DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @redsat2000 re entry permit mülakat tarihiniz geldi mi ? Şu anda ki genel durum hakkında bilginiz var mı ? Bira z da olsa düzene girdi mi? Biz 2021 yazında başvuru yapacağız ancak 4 5 ay abd de kalma şansımız yok başvuruyu yapıp Türkiye 'ye dönüp randevu tarihi geldiginde abd ye tekrar gitmeyi düşünüyoruz randevu tarihi ne kadar süre öncesinde geliyor 15 gün falan süre oluyor mu ? Çok soru sordum ama öyle bir ikilemde kaldık ki

• Bir sorum daha olacak re-entry permit başvurusunda sürecin yürümesi eyalete göre cok farklılık gösteriyormu? @redsat2000 @crazycells
    Teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐

@verdal eyalete göre re entry permit süreci şuanki durum nedeniyle değişiyor. Benim 5 ay olacak halen randevu olmadı. Sizin durum için gelecek seneye ilişkin birşey söylemem imkansız. Halen sıralı yoğunluk devam ediyor. Appointment Notice gelişten sonra 15 gün sonra gidiyorsunuz takriben

• @redsat2000 bir sorum daha olacak re entry süreci başvurudan itibarenmi yoksa randevu tarihinden itibaren mı başlıyor. Bu kadar uzun süre bekleme olduğuna göre randevudan itibaren başlaması mantık lı ama yine de teyit etmek istedim. küçük eyaletlerde daha hızlı yürüyor gibi bir durum var mı. Bir soru daha sorsam başvuruyu yapıp 3-5 gün sonra dönebiliyormuyuz yoksa mutlaka beklememiz gereken birşey var mı. Bu soruları sormamın nedeni geçen seneden pandemi nedeniyle elimizde kalan bileti 31.12 ye kadar biletlendirmemiz gerekiyor.

• @gülden hayirli olsun hangi tarihte hangi eyaletten başvurmuştunuz. Daha önce yazdıysanız kusura bakmayın bulamadigim için sordum. Re entry süreci randevuya gittiğiniz tarihten itibaren başlıyor değil mi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@verdal, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

Bir sorum daha olacak re-entry permit başvurusunda sürecin yürümesi eyalete göre cok farklılık gösteriyormu? @redsat2000 @crazycells
    Teşekkürler

her eyalette pandeminin etkileri ve sureci farkli oldugu icin bu surecte de farkliliklar olabilir.

• Purpose of trip. kısmına nasıl bir şey yazmalıyız? Belirli bir planım yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Erbatur, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

Purpose of trip. kısmına nasıl bir şey yazmalıyız? Belirli bir planım yok.

Green Card sahibi iseniz sizden beklenti ABD'de yasayip calismaniz yonunde. Eger bunu yapamayacak durumdaysaniz neden yapamadiginizi yazabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Erbatur, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

Purpose of trip. kısmına nasıl bir şey yazmalıyız? Belirli bir planım yok.

Mantıklı gerekçeler: Eğitimi tamamlamak, işyeri kapatma/devretme işlemlerini yapmak, hasta aile bireyleri ile ilgilenmek, kalıcı yerleşme için mal/mülk satış işlemleri yapmak, iş vb için yapılmış sözleşme süresini doldurmak..
    Tabii bunları belgelerle de gösterebilir olmalısınız.

• ⭐⭐⭐⭐

@redsat2000 bir sorum daha olacak re entry süreci başvurudan itibarenmi yoksa randevu tarihinden itibaren mı başlıyor. Bu kadar uzun süre bekleme olduğuna göre randevudan itibaren başlaması mantık lı ama yine de teyit etmek istedim. küçük eyaletlerde daha hızlı yürüyor gibi bir durum var mı. Bir soru daha sorsam başvuruyu yapıp 3-5 gün sonra dönebiliyormuyuz yoksa mutlaka beklememiz gereken birşey var mı. Bu soruları sormamın nedeni geçen seneden pandemi nedeniyle elimizde kalan bileti 31.12 ye kadar biletlendirmemiz gerekiyor.

@verdal Sizin basvuruyu gönderip Uscis onu teslim aldıktan sonra süreç başlıyor. Daha sonra ilk notice Eve geliyor. O belegede işleme başlama yazılı olacak. O notice gelişine kadar ABD de olmanız lazım. Yoksa olmadığınız fark edilirse o para ve işlem boşa gider . Neresinden baksanız bu işlem 3_5gunluk mevzu değil.

• @redsat2000 bahsettiğiniz notice in gelmesi 10 günü gecmiyor gibi gözüküyor yanılıyor muyum. Re.entry süresi randevuya gidip parmak izi verdikten sonra 1 veya 2 yil degil mi.

• ⭐⭐⭐⭐

@redsat2000 bahsettiğiniz notice in gelmesi 10 günü gecmiyor gibi gözüküyor yanılıyor muyum. Re.entry süresi randevuya gidip parmak izi verdikten sonra 1 veya 2 yil degil mi.

@verdal Paranın alındığı ve evrakların alındığına ait süre normal durumda 15 gün civarı .Ancak parmak izi notice olan 2 notice gelisi benim evrak alım onayından bu yana 5 ay geçti. Bu işlemin normalde belgenin onayı dahil 4-6 ay arası . Travel documents onayı sonrası isteğe ve makama bağlı olarak 1-2 sene oluyor .Siz eğer ilk evrak teslim onayı ve sonrasında ilk notice kağıdını alıp giderseniz tekrar ABD ye apar topar biometrik ve parmak izi randevusu için geri gelmeniz gerekecek. Sanırım şuan durumun rehavetini daha iyi anlamışsınızdır.

• @redsat2000 durumun vehametini biliyorum. Uzun bir süre ABD de kalma şansımız olmadığı için en erken çıkış süresini bulmaya çalışıyorum bu da 15-20 gün arası olacak gibi. Sonraki gelişi sartlar boyle devam ettigi surece mecburen apar topar yapacağız. Daha oncede yazmistim biz 2020 yazı için yaklaşık 45-50 günlük program yapmıştık ve bu sürede herşey hallolacaktı ama ne yazık ki bu lanet hastalık herşey alt üst etti ve 4 günlüğüne gelip giriş çıkışı hallettik. Umarım süreçler daha da uzayıp ilk evrak geliş süresi uzamaz bileti 20 günlük bir kalış gibi hesaplayıp alalım.

• @redsat2000 sizi çok yordum ama tecrübeli olmanız nedeniyle bir soru daha sormak istiyorum. Re entry permit için ABD de adres verirken aynı eyalette bulunacağımız bir arkadaşımızın adresini vereceğiz ve evraklar onun adresine gelecek ve O teslim alacak bu sorun yaratmaz değil mi.

• Merhabalar, bu başlık altında mutlaka konuşulmuştur diye düşünüyorum ama hepsini okumaya zaman ayıramadım tekrar sorayım dedim. parmak izi randevusundan sonra Türkiye'deki pandemi sürecinden dolayı dönmemeye karar verdim fakat belgenin gideceği yer olarak Ankara konsolosluğunu seçmiştim. Bu belgeyi başka birisinin alması mümkün müdür mümkünse ne şekilde yapılabilir acaba? Adres değişikliği için Uscis'in sayfasında sadece şu an burada bulunduğum adresi değiştirmekle ilgili bir seçenek bulabildim. Online olarak bu adresi değiştirebilmenin bir yolu var mıdır?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mrspock, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

Merhabalar, bu başlık altında mutlaka konuşulmuştur diye düşünüyorum ama hepsini okumaya zaman ayıramadım tekrar sorayım dedim. parmak izi randevusundan sonra Türkiye'deki pandemi sürecinden dolayı dönmemeye karar verdim fakat belgenin gideceği yer olarak Ankara konsolosluğunu seçmiştim. Bu belgeyi başka birisinin alması mümkün müdür mümkünse ne şekilde yapılabilir acaba? Adres değişikliği için Uscis'in sayfasında sadece şu an burada bulunduğum adresi değiştirmekle ilgili bir seçenek bulabildim. Online olarak bu adresi değiştirebilmenin bir yolu var mıdır?

USCIS'e telefon ile ulasip degistirmeyi deneyebilirsiniz; ama eger bu mumkun olmazsa konsolosluk sizin istediginiz adrese gonderebilir permit'inizi.

• ⭐⭐⭐⭐

@redsat2000 sizi çok yordum ama tecrübeli olmanız nedeniyle bir soru daha sormak istiyorum. Re entry permit için ABD de adres verirken aynı eyalette bulunacağımız bir arkadaşımızın adresini vereceğiz ve evraklar onun adresine gelecek ve O teslim alacak bu sorun yaratmaz değil mi.

@verdal Olmaz bendeayni durumdayım Arkadaşımın ev adresi benim resmi adresim

• @redsat2000 teşekkürler. Biz 4 kişi re entry permit başvurusu yapacağız hepimizin ilk başvuru sırasında ve evrakların ilk gelişinde ABD de olmamız gerekiyor değil mi ? Bu arada sizin randevu hala gelmedi mi ?

• ⭐⭐⭐⭐

@verdal ilk soru evet hepiniz 2. Soru hayır hala beklemedeyim . 5 ayi tamamladım.

• @redsat2000 teşekkürler

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

71

43.4k
Kullanıcı

4.5k
Konu

439.3k

| | | |