Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

@Sui üst akıl ben değilim üzgünüm 😃

• @Rhonster öneri lazım, takip lazım. Yemedim oldu çok doğru bir yaklaşım değil bence.

• Yasaklı

Benim metabolizmam çık hızlı çalışıyor. O yüzden zorla yemeyi ve sporu bırakınca 55 kg a düşüyorum. Orada sabitliyor. Diyetisyene gittim. Her şeyi yiyeceksin dedi. Fastfood da yiyeceksin, makarnada.
    Allah Allah! Bak sen şu işe. Polikliniğin ortasında sövesin geldi. Senin okduğun okulun bile diyemedim edebimden.

Ulan yıllar spor yapmış bir adam olarak ben bile biliyorum bir şeyler. Kilo almak için muz vermek şçin kayısı tüketmek gerektiğini biliyorum mesela. 50 çeşit kür biliyorum.
    Sen ne okudun öyle aslanım. Diyetisyen doktor olmuş. Doktorluğunu sevdinler senin. Bir de 200 liramı aldı. 😡😡😡

• ⭐⭐⭐⭐

@Sui gerçek anlamda düzenli beslenme yetiyor sağlıklı zayıflama için yemezsen kas kütlesi kaybediyorsun ben daha toparlayamadım mesela tam ona değinecektim 😃

• Bir ust akil kesinlikle var. Boyle herseyi kendi haline asla birakmazlar..

• ⭐⭐⭐⭐

@Ping-PONG 😃 ucuz etin yahnisi yenmez kanka 😃

• Yasaklı

Arkadaşlar çok bilinen bir yanlış var. Yemeden zayıflamak diye bir şey yok. Normal bir insan günde 3 öğün tüketirken, kilo vermek isteyenin 6 öğün tüketmesi gerekir. Metabolizmanın hızlanması için bu gereklidir. Ara öğünler eklemelisi ve yediklerinin miktarını azaltıp doğru ürünleri yemekleri seçmelisin.

• @Ping-PONG 20 aydır OMAD yapıyorum. Her doğru her koşulda çalışmaz.

• ⭐⭐⭐⭐

@MySea abi bari sen yapma 😃 her yıl 1 milyon gc basılıyor bunun sadece 50 bini çekiliş sistemi kontrol eden bir üst akıl olsa ben geçen sene kazanmıştım mesela 😃 sonuçta hemşireyim o kadar süreci açık filan tuttular kolaylaştırdılar vs vs 😃

• Yasaklı

@Sui, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@Ping-PONG 20 aydır OMAD yapıyorum. Her doğru her koşulda çalışmaz.

Bu genel kuraldır. Yeme diyen doktor, doktor değildir. İnsanların yaş ilerledikçe kilo sorunlarının oluşması metabolizmanın yavaşlaması ve hareketin azalmasıdır.

Sizin bahsettiğiniz sağlıksal etkenler işin içine girdiğinde olur. Ben doktor değilim ki o durumlardan bahsediyor olayım. 🤣

Sizin bahsettiğinize göre zaten beni destekliyorsunuz. Kişiye göre testler uygulanıp sonuçlara göre düzenlenmediği taktirde bu işgüzarlıktır. Doktorluk değil. Bahsi geçen kocakarı da bunlardan biri. Bunun sohbetini yapıyoruz diye düşünüyordum.🤣🤣🤣

• @Rhonster Ben DV cekilisini kastetmemistim. Genel olarak ulkeleri yoneten bir ust akil var. Cekilis cok kucuk bir detay yani.

• @Ping-PONG Aksine farklı bir şey söylüyorum. Çok genel bir yargı ifadesi kullanıyorsunuz. Dünyada her sene farklı farklı diyetler ve arkasına koydukları koca koca gerçekler var.

Evet metabolizma bir şey ama yeterli değil. Yiyerek de yemeyerek de farklı zamanlarda 30+ kilolar vermiş biri olarak söylüyorum.

Ve yine evet, kişinin en azından kan değerlerine bakılması, yaşam koşulları gözden geçirilmesi vs gereklidir.

Bahsedilen koca karı eğer Canan Karatay ise kitaplarını okumadığınızı da sizi tanımadan anlayabiliyorum.

• ⭐⭐⭐⭐

@MySea ha tabi canım 😃

• @Ping-PONG Carb alimina ve sekere dikkat ettiginiz surece, neyi ne kadar yerseniz yiyin. Bir de spor ve exercise duzenli yapin.

Benim yas 49, yolun yarisina 1 yil kaldi. Hala iki gunde bir en az 1 saat tempolu yuruyus ve hergun hafif agirlik calisiyorum. Masa tenisi oynuyorum. Haftasonlari parklarda yuruyus yapiyorum. Tavsiye ederim.

• Yasaklı

@Sui Sizin durumunuzda doktorunuz aşırı karbonhidrat tükettiğiniz kanısına varmış olmalı.

Ben şahsen tahlillerimiz yaptırıp hastaneden çıkarım 3 ayda bir. Sonuçlarını doktora göstermek için tekrar uğramam bile. Hastanenin web sayfasından sonuca bakarım. Aaaa benim karaciğer yağlanmış. Ben şu karbonhidratı keseyim kesin sırtıda da sivilcelenme başlamıltır derim. Gider aynaya bir bakarım. Aaaaa sivilceeeeee 🤣🤣🤣 akla deve değil bunlar. Herşey tahlil sonucunda yazıyor zaten okumayı öğrenirsen.

• @Ping-PONG Kan tahlili yaptırmak için hastaneye gitmenizi yadırgadım doğrusu 😂

• Yasaklı

@Sui Hocam,

Dalga geçtiğinizi kendinizce tahmin edebiliyorum.
    10 yıldır özel sağlık sigortam var. Düzenli olarak bu işlemleri yaptırırım. El ense en yakın arkadaşlarımdan birisi spor doktoru. Hani şu ayağı kırılan topçuyu 3 ayda sahaya döndürenlerden. Milli sporcu arkadaşlarım var.
    Sizin kilo almanızın sağlık sorunlarınız olması ile alakası olabilir. Ben sağlıklı bir bireyin kilo alıp vermesi ile ilgili yorum yapıyorum. Siz olayı kendinize indirgeyip bana karşı savunmaya geçtiniz. 🙃

• @Ping-PONG Doktara kan tahlilini göstermeyip kendiniz yorumladığınızı yazmadınız mı? Yanlış bir şey mi okudum, gözümden kaçan bir şey mi var? Çok bariz ki kan tahliline de ihtiyacınız yok aslında.

• Yasaklı

Bana echo da sorun var bu sporu yapamazsınız diyen kalp doktorunun suratına bakıp, siz şakamısınız dediğimde ağzından salya akarak konuştu benimle.

Oradan çıkıp daha kaliteli bir hastaneye gittim. Sonuç ne mi dersiniz? Bütün testler sorunsuz.
    Efor testinden gülerek çıktım.
    Benim günlük hayatta oturduğum yerde tansiyonum 10-5 ve normal bir durum çünki düzenli spor yapan bir bireyim.

• @Sui, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

İşin kafalarda soru işareti bırakan kısmı başvuruların sonlandığı gün çekiliş yapabileceklerken insanları 8 ay bekletmeleri.

Şimdi buna da farazi cevaplar gelecek ya neyse 🙂

@letsdothis
    bugün üzerinden hesaplarsak hata yaparız arkadaşlar bu çekiliş ilk başladığında şuanki teknoloji mevcut degildi o günün şartları üzerinden kurallar tarihler belirlenmiş zira ilk zamanlarında kazandığını dahi postadan gelen bir zarf sayesinde ogrenebiliyordun tarihler buna göre oluşturulmuş idi

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

87

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |