Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells merak ettiğim bir şey var. Tamam davaya başvuru yapacağız. Diyelim ki Türkiye'den 800 kişi davaya katıldı ve dava davacılar için olumlu sonuçlandı. Davanın sonucu ağustos ayında açıklandı ve eylül ayında dava bitecek. Şimdi konsolosluk bu 800 kişinin vizelerini 1 ay içerisinde vermek zorunda mı? Netice de eylül ayında süreç bitiyor ve konsolosluk 10 kişinin vizesini basacak kapasitede olduğunu söyler ve 790 kişi vize alamaz. Bu bahsettiğim bir ihtimal. Hâlâ davanın tam olarak ne işe yarayacağını kavrayamadım ben.

• ⭐⭐⭐

@ruhimücerret Tam da bahsettiğiniz durumdan ötürü avukatlar davacılar icin vizelerin rezerve edilmesini ve haklarının 30 Eylül sonrasında da kullanılabilmesini talep ediyor.

• @Sono 2089 yılında verirler vizelerimizi artık öyle bir durum olursa da.

• ⭐⭐⭐

@ruhimücerret Yargıçlar verdiklerin kararların uygulanmasını sizden, bizden daha sıkı takip ediyorlar merak etmeyin 🙂

• @Sono umarım geçen sene için rezerv edilen vizelerin verilmesini de takip ediyorlardır. 1 sene falan olacak galiba o da.

• ⭐⭐⭐

@ruhimücerret Onda henuz nasıl uygulanacagiyla ilgili son karar verilmedi, 1-2 ay içerisinde netleşecek. Bundan sonraki rezerv davaları icin de emsal olacak zaten uygulaması.

• @Melis-Avcılar merhaba, görüşme yerinizi Amerika olarak değiştirdiniz mi ? Ve mülakata girdiniz mi ?

• @Melis-Avcılar ben de merak ediyorum acabaa mülakat yerinizi değiştire bildiniz mi

• Arkadaslar banka hesap dökümü geriye dönük kac aylık olacak acaba 3 mu 6 mi ... Birde bankadaki bir yetkilinin imzası onayi yeterlimi acaba ? Biliyorum Türkiye de 2 yetkilinin imza sulkuleri filan aliniyorda ..Fransada almak bile büyük sıkıntı 2 kişi vb ayrı bir dert tesekkurler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aydın-t merhaba, 6 aylık ve iki banka çalışanı imzalı + imza sirküleri ile birlikte.

• @gucarslan anladim hocam Allah razı olsun hayirlisi bakalim 😕

• Yasaklı

@gucarslan Merhaba hocam. Bu green card mülakatı için mi gerekli ? Atıyorum 6 ay değil de 4-5 ay olsa sorun olur mu ? Veya 6 aydan daha fazla ? Bir de iki banka çalışanı kimler oluyor ya tek kişi imza atmak isterse ? 👀

Edit: 6 ay ve iki imza olayını bilmiyordum. Teşekkür ederim.

• arkadaşlar bu davaya nasıl katılınıyor ve ücreti ne kadar ?

• Yasaklı

• Sayin Forum Kullanicilari ve Moderatorler,

Bu donemde AoS denemenin olasi riskleri ile ilgili fikirlerimizi beyan ettik. Yanliz devam eden sekli ile belirtecegim gibi AoS denenebilir mi ve normal bir sekilde turizm bahanesi ile ABD'ye seyahat edecek birisine gore daha az risk olur mu:

Hali hazirda B1/B2 vizesi olan birisi, Amerika'da kurulu bir sirketten veya bir aileden (ancak kurulu sirket ve calisma konusu daha saglikli geliyor) gecici calisma icin yazili davet alsa ve bu davet ile Amerika'ya ''bu gunlerde'' giris yaparsa (mesela Haziran 1), oncesinde DS 260 doldurmus olmasindan, gocmenlik dosyasi olmasindan oturu sorun yasar mi? Anladigim kadari ile giriste sorun olmazsa ve 90 gunluk sure gectigi takdirde zaten AoS basvurusu yapabiliyor, zaman acisandan zor olacagi kesin ancak, belki Eylul ayi icinde yetisme umidi olabilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@fortuneormisfortune, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Sayin Forum Kullanicilari ve Moderatorler,

Bu donemde AoS denemenin olasi riskleri ile ilgili fikirlerimizi beyan ettik. Yanliz devam eden sekli ile belirtecegim gibi AoS denenebilir mi ve normal bir sekilde turizm bahanesi ile ABD'ye seyahat edecek birisine gore daha az risk olur mu:

Hali hazirda B1/B2 vizesi olan birisi, Amerika'da kurulu bir sirketten veya bir aileden (ancak kurulu sirket ve calisma konusu daha saglikli geliyor) gecici calisma icin yazili davet alsa ve bu davet ile Amerika'ya ''bu gunlerde'' giris yaparsa (mesela Haziran 1), oncesinde DS 260 doldurmus olmasindan, gocmenlik dosyasi olmasindan oturu sorun yasar mi? Anladigim kadari ile giriste sorun olmazsa ve 90 gunluk sure gectigi takdirde zaten AoS basvurusu yapabiliyor, zaman acisandan zor olacagi kesin ancak, belki Eylul ayi icinde yetisme umidi olabilir.

Maalesef gecici veya kalici calisma icin B1/B2 vizesini kullanamazsiniz. Dolayisiyla ABD'ye bu sekilde giris yapmaya calisirsaniz, geri dondurulme ihtimaliniz cok yuksek.

• Sayin @crazycells,

Tesekkurler, tabi belirttiginiz gibi. Ancak orada biraz gri alan bulunuyor. Bilgi amacli su sekilde detaylandirmakta fayda var.
    Daha once ilgili vize ile firmalara ziyaretlerde bulunup, fuarlara katilip, ticari aktiviteler gerceklestirip, Amerika'da belli bir surenin uzerinde bulunmus birisi olarak, tekrar ayni tarzda bir ''gecici calisma'' kast ettim. Buradaki gecici calismadan kasit X firmasi bana Y suresi icin kontrat teklif etti, degildi. Zaten bu farkli bir vizeye girebileceginden bunu yetistirecek zamanda yok.

Ancak sizi anliyorum. En niyahetinde, elimde davetiye olsa da daha oncesinde bu tarzda bir calisma icerisinde bulunup donmus olsam da (ozetle elimde pozitif veriler olsa da) su asamada gocmenlik surecim risk olusturabilir. Ve gerek giriste gerek ise bir ihtimal de olsa sonrasinda konsoloslukta gorusmede konu oradaki gorevlinin insiyatifine olmasi gerektiginden fazla gecebilir.

Ozetle, guncel durumdan oturu bu firsati su an icin es gecmek daha saglikli gozukur (olumlu veya olumsuz gocmenlik surecinin sonlanmasini takiben gitmek gibi).

• Arkadaşlar 2020 yılında Amerika’da SSN numaramı verip bir iş yerinde çalışmıştım ve çalışma iznim yoktu, şimdi W2 formuma ulaştım ancak vergi iadesi yapmak ne kadar doğru bilemedim , mülakat tarihi alabilirsem bu konsoloslukta sorun olur mu ? Daha doğrusu bu tip şeyleri konsolosluk görebilir mi ya da ilerde sorunlara yol açabilir mi ? Bu yıl aslında az bir zaman kaldı ve durumumuz meçhul bu riski alabilirdim belki ama gelecek yıl için de eşim talihli oldu böyle bir şeyi riske atmak istemiyorum . Sizin de fikirlerinizi almak istedim bunun riski nedir?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@red_wine konsolosluğun bunu görebileceğini düşünüyorum ama nasıl bir şeye sebebiyet verir kestirmek zor.
    ben iletinize sn. @crazycells'i ekliyorum. eminim daha net bir cevap verecektir. bol şans dilerim..

• @red_wine 2015 yılında W&T vizesini F1'a statü değişimi ile çevirme sürecinde ben de SSN ile çalışmıştım. Bu yıl GC süreçleri için ABD'den bir avukat ile çalışıyorum ve kendilerine bu durumu ilettiğimde bir sorun olmayacağını ama bunu DS formunda belirtmemiz gerektiği söylemişlerdi. Bunu konsolosluğun görebileceğini ilettiler. Orada çalıştığım firma ve tarihleri DS formunda iş tercrübeleri kısmında belirttim. Benim sürecim şuanda bu şekilde ilerliyor. Yanlış yönlendirmemk adına her sürecin farklı olabileceğini hatırlatmak isterim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

78

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |