Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @malymoris teşekkür ederim verdiğiniz bilgi için 🙂 ok sitede yazılan tarihi göz önüne alırım.

• @crazycells Biz ikimizde niyet mektuplarimizi yazdik, her turlu kaniti da ekledik. Bu USCIS’in son zamanlarda talep ettigi bir seymis. Spesifik olarak evlilik hazirligi gormek istiyorlarmis bu sekilde soylediler. Biz de gelinlik randevusu, kilise ile maillesmelerimiz ve potential guest list vs kanitlari Birlestirip gonderdik. Bakalim kontrol etsinler (vize firmasi) bende geri donuslerine gore guncelleme yaparim ☺

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@malymoris, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

@Tdream priority date'i adjustment of status basvurusu yaparken yazacaksiniz forma ve onun icin de NOA1 received date yaziliyor. Yani sizin NOA1 aslinda notice date degil received date. Yabanci forumlarda da herkes Notice of Action kagidindaki received date'i yaziyorlar NOA1 olarak. USCIS'in sitesinde de WAC numaraniz ile arama yaptiginda cikan received date isleme alindigini gosteren tarih. Onemli olan o, onu goz onune alin. 🙂

bilgilendirme icin tesekkurler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@emirgenco, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

@crazycells biz niyet mektubu yazdık bunu yazarkende. 90 gün içinde evleneceğimize dair niyetimizi belirttik ve ayrıca bir şahit bunu imzaladı sonra taratıp avukata gönderdim avukat bu Harika yeterlidir dedi

evet, ben de bu nedenle sormustum. Acaba yeni bir uygulama mi, yoksa eksik belge oldugu icin mi bu sekilde bildigim gonderdiler diye...

• ⭐⭐

Arkadaşlar k1 Ankara aşamasında. Yurt dışından polis belgesi istendiğini bugün okudum. 6 aydan fazla kalanlar için ben 2009 2013 Romanya’da eğitim gördüm. Acaba benimde bu. Belgeyi almam gerekiyor mu ve bunun için ne yapmam lazım vizem yok çünkü oraya gitme durumum söz konusu olur mu ?

• @suleo Banada aynısı soruldu.Amerika’daki düğün için işte hazırlıklarımı gösteren kanıtlarımı atmam gerekmiyormuş.Vize şirketi istedi.Bende nezaman olacağını bilmediğim bir düğünü nasıl planlıyayımki dedim. Açıklayamadılar bende onsuz yollayın dedim.Bakalım nolacak

• @emirgenco Evet gerekir. Forumda biraz dolanın bakın nasıl alabilirsiniz Romanya’dan polis kaydı

• @crazycells, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

@suleo, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Yeni basvuracak arkadaslar icin bir yardimi olur belki; calistigimiz vize firmasina basvurumuzu gonderdik dosyayi gozden geciriyorlarken bize boyle bir mesaj geldi ve ek “evlilik hazirligi” gondermemizi istediler; The USCIS recently started requesting additional information regarding the parties' bona fide (genuine) intent to get married within 90 days upon the beneficiary's arrival to the United States. If possible, please submit evidence that includes, but not limited to, wedding preparations, evidence of ongoing communications about future wedding plans; correspondence discussing future marriage, proof of engagement ceremony, evidence showing that your friends/family are aware of your relationship and your plan to get married (if affidavits are provided please make sure they are notarized).
    uscis son zamanlarda evlilik hazirligi ve iliskinin guncel olarak bu noktada olduguna dair kanit istiyormus.

Basvuru yaparken ABD'ye girdikten sonraki 90 gun icinde evlenmeyi planladiginizi belirten bir mektup yazip eklediniz mi?

Yoksa bu konuda hicbir belge mi eklemediniz?

Bende ekledim ve arkadaşın dediğini aynen bana söylediler.Annem ve arkadaşım birer mektup yazdılar.Bunları noterde yeminli tercümanla İngilizceye çevirip noter tarafından onaylattım. Bunu yolladım ve harika dediler .

• @Richmond Bende gelinlik randevusu olusturup randevu detaylarını içeren maili tercüme ettirip yolladım. Birde theknot.com üzerinden düğün planlayıcısı ve düğün websitesi hazırlayıp ekran görüntüsünü onlara ilettim. Sonuca göre bende noter yolunu deneyeceğim teşekkürler fikir için. Bu son 2 haftadır soruluyormuş başvurular esnasında.

• ⭐⭐

@Richmond üstadım sağolasın. Bilgi için

• @Richmond ne gibi bi mektup yazdınız

• ⭐⭐

Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐

Bu ileti silindi!

• Merhabalar, dosyamiz Ankara'da uzun bir suredir, sekiz ay kadardir ve ben artik surekli mail atarak cevap bekleme pesindeydim bir suredir. Attigim maile yine bir otomatik mail ile geri dönüş sağlandı. "We are currently processing a limited number of K-1 (fiancée) visas for Turkish Citizens and residents of Turkey." seklinde sayilir, birazcik daha uzun ama genel olarak ayni seyden bahsediliyor. Her zaman olduğu gibi diyebilirim fakat bu kez bir farklılık var, en altta ufak bir kutunun içersinde bir not yer alıyor. “INSTRUCTIONS FOR K1/K2 VISAS” basligi altında şöyle bir not “This office is pleased to inform you that we have recently received the petition I-129F filed on your behalf by your U.S. citizen fiancé(e).”

ve “Please follow the below instructions to schedule your appointment” ardından da bir link birakilmis. Bu bana bahsedilen randevu oluşturma mailini kapsıyor mu bilemiyorum. Bir fikrimin olmamasının temel nedeni bunun benim attigim maile bir geri dönüş olması. Yani onlar bana mail atmadı, cevap yazmış oldu.

Tecrübeli arkadaşlarımdan randevu oluşturma talimatı mailinin icerigi hakkında bilgi alabilirsem cok sevinirim. Devam edip bir randevu olusturmali miyim, bu bir randevu olusturma talimati maili yerine gecebilir mi?

• @P4BLO Daha önceki maillerinize bu şekilde bir cevap gelmediyse randevu mailidir bu. Otomatik olarak her maile bu şekilde cevap vermiyorlar sonuçta. Tecrubeli arkadaşların da bilgi vermesi daha sağlıklı olur elbette.
    Bu arada dosyanız Ankara'da neden 8 aydır bekliyor acaba? Randevu maili mi almadınız yoksa siz mi beklettiniz?

• @P4BLO Evet kesinlikle randevu maili bu hemen randevu almalısınız.

• @suleo Randevu maili almadık henüz o nedenle bekliyorduk. Bize ısrarla beklememizi söylediler, büyük bir çelişki içersinde hem randevu tarihleri için boş slotları ve ayrıca randevu oluşturma mailini beklememizi söylediler. Açık slot var fakat randevu maili yok ortada diye bekledik daima.

• kısaca bizi ikileme düşüren temel neden biz onlara mail atmadığımız hiçbir zaman bize ekstra bir mail göndermediler sadece kendilerince sorumuzu yanıtladılar. Daima şunu yazarak, "We are currently processing an extremely limited number of K-1 (fiancée) visas for Turkish Citizens and residents of Turkey" cevapladılar.

• @runaslan teşekkürler yanıtınız için, lakin bu bizim attığımız maile cevaptı ayrıca mail daima otomatik olarak yazılmış sadece ara sıra cümleler hafif değiştirilmişti. Yani daha önce de benzer imalarla atılmıştı cevaplar. Yaklaşık yarım yıldır sürekli mail attığımız için bunu söyleyebilirim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@emirgenco, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Arkadaşlar k1 Ankara aşamasında. Yurt dışından polis belgesi istendiğini bugün okudum. 6 aydan fazla kalanlar için ben 2009 2013 Romanya’da eğitim gördüm. Acaba benimde bu. Belgeyi almam gerekiyor mu ve bunun için ne yapmam lazım vizem yok çünkü oraya gitme durumum söz konusu olur mu ?

su basligi incelemelisiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/150/türkiye-dışındaki-ülkelerden-adli-sicil-kaydı-almak

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Richmond, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

@crazycells, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

@suleo, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Yeni basvuracak arkadaslar icin bir yardimi olur belki; calistigimiz vize firmasina basvurumuzu gonderdik dosyayi gozden geciriyorlarken bize boyle bir mesaj geldi ve ek “evlilik hazirligi” gondermemizi istediler; The USCIS recently started requesting additional information regarding the parties' bona fide (genuine) intent to get married within 90 days upon the beneficiary's arrival to the United States. If possible, please submit evidence that includes, but not limited to, wedding preparations, evidence of ongoing communications about future wedding plans; correspondence discussing future marriage, proof of engagement ceremony, evidence showing that your friends/family are aware of your relationship and your plan to get married (if affidavits are provided please make sure they are notarized).
    uscis son zamanlarda evlilik hazirligi ve iliskinin guncel olarak bu noktada olduguna dair kanit istiyormus.

Basvuru yaparken ABD'ye girdikten sonraki 90 gun icinde evlenmeyi planladiginizi belirten bir mektup yazip eklediniz mi?

Yoksa bu konuda hicbir belge mi eklemediniz?

Bende ekledim ve arkadaşın dediğini aynen bana söylediler.Annem ve arkadaşım birer mektup yazdılar.Bunları noterde yeminli tercümanla İngilizceye çevirip noter tarafından onaylattım. Bunu yolladım ve harika dediler .

Ben de bunu anlamak icin sormustum, demek ki sayin @suleo 'nun dedigi gibi ek bir belge isteniyor artik.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

104

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |