Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @susadem tabiki, uzun oldugu icin spoiler kutusunun icine koydum.

Thank you for your inquiry.

Collect and submit your documents promptly. Your case will not be scheduled for a visa interview at a U.S. embassy or consulate until KCC has received and processed all required documents. Missing or illegible documents will delay processing of your case. If you cannot obtain a particular document, send a scanned or photographed explanation in of why you cannot obtain the document, as an attachment in .jpeg or .pdf format, to [email protected], with your case number in the subject line. Diversity visas are numerically limited and there is no guarantee a visa will be available. Only a consular officer can determine, at the time of the visa interview, if you are qualified to receive a Diversity Visa.

In order to continue processing your case, all documents should be submitted as attachments to your email to ensure they are properly received. We ask that you use the following method to name and attach your files:

• Your DV case number;
    • The full name of the applicant whose document you scanned; and
    • The document name or form number.

For example:
    2021AF00938653_John_Doe_Passport.pdf
    2021AF00938653_Jane_Doe_Birth_Certificate.pdf

Use your case number as the subject of the email. The maximum email size is 30MB. If the total size of your attachments is larger than 30MB, send multiple emails using your case number as the subject of each email. Please send your documents for KCC review only after you have collected all of the required documents for yourself and all accompanying family members. Send documents only to the [email protected] email address.

Documents photographed or scanned with a mobile phone are acceptable, but every document must be fully legible. Illegible or incomplete documents must be re-submitted and will delay processing of your case.

You and each family member immigrating with you to the United States should collect the civil documents that are required to support your visa application.

Passport Biographic Page: You and each family member immigrating with you must submit a photocopy of the biographic data page of a currently valid passport. The biographic data page is the page with your photograph, name, date, and place of birth.

If the passport used by the principal applicant to enter the DV program differs from the one currently being submitted, you should also include a photocopy of the principal applicant’s passport listed on the DV entry with a written explanation as an attachment in .jpeg or .pdf format, to [email protected], with your case number in the subject line.. The Department of State’s regulations provide for three limited exemptions from the passport requirement. These three exemptions include: individuals who are stateless; nationals of a Communist-controlled country who are unable to obtain a passport from the government of the Communist-controlled country; and beneficiaries of an individual waiver approved by the Secretary of Homeland Security and the Secretary of State, pursuant to 22 CFR 42.2(g)(2). If you selected one of these exemptions on your DV entry, you should provide an explanation of your qualifications for the exemption you requested.

Birth Certificate: You and each family member immigrating with you must submit a scan of an original birth certificate or certified copy.

Marriage Certificate: If you are married, you should submit a scan of your original marriage certificate or a certified copy. Submitting this document now, if applicable, could help to expedite visa processing; if you do not provide this document now, you may be asked to provide this at your visa interview.

Marriage Termination Documentation: If you were previously married, you should submit scanned evidence of the termination of EVERY prior marriage you have had. Your scanned evidence must be of an original or certified copy of one of the following documents: FINAL legal divorce decree, death certificate, or annulment papers. Submitting this document now, if applicable, could help to expedite visa processing; if you do not provide this document now, you may be asked to provide this at your visa interview.

Military Records: If you served in the military of any country, you must submit a scanned copy of your military record.

Police Certificates: If you are 16 years of age or older, you must submit a scanned copy of a police certificate from all countries you have lived. Please refer to travel.state.gov for more information.

Court Record: If you have been convicted of a crime, provide a certified copy of each court record and any prison record.

All documents not in English, or in the official language of the country in which application for a visa is being made, must be accompanied by certified translations. The translation must include a statement signed by the translator that states that the translation is accurate and the translator is competent to translate.

In order for the Kentucky Consular Center to assist with inquiries regarding a specific Diversity Visa (DV) case, you must provide the Principal Applicant's full name, complete case number, and date of birth in the following format (MMDDYYYY) as entered on the original entry. Please remember that the Kentucky Consular Center does not have the authority to tell you whether or not your specific case will be disqualified. Only a consular officer can do that at the time of your visa interview. Do not send any paper documents to the Kentucky Consular Center.

For additional information, please refer to the following websites:

Diversity Visa Website: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry.html

Diversity Visa Instructions: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-instructions.html

DS-260 instructions: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-if-you-are-selected/diversity-visa-submit-your-iv-and-alien-registration-application.html

To enter the Diversity Visa lottery or to check for a selection notice: https://dvprogram.state.gov/

Lorrie

• @keysnambır Teşekkür ederim. Saygılarımı sunarım.

• Yasaklı

@crazycells Cevabınız için teşekkür ederim. Rayen nickli arkadaşın mülakat yerini değiştiler ve ds-260 formunu açıp değişmesini söylediler, bana neden bu cevabı veriyorlar hocam ? Tekrar KCC ye mail atarsam bir şansım olur mu ? Başka KCC çalışanları mülakat yerimi değişebilir mi ? Değişmenin hiç mi bir yolu yok hocam ? Eğer yoksa vazgeçeceğim ama varsa sonuna kadar şansımı denemek istsyorum.

• Sayin @kingocali,

Edindiginiz bilgileri bu sekilde acikca paylastiginiz icin tesekkurler oncelikle.

En nihayetinde, dediginiz gibi, herkes kendi ektigini bicecek.

Amacim gereksiz umuda sebebiyet olmamakla birlikte, kendi paylasimimdan alinti yapmak isterim.

''2020'den baslamis ve davacilarin bir takim haklari elde etmesi ile devam etmis olan, Hukuk (bilhassa Common Law) cercevesinde, oncesinde ornek teskil eden bir durumun on plana cikmasi (Civil Law'dan, Medeni Hukuk, Anayasa ile belirlenene gore daha guclu ve farkli bir durum). Boylelikle 2021 talihlilerinden dava edecek olanlara da benzer sonuclar dogurmasi muhtemel bir case cikiyor ortaya.

Olan biteni tek goren biz miyiz? Hayir, Birlesik Devletler'de goruyor. Boylelikle devam eden hesabi biz yapabiliyorsak:

2020 davaci olan ve hak sahipleri var.
    2021 davacilar var, hak sahibi olma olasiliklari var.
    2022 Mayis 8 itibari ile sonuclar aciklanacak.

Bu birikme ile islerin kaotik bir hal alacagini ''onlar da'' hesap ediyordur. Burada aksiyon planlari devreye giriyor. Secenekleri neler:

DV Lottery kaldirmak: Yapmadilar, Biden doneminde aksi kararlar cikti (Proclamation 10014 iptali).
    DV-2020, DV-2021, DV-2022 ve acil cozulmezse devam eden surecte kroniklesecek sorundan oturu bir takim ''ayricalik sahiplerini, kazananlari'' feda etmek: Bu kazanilan davalar, rezerve edilen vizeler ve hukuk sisteminden oturu, bu secenek de pek masada gozukmuyor. [Her sene bu sekilde bir yigilma ile devam etmesi de isleri onlar icin icinden cikilmaz hale getirebilir.]

Son secenek [onemli olabilir], Islerin normal rutinine donmesi ve hizlandirilmasi: En olasi ve akla yatkin durum bu gozukur. ''Sadece bu sebeple bile halen insanlar umutlarini koruyabilir.''

Tabi Department of State'in ''niyeti'' mevcut durumu nereye yonlendirecek bunu zaman gosterecek, beni davaya veya bir alternetife yonlendiren tek neden de bu.

• @Orhan-Cabarov 1. Senin evrakın onaylanmış olduğu için, 2. Muhtemelen her zamanki kararsız, soru sorar üslupla yazdığın için sana bu cevabı veriyorlar kardeş. Sen yine üstatların ne cevap vereceğini bekle ama, bence, KCC'ye kararlı bir şekilde mülakat yerini değiştirmelerini talep eden son bir e-mail at (Örneği aşağıda). Yine sonuç çıkmazsa, artık mülakat yeri değişikliğini unut ve bütün enerjini davaya odakla. Ben olsaydım böyle yapardım.

"Dear Consular Officer,

I am a citizen of Azerbaijan, who had been lawfully residing in Turkey. As U.S. Embassy Ankara is not scheduling Diversity Visa interviews, I decided to move back to Azerbaijan and continue with the processing of my Diversity Visa in my homeland. As U.S. Embassy Tbilisi is the post in charge of processing Immigrant Visas for the citizens of Azerbaijan, I kindly ask if you could change the place of my interview to Tbilisi, instead of Ankara.

Many thanks and kindest regards,

Orhan Cabarov"

Başına, case number'ını, tam adını, doğum tarihini eklemeyi de unutmazsan, bu iş ancak, yukarıda örneklediğim gibi, şu an nerede olduğuna dair son derece muğlak, ama ne istediğine dair bir o kadar net ifadelerle çözülür. Yukarıdaki metni hızlıca yazdım. Sen yine üzerinde biraz düşün. Benden daha bilgili ve tecrübeli insanların da fikrine danış. Ondan sonra, son bir e-mail daha at. Hala aynı cevap geliyorsa, kafanı boşalt ve artık yalnızca davaya odaklan.

@fortuneormisfortune İnşallah sizin dediğiniz gibi olur. Ama çözümü, sorunu bizzat kendisi yaratmış bulunan kurumdan beklemek, benim risk yönetimi anlayışımla örtüşmüyor. O yüzden, önce dava açarak Kuvvetler Ayrılığı İlkesi'nin varlık sebebini yerine getirmesini beklemek, ardından da Adjustment of Status deneyerek, bugüne kadar en azından benim kişisel sorunumun bir parçası olmamış bir kurumda (USCIS) şansımı denemek, bana daha rasyonel geliyor. İşim olmasa bile, günün sonundaki ödülümün, mümkün olan her yolu denemiş olmanın vereceği iç huzuru olacağını düşünüyorum. Herkesin çözüm yoluna saygı duyuyorum. Allah gönlünüze göre versin.

• Yasaklı

@kingocali Merhaba hocam, Teşekkür ederim.

4 mayıs'ta şöyle bir mail gönderdim. ( rayen nickli üye'nin mailini kendime göre değiştirip.)

Dear Responsible;

I would like to change my interview location from Ankara/Turkey where I'm residing to Tbilisi/Georgia.

Kindly note that I'm an Azerbaijan citizen, I still have a home and family in Baku/Azerbaijan.

Due to unknown reasons the U.S. embassy in Turkey is not processing DV cases, I don't want to lose my chance to have the green card I'm dreaming about for years, therefore I'm kindly asking you to change my interview location and allow me to have my chance of being interviewed in Tbilisi, as the U.S Embassy in Tbilisi is working and processing DV cases as well.

• @Orhan-Cabarov Aslında gayet güzel ve ihtiyaç duyduğun şeye de gayet yakın olmuş. Ama belli ki, taşınacağın, taşınmakta olduğun, taşındığın izlenimi oluşmamış. İstersen, son e-mail'i atmadan önce buna da bir cevap bekle. Nasılsa, dava açmanın önünde bir engel değil. Ankara da (bence) yakın tarihte açılmayacak. Kaybedecek hiçbir şeyin yok. Ben bir an önce kafan boşalsın ve seni amacına ulaştırma ihtimali bulunan son olası çözüm yoluna odaklan diye yazdım. Tercih senin.

• Yasaklı

@kingocali Teşekkür ederim. Cevap gelmesini beklemeden sizin yazdığınız yazıyı mail olarak kcc ye göndereyim belki bu kez farklı bir cevap gelir.

Davaya kesin katılacağım, ben kredi kartı kullanmadığım için akrabamın kredi kartının kesim tarihini bekliyorum 11-12 mayıs gibi ödeme yapıp katılacağım.

• @kingocali, Katiliyorum ki ''“We cannot solve our problems with the same level of thinking that created them.”

Ancak burada iki nokta var, bir yeni gelmis bir lider ve ekibi var. Bakis acilarini belli eden adimlar attilar, bu adimlarda (Biden) bu kisa donemde ve ''simdilik'' yerine geldigi kisiye gore daha olumlu gozukur.

Diger nokta da bu is yuku bu agirlikla ilerleyen yillara eklenmeye devam ettikce: 1 Sorunu zamaninda cozmek ve bu olmazsa takip eden madde 2 DV-Lottery'e gecici ara vermek zorunda kalabilirler. ''Bir stratejileri olmak zorunda ve bu kararlari almak icin uzun bir bekleme zamanlari kalmadi.''

Mali Yil kavraminda zaman araligi, Cesitlilik Vizesi kazananlarin en ciddi sorunu, hemfikirim. Yine de onumuzdeki uc haftanin bir haraketlilige gebe olacagina ''inanmak istiyorum.''

En nihayetinde, Mali Yıl bitisini goz onune aldigimizda, yapabileceklerimiz taktiksel ve kisa donem manevralar var (AoS denemesi), bunlarin da maliyetleri ve sonuclari iyi hesaplanmali (kisiye gore maddi-manevi degisecektir).

Tekrardan ve ozetle, Mayis ayi sonu gelmeden (onemli), bir seyleri gormek, beklenenler gerceklesmiyorsa, gerekli aksiyonlari almak su optimum nokkta gozukur.

Insallah sizin de gonlunuze gore olur.

Selamlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Cevabınız için teşekkür ederim. Rayen nickli arkadaşın mülakat yerini değiştiler ve ds-260 formunu açıp değişmesini söylediler, bana neden bu cevabı veriyorlar hocam ? Tekrar KCC ye mail atarsam bir şansım olur mu ? Başka KCC çalışanları mülakat yerimi değişebilir mi ? Değişmenin hiç mi bir yolu yok hocam ? Eğer yoksa vazgeçeceğim ama varsa sonuna kadar şansımı denemek istsyorum.

Sizin dosya numaraniz 3000, sayin @rayen 'in 40.000... dolayisiyla surecte farkli asamalardasiniz...

• Yasaklı

@crazycells Teşekkür ederim. Anladığım kadarıyla benim numaram current olduğu için değişemiyorum. O zaman tekrar tekrar KCC'ye mail atmamın bir anlamı yok değil mi hocam ? Vaz mı geçeyim artık ds-260 formunu açtırıp adres değişmekten ?

İki tane daha mail atmıştım, belki farklı bir cevap gelir diye. 😅

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Teşekkür ederim. Anladığım kadarıyla benim numaram current olduğu için değişemiyorum. O zaman tekrar tekrar KCC'ye mail atmamın bir anlamı yok değil mi hocam ? Vaz mı geçeyim artık ds-260 formunu açtırıp adres değişmekten ?

İki tane daha mail atmıştım, belki farklı bir cevap gelir diye. 😅

Evet, gercek durumunuzda degisiklik olmadigi surece israr etmenize gerek yok artik bence de...

• Yasaklı

@crazycells Teşekkür ederim hocam. İzninizle bu konu da son bir sorum var.
    ''Gercek durumunuzda degisiklik olmadigi surece israr etmenize gerek yok'' Bundan kastınız nedir hocam ? Eğer KCC adres değişikliği talebimi kabul etseydi Eylüle kadar Azerbaycan da kalacaktım. 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Teşekkür ederim hocam. İzninizle bu konu da son bir sorum var.
    ''Gercek durumunuzda degisiklik olmadigi surece israr etmenize gerek yok'' Bundan kastınız nedir hocam ? Eğer KCC adres değişikliği talebimi kabul etseydi Eylüle kadar Azerbaycan da kalacaktım. 🙂

Eger Azerbaycan'a giderseniz ve Turkiye'ye donmeyecekseniz ve ayni zamanda Ankara'da size hala bir mulakat tarihi verilmemis olursa, bence o durumda KCC'yi arayip konusup israr etmeye devam edin.

• Yasaklı

@crazycells Anladım hocam, çok teşekkür ederim. KCC’ye iki mail daha göndermiştim bu konu hakkında, yine aynı cevabı verirlerse artık pes edip bu konuyu kapatacağım. 🤐

• @crazycells Bu sene birkaç gün önceden aynısını yapmadınız? Yoksa zamanınız mı yok 🙂

• Sonunda evrak onayım geldi. Numaram ufak olmasına rağmen rastgele yapsalar daha önce gelirdi gibi 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@isik gözünüz aydın tebrikler. darısı mülakata inşallah.. 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@İrem-Özbey, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Bu sene birkaç gün önceden aynısını yapmadınız? Yoksa zamanınız mı yok 🙂

soruyu tam anlayamadim maalesef 🙂

• @sarslan Merhaba. Nasıl bir mail attınız acaba biraz değiştirerek ben de atıp şansımı denemek isterim. Teşekkürler.

Ya da genel olarak , aşağıdaki gibi bir mail yeterli olur mu?

"Dear Sir/Madam,

I am one of the DV2021 winners. I submitted my DS-260 form on xx/xx/xxxx and still have not received an e-mail about submitting my documents. When can I submit my documents in order for them to be processed?

Thank you.

Case Number: 2021EU22***
    Complete Name:
    Date of Birth: "

Benzer Başlıklar

• 116
  • 332
  • 2655
  • 36
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

41

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |