Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Can-Çağdaş-Yeşiloğlu o kısım bende de öyle oldu. Edit diyorsun. O secenek kalkıyor gorunmuyor. Kaydedip rewiew ettiginde o secenek gözüküyor. Ikisinin adresini de aynı şekil yazip devam ettim. Bir sorun olmaz bence

• arkadaslar su an Ankara konsoloslugunun kapali oldugu ve kimseye vize vermedigi dogru mu? eger bu onumuzdeki yil da boyle devam ederse bize sira gelmesi cok zorlasmaz mi?

• MERHABA,

DS 260 formundan aşağıdaki ilk kısma kızlık soyadı yazılıyor.

Provide the following information:
    Other Surnames Used (maiden, religious, professional, aliases, etc.)
    KIZLIK SOYADI

PEKİ BU KISIM BOŞ GEÇİLMİYOR MEVCUT ADIMIZI MI YAZACAĞIZ?

Other Given Names Used
    ????????????

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Can-Çağdaş-Yeşiloğlu, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Arkadaşlar DS260 formunu doldurum , kontrol kısmında , anne baba aynı yerde mi yaşıyor diye bir soru var karşısı boş , ancak aile bilgileri kısmına girdiğimde öyle bir soru görünmüyor , bu şekilde devam edeyim mi sorun olur mu ??

bütün soruları doldrduğunuzdan emin olun. submit ettiniz mi formu?

• Merhabalar, dün DV2022 talihlisi olduğumuzu öğrendik. 2017'den bu yana başvuruyoruz ve şans yüzümüze güldü sanırsam 🙂 Bir kaç sorum olacak, greencard'a başvururken kullandığımız e-posta adresi olarak hangi mailimi kullandığımı hatırlamıyorum. Bunun için KCC'yi arayip sorsam bilgi verirler mi? Sonuç sayfasında herhangi bir sorunuz olursa KCC'ye ulaşabilirsiniz deniyor ancak bu başvuru yaptıktan sonra mı emin olmadığım için soruyorum. Birde yazdığımız pasaport bilgisinin doğruluğunu kontrol etmek için (sonradan elenmemek adına) kontrol edebilceğim bir sistem mevcut mu? Doğru yazdığımı hatırlıyorum ancak ne olur ne olmaz işimizi sağlama alalım diye düşünüyorum (Ailecek gideceğimiz için boşuna hypelanmayalım...) Son sorum, 23 yaşındaki çocuğumuzu yazmadık yaşı tutmadığı için. Biz amerika'ya gittikten sonra kendisini nasil yanımıza alabiliriz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Safa-İ, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar. Çocuğum Eylül ayında doğacak. Ondan sonra pasaport çıkartabilirim. Ben ve eşimin pasaport vizeleri de geçti. O tarihte yenileyip öyle mi DS260 formunu doldurmalıyız. Acele etmemize gerek var mı?

siz ve eşiniz için yeni pasaport çıkartıp o şekilde doldurun DS260'ı.
    bebeğiniz doğduğunda onu sonradan forma ekleyeceksiniz.
    ilk işiniz pasaport çıkartmak olsun. acele etmeyin DS260 için, pasaportlar geldiğinde doldurur submit edersiniz.

• Merhabalar, çekiliş formu doldururken "city where you were born" kısmına İstanbul yazdım. DS 260'taki "city of birth" kısmına kimliğimde yazan Bahçelievler, "state/province of birth" kısmına İSTANBUL yazmam halinde problem çıkar mı acaba? Forumda DS 260 formuna bu şekilde yazmam gerektiğini gördüm ancak ilk başvurumu yaparken girdiğim bilgiye ters bir şey olsun istemem, yardımcı olursanız çok sevinirim.

• Selam,

2022 talihlileri arasindayim bende case number'im 9xxx.
    Yalniz ds260 formunu doldurmak istedigimde hata veriyor. Cikanlarda dolduran oldu mu?

Bir de case numarasi ki onemli yoksa mulakat icin verilecek numara mi?
    Hesabimizda falan ne kadar para gostermemiz gerekiyor?
    Bir yerde asil talihli icin en az $15k, esi ve cocuklari n her biri icin de $5k yaziyordu ama bu yeterli midir?

Ilk seferde cikacagini beklemedigimizden biraz hazirliksiz yakalandik.

• DS260'da education kısmında university,no degree mi demeliyim?(üni 3. sınıfım) ama uni no degree deyince bitiş tarihini de istiyor benim bitiş tarihim gelecekte olduğu için 2022 giriyorum mesela,busefer de gelecekten tarih giremezsiniz diyor,ben high school mu seçmeliyim acaba?

• Merhabalar, dün DV2022 talihlisi olduğumuzu öğrendik. 2017'den bu yana başvuruyoruz ve şans yüzümüze güldü sanırsam 🙂 Bir kaç sorum olacak, greencard'a başvururken kullandığımız e-posta adresi olarak hangi mailimi kullandığımı hatırlamıyorum. Bunun için KCC'yi arayip sorsam bilgi verirler mi? Sonuç sayfasında herhangi bir sorunuz olursa KCC'ye ulaşabilirsiniz deniyor ancak bu başvuru yaptıktan sonra mı emin olmadığım için soruyorum. Birde yazdığımız pasaport bilgisinin doğruluğunu kontrol etmek için (sonradan elenmemek adına) kontrol edebilceğim bir sistem mevcut mu? Doğru yazdığımı hatırlıyorum ancak ne olur ne olmaz işimizi sağlama alalım diye düşünüyorum (Ailecek gideceğimiz için boşuna hypelanmayalım...) Son sorum, 23 yaşındaki çocuğumuzu yazmadık yaşı tutmadığı için. Biz amerika'ya gittikten sonra kendisini nasil yanımıza alabiliriz?

• Arkadaşlar merhaba.Başvuru yaparken kullandığım pasaportun süresi kasımda bitecek,ds-260'a bu pasaportu mu kullanayım yoksa yeni pasaport mu alayım?Bir de 14xxx için ne kadar umutlanmalıyım?Şimdiden teşekkür ederim.

• @gucarslan Yok henüz göndermedim araştırma yapıyorum o konuda , 2018 yılında ki formda öyle bir soru var ancak 2019 ve sonrasında öyle bir soru yok görünüyor izlediğim videolarda ki ''Parents'' kısmında ki sorularda. Sadece review kısmında o soru görünüyor ve boş olarak.

• ⭐⭐

@batu11, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba,

İlk başvurumda 9xxx sıra numarasıyla çekilişte çıktım.

Ds-260 formuna ds-160tan aşinaydım doldurup gönderdim. Ancak DS-160ı gönderdiğimiz anda ulaştığına dair mailler gelirdi. DS-260 ı onayladıktan sonra herhangi bir mail düşmedi. KCC tarafından form onaylanana kadar herhangi bir e-mail beklemeli miyim?

Mail adresimi de bir kaç kez teyit ettim herhangi bir yanlışlık yok.

Öncelikle tebrikler!

Çok acele etmişsiniz bence doldurmak için. Keşke biraz daha sevincinizi yaşasaydınız. Hemen sorayım, annenizin kızlık soyadını yazdınız mı?

Ds260 için süreç çok daha yavaş işliyor. Onay almanız için daha uzuuun sürecek aylar var önünüzde. Ama ds260 doldurduktan sonra bir kopyasını kendinize e-mail olarak gönderin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Can-Çağdaş-Yeşiloğlu ne zaman ds260 formunu doldrumaya başlarsanız o zaman soruları net şekilde görebilirsiniz. yıllara gore farklılık oluyor sorularda. bu başlığın ilk ilerisindeki başvuru paketini indirin. doldururken size çok yardımcı olacak. aile bireyleri için de soruları cevaplarken paketteki şekilde cevaplayabilirsiniz, kendinize uygun olan şekilde.

• ⭐⭐

@İBRAHİM, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Ben lise mezunuyum üniversiteye yazıldım okuyorum. Mesleğiniz ne kısmına öğrenciyi seçip üniversitenin bilgilerini adresini vs yazdım. Ondan sonra ki sayfada highest level of educational completed yerine lise diploma seçtim. Okuduğunuz eğitim sayısı yerine lise ve üniversite olması için 2 yazıyorum ama daha üniversiteyi bitirmediğim için lise ve üniversite bilgilerini yazarken üniversite başlangıç ve mezun yerini dolduramıyorum kabul etmiyor. Ne yapmam gerekiyor? Lütfen yardımcı olur musunuz. Teşekkürler

Üniversite için mezuniyet tarihine dünün tarihini yazın kabul edecektir. Mülakata yeni diploma ya da öğrenci belgesiyle gittiğinizde durumu açıklayacaksınız.

• Merhaba, 21XXX sıra numarasıyla çekilişte çıktım. Acaba DS-260 formu için acele etmemin bana bir faydası olur mu?
    Ve bir danışmanlık şirketiyle ilerlememi tavsiye eder misiniz?

• ⭐⭐

@Fırat-Akad, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Bir türlü bakamadım, karşıma aşağıdaki yazı çıkıyor

The requested URL was rejected. Please consult with your administrator

Opera gizli sekme ile deneyin.

• ⭐⭐

@WithNaz, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells bir konuda kafamız çok karıştı. Ben başvururken 9/2024 tarihine kadar geçerli bordo pasaportum ile başvurum gerçekleşti tarafınızdan ☺️ eşim ve çocuklarımın pasaportu yok. Eşim Pasaport harç ücreti ödememek için yeşil pasaport çıkarmak istiyor. Benim içinde başvuru yapacak yeşil pasaporta. Ds260 a hangi pasaport bilgisini girmeliyim. Yeşil pasaportlar geç çıkacağı için eşim ve çocukların pasaport bilgilerini daha sonra ekleyebiliyorum diye biliyorum. Benim ne yapmamı önerirsiniz?

Yeşil pasaportlar öyle eskisi gibi geç çıkmıyor sanırım. Bordo pasaport gibi hızlıca çıkıyorlar artık. Sadece her yerden alamıyorsunuz. Henüz vaktiniz var. Pasaportu bekleyin, pasaport gelince herkes için formu doldurursunuz.
    Ne olursa olsun başvuru pasaportunu kaybetmeyin, evrak talebi geldiğinde ve mülakata giderken lazım olacak.

• Ben de seçildim, bu süreçte bir danışman ile ilerlemem gerekir mi? Yoksa yaptığınız yönlendirmeler ve bilgilendirmeler ile tek başıma başa çıkabilir miyim?
    Mülakatlarda bahsetmem gereken konular, gerekli evraklar, hesapta göstermem gereken miktar, amerikada belirteceğim adres, iş hayatım v.s gibi hususlarda nasıl bir yol izlemeliyim ve püf noktalar nelerdir?

• Merhaba kafama takılan 3 soru var
    1-Üniversite okuduğum yurdu adreste göstermelimiyim?İkamet adreslerimde yurt adresi gözükmüyor çünkü.Asıl ikamet dışındada yazma diyor eminolamadım?
    2-Mülakat sürecine kadar üniversitemden mezun olucam ve diplomam lisans olcak fakat ben ds260 şuanlık hight school yazdım yanlış beyandan sorun olurmu?
    3-Göstereceğim adres kasımda taşınacak benimde eylüle kadar adres göstermem gerekiyor.O adresi yazsam sakıncası olurmu sonra değiştirsem sıkınıtıya girermiyim?Cevaplarsanız çok sevinirim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

96

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |