Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Selam forumdaşlarımm nasılsınız? Herkesler iyi mi?

• @hascerob İç Güveysinden Hallice…
    Ömürden yiyiyoruz işte. Gönül isterdi bu ömrü yaşamak istediğimiz yerde bitirelim. İnşallah nasib olur.

• Bir öğretmen olarak çok uzun zamandır Amerika eğitim sistemini araştırıyorum. Biz Türkiye’de ne kadar gereksiz şey öğreniyoruz ya. Gereksiz bir zorlama var eğitim sistemimizde. Amerika’da üniversitede öğretilen şeyler Türkiye’de lisede öğretiliyor. Türkiye’de sınav sınav sınav… lise başarısı önemli değil ortaokul başarısı önemli değil sadece sonunda girdiğin sınav önemli.
    Değişim programı ile ABD’ye gitmiş öğrencilerin videolarına bakıyorum da bizi burada harcamışlar hala da harcıyorlar. Ben ABD eğitim sistemi mükemmel demiyorum ama kesinlikle mezun olduktan sonra kendisine lazım olacak şeyleri öğretiyorlar insanlara.

• ⭐⭐⭐

@hascerob, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası (Bekleme Odası)

Selam forumdaşlarımm nasılsınız? Herkesler iyi mi?

Mafya babası videoları izleyip hiç olmayacak araştırmalar yüzünden geriliyoruz, ülke gene deüğişik bir dönemden geçiyor 😂

• ⭐⭐⭐⭐

@hascerob gerçekleşek şeylerin hayalini kurun 😃

• @tolgasatir iyi oluyor iyi. Bu daha buz dağının görünen kısmı bile değil.

• ⭐⭐⭐

@Mst, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası (Bekleme Odası)

@tolgasatir iyi oluyor iyi. Bu daha buz dağının görünen kısmı bile değil.

Hiç birşey yapılmayacak bu kadar konuşulandan sonra bu adamı da yakalarlarsa üstüne kahraman ilan edilecekler gerilim bu yüzden

• Vallahi arkadaşlar borsa ile ilgilenmekteyim. $'da 8.50 direnç var. Eğer kırılırsa 9 ve 9.60 hedefleri söz konusu. Yanisi vay halimize umarım 8.50 kırılmaz. Bugün dünya'dan negatif ayrıştık ve borsamız -3.58 yaptı. Bakalım daha neler göreceğiz.

• @tolgasatir kendilerine özel bir dünya kurmuşlar. O dünyanın gerçek dünya ile hiçbir şeyi bağdaşmıyor. O dünyada enflasyon % 12 cik işsizlik yok denecek kadar az sebebi de gençler iş beğenmiyor. O dünyada ekonomik kriz yok, Almanya bizi kıskanıyor. O dünyada her zaman onlar haklı. O dünyanın içinde olan birini çizmeye çalışırken patlak verdi işte olaylar. Paralel evrende bile böyle bir dünya olamaz ya. Ve haklısın bir şey olmayacak. Bir kişi dahi görevinden alınırsa kabullenilmiş olur her şey.

• @enesbaba inşallah öyle bir şey olmaz. Halimiz nice olur ya.

• @Ping-PONG İstanbul’un nüfusu 4-5 milyon olsaydı yaşanılabilir sevilebilir bir şehir olurdu. Sultan II. Mahmut zamanında İstanbul’a girişlerde pasaport benzeri bir uygulama başlatmış. Yanlış değilsem 80 lerde nüfus 5 milyon. Hababam sınıfı filmlerinin birinde Akil hoca İstanbul’un vasıta sorunundan şikayet ediyor 🙂 İlber Ortaylı katıldığı bir programda Konstantin surları ile Theodosius surları arasının çocukluğunda tarla arsa olduğunu söylüyordu. İstanbul kalabalık değilken güzel olur bence. Daha az bina daha çok yeşillik.

• @Ping-PONG eski ABD başkanı bil Clinton “ haritada geziyorum ve elim bir şekilde dünyanın ortasına muazzam konumu olan bir şehre gidiyor ; İstanbul. Çok güzel şehir “ demiş reis. Akıllı adamdı kendisi. Ama işte güzelim şehri harcadılar hala da harcıyorlar. Şehir kurulurken imparator büyük Konstantin’e su sorunundan bahsedilmiş , imparator çözüm bulunana kadar şehre yerleşememiş. O zamanlar şehrin bir akarsuyu var şimdilerde yok oldu o akarsu. Fatih’e akıncılar şehir kuşatmasında bulunmayacaklarını bildiriyorlar Fatih sebebini sorunca da orayı alıp başkent yaparsan bizi unutursun oluyor. Edirne kara şehri akıncılar da karacı. İstanbul 3 tarafı sularla çevrili şehir. Orayı alıp denize merak salacaksın diyorlar. Paşalardan bazıları Fatih’i vazgeçirmek için şehrin havasını kötülüyor. Hünkarım şehir yılın yarısından fazla zamanı rüzgarlıdır havası kararsızdır diyorlar. Fatih’te hele bir alalım bakarız diyor. Tarih olarak pek az şehir İstanbul’a yaklaşır ama gel görelim biz ona ne kadar saygı gösterdik.
    Prens Charles bir İstanbul gezisinden sonra kameralar açıkken bu şehre ne yapmışlar böyle diye serzenişte bulunmuş Londra’ya dönünce kraliçe rahatsız olmuş olsa gerek charles ben değil oğlum söyledi diye kıvırmış.

• @kotpantelon, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası (Bekleme Odası)

@caner92 Ben New York ta yaşamayı çok istiyorum. O şehrin kültürel çeşitliliği, hayat tarzı, gece gündüz kesintisiz yaşantısı beni cezbediyor. Adeta dünya dışındanmış gibi... 🗽

İstanbul’dan bir farkı yok. Trafiği olsun, daha çok Apartman hayatı olması vs. Benim kafamdaki amerika müstakil güzel bahçeli garajlı bir ev, trafiği fazla olmayan, birde sıcak bir yer. California, texas, florida vs. Benim için daha uygun.

• @Mst, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası (Bekleme Odası)

@hascerob İç Güveysinden Hallice…
    Ömürden yiyiyoruz işte. Gönül isterdi bu ömrü yaşamak istediğimiz yerde bitirelim. İnşallah nasib olur.

İnşallah hepimize nasib olsun. Çok inanmıştım ben kendi adıma da sizler adına da hala inanmakta güçlük çekiyorum. Sanki bir daha çekecekler kurayı gibi düşünmek istiyorum 🙂

• @tolgasatir, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası (Bekleme Odası)

@hascerob, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası (Bekleme Odası)

Selam forumdaşlarımm nasılsınız? Herkesler iyi mi?

Mafya babası videoları izleyip hiç olmayacak araştırmalar yüzünden geriliyoruz, ülke gene deüğişik bir dönemden geçiyor 😂

Ay hele bennn... koskoca çoluk çocuk sahibi kadın evde küçük mafya gibi dolanıp aynı tonlamaları yaparak konuşmaya eşimi hasoğğ diye çağırmaya başladım 🙂 Sanırım akıl sağlığım da ülke gibi değişik dönemden geçiyor deliye vurdum kendimi 🙂

• @hascerob Umarım güzel dileğiniz gerçekleşir. Şayet nasip olursa var ya mutluluktan uçarım...

• miami-havalimani.jpg

Miami bölgesi, Florida, Amerika Birleşik Devletleri, 167 yurt içi ve yurt dışı varış noktasına günlük 1.000'den fazla uçuşa sahiptir ve bu bölgeye hizmet veren üç havalimanından biridir. Miami My dream 🇺🇸 🇺🇸 🇺🇸

• tsr00056634846875482892500.jpg

Miami'de tropikal muson iklimi görülmektedir. Uzun süren sıcak ve nemli yazlar ve kısa süren sıcak ve az yağışlı kış ayları görülür. Kış aylarında ortalama hava sıcaklığı 20°C, yaz aylarında ise ortalama hava sıcaklığı 28°C'dir. My dream 🇺🇸 🇺🇸 🇺🇸

• @istanbuladami kanatlar benden.

• @musty Kanadı, budu boş verin, öyle bir durum da ben pirzola, biftek, kebap ne varsa toplar gelirim. Şans yüzüme gülse, nasip olsa var ya...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

83

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |