Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells Evet. Guncelleme olarak K1 basvurusunda genel bilinen belgelere ek olarak “bona-fide” yani samimi gercek bir evlilik hazirligi istemeye basladilar artik.
    Bugun dosyamiz firma tarafindan USCIS’e kargolanmis durumda. Dilerim en hizli sekilde ve hayirlisiyla iler surec hepimiz icin 🙏🏻
    Yeni talep ettikleri konu hakkinda benim eklediklerim sunlar;
    1- Vakkodan gelinlik randevusu aldim ve mail atmalarini istedim. Maili yeminli tercumandan ceviri yaptirdim
    2- Nisanlimin ve benim ayri ayri potansiyel misafir listelerini hazirladik(kendi el yazimizla hazirlayip birbirimize attiklarimizi hem ekran goruntusu alip hemde listeleri scan edip ekledim dosyaya, cunku samimi ve gercek olmasini beklediklerini soylediler)
    3- theknot.com uzerinden tahmini evlilik tarihimize ait bir dugun profili olusturup websitesinin ekran goruntulerini hazirladim
    4- Bir de nisanlimin kiz kardesinin bana atmis oldugu “artik dugun hazirliklarina baslamaliyiz” seklindeki maili dosyaya ekledim. (Mail gercek,kurgu degil)

Bunlari toparlayip gonderdim ve yeterli oldugunu, bugun kargolandigini soylediler.
    Umarim yeni basvuru yapacaklara yardimci olur.

• @suleo Bu kadar şeye ben olsam bende hemen vize verirdim sanırım :d baya bir emek harcamışsınız. umarım en kısa zamanda dönüş olur

• @P4BLO bence alabiliyorsaniz hic durmadan randavu almayi deneyebilirsiniz sen mail attin diye cevap vermelerinde bi sakinca yok ayni sey benim 601 waiverim onaylandiktan sonra basima geldi devamli biz talimat maili atacagiz diye mail atiyorlardi en son nisanlim kizarak gelen otomatik cevaba “benim sizin otomatik mailinize ihtiyacim yok benim nisanlimin mentel sagligi soz konusu “ diye mail atti bir gun sonra talimat maili aldim

• ⭐⭐

Arkadaşlar noa2 Ankara’ya geldikten sonra acaba bu. Sponsorluk için. Nişanlım kefil oldu ama konsolosluk. Benden. Ek bir belge ister mi. Benim. Maddi durumum bunun için hiç iç açıcı değilde

• Evet arkadaslar 19 mayis 2021 tarihinde usa ya girmis bulunmaktayim biraz gec oldu yazmam ama ilk soku atlatir atlatmaz yazmak istedim 😊
    Benim surecim biraz sıkıntıli oldu forumdan takip eden arkadaslar bilirler soyle anlatayim kasim 2018 de k1 basvurusu yaptik yaklasik 3 ay sonra nao1 ondan iki sonrada nao2 aldik ilk baslarda cok hizli ilerledik ve toplamda 7 ay icinde randevu gununu aldik 28 haziran 2019 daki randevuya gittim fakat o zamanlar forumdan ve surecten pek bi bilgim olmadigi icin sabika kaydimda cikan (sadece ifademin alindigi mankemede ben olmadigim halde hakkimda verilen 1 yil 8 ay ceza aldigim dosya) daha sonra randevu gunu iceri girdim sira numarasi geldi bi hanimefendi benden evraklari istedi. Verdim o arada sabika kaydimdaki davanin ne oldugunu sordu bende gercekten bilmedigim icin bilmedigimi soyledim peki biz sizi cagiracagiz dedi. Daha sonra cagirdilar ve sicil kaydimda olan davamin detayli mahkeme kayitlarini cevirip gondermemi istediler. Pasaportum ve evraklarim hepsi orada kaldi. Daha sonra istedikleri evraklari gonderdim 10 gunde ellerine gecti ve bana ptt den bi msj geldi pasaportunuz postaya verilmistir diye sevindim dedim galiba vize geliyor diye 😊 sonra baktimki bos pasaport ve dosyamin idari islemlere kaldigini yazan bi kagit ( 10 gun kendime gelemedim 😁)neyse daha sonra yaklasik bi 6 ay kadar surdu bu surec daha sonra bana mail atarak dosyamin saglikla ilgili olarak reddedildigi soylendi bu kez 1 ay kendime gelemedim 😂 ama benim dosyamda saglikla ilgili bi sıkıntı yoktu adli bir sıkıntı vardi @crazycells in verdigi bilgiyle bunu mail olarak yazdim daha sonra mail atarak yanlislik oldugunu ve duzelterek adli dosyamdan reddedildigini ve I601 waiver basvuru yapmam gerektigini soylediler (ama ilk gelen redde 601 hakkim oldugu soylenmemisti) daha sonra yaklasik 3 ay suren 601 waiver hazirliklari doktor raporlari psikolog raporlari ve bir cok kanit toplayip gonderdik bir 6 ayda onu bekledik daha sonra oda RFE ye kaldi daha fazla kanit istediler. 2 ay kadar tekrar psikolok raporu hazirlattik daha fazla kanit topladik gonderdik tekrar bu kez 15 gun icinde 601 waiverimiz onayladi ve rahat bi nefes aldik daha sonra pandemi dolayisiyla dosyanin ankaraya gonderilmesi yine uzun surdu oda yaklasik 3 aydan fazla israrla mail attik ankaraya yaklasik 7 8 kere sonra bize mail atarak bizden sadece doktor raporu ve pasaportu istediler yeniden randevuya gerek duymadilar 7 nisan 2021 de doktor randevusu aldim raporu ve pasapotumu gonderdim ve 20 gun sonra vizemin onaylandigini iceren bi mail aldim iki gun sonra vizemi elime aldim. 19 mayista usa ya jfk havalimanindan giris yaptim ilk giriste pasaport ve vize kontrolunun ardindan bi odaya aldilar beklettiler yaklasik 30 dkka sonra ne zaman evlecegimizi ve yasicagimiz adresi sordu ve girisime izin verildi 😊 burada emegi gecen ilk basta @crazycells cok emegin oldu ☺️ daha sonra diger arkadaslara cok tesekkur ederim. Buradaki en ufak bi bilginin cok onemli oldugunu dusundugum icin surecimi yazmak istedim sorusu olan arkadaslara yardimci olmak isterim

• ⭐⭐

@Hasan33 kardeşim helal olsun iyi sabretmişsin. Peygamber sabrı vermiş Allah sana sonucunda birde başardığını görmek senin için paha biçilmez olmalı. Çektiğin sıkıntılardan dolayı üzgünüm ama en azından şuan geriye bakıp anı olarak biçimlendirebilirsin önünde uzun bir hayat var umarım. Bundan sonraki hayatında. Nu çektiğin sıkıntılı süreci hiç bir zaman Çekmezsin sıra bizde 🙂

• @Hasan33 Tebrikler ve bol sanslar! Welcome to America 👍

• @emirgenco cok sagol kardesim herseyin sabirla oldugunu anladim zor bi surec oldu ama basardik ben ve nisanlim cok zor zamanlar gecirdik ama sonu guzel oldu cok şükür darisi senin ve herkezin basina olsun insallah

• @MySea cok tesekkurler kardesim

• @Hasan33 tebrikler ve alkışlar sabrınız için! Bol şanslar!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@emirgenco, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Arkadaşlar noa2 Ankara’ya geldikten sonra acaba bu. Sponsorluk için. Nişanlım kefil oldu ama konsolosluk. Benden. Ek bir belge ister mi. Benim. Maddi durumum bunun için hiç iç açıcı değilde

Bilgi icin su basligi inceleyebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/255/sponsorluk-islemleri-ve-yapilmasi-gerekenler-i-134-ve-i-864

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Hasan33, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Evet arkadaslar 19 mayis 2021 tarihinde usa ya girmis bulunmaktayim biraz gec oldu yazmam ama ilk soku atlatir atlatmaz yazmak istedim 😊
    Benim surecim biraz sıkıntıli oldu forumdan takip eden arkadaslar bilirler soyle anlatayim kasim 2018 de k1 basvurusu yaptik yaklasik 3 ay sonra nao1 ondan iki sonrada nao2 aldik ilk baslarda cok hizli ilerledik ve toplamda 7 ay icinde randevu gununu aldik 28 haziran 2019 daki randevuya gittim fakat o zamanlar forumdan ve surecten pek bi bilgim olmadigi icin sabika kaydimda cikan (sadece ifademin alindigi mankemede ben olmadigim halde hakkimda verilen 1 yil 8 ay ceza aldigim dosya) daha sonra randevu gunu iceri girdim sira numarasi geldi bi hanimefendi benden evraklari istedi. Verdim o arada sabika kaydimdaki davanin ne oldugunu sordu bende gercekten bilmedigim icin bilmedigimi soyledim peki biz sizi cagiracagiz dedi. Daha sonra cagirdilar ve sicil kaydimda olan davamin detayli mahkeme kayitlarini cevirip gondermemi istediler. Pasaportum ve evraklarim hepsi orada kaldi. Daha sonra istedikleri evraklari gonderdim 10 gunde ellerine gecti ve bana ptt den bi msj geldi pasaportunuz postaya verilmistir diye sevindim dedim galiba vize geliyor diye 😊 sonra baktimki bos pasaport ve dosyamin idari islemlere kaldigini yazan bi kagit ( 10 gun kendime gelemedim 😁)neyse daha sonra yaklasik bi 6 ay kadar surdu bu surec daha sonra bana mail atarak dosyamin saglikla ilgili olarak reddedildigi soylendi bu kez 1 ay kendime gelemedim 😂 ama benim dosyamda saglikla ilgili bi sıkıntı yoktu adli bir sıkıntı vardi @crazycells in verdigi bilgiyle bunu mail olarak yazdim daha sonra mail atarak yanlislik oldugunu ve duzelterek adli dosyamdan reddedildigini ve I601 waiver basvuru yapmam gerektigini soylediler (ama ilk gelen redde 601 hakkim oldugu soylenmemisti) daha sonra yaklasik 3 ay suren 601 waiver hazirliklari doktor raporlari psikolog raporlari ve bir cok kanit toplayip gonderdik bir 6 ayda onu bekledik daha sonra oda RFE ye kaldi daha fazla kanit istediler. 2 ay kadar tekrar psikolok raporu hazirlattik daha fazla kanit topladik gonderdik tekrar bu kez 15 gun icinde 601 waiverimiz onayladi ve rahat bi nefes aldik daha sonra pandemi dolayisiyla dosyanin ankaraya gonderilmesi yine uzun surdu oda yaklasik 3 aydan fazla israrla mail attik ankaraya yaklasik 7 8 kere sonra bize mail atarak bizden sadece doktor raporu ve pasaportu istediler yeniden randevuya gerek duymadilar 7 nisan 2021 de doktor randevusu aldim raporu ve pasapotumu gonderdim ve 20 gun sonra vizemin onaylandigini iceren bi mail aldim iki gun sonra vizemi elime aldim. 19 mayista usa ya jfk havalimanindan giris yaptim ilk giriste pasaport ve vize kontrolunun ardindan bi odaya aldilar beklettiler yaklasik 30 dkka sonra ne zaman evlecegimizi ve yasicagimiz adresi sordu ve girisime izin verildi 😊 burada emegi gecen ilk basta @crazycells cok emegin oldu ☺️ daha sonra diger arkadaslara cok tesekkur ederim. Buradaki en ufak bi bilginin cok onemli oldugunu dusundugum icin surecimi yazmak istedim sorusu olan arkadaslara yardimci olmak isterim

tekrardan hayirli olsun, bundan sonraki sureclerde bol sanslar.

• @crazycells cok tesekkur ederim bundan sonraki sureci hangi baslikta takip edebilirim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Hasan33, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

@crazycells cok tesekkur ederim bundan sonraki sureci hangi baslikta takip edebilirim

Su basliktan takip edebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/510/abd-vatandasi-ile-amerika-da-evlenip-green-card-almak

• Sorum şu sevgilim bana k1 nisanlilik vizesi için başvuramayacagimizi Ankara da ki buyukelcilik vizesinin kapalı olduğunu söyledi bu bilgi ne kadar doğru ve kapaliysa basvurabilir mi yine amerikaya gittiği zaman?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@redwine, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Sorum şu sevgilim bana k1 nisanlilik vizesi için başvuramayacagimizi Ankara da ki buyukelcilik vizesinin kapalı olduğunu söyledi bu bilgi ne kadar doğru ve kapaliysa basvurabilir mi yine amerikaya gittiği zaman?

bilgi dogru degil, K-1 vizesi icin ilk olarak konsolosluga basvuru yapmiyorsunuz, sureci I-129 formuyla USCIS'te baslatiyorsunuz, basvurunun son asamasi konsolosta vize basvurusu yapmak. O nedenle K-1 vizesi dusunceniz varsa ilk firsatta sureci baslatmanizi tavsiye ederim.

• ⭐⭐

@redwine k1 nişanlılık vizesinin ilk başvuru aşaması zaten amerikadan oluyor I-129 formunu doldurup uscise başvuru yapıyorsunuz Ankara sürecin en son aşaması sizin mülakata gideceğiniz yerdir. Yani süreci kız arkadaşınız amerikadan başlatabilir şuan

• ⭐⭐

@basakd merhaba Başak hanım dosyanız ile alakalı bir gelişme var mı ?

• Merhaba arkadaşlar son zamanlarda okuduklarımdan yola çıkarak çoğu arkadaşımızın K1 vizesini aldıktan sonra ki süreç hakkın da yeterli bilgisi olmadığı kanaatine vardım.Bu nedenle K1 ile başlayan bu yolculuğun adım adım nasıl ilerlemesi gerektiğine dair kısa kısa adımları yazma gereği duydum çok ayrıntılı açıklamayacağım çünkü bu adımlarla ilgili forum da arama yaptığınız da ya da adımların altına eklediğim linklerden gerekli bilgilere çok rahat ulaşabilirsiniz.

1.Adım : K1 vize başvurusu ve vize alımı .Zaten konunun içindeyiz bu konuyu başından sonuna kadar okursanız ekstrem ve güncel durumlar dışında pek bi sorununuzun olacağını düşünmüyorum.

2.Adım : Aos Başvurusu (Çalışma ve seyahat izni ile 2 yıllık koşullu Green kartınızı alabilmeniz için Amerika’ya giriş tarihinizden itibaren 90 gün için de evlenip bu başvuruyu yapmanız gerek )

https://yesilkartforum.com/forum/topic/118/aos-adjustment-of-status-ile-green-card-almak?page=1

3.Adım: I-751 Başvurusu (2 yıllık geçici Green Kartınızın süresinin dolmasına 3 ay kala 10 yıllık green kart için bu başvuruyu yapmalısınız)

https://yesilkartforum.com/forum/topic/307/green-card-yenileme-ya-da-degistirme-i-90-kaybolma-calinma-veya-i-751-i-829-kosul-kaldirma?page=1

4.Adım : N-400 Vatandaşlık Başvurusu (Sonuncu ve belki de en önemli adım 2 yıllık koşullu Green kartınızı aldığınız tarihten itibaren başlayarak Green kartlı olarak 3.yılınızın dolmasına 90 gün kala Vatandaşlık başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.)

https://yesilkartforum.com/forum/topic/133/abd-vatandaşlığı-başvuru-süreci-naturalization?page=1

• ⭐⭐

@Rookie Üstad 2 inci adımda bir sorum var ankarandan vizem onaylandı ve geldi. Diyelim ki. Bu vize geçerlilik tarihi direkt vize onaylanınca mı başlıyor Olaki 6 aylık vize kullanım süresi var diyelim ki 5 buçuk ay sonra Amerika’ya girdim evlenmen için1 gün zamanım mı kalıyor yoksa nasıl oluyor bi açıklamaya kavuşturabilirsen mutlu olurum

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

83

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |