Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@istanbuladami haç gibi seneye göre öne alsa da olur aslında o bile yeter 😊😜

• ⭐⭐⭐

@justdream dil şartı koşsun ielts 5 desin 6 desin bişey olsunnda öylesine başvurular olmasın...

• ⭐⭐⭐

Bi de çeşitlilik vizesi falan denmiş ya ozaman hiç şart olmasın ad soyad tc kaydolalım. Pasaportta sormasın lise diplomasıda sormasın.. iş tecrubeside aramasın, illa bir şart olacak hatta yenileri de eklenecek, tahminim dil puanı isteyecekler yönünde, bir anda hatta pasaport gibi cart diye

Ayrıca çok isteyen birisi paraysa borç harc bulup gene yatırır o başvuru parasını, dilse köpek gibi oturup çalışıp yine o yeterliliği alır. Bunları istememizin olsa böyle dememizin sebebi bunlarla uğraşmayacaklar başvurmasın asıl hazır olanların, gerçekten gitmek isteyenlerin sıraaını kapmasın diye.

Mysea abinin de dediği gibi asosyallikten yanlızlıktan yeterli nakitsizlikten iş bulamamak adapte olamamak vs vs bir sürü bir sürü sebepten geri dönüşlerde oluyo, başvuru dingonun ahırı gibi yol geçen hanına dönmüş ama, içerisi öyle değil işte survivor yeniden başlangıç sıfırdan bir hayat, gözü kesen kesmeyen başvuruyo, kafa olarak maddi manevi olarak hazır olanlara diğerlerinden sıra gelmiyor. şart gelsin deme sebebimiz bu, vizenin adına sanına kimse bişey demiyor.

youtubede heerkes greencard çıktı şimdi napıcaksın? Green card açıklanıyor. green card grencarrd her başlık böyle, tıklanmak için yapıyorlar, böyle giderse başvuru sayısı her sene azalır mı artar mı diyoruz ya hani arta artaaa gider, bizde burda boşuna kafa patlatırız. Biri çıkar abiiiiğğ bana böyle bişey çıkmış yaa bune der

• Su asagidaki resim beni cok etkiledi. Masada kapanma sirasinda keyifle tatil yapan turistler, arka planda calismak zorunda kalan bir emekci ve o bakisi!!

Turkiye'yi ve insanimizi bu hale getirenler utansin! Diyelim de kesinlikle utanmiyorlar..

FB_IMG_1620778949715.jpg

• @Arden lisede almıştım Fransızca ama üstüne düşmedim kaldı😬

• @hadi-BE aynen öyle haklısın

• @ahsenaydgdu, içinde söyledi: DV2023 Bekleme Odası

Bi de çeşitlilik vizesi falan denmiş ya ozaman hiç şart olmasın ad soyad tc kaydolalım. Pasaportta sormasın lise diplomasıda sormasın.. iş tecrubeside aramasın, illa bir şart olacak hatta yenileri de eklenecek, tahminim dil puanı isteyecekler yönünde, bir anda hatta pasaport gibi cart diye

Ayrıca çok isteyen birisi paraysa borç harc bulup gene yatırır o başvuru parasını, dilse köpek gibi oturup çalışıp yine o yeterliliği alır. Bunları istememizin olsa böyle dememizin sebebi bunlarla uğraşmayacaklar başvurmasın asıl hazır olanların, gerçekten gitmek isteyenlerin sıraaını kapmasın diye.

Mysea abinin de dediği gibi asosyallikten yanlızlıktan yeterli nakitsizlikten iş bulamamak adapte olamamak vs vs bir sürü bir sürü sebepten geri dönüşlerde oluyo, başvuru dingonun ahırı gibi yol geçen hanına dönmüş ama, içerisi öyle değil işte survivor yeniden başlangıç sıfırdan bir hayat, gözü kesen kesmeyen başvuruyo, kafa olarak maddi manevi olarak hazır olanlara diğerlerinden sıra gelmiyor. şart gelsin deme sebebimiz bu, vizenin adına sanına kimse bişey demiyor.

youtubede heerkes greencard çıktı şimdi napıcaksın? Green card açıklanıyor. green card grencarrd her başlık böyle, tıklanmak için yapıyorlar, böyle giderse başvuru sayısı her sene azalır mı artar mı diyoruz ya hani arta artaaa gider, bizde burda boşuna kafa patlatırız. Biri çıkar abiiiiğğ bana böyle bişey çıkmış yaa bune der

Ben bu sene ilk kez başvurdum daha önce hiç ilgilenmemiştim belki de son birkaç haftadır bakıyorum forum, telegram, Twitter, Facebook, instagram vb. çıkan ben ne yapacağım şimdi diyor 🤦♀️ gel de çıldırma

• @MySea, içinde söyledi: DV2023 Bekleme Odası

Su asagidaki resim beni cok etkiledi. Masada kapanma sirasinda keyifle tatil yapan turistler, arka planda calismak zorunda kalan bir emekci ve o bakisi!!

Turkiye'yi ve insanimizi bu hale getirenler utansin! Diyelim de kesinlikle utanmiyorlar..

FB_IMG_1620778949715.jpg

Mümkün değil utanmazlar!! Dünyada bizim kadar kendi vatandaşını aşağılık bir mahlukat gibi gören kaç devlet var acaba..

• @denizci10 bu tam olarak benim şansım 😅

• @panaroyak, içinde söyledi: DV2023 Bekleme Odası

@hascerob yaa üzülmeyin lutfen benimde yapmadigim totem lalmadi kesin bize cikacak dedim ama olmayinca olmuyor. Seneye hep beraber tekrar deneriz sansimizi bebişinize sarılıp uyuyun dert tasa kalmaz üzerinizde 🤗

Bu sene gönlümden önce bebeğini düşen anne ve babalara çıksın istiyorum umarım size çıkar 💚

• Bu sayfa komple benim oldu ben biraz kaçayım günaydın herkese görüşmek üzere 😊

• @justm aslında ingilizce ile ortak ve yakın kelimeleri var.ingilizce kelime bilgisi iyi olan biri için bu açıdan kolay.ancak fransızca da fiil çekimleri konusu resmen işkence.Kanada düşünüyorsanız üstüne düşün derim.

• Merhaba
    Ds 260 formunu doldururken Alien Registration Number kısmında takıldım.Daha önce WAT ile Amerika ya gitmiştim, o zamanlar alıp almadıgımdan emin değilim ya da veriliyormu WAT ile gidenlere bilgisi olan varmı ?

• ⭐⭐⭐⭐

Ben başvurdan ücret alınmasını sonrasında kazanınca bu ücretin maliyetlerden düşmesini eğer kazanamazsanız ise çok küçük bir miktarın kesilip geri kalanının da iade edileceği bir sistem olmasını gerektiğini düşünüyorum. İngilizce sınav şartı olamaz. Çünkü bildiğim kadarıyla abd de resmi dil diye bir şey yok. Yanlış biliyorsam arkadaşlar düzeltirsiz. Benim başvuru ücretindeki düşüncem tamamen gereksiz başvuruları engellemek. Hiçbir şartı karşılamayan, gidip gitmeme konusunda kararsız olan, kazanınca ne yapacağını bilmeyen, sırf birilerinden duydu diye ben de başvurayım diyen, kervan yolda düzülür düşüncesi ile başvuru yapanları ayıklanması gerçekten isteyen, ne istediğini bilen, kendini maddi manevi hazırlamış, plan programı belli olan insanların başvurması gerektiğini düşünüyorum.

• ⭐⭐⭐⭐

@denizci10 abi başvuru bin yıl geçse bile ücretli olmaz ne düşünürseniz düşünün. ayrıca abd böyle meşekkatli işle de uğraşmaz adamlar düz ve çalışan sistemi kullanmayı seviyorlar. resmi dili yok abd nin doğru hatırlıyorsun. fırsat eşitliği ilkesine ters olan birşey başvurunun ücretli olması.

• @Arden artık öyle bir allak bullak oldu ki kafamız neresi olursa diye bakıyoruz🤦♀️ evet Fransızca ek puan veriyor keşke Saint Joseph mezunu falan olsaydık anadil gibi konuşurduk 😞 evet bunu da değerlendireceğim birkaç ay kafam müsait olacak kendime ne katabilirsem bu dönem katacağım

• ⭐⭐⭐⭐

bu sözüm kişisel değil genel olarak herkese arkadaşlar fırsat eşitliği için abd ye göç etmeye çalışan insanlarız böyle fırsat eşitliğine aykırı olan bir şeyi dillendirmek ironik kaçıyor.

• @Vac-Reporter, içinde söyledi: DV2023 Bekleme Odası

@panaroyak, içinde söyledi: DV2023 Bekleme Odası

@Vac-Reporter başvuru yapabiliyorsunuz diye biliyorum resmi sitesi üzerinden ds 160 formu doldurup vize ücretini ödüyorsunuz. Onlarda size randevu tarihi veriyorlar. En yakın tarih eylül ayı gibi bişi duymuştum. Yanlış bilgi verdiysem arkadaşlar düzeltebilir

Teşekkür ederim.

Şuan en erken Nisan 2022 ye randevu veriyor..

• ⭐⭐⭐⭐

@Rhonster haklısın. Ama dünyada dediğim gibi başvuran çok insan var. Sana şöyle söyleyeyim önceki yıllara bak hiçbir yıl dv lottery den 55 bin vize verilmemiş. Sebebi bence bu gereksiz başvuru yapanlar. Kazananlar ya başvuru yaptığını falan unutuyor devamını getirmiyor ya da devamını getirse bile süreci devam ettirecek gereklilikleri sağlamadığı için Eylül ayına kadar gereksiz zaman çalıyor ve numarası büyük olsa bile gidebilecek insanlara engel oluyor. Yahu ben damacana su için 25 tl depozito verdim onun fişini saklıyorum. Neden saklıyorum çünkü para verdim. Demek istediğim bu. Belki para işlemi dediğin gibi zahmetli olabilir ama bu iki gruptaki insanlar arasında ayrım yapacak bir sistem olması lazım. Türkiye de sıradan birisi böyle dedi diye yapacak halleri yok zaten. Ama insan üzülmüyor değil. Adam demiş ki lise mezunu veya en az 2 yıl iş tecrübesi demiş. Geçen kazananlardan birisi ben ikisine de uymuyorum diyor. Şimdi bu arkadaş süreci devam ettirdi ve vizeyi alamadı nolacak o zaman kurumların bu arkadaş için harcadıkları zaman boşuna gidecek. Belki numarası yüksek olmasına rağmen Eylül ayına kadar sıra gelip şartları sağlayan birisinin hakkını yemiş olmayacak mı? 35 binlerde kazanan kişiler gidemiyor genelde sebebi bence bu arkadaşların sistemde gereksiz yer kaplaması. Ver bakalım 20-30 dolar desen herkes başvuru şartlarındaki maddeleri hatim eder ve ben alamam şartları sağlamıyorum diye başvuru yapmaz. O zaman da sistemde sadece başvurusunda sorun olmadığını bilen insanlar olur. Dedim ya benim şahsi düşüncem. Şimdi belki sen şunu düşünebilirsin. Abi senin tuzun kuru para pul derdin yok ondan böyle düşünüyorsun. Yemin ederim sana alakası yok. Şartları sağladığımı düşünüyor ve gitmeye kesin karar verdiysem o parayı bulmak için her şeyi yaparım. Bu da bence en ayırt edici husus.

• ⭐⭐⭐⭐

@denizci10 gereksiz başvuru yapanların yerine gerekli başvuru yapanlar gidiyor o yüzden hak yenme durumu yok abi.55 bin vize muhabbeti geçen sene geldi ondan önce 5 bin NACARA ya ayrılıyordu. Abi hinlik cinlik yapan yine yapıyor aynı Kazak Abdal'ın köyünde olduğu gibi 🙂 bizzat tanıdığım biri var 10 yıllık pasaport çıkartıpta kazansa dahi gitmeyecek olan. ama umursamıyorum çünkü onun yerine zaten biri gidecek.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

47

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |