Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Programmer, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@ali-yılmaz, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Programmer adını da mı yazalım. Evlenmeden ki ad ve soy adını şu an hala kullanıyor şimdi sadece benim soy adım eklendi. Örneğin evlenmeden önce adı Ayşe Fatma olsun, şimdi Ayşe Fatma Yılmaz oldu. Yani hem adını hem de kendi soy adını mı yazacağız? Teşekkürler.

Evet aynen öyle. İkisini yazmanız gerekiyor (ad-soyad)

Çok teşekkürler🙏🙏

• ⭐⭐⭐

@Programmer, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Programmer adını da mı yazalım. Evlenmeden ki ad ve soy adını şu an hala kullanıyor şimdi sadece benim soy adım eklendi. Örneğin evlenmeden önce adı Ayşe Fatma olsun, şimdi Ayşe Fatma Yılmaz oldu. Yani hem adını hem de kendi soy adını mı yazacağız? Teşekkürler.

Evet aynen öyle. İkisini yazmanız gerekiyor (ad-soyad)

Çok teşekkürler🙏🙏

Rica ederim. Bu durumu ben de merak etmiştim. Aynı şekilde cevap verdim.

• Merhaba, form doldurma sürecinde benim de danışmak istediğim bir konu var. Bu senin talihlilerinden birisi de biziz.

Özellikle formda ilerlerken adres kısmında zorluk yaşıyoruz. Ben, 2010 - 2018 yılları arasında, 6 farklı ülkede inşaat şantiyelerinde çalıştım. Bu 6 ülkenin bazılarında 2-3 ay geçici olarak kaldım, bazılarında ise 12-18 ay gibi uzun süreli oturum izni ile bulundum. Aynı şekilde eşim de, iki kez bağlı bulunduğu kurumun geçici görevlendirmesi ile 3 aylık periyotlarla 2 ayrı ülkede bulundu.
    Bu ülkelerde bulunduğumuz adresleri hatırlayamıyoruz, bu durumda nasıl ilerlemeliyiz? Örneğin, çalıştığım şirketin o ülkede bulunan resmi ofisinin adresini versem uygun olur mu?
    Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

• Merhaba formda dolduğum kısımlarda yanlış olduğunu farkettiğim kısımlar mevcut 14 ü ve 17 sinde kcc ye aşağıdaki şekilde mail gönderdim fakat halen dönüş yapılmadı.

Sorum formu açtırıp güncelleyen arkadaşlar mevcut mu ? Formun açılması süresi ortalama nedir ? Ayrıca formu açtırmak tehlikeli midir veya sıralama ile ilgili bir sıkıntı yaşatır mı ? sıra numaramı imzamdan görebilirsiniz.

Şimdiden teşekkürler.

Alıcı: [email protected]
    Konu: 2022EU00022XXX

Mail içeriği:

Dear Sir/Madam,

Please unlock my DS260 form as I would like to make some revisions.

Thank you.

Name: ILKER YILDIRIM
    Case Number: 2022EU00022XXX
    Date of Birth: 30 JUNE 1984

• Eylülde eğitim için erasmusa gidicem ve kalacak yerim değişcek eğitim bilgilerime +okul eklenicek ve bunun gibi birçok şeyde değişiklik olacak bu sorun olurmu ?

• ⭐⭐

@POLARBEAR25
    Birkaç aylık geçici adresleri hatırlamıyorsanız yazmanıza gerek yok. Daha uzun süreli adresleri hatırladığınız kadarıyla yazmaya çalışın.

• ⭐⭐

@yildirim84 2021 süreci de halen devam ettiğinden KCC geri dönüşleri 2-3 haftayı buluyor şu aralar.

• ⭐⭐

@Burooo07, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Eylülde eğitim için erasmusa gidicem ve kalacak yerim değişcek eğitim bilgilerime +okul eklenicek ve bunun gibi birçok şeyde değişiklik olacak bu sorun olurmu ?

Sorun olmaz, formu doldurduğunuz an itibariyle doğru bilgileri girmeniz yeterli. Eğer mülakata orada girmeniz gerekecekse değişiklik talep edersiniz.

• Merhaba. 22 Talihlisi eşim. 1 kızım ABD de okuyor. Ben ve küçük kızım var 16 yaş. 4 kişiyiz.
    Mülakat yerini Ankara yazıyoruz. Mülakat tarihinde kızım ABD den gelecek Ankara da mülakata gireceğiz beraber. Kızım okuluna dönecek hemen.
    1-Gidebilir mi yalnız olarak asıl talihliden önce? veya
    2-Eşim tek gitti 1 hafta kaldı ve döndü. Sonra aile bireyleri farklı zamanlarda ve yalnız olarak 6 ay içinde talihliden bağısız olarak giriş yapabilir mi? teşekkrler.

• @gucarslan başvuru esnasında 21 yaşından küçüktü. Şimdi 21 yaşında. ocak 2000 doğumlu.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ali-Yüksel merhaba, ilk olarak kusura bakmayın sorunuzu geç gördüm.
    kızınız için aşağıdaki iletide yer alan hesabı yapıyor olmanız gerek. eğer bu denklemdeki hesaba göre uygunsa vize alabilir.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/666/gocmen-vize-ve-21-yas-siniri-problemi/2

ayrıca kızınızın da mülakata sizinle birlikte ankara'da girmesi gerekli ne yazık ki, ayrı şekilde abd'de mülakata giremez.

edit: asıl talihli vize aldıktan sonra kızınız aos sürecine devam edebilir.

• Arkadaşlar merhaba, size bir sorum olacaktı. Ben İstanbulunun 3 farklı yerinde lise okudum, bunların hepsini yazmalımıyım yoksa en son mezun olduğum liseyimi yazmalıyım ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cem-güngör diploma aldığınız liseyi yazabilirsiniz.

• Teşekkür ederim yardımlarınız için

• @Ulvi-Ayyam chok teshekkur ederim

• Dosya Numarasi: 2022EU00025XXX
    DS-260 Gonderimi: 23/05/2021
    KCC Evrak Istegi: gg/aa/yyyy
    KCC Evrak Onayi: gg/aa/yyyy
    Saglik Muayenesi: gg/aa/yyyy
    Vize Mulakati: gg/aa/yyyy
    Vize Onayi: gg/aa/yyyy
    Pasaport Teslimi: gg/aa/yyyy
    ABD Ilk Giris: gg/aa/yyyy

Amerikadaki kuzenim adımıza başvuruyu yaptığında bu ilk basvurunuz çok heveslenmeyin demişti
    Ilk başvuruda çıktı
    Dün DS260 formunu dolduruyoruz yine kuzenle;
    Bak kuzen yine diyorum çok heveslenme çünkü ortalık kötü mülakat yapmıyorlar dedi
    Tabiki biliyorum ama kuzenimle TOTEM yaptım bi bakarsın mülakatlarda olmuş
    Herkese bol şans

• ⭐⭐⭐

@Muhammet-Bozkurt, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Dosya Numarasi: 2022EU00025XXX
    DS-260 Gonderimi: 23/05/2021
    KCC Evrak Istegi: gg/aa/yyyy
    KCC Evrak Onayi: gg/aa/yyyy
    Saglik Muayenesi: gg/aa/yyyy
    Vize Mulakati: gg/aa/yyyy
    Vize Onayi: gg/aa/yyyy
    Pasaport Teslimi: gg/aa/yyyy
    ABD Ilk Giris: gg/aa/yyyy

Amerikadaki kuzenim adımıza başvuruyu yaptığında bu ilk basvurunuz çok heveslenmeyin demişti
    Ilk başvuruda çıktı
    Dün DS260 formunu dolduruyoruz yine kuzenle;
    Bak kuzen yine diyorum çok heveslenme çünkü ortalık kötü mülakat yapmıyorlar dedi
    Tabiki biliyorum ama kuzenimle TOTEM yaptım bi bakarsın mülakatlarda olmuş
    Herkese bol şans

Hayırlı olsun. Hepimizin dileği hem biz 2022'lerin hem de 2021'lerin mülakata alınması. Umarım tüm bu aksilikler biter ve kazanan herkes hedefine ulaşır. Yalnız vize durumunuzu özellikle bu şekilde belirtmediyseniz şu linkten faydalanarak uygun olan kısma taşırsanız daha düzenli görünecektir.

Vize durumunu imzaya taşıma

• 2007 öncesi adres kayıtlarına ulaşamıyorum nasıl bir yol izlemeliyim acaba , nüfus müdürlüğünde ki bayanda 2007 öncesine ulaşamazsınız dedi , sorum o ki 16 yaşımdan önceki tüm adresleri bulamıyorum nasıl bir yol izlemiliyim formu doldururken

• @goblis Teşekkürler yanıtınız için.

• Merhaba arkadaslar. Oncelikle bir sonraki adım icin secilen arkadaslarımı tebrik ederim. Talihli olupta gorusme surecleri baslamayan arkadasların en kısa zamanda gorusme tarihi ve vizelerini almalarını dilerim.
    Bende 2022 talihlilerinden birisiyim ve esim ile gitmeyi planlıyoruz. DS-260 formu ile ilgili bir kac sorum var.

• Askerlik yaptınız mı sorusuna 'evet' mi demeliyiz? 18 gün bedelli askerlik yaptım fakat yonelgelerde askerlik belgesi sadece Iran vatandaslarından istenmis oyuzden biraz kafam karisti. Tabi evet diyeceksek silah egitimine de evet dememiz gerekecek sanırım.
    • 2 seneye yakın ogrenci vizesi ile Amerika'da yasadim. Bu sure icinde bir kac aylık periodlar halinde farkli sehir ve eyaletlerde yasadim. Bunlarin bir kisminin tarih ve adreslerini hatirlamiyorum cunku hicbirisi benim adima degildi. Oradaki adreslerimde eksiklik olsa problem olur mu?
    • Okul bilgilerimizi girerken okudugumuz lise ve universite icin toplam sayısı 2 girmemiz gerekiyor. Ama 2 lise okuduysak sanirim 3 mu yazacagiz? Ayrica bitirmedigimiz universiteleri hazirliginda olsak dahi eklememiz gerekir mi? Universite icin ozel bir durumum var. Burada kazandıgım bolum 'SUNNY' programiydi ve 1 sene Turkiye 1 sene Amerika'da okuyacaktim. Hazirlik icin ilk donem Turkiye'de okuduktan sonra Amerikaya gittim ve orada okulu birakip baska bir okula gectim. Simdi Turkiye'de bitirdigim 1 universite, 1 adet iki senelik ozel denizcilik okulu, 2 adet lise (bir lise de baslayıp baska bir lisede son donem bitirme) var. Bunların disinda Turkiye'de basladigim 4 senelik 'SUNNY' programli universite (hazırlıkta tamamen bıraktım) ve 1 tane Amerika'da college var. Bu durumda egitim bolumumu nasil duzenlemeliyim?
    • Is bolumunde sadece kendi sahip oldugum ve ortak oldugum sirketler yer alıyor problem olur mu? Bu sirkerlerin yılları okullar ile cakısıyorsa problem olur mu?
    • Son olarak ası ile ilgili bir sorum var. Cocuklukta yapılması gereken butun asıları yaptırdıgımızı biliyorum fakat 'ası kartı' istedigi icin ne cevap verecegimi bilemedim. e-nabızdan kontrol ettigimde dogumumdan beri olmam gereken hicbir asıyı olmamıs gibi gorunuyorum. Esim de aynı durumda. Aynı problemi yasayan arkadaslar varsa nasıl bir cozum dusunduklerini merak ediyorum.
      NOT: Daha once sorulmus olan soruları sorduysam simdiden kusura bakmayın her nekadar cogu sayfayı okuduysam da butun sayfaları okuyamadim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

107

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |