Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @black, içinde söyledi: DV2021 Goodluck V Biden Davası (Mayıs 2021)

@Masda Merhaba. Bilgilendirme postasını yeni mi aldınız? Bana gelmedi ama sabırla bekliyorum. Avukatların meşgul olduğunu düşünüyorum. O yüzden avukatın cevap vermesi daha uzun süreceği için size soruyorum.

Şu mesaj Ahmet bey tarafından telegram grubumuzda paylaşıldı.

• @Masda Teşekkür ederim. Rica etsem Telegram grubuna katılabilir miyim?

• Yasaklı

Arkadaşlar bu 385 kişinin içerisinde Türkiye den mülakata girecek İranlılar da dahil mi ? Mesela ben Azerbaycan vatandaşı olarak Türkiye den gireceğim için bu listedeyim sanırım. Aksi olsaydı ahmet bey bana mail atmazdı.

• Sayin @kingocali,

Oncelikle sagliginizin yerinde olmasini dilerim. Bununla birlikte hakkinda hayirli olacak herkesin randevu alabilmesi gonlumden gecen ancak belirttiginiz gibi bu cok da olasi degil.

Biraz moral vermek isterim yine de. Turkiye'den davaya katilan 385 kisi var, diger davalarda kac kisi var inanin tam bilmiyorum. Ama bir bu kadar daha olsa bile durum handle edilmeyecek gibi degil. Yeter ki dava olumlu sonuclansin ve Ankara bir an once calismaya baslasin. Bu konuda en tedirgin edici durum basindan beri bu, 112 elcilik calisiyorken Ankara'nin calismamasi.

Davaya katilan biri olarak odevi mi iyi calistim, verilerle Avukat'in elini iyi guclendirdim. Eger orasi Hukuk Devleti ise bunlar goz ardi edilmeyecektir. Bir yerde yasamayi denedigim ulke ile ilgili benim icin test olacak, kendi adima dava olumlu sonuclanmazsa en azindan teselli olur. Hukuk sandigim kadar guclu degilmis der, aslinda kaybettigim o kadar da buyuk degilmis der gecmeyi denerim.

Bir de burada Turkiye'de bir sey yapilamaz deyip kestirip atmaktan ziyade, Ankara'yi harakete gecirmek icin Turkiye'de yapilabileceklerle ilgli akil yurutmek gerek belki. Isin sonunda belki DV 2021'lerin esasen kendileri icin yaptigi tek ellerinde kalacak olan aslinda bu olabilir.

• Merhaba, ben de davaya katıldım. Kcc ye evrak göndereceğim. Vukuatlı nüfus kayıt örneğinin bir kaç çeşiti var, onlardan kendim annem babam eş ve çocuk olan var onun mu seçeceğiz yoksa, sadece kendim eşim ve çocuğum olanı mı indirip göndereceğim. Teşekkürler.

• Merhaba Telegram grubuna katılabilir miyim? Teşekkürler.

• @Orhan-Cabarov, içinde söyledi: DV2021 Goodluck V Biden Davası (Mayıs 2021)

Arkadaşlar bu 385 kişinin içerisinde Türkiye den mülakata girecek İranlılar da dahil mi ? Mesela ben Azerbaycan vatandaşı olarak Türkiye den gireceğim için bu listedeyim sanırım. Aksi olsaydı ahmet bey bana mail atmazdı.

385 kişiden kasıt Türkiyede mulakata gireceklerden ziyade Türkiye vatandaşlığı taşıyanlar. Çünki malum dosyada Azerbaycan vatandaşları mulakata Tiflisde girmesine rağmen, müstakil bir istatistik oluşturmuş. Iranlılar da aynı şekilde. 355 iranlı davacı var. Iranlıların 3 tane mulakat opsiyonları var. Abu Dhabi, Ankara ve İrevan. Iranlı davacılardan kaçının ds-260ta Ankarayı seçtiğini bilmiyoruz. Ama en az 50-60 vardır.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@seyf, içinde söyledi: DV2021 Goodluck V Biden Davası (Mayıs 2021)

Merhaba, ben de davaya katıldım. Kcc ye evrak göndereceğim. Vukuatlı nüfus kayıt örneğinin bir kaç çeşiti var, onlardan kendim annem babam eş ve çocuk olan var onun mu seçeceğiz yoksa, sadece kendim eşim ve çocuğum olanı mı indirip göndereceğim. Teşekkürler.

merhaba. ilk olarak lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.
    nüfus aile olanını seçeceksiniz. bu arada bu tür konulara lütfen ilgili başlıklarda sorun ve cevap bekleyin.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/3423/dv2021-mulakat-deneyimleri?page=1

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@seyf, içinde söyledi: DV2021 Goodluck V Biden Davası (Mayıs 2021)

Merhaba Telegram grubuna katılabilir miyim? Teşekkürler.

merhaba. ilk olarak lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

"Although #GoodluckvBiden plaintiffs live in 141 countries, more than half live in 10 countries." by curtis morrison

IMG_20210608_120902_005.jpg

• @gucarslan tmm teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@seyf özel mesajla bilgi verdim size.

• Aslında Türkiye'den az kişinin de davaya katılması birazda olsa sevindirici, neden bilmiyorum ama davaya katılanlar gidebilir diye bir karar çıkarsa 385 kişi çokta fazla bir sayı değil diye düşünüyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

curtis morrison, davanın yargıç mehta'ya atandığını duyurdu.
    bütün davacılar için hayırlı olması dileğiyle..

• @gucarslan yargıc hakkındaki yorumun nedir?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@godzilla1923 mehta için çok söze gerek yok..
    DV'nin kaderini değiştirecek kararı DV2020'de vermeyi cesaret etmiş bir yargıç.
    bence burada önemli olan aynı zamanda GohvBlinken davasına da bakan yargıç mehta'nın bu davaya atanması. bakalım neler olacak..
    inşallah iki taraf için de hayırlı olur

• Yasaklı

Burada okuduklarıma dayanarak yargıç mehta’nın davaya bakması bizler için olumlu bir haber oldu.

Mehta ismini duyunca sevinçten tüylerim kabardı. İnanın abartmıyorum. Allahım lütfen hepimiz vize alıp hayallerimizin peşinden gidelim. 🙏

• @gucarslan Mehtap Dv2020 Davasındaki Kararı Kaç Ay İçinde Verdi Bilginiz Varmıdır?

• ⭐⭐⭐

@godzilla1923 Temmuz içerisinde açılmıştı davalar, sonuç ise eylülün başında çıktı.

• @Sono @gucarslan Çok Tesekkür Ederim..Allah Hayırlısıyla Vizleri Almayı Nasip Etsin..

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

126

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.4k

| | | |