Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gucarslan çok teşekkür ederim.

• Arkadaslar Selam, umarim USA buyuk elciligi kapisini gormek hepimize nasip olur! Benim sorum diyelim ki randevu aldik, hangi belgeyi goturup goturmeyecegimizi nasil bilecegiz. Ordegin bu okul diplomasi ve banka hesaplari etc. Bunlarla ilgili kcc evrak istemedi onun icin soruyorum. Bunun listesi bize gonderilecek mi mulakat tarihi alindiktan sonra. Tesekkurler!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cevizagaci54ua o kadar düşünmenize gerek yok, bu başlığın ilke iletisini okumanız yeterli.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/3423/dv2021-mulakat-deneyimleri?page=1

• 4 Mayıs’ta KCC’ye mülakat yeri değişmek için son kez bu konuda mail atmıştım. Az önce KCC den cevap geldi. Yine aynı cevabı verdiler, numaram görüşmeye hazır olduğu için dosyamın kilidi açılamazmış.

KCC bana 1 ay sonra cevap verdi. KCC kaç güne cevap veriyor diye merak edenler varsa diye bilgilendirmek için yazdım.

Dünden beri içimde bir his var. Ankara açılacak diye içim kıpır kıpır oluyor. Herhalde bu sabah açılan 4 konsolosluk yüzünden heyecanlandım. 🙂

• @Orhan-Cabarov, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

4 Mayıs’ta KCC’ye mülakat yeri değişmek için son kez bu konuda mail atmıştım. Az önce KCC den cevap geldi. Yine aynı cevabı verdiler, numaram görüşmeye hazır olduğu için dosyamın kilidi açılamazmış.

KCC bana 1 ay sonra cevap verdi. KCC kaç güne cevap veriyor diye merak edenler varsa diye bilgilendirmek için yazdım.

Dünden beri içimde bir his var. Ankara açılacak diye içim kıpır kıpır oluyor. Herhalde bu sabah açılan 4 konsolosluk yüzünden heyecanlandım. 🙂

Rica etsem email metnini kopyalamaniz mumkun mu? Glazier acacagi davada konsolosluk transferi ve zoom mulakati gibi alternatif cozumler istenecek, o yuzden konsolosluklarin dosya transferini nasil baktiklarini daha iyi gorebilmek icin faydali olabilir.

Insallah dediginiz gibi olur ve mulakat emailleri gelmeye baslar!

• @hardrock
    Thank you for your inquiry.

Your case number is now current for interview processing. Once the interview date has been scheduled, you will receive notification via email to check https://dvprogram.state.gov. If you need to make changes to your DS-260 you should contact the consular section where you will be interviewed, or bring the information about your changes to your interview appointment. Because your case is ready to be scheduled, KCC can no longer unlock your application.

Devamı klasik bilgilendirme metni filandı.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sameterim, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba,geçen ay 14.000 de olan visa bülteninde bu ay rakam yerine current yazıyor sebebi nedir?

tum numaralar aktiflesti. Bu nedenle dosya numarasi cok buyuk olsa da herkes mulakat tarihi alabilir demek.

• @Orhan-Cabarov Cok tesekkurler!

• @Orhan-Cabarov, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

4 Mayıs’ta KCC’ye mülakat yeri değişmek için son kez bu konuda mail atmıştım. Az önce KCC den cevap geldi. Yine aynı cevabı verdiler, numaram görüşmeye hazır olduğu için dosyamın kilidi açılamazmış.

Ben de 3 Mayıs'ta "39 binli dosya numaralarından evrak istediniz; benden de istesenize" e-mail'i atmıştım. 1 Haziran'da "Mike", kendisine zaten tam 8 ay süre vermemişim gibi, standart "Allow several weeks for processing" cevaplarını gönderdi. Ben de cevap süresinin 1 ay olduğunu teyit etmiş olayım.

• @kingocali Merhaba üstadım. AOS konusunu okudum ama tam anlayamadım olayı.

En geç şubata kadar AOS için Amerikaya girilsin demişsiniz, konuda ise geçerli statüde orda olanlar yapabilir diyor AOS başvurusunu

Şimdi biz Şubata kadar Amerikaya bişekilde turist vizesiyle giriş yapsak ve 6 ay kalsak , AOS başvurusu yapabilirmiyiz? Ne tavsiye edersiniz acaba?

Bir de çekiliş eşime çıktı, ben tek giriş yapıp AOS yapamam heralde değilmi yasal olarak? O da tek girip kalamaz. Çoluk çocuk da gidemeyiz. Bir tavsiyeniz olurmu bize acaba ? 🙂

• @Mandrake, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@kingocali Merhaba üstadım. AOS konusunu okudum ama tam anlayamadım olayı.

En geç şubata kadar AOS için Amerikaya girilsin demişsiniz, konuda ise geçerli statüde orda olanlar yapabilir diyor AOS başvurusunu

Şimdi biz Şubata kadar Amerikaya bişekilde turist vizesiyle giriş yapsak ve 6 ay kalsak , AOS başvurusu yapabilirmiyiz? Ne tavsiye edersiniz acaba?

Bir de çekiliş eşime çıktı, ben tek giriş yapıp AOS yapamam heralde değilmi yasal olarak? O da tek girip kalamaz. Çoluk çocuk da gidemeyiz. Bir tavsiyeniz olurmu bize acaba ? 🙂

Konuda, doğal ve haklı olarak ideali yazıyor. Ben ise, umutsuzluğundan, New York'un çakal avukatlarına sarılmış green card mağduru taktiği paylaşıyorum. Katılmak ya da katılmamak, kullanmak ya da kullanmamak, tamamen size kalmış. Bunun bir göçmenlik tavsiyesi olmadığını, riskinin büyük olduğunu ve riskin onu almaya karar verene ait olduğunu da, aynı yazı(lar)da söyledim zaten.

Sizin dosya numaranız 2020 yılında Ocak'ta, 2021 yılında Nisan'da "current" olmuş. Gitmeye karar verirseniz, siz en geç Aralık sonu gidin, sürecinizi yetiştirememe riskinizi daha da azaltın bence.

Turist vizesiyle gidip, 90 gün bekledikten sonra Adjustment of Status başvurusu yapınca, USCIS'in, visa fraud yaptığınızı düşünme ihtimali azalıyormuş, çoğu kez, girişteki niyetinizi sorgulamıyorlarmış. Avukatların dediği bu. Ama onlar bile bir garanti vermiyor zaten. "Tecrübemize göre, başının belaya girme olasılığı düşük" diyorlar yalnızca. Ben de, bekar ve kaybedecek hiçbir şeyi olmayan bir adam olarak, "Benim aklıma yatıyor" diyorum sadece. Ama benim dosya numaram için pencere fazla daraldığından, gitmek, mantığını yitirmiş durumda.

Konu hakkında uzman değilim. Forumun kıdemlilerinden de değilim. 2021 çekilişini kazanınca üye oldum. Forumda, konu hakkında uzman ve benden çok daha tecrübeli arkadaşlar var. Ben bekar ve tuzu kuru olduğum için, aileyle yapılacak işlemlerden hiç anlamam. Bence o soruya uzman ve kıdemli arkadaşlar cevap vermeli. Ama benim mantığım, bu işleri, asıl talihli olan kişinin yapması gerektiğini söylüyor.

Türkiye'de karı - koca uzman hekim olan iki arkadaşım vardı. İki de çocukları var. Kendilerine green card bile çıkmamıştı. Evlerini, arabalarını sattılar. İşlerinden istifa ettiler. 15 Eylül 2020'de (hem de pandemi başladıktan sonra) turist vizesiyle Amerika'ya gittiler. 90 gün beklediler. Rus pastanesi açıp, E2 vizesine başvurdular. Şimdilik her şey de gayet yolunda gidiyor.

Özetle, sorunuzun cevabı, bu işin olmasını ne kadar istediğiniz ve olması için neleri gözden çıkarmaya razı olduğunuzla alakalı. Gördüğünüz gibi, olmamış, olmayan, ya da olmayacak hiçbir şey yok...

• arkadaslar ben bir firma aracılıgıyla ds260 formu dolduruyorum. benım adres bilgilerimin yeterlı oldugunu ailemde buna gerek olmadıgını soyledıler, daha sonrasında belge olarak istedıklerınde verecekmısız. Bununla ilgili bir sıkıntı yaşar mıyım ?
    acil biraz formu dolduruyoruz simdi. tesekkurler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• @goblis Teşekkürler

• @kingocali Detaylı cevabınız için teşekkürler

• Temmuz 2020 içerisinde evraklarımı göndererek onay almıştım. Malum olduğu üzere mülakat emaili gelmedi. Aradan geçen süre içerisinde ailemize yeni bir birey katıldı. Tabi DS260 formunu doldururken 2 kişilik bir aile olarak doldurmuştum. Ancak şu anda 3 kişi olduk. Malum Haziran 2021 tarihi itibariyle hala mülakat emaili almadığımız için KCC'ye DS260 formunu açmaları için email yolladım. Hala vakit olduğu için formu açarlarsa bebeğimizin bilgilerini sisteme gireceğim. Ayrıca bebek içinde DS260 formunu dolduracağım. KCC gelen cevaba göre tekrar formu güncelleyeceğim.
    GÜNCELLENME:
    Tahmin ettiğimiz üzere formu açmadılar. İnterview için hazır olduğumu belirtip bundan sonraki işlemleri konsolosluk aracılığı ile yapmamı söyleyen epostayı 09.06.2021 tarihinde gönderdiler.

• Merhabalar bu uzun ve sancılı süreçte Allah hepimizin yardımcısı olsun son seçenek davalar olacak maalesef benim merak etiğim şu AOS yada büyükelçilik değiştirerek vizesini alabilen şanslı insanlar var mı en azından 1-2 tane merakımdan soruyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sakaryalı93 şuan iki opsiyonu deneyen arkadaşlarımızdan da henüz sonuç alan yok.
    onlar da bekliyorlar..

• @sakaryalı93, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhabalar bu uzun ve sancılı süreçte Allah hepimizin yardımcısı olsun son seçenek davalar olacak maalesef benim merak etiğim şu AOS yada büyükelçilik değiştirerek vizesini alabilen şanslı insanlar var mı en azından 1-2 tane merakımdan soruyorum.

Merhaba
    Biz elçiliğimizi Ankara'dan Fas elçiliğine aldık. En çok vize veren ülke olduğu için şansımızı bir de burdan deneyelim dedik. Bakalım bekliyoruz. Eğer bir gelişme olursa bilgilendirme yapmış olacağım.

• Merhaba, KCC'nin evrak talebine cevap verdikten sonra, sürecin genellikle 3-6 hafta süreceğini bildiren otomatik bir email gelmişti. Bu emailde bize belirtilen zaman aralığı aşıldı. Şuan evrak onaylarının da 9000'li numaralarda olduğunu biliyorum. Bu zaman aşımıyla ilgili KCC'ye email atmanın evrak onayı almada bir faydası olur mu ? Olacaksa bir email taslağı var mıdır ?
    Teşekkürler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

111

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |