Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• merhaba iyi forumlar herkese kcc ye evrakları göndereli 28 gün oldu ve onay mailini hala almış değilim , bu süreçte daha ne kadar beklemem olası acaba ?

• Merhaba, virginia eyaletine gidecekler için telegram kanalının linkini paylaşıyorum;

• @olcay1 Sayın @gucarslan'ın yazdığı ileti
    "hemen bir güncelleme yapayım.
    case numberı cut-off içinde ve evrak onayları tamamlanmış arkadaşlarımız KCC'ye gönderdiği maillere;
    proseslerinin tamamlandığını ve yakında mülakat maili alacaklarına dair cevaplar almaya başladı.
    bu arkadaşlarımız içinde case numberı 107XX olan arkadaşımız da var.
    umuyoruz ki en kısa sürede current olmuş bütün caseler mülakat maillerini alacaklar."
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/3423/dv2021-mulakat-deneyimleri/682

• ⭐⭐⭐

@olcay1 Net bir süre ifade etmek çok güç; uzun zamandır çok yavaş çalışıyordu KCC, haliyle evrak gönderip aylarca cevap alınmadığı çok oldu. Ama PP10014'ün kaldırılmasından sonra çalışmasında hızlanma var. Bundan ötürü daha kısa sürede evraklara onay verecek, yeni dosya numaralarından da evrak talep edeceklerdir.

Dilerseniz siz evraklarınızı durumunu sorgulayan bir mail gönderebilirsiniz.

Diğer taraftan bülteni ve DV2021'lerin Google Sheets dökümanını takip etmeyi unutmayınız. Bu sayede kendinize yakın arkadaşlarımızın durumu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Aşağıdaki bağlantıda DV2021 Google Sheets dökümanına ulaşabilirsiniz:

• @crazycells Herkese selamlar 2021 talihlisiyim
    cocuklarimi amerikaya 5 yil sonra f2a ile goturmeye kesin karar verdim.
    ds260 formunu doldurmaya basladim ve cocuklar icin de form kismi acildi.
    cocuklar icin doldurmadan submit edersem red sebebi oldugu soylendi
    bu dogru mu? yapmam gereken nedir? tesekkur ederim

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@mrule Kendi formunuzda çocuklarınız ile ilgili sorular gelirse yanıtlamanız lazım. Ancak çocukların formunu doldurmaya gerek yok. Sadece DV yoluyla green card alacak olanların formunu doldurun.

• Tabloya dün(08.03) 19.000lerden bir arkadaşımız evrak istemi girmiş. 19.000 lerden başka evrak istemi alan var mı acaba?

• merhaba bize 12 Şubat'ta KCC 'den evrak talebi e-maili gelmiş, biz yeni öğrendik,gördük, sizce geç mi kaldık evrakları yollamak için bugün 09 Mart. Ne önerirsiniz sizce yollarsak bir şansımız daha devam ediyor mu ? @crazycells @Sono @knnrn birde Police certificates dediği tam olarak nedir ? Court record sanırım mahkeme kaydı yani adli sicil belgesi değil mi?? her iki belge e-devlet'ten alınabilinir mi??

• ⭐⭐⭐

@İpek-Dedemen-Erdur Merhaba, herhangi bir geç kalma durumunuz oluşmadı merak etmeyin. Henüz süreçler başlamadı çünkü.

E-Devlet'ten belgeleri temin edip gönderebilirsiniz. Belgelerle ilgili tüm detaylar aşağıdaki konunun ilk mesajında yer alıyor. Okumanızı tavsiye ederim:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/3423/dv2021-mulakat-deneyimleri

• Merhaba benim case numberım 20 binleri hemen başı 19 binler galiba kentucky den evrağa dair mail almış benim hala almamış olmam normal mi sıralamam 20 binlerin hemen başı dediğim gibi

• @İpek-Dedemen-Erdur benim sıralamam 20 binlerin hemen başı halen mail gelmemiş sürekli kontrol etmeme rağmen bir şey yok spama falan mı düşmüş sizde

• @Sono peki covid19 aşısı ile ilgili nasıl yol izleyeceğiz bilginiz var mı ?Aşı sırası henüz bize gelmedi yaşlarımız 37-39 o yüzden, covid testi nerede yaptırmalı konsolosluk mulakatından önce bu test isteniyor mu yoksa sağlık raporu alınırken yaptırılacak mı ?

• @uselessman benim spam a değil gelen kutusuna düşmüş ama ben kontrol etmemişim.

• Merhaba, değişiklik sebebiyle Ds260 formunu tekrar açtırıp gönderince bu durum süreci etkiliyor mu? Yoksa formu ilk gönderdiğimiz tarih mi önemli olan? DS-260 formunu açtırmak için izlenilmesi gereken bir usul, gönderilmesi gereken matbu bir metin vs var mıdır? Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@uselessman, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba benim case numberım 20 binleri hemen başı 19 binler galiba kentucky den evrağa dair mail almış benim hala almamış olmam normal mi sıralamam 20 binlerin hemen başı dediğim gibi

ilgili sorunuza aşağıdaki iletide cevap verdim;
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/3423/dv2021-mulakat-deneyimleri/696

mailler sırayla geldiği için evet, normal. yakında sizde mail alacaksınız.

• ⭐⭐⭐

@İpek-Dedemen-Erdur CDC'nin yönergelerine göre COVID aşısı şu anda gerekli değil. Bir güncelleme olursa, COVID aşısı da zaten sağlık muayenesi esnasında yapılacak aşılar arasına katılır.

• @Sono teşekkür ederim verdiğiniz cevaplar için, sanırım testini de sağlık raporu alınacak yer yapar değil mi ?

• ⭐⭐⭐

@İpek-Dedemen-Erdur Geçmişe yönelik bir antikor testi istenirse CDC tarafından, evet bunu da sağlık muayenesinde yaparlar.

Ancak günümüz şartlarında henüz bir sağlık muayenesi ve mülakat yapılmadığı için neleri yapıp, neleri yapmayacaklarını net olarak bilmiyoruz.

• @Sono teşekkürler, size de sanırım henüz evrak onayı gelmemiş değil mi?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

72

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |