Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • Yasaklı

@esat93 Hayırlı olsun hocam. Allah isteyen herkese bu duyguyu tatmayı nasip etsin.

Rüyamda iki kere mülakata girdiğimi gördüm, rüyam hiç bitmesin istiyordum. Rüyası bile çok güzeldi.😪

• @esat93 cok guzel 🙏 gecmis olsun, bol sans bundan sonrasi icin

• Çok teşekkürler sağolun 🙂 @hulyaek @Orhan-Cabarov umarım sizlerin de dosyaları bir an önce olumlu sonuçlanır.

• @hulyaek Merhaba nvc’e girdiğimde hala herhangi bir değişiklik yok benim durumumda hazirana girdiğimiz için ilerleme olur sanıyordum. Ne yapmamı önerirsiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@esat93, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

@hulyaek Merhabalar bir kaç gündür giremedim kusura bakmayın. Evet yeni tarihimiz belli oldu 28 Mayıs Cuma günü mülakata girdim. Vizemizin onaylandığını 5 gün içerisinde PTT ile geleceğini söylediler. Şuan heyecanla beklemedeyiz 🙂

hayirli olsun, bundan sonraki surecte bol sanslar.

• @eray159 NVC ye yazmanizi oneririm, baska da aklima birsey gelmiyor ben de haziran da acilacak diye dusunuyordum sizin yukleme ekrani

• @hulyaek tam olarak ne yazmam gerekir? Yazılan mailleri dikkate alıyorlar mı?

• @eray159 burdan inquiry oluşturacaksın, evet geri dönüyorlar, en azından "merak etme herşey yolunda" yazarlar. CEAC de işlem yapamadığını, döküman yükleyemediğini, butonların inactive olduğunu acaba ne zaman acılacağını, herşey yolunda mı yoksa senin yapman gereken birşey var mı diye merak ettiğini sorararsın. ( yardımcı olacağım başka birşey yolursa mesajla yazarsın )

• @crazycells çok teşekkür ederiz sağolun 🙂

• Benim randevum 29 Nisan gunuydu ve aldilar beni mulakata. Soylediklerine gore 29 Nisan tarihinde mulakati olanlarin cogunu iptal etmisler aksam kapanma baslayacagi icin. Benim de pasaportum kapanma nedeniyle konsoloslukta kaldi ve 20 Mayis tarihinde elime gecti. Size en kisa zamanda tarih vermeleri lazim.

• @alibilen Amerikan vatandaşı eşi değil mi sizin süreciniz? Yoksa Green Cardlı eşi mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hulyaek, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

@alibilen Amerikan vatandaşı eşi değil mi sizin süreciniz? Yoksa Green Cardlı eşi mi?

IR5 kategorisi:

https://yesilkartforum.com/forum/post/214895

• Merhabalar ,

24 yasindayim gecen sene greencard sahibi oldum. Benim sayemde ailemden kimler greencard alabilir ? Annem,babam ve evli olmayan bir ablam var . Mesela ablam benim sayemde greencard alabiliyor mu mesela f4 vizesi ile ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ist-to-NY, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

Merhabalar ,

24 yasindayim gecen sene greencard sahibi oldum. Benim sayemde ailemden kimler greencard alabilir ? Annem,babam ve evli olmayan bir ablam var . Mesela ablam benim sayemde greencard alabiliyor mu mesela f4 vizesi ile ?

ilk iletiyi incelemenizi tavsiye ederim, kimin kimlere vize sponsoru olabilecegi siralanmis...

GC sahipleri sadece eslerine ve cocuklarina sponsor olabiliyorlar.

• @crazycells Konuyu baslangicta yanlis yere actigim icin ozur dilerim oncelikle .. Amerikan vatandasligini aldigim zaman kardeslerim icinde kullanabiliyorum o zaman yanlis anlamadiysam

• @Ist-to-NY Evet vatandaşlığı alınca, eş ve çocuklara ek olarak Anne-baba-kardeşler için de kullanabilirisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ist-to-NY Kardeşiniz için sponsor olup green card alabilirsiniz, ancak şu anda 10-15 yıllık bir bekleme süresi var. Anne-baba için daha kısa.

• @knnrn Kardesime boyle bir sey olmadigini soylesem daha iyi olacak sanirim cok tesekkur ederim ama 🙂

• Merhabalar, bu soru mutlaka daha evvel sorulmuştur o yüzden affınıza sığınarak danışacağım.
    babam bir green card holder ve Amerika'da çalışıyor 5 senesini doldurdu. Ben evli degilim fakat 21 yaş uzerindeyim, babam sponsorluğunda green card a başvurmak istiyorum. Fakat daha önce danıştığım bir avukat babamın vatandaş degil de permanent resident statüsünde oldugunda başvurumun daha kolay ilerleyeceğini söylemişti.
    1- Babam hangi statudeyken benim başvurum daha hızlı ilerler?
    2- Babam Green card holder iken başvurduğumuzda, benim green card surecim devam ederken vatandaş olursa ne olur?

şimdiden çok teşekkürler

• I-130 formu doldururken istenen doğum belgesi, evlilik cüzdanı gibi belgelerin ingilizceye çevrilmiş hallerini yükleyeceğim fakat notere de onaylatmam gerekiyor mu acaba? çünkü 4-5 tane belge var ve ciddi bir noter masrafı var. özellikle noter onaylı diye belirtilmemiş fakat Ingilizce belge istemişler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |