Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@electronics-ege, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar,

Formu doldururken en son kısımda "sign and submit application" diyorum. Sonra aynı sayfaya tekrar geri atıyor ve şekildeki gibi sanki case number ım yanlışmış ok beliriyor. www.hizliresim.com/oz59h0h %100 eminim hiç bir yanlışlık yok. Copy paste yaptım olmadı. Caps lock açıp elimle yazdım olmadı. Zaten karmaşık bir şey yok. Pencereyi kapatıp en baş sıfırdan giriyorum yeni güvenlik kodu versin belki bir sıkıntı vardır senkron kaymıştır vs diye. Her seferinde doğru şeyleri girmeme rağmen bir türlü bu formumu submit yapamıyorum. Yardımcı olabilecek olan var mı?

2022EU'dan sonra 0 (sıfır) ları yazayın.
    o şekilde submit edeceksiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Scrower, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Biz başvuru yaparken eşim ve ben başvuru yaptığımız için kendimize pasaport çıkartmıştık 1 çocuğumuz var ve onun henüz pasaportu yok DS-260 formu doldurulurken kazanan dışındakilerin pasaport numarası giriliyor mu acaba ? Ben sitede yüklü olan örnek form doldurma dökümanını inceledim ancak göremedim ya da gözden kaçırdım.

DS260'da asıl talihlinin pasaportu olması gerekli. onun dışındaki aile bireyleri için pasaport bilgisini "other" seçeblirsiniz. ama zaten evrak talebinde pasaport temin etmeniz gerekecek. bu yüzden tavsiyem şimdiden bebeğiniz için de pasaport çıkartıp o şekilde doldurun formu.

sonrasında uğraşmak zorunda olmazsınız.

• @crazycells bir konuda kafamız çok karıştı. Ben başvururken 9/2024 tarihine kadar geçerli bordo pasaportum ile başvurum gerçekleşti tarafınızdan ☺️ eşim ve çocuklarımın pasaportu yok. Eşim Pasaport harç ücreti ödememek için yeşil pasaport çıkarmak istiyor. Benim içinde başvuru yapacak yeşil pasaporta. Ds260 a hangi pasaport bilgisini girmeliyim. Yeşil pasaportlar geç çıkacağı için eşim ve çocukların pasaport bilgilerini daha sonra ekleyebiliyorum diye biliyorum. Benim ne yapmamı önerirsiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@huseyin0931, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

arkadaslar merhaba,

benim siram 26xxx. biraz endiseliyim acikcasi. anladigim kadariyla gecen yil Trump'in yasagi dolayisiyla islemler durmus. simdi Biden yasagi kaldirdi, ama Turkiye'de pandemi dolayisiyla konsolosluklar cok yavas calisiyor sanirim. ABD ogrenci vizesi almak isteyen arkadaslarima bile ta Mart'a falan randevu veriliyor. Bu yavaslik bizi nasil etkiler?

şuan bunları düşünmeyin 🙂
    çünkü süreciniz resmi olarak henüz yeni başladı. DV2021'ler olarak bizim sürecimiz bittiğinde sizlerin mülakatları için uzun bir zaman kalacak. bu yüzden içiniz rahat olsun. siz DS260 formuna ve abd'deki planlarınıza odaklanın..

bol şans.

• @Sono Teşekkürler, başka bir tarayıcıyla denedim ama sonu geçen sefer gibi sanırım olmadı.

• @gucarslan Cevabınız için teşekkürler, aslında çocuk için pasaportu en kısa zamanda çıkaracağım ancak malum kapanma dönemindeyiz muhtemelen vakit alacaktır. Ben DS 260 formunu hızlı doldurmak istediğimden pasaport çıkışını beklememek istemiştim. Fakat DS 260 formunun pasaport çıktıktan sonra doldurmak daha makul olur diye tavsiye etmişsiniz öyle yapacağım sanırım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Scrower DS260 icin, bebeğinizin pasaportunu beklemenize gerek yok, sadece imkanınız varsa diye dedim. asıl talihlinin pasaportu olması yeterli ilk aşamada. bayram sonrası yasaklar bittiğinde 2-3 iş gününde elinize ulaşır diye dedim. karar sizin..

karar sizin yine de, size hangisi kolay ve uygun geliyorsa o şekilde ilerleyin.

• Herkese merhaba öncelikle bu zamana kadar hak kazanmış arkadaşları tebrik eder, umutla bekleyen arkadaşlar için ise en kısa sürede hayırlısı ise kazanmalarını dilerim. Sanırım 3. senemizdi bu sene 26xxx sıralaması ile hak kazandım. Formu doldurmak için videoları izleyip belgeleri okudum. Destek olabilirseniz bir sorum olacak. Çekilişe başvurduğum pasaportumun süresinin az kalmasından dolayı yeni pasaport çıkartmıştım, formu doldururken yeni pasaport bilgilerimi mi yoksa çekilişe başvurduğum pasaport bilgilerimi mi girmeliyim? Şimdiden ilginiz için teşekkür ederim.

• @bezelye Merhaba, bende sizin gibi aynı endişeleri yaşayarak sürece devam etmiştim lakin Case No yüksek olduğu ve eşim Türkiye'de yaşamadığından ötürü zaman kaybetmemek adına DS-260 formumu hemen bekar olarak doldurdum . Eğer pandemi sürecinde yaşanmış olsaydı ve mesafe olmasaydı muhtemelen hemen nikah yapmayı tercih ederdim. Eğer formu doldurduktan sonra evlenirseniz bu aşamada formu güncellemeye açtırabilirsiniz fakat Case No ya bağlı olarak bu işlem gecikmeye de sebebiyet verebilir. Bu noktada yapılabilecek en mantıklı durum sanıyorum benimde tecrübe ettiğim şekilde mülakat tarihi aldıktan sonra durumu açıklayıp ds-260 formunu güncellemeye açtırmak olabilir . İçinde bulunduğumuz süreçleri ve oluşabilecek yoğunluğu göz önünde bulundurduğumuzda bu işlemi son günlere bırakmak sizi sıkıntıya da sokabilir . Ben mülakatımdan 1 saat önce konsolosluk tarafından aranmıştım ve dosya o şekilde güncellemeye açılmıştı... Mülakatı beklerken bu güncellemeleri yapmanın verdiği stresi, heyecanı sizlere anlatamam... Mülakat deneyimleri bölümünde paylaşmıştım. Süreç mental olarak yorucu ve stresli olabileceğinden dolayı hızlıca halledip o şekilde başvurmanızı tavsiye ederim.

• Bu ileti silindi!

• @Gencovaista Çok teşekkür ederim cevabınız için, benim de case no yüksek olduğu için gecikme yaşanmasından çok korkuyorum. Hemen deneyimlerinizi okuyorum 🙂

• merhaba, bizde 2022 talihlilerindeniz. ds 260 formunu doldurmaya başladım fakat şimdiden bir kaç sorum oluştu yadım edin lütfen.

1. Soyadı değişikliği olan kutucuğa eşimin kızlık soyadını yazıyorum ok. burası tamam. Altta bulunan diğer kutucuğu boş bırakıyorum isim değişikliğini soran kutucuğu bu seferde hata veriyo. oraya mevcut ismini mi yazmalıyım?

2. İkamet konusunda ise üniversitede bulunduğumuz süredeki adreslerimizi de yazmalı mıyız

3.greencard başvurusunda kullandığımız mail adresi yerine ds 260 formuna farklı güncel mail adresi yazabilir miyiz. süreç hangi mail adresinden ilerleyecek?

• @Gencovaista Öncelikle tebrik ederim, yeni hayatınızda mutluluklar 🙂 Çok güzel bir deneyim olmuş sanırım ben de sizin yolunuzdan gideceğim. Ankarada yaşadığım için biraz daha az atraksiyonlu olacağını ümit ediyorum 😃

• @bezelye Teşekkür ederim . Herşeyin gönlünüzce sıkıntısız olmasını diliyorum ...

• Arkadaslar merhaba, Ilk defa kendim basvurdum ve olumlu sonuclandi cekilisim sasirdim dogrusu. Ama soyle bir durumum var resmi evrakta sahtecilikten 2011 yilindaki bir konuydu 2018 de sonuclandi ve denetimli serbestlikle adli sicil arsiv kaydim da gozuken bir durum olustu.

Basvuru surecini kesinlikle bir profostonele birakicam fakat sizce ds 260 ta bu durumdan bashetmelimiyim yoksa adli sicil arsiv kaydi icermeyen adli sicil kaydi yoktur yazimla basvurayim mi?

Daha evvel f1 ile amerikada bulundum. Ve yurtdisi egitim danismanlik firmasi sahibiyim. Normal sartlarda cogu zaman konsolosluk gorevlilerinin hicbir evraka bakmadigina cok sahit oldum bu sebepten sormak istiyorum. Dogrucu davutluk yapip bu hakkimi kaybetmek istemiyorum.

Ilginiz icin tesekkur ederim.

• @WithNaz, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells bir konuda kafamız çok karıştı. Ben başvururken 9/2024 tarihine kadar geçerli bordo pasaportum ile başvurum gerçekleşti tarafınızdan ️ eşim ve çocuklarımın pasaportu yok. Eşim Pasaport harç ücreti ödememek için yeşil pasaport çıkarmak istiyor. Benim içinde başvuru yapacak yeşil pasaporta. Ds260 a hangi pasaport bilgisini girmeliyim. Yeşil pasaportlar geç çıkacağı için eşim ve çocukların pasaport bilgilerini daha sonra ekleyebiliyorum diye biliyorum. Benim ne yapmamı önerirsiniz?

Yeşil pasaportlar geç çıkmıyor. Eğer hak kazandıysanız yeşil pasaporta 3 güne çıkıyor. Bende eşim ve çocuğumda da yeşil var

• Merhabalar, çekiliş formu doldururken "city where you were born" kısmına İstanbul yazdım. DS 260'taki "city of birth" kısmına kimliğimde yazan Bahçelievler, "state/province of birth" kısmına İstanbul yazmam halinde problem çıkar mı acaba? Forumda DS 260 formuna bu şekilde yazmam gerektiğini gördüm ancak ilk başvurumu yaparken girdiğim bilgiye ters bir şey olsun istemem, aslında bilgide bir yanlışlık yok ama kafa karışıklığı oldu, yardımcı olursanız çok sevinirim.

• DV2022 ye basvuru hakki kazandim. Kazanan bütün talihlileri tebrik ederim.
    Ayrica bu kadar teferruatli bir kaynak olusturan forum yoneticilerine tesekkur etmek istiyorum.

• Arkadaşlar DS260 formunu doldurum , kontrol kısmında , anne baba aynı yerde mi yaşıyor diye bir soru var karşısı boş , ancak aile bilgileri kısmına girdiğimde öyle bir soru görünmüyor , bu şekilde devam edeyim mi sorun olur mu ??

• Merhabalar. Çocuğum Eylül ayında doğacak. Ondan sonra pasaport çıkartabilirim. Ben ve eşimin pasaport vizeleri de geçti. O tarihte yenileyip öyle mi DS260 formunu doldurmalıyız. Acele etmemize gerek var mı?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

85

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |