvurusundan sonra dunyaya gelen aile bireylerimiz icin pasaport cikartip ds260 a eklemek disinda yapmamiz gereken bir sey var mi?

Kendi formlarınızdaki çocuk bilgilerinin güncellenmesi ve çocuğunuz için ds260 eklenmesi dışında yapılacak birşey yok.

• @goblis, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Odysseus, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba, GC basvurusundan sonra dunyaya gelen aile bireylerimiz icin pasaport cikartip ds260 a eklemek disinda yapmamiz gereken bir sey var mi?

Kendi formlarınızdaki çocuk bilgilerinin güncellenmesi ve çocuğunuz için ds260 eklenmesi dışında yapılacak birşey yok.

Tesekkur ederim.

• selamlar arkadaşlar,çocukların ds260 formunu doldururken kararsız kaldığım üç konu var,
    1.çocuğun anne soyadını 'Surnames at Birth' diye soruyor.burada eşimin evlenmeden önceki soyadını mı soruyor yoksa çocuğu doğurduğunda sahip olduğu soyadı mı?
    2.çocuğun aşı karnesi sorusunda ne diyeceğim,bizim çocukların aşı karnesi var ve tüm aşıları yapıldı.ama amerika kanunlarına göre aşı karnesi ne demek onu anlamadım?
    3.sosyal güvenlik numarası kartı almak istiyor musun sorusuna ne diyeceğiz,çocuklar için de evet mi seçelim?

• @Sono Teşekkürler. İngilizce olmasında yarar var sanıyorum. Şirket resmi bilgileri gerekli mi vergi dairesi, yönetici ünvanı vb. gibi? Buna ek olarak bu evrakı Mail talebi geldiği zaman yollamam gerekir mi yoksa sadece mülakata götürmek mi gerekli elden?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

73

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |