Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

⚠ ⚠ ⚠ ⚠ ⚠ 📧 ⚠ ⚠ ⚠ ⚠ ⚠

herkese merhaba,

forumdaki ve telegram'daki talihli arkadaşlar olarak bir şekilde sesimizi duyurmaya çalışmak ve elimizden geldiğince sürece destek vermek amaçlı bir mail gönderme çalışması yapmak üzere kolları sıvadık.

bu vesile ile aşağıdaki metni yine bu iletiye eklediğimiz ve gün geçtikçe güncellemeye çalışacağımız, özellikle senatörler ve gazetecilerden oluşan kişilere göndermeyi amaçlıyoruz.

sizlerden de ricamız, bu çalışmaya 3-5 dakikanızı ayırmanız ve mümkünse ilgili kişilere tek tek mail göndermeniz. bu, maillerin okunması için çok büyük avantaj sağlayacaktır.

mail başlığını dikkat çekmesi açısından #LegalimmigrationBan olarak kullanacağız. bu ortak bir dil kullanmak için de faydalı olacaktır.

📧 ⤵

#LegalimmigrationBan

Dear .....

I am one of the winners of DV2021 and I am writing this mail to tell you a little bit of the gravity of the situation we are in.

It's been 8 months since I found out I won the lottery in June 2020, while tens of thousands of people should normally have received visas, but no one has been able to obtain a visa since October 2020 and the process is not moving in any way.

Our only goal is to take this chance, which we can win once in our lifetime. For this, institutions that have obligations related to our process should perform their duties and process our files quickly. Otherwise, I and the other 55,000 lucky winners will not be able to obtain their visas until September 30, 2021, the last day to use our rights, and we will lose our chances.

Our only wish is for our files to be processed quickly and the consulate's interviews to begin immediately. In addition, laws PP10014 and PP10052 enacted by Donald Trump should be repealed as soon as possible. If this happens, the whole problem will be gone, if we can get Mission Critical result.

We look forward to your support in order to make our voice heard and explain our problem.

Thank you for your attention

📩
    Mail_List.pdf

• tebrikler,farkındalık oluşturmak adına güzel aksiyonlar.inşallah kelebek etkisi oluşturur.
    başka yapılması gerekenler olursa elımızden geldıgınce destek olmaya calışacagım.

• @gucarslan Teşekkürler, tek tek mail göndereceğim.
    EDIT: Eksiksiz hepsine mail gönderdim. Lütfen herkes göndersin belki işe yarar.

• @gucarslan mailleri gönderdim fakat bazı mail adresleri iki kez tekrarlanmış.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@susadem uyardiginiz için teşekkürler. ilk fırsatta kontrol edip düzeltmeye çalışacağım.

• Merhabalar, Sorularımla ilgili yardımlarınızı rica ediyorum.

1-) Eşim 2021 talihlisi. Maddi konudan red yememek ( şayet 2021 süreci işlemeye devam ederse) adına eşimin uzak bir akrabası sponsor olacak. Kendisi 72 yaşında yetişkin çocuklarıda var. gelir durumu hesaplamasında biz ailecek 4 kişiyiz ve sponsor olacak kişi ile eşinide sayarsak toplam 6 kişi üzerinden hesaplanan tutarımı dikkate almalıyız?

2-) I-134 formunun şimdi doldurulması sorun olurmu? malım mart sonuna kadar süreç donduruldu. yada ne zaman doldurulmalı? eğer mülakata çağırırlarsa ilk 1500 kişilik grupta olduğumuz için ne yapmalıyız? sanırım şu an amerikada vergi dönemi güncel bir gelir beyan etmesi adına kefil ne zaman bu formu doldurmalı?

3-) kefil olacak kişi evli olduğu için eşininde ayrı bir I-134 formumu doldurması gerekiyor? yoksa tek formada her ikisininde imzası olması yeterlimi?

4-)uscis deki formu açtığımda Expires 02/28/2021 tarihini görmekteyim. Bu haliyle formu doldursa sorun olurmu? Teşekkürler.

• @Uğur-Sarıoğlu, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhabalar, Sorularımla ilgili yardımlarınızı rica ediyorum.

1-) Eşim 2021 talihlisi. Maddi konudan red yememek ( şayet 2021 süreci işlemeye devam ederse) adına eşimin uzak bir akrabası sponsor olacak. Kendisi 72 yaşında yetişkin çocuklarıda var. gelir durumu hesaplamasında biz ailecek 4 kişiyiz ve sponsor olacak kişi ile eşinide sayarsak toplam 6 kişi üzerinden hesaplanan tutarımı dikkate almalıyız?

2-) I-134 formunun şimdi doldurulması sorun olurmu? malım mart sonuna kadar süreç donduruldu. yada ne zaman doldurulmalı? eğer mülakata çağırırlarsa ilk 1500 kişilik grupta olduğumuz için ne yapmalıyız? sanırım şu an amerikada vergi dönemi güncel bir gelir beyan etmesi adına kefil ne zaman bu formu doldurmalı?

3-) kefil olacak kişi evli olduğu için eşininde ayrı bir I-134 formumu doldurması gerekiyor? yoksa tek formada her ikisininde imzası olması yeterlimi?

4-)uscis deki formu açtığımda Expires 02/28/2021 tarihini görmekteyim. Bu haliyle formu doldursa sorun olurmu? Teşekkürler.

Size çok güveniyorlarsa sponsor olmak yerine mülakata 2-3 ay kala parayı size versinler hesabınıza koyun. GC mülakatından sonra pasaportlar elinize vize basılı halde ulaştığı zaman parayı akrabanıza tekrar geri verirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gucarslan, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

⚠ ⚠ ⚠ ⚠ ⚠ 📧 ⚠ ⚠ ⚠ ⚠ ⚠

herkese merhaba,

forumdaki ve telegram'daki talihli arkadaşlar olarak bir şekilde sesimizi duyurmaya çalışmak ve elimizden geldiğince sürece destek vermek amaçlı bir mail gönderme çalışması yapmak üzere kolları sıvadık.

bu vesile ile aşağıdaki metni yine bu iletiye eklediğimiz ve gün geçtikçe güncellemeye çalışacağımız, özellikle senatörler ve gazetecilerden oluşan kişilere göndermeyi amaçlıyoruz.

sizlerden de ricamız, bu çalışmaya 3-5 dakikanızı ayırmanız ve mümkünse ilgili kişilere tek tek mail göndermeniz. bu, maillerin okunması için çok büyük avantaj sağlayacaktır.

mail başlığını dikkat çekmesi açısından #LegalimmigrationBan olarak kullanacağız. bu ortak bir dil kullanmak için de faydalı olacaktır.

📧 ⤵

#LegalimmigrationBan

Dear .....

I am one of the winners of DV2021 and I am writing this mail to tell you a little bit of the gravity of the situation we are in.

It's been 8 months since I found out I won the lottery in June 2020, while tens of thousands of people should normally have received visas, but no one has been able to obtain a visa since October 2020 and the process is not moving in any way.

Our only goal is to take this chance, which we can win once in our lifetime. For this, institutions that have obligations related to our process should perform their duties and process our files quickly. Otherwise, I and the other 55,000 lucky winners will not be able to obtain their visas until September 30, 2021, the last day to use our rights, and we will lose our chances.

Our only wish is for our files to be processed quickly and the consulate's interviews to begin immediately. In addition, laws PP10014 and PP10052 enacted by Donald Trump should be repealed as soon as possible. If this happens, the whole problem will be gone, if we can get Mission Critical result.

We look forward to your support in order to make our voice heard and explain our problem.

Thank you for your attention

📩
    Mail_List.pdf

📧 👇

bu listeyede eklemeler yapıldı, yukarıdaki pdf deki hesaplara ek aşağıdaki hesaplarada gönderelim lütfen⬇

[email protected];
    [email protected];
    [email protected];
    [email protected];
    [email protected];
    [email protected];
    [email protected];
    [email protected];
    [email protected];
    [email protected];
    [email protected];
    [email protected];
    [email protected];

• Arkadaşlar konunuzun arasına dalıyorum gibi oluyor, durumları takip ediyorum fakat hala emin değilim doğru stepte olduğumu.

"Automatic Reply from KCC DV Documents"
    The Kentucky Consular Center (KCC) has received your email and is currently processing your documents. This email address, [email protected], is only used for applicants to provide the Kentucky Consular Center (KCC) with documents required to continue processing Diversity Visa applications. [email protected] does not respond to inquiries. If you have any Diversity Visa related questions, please email [email protected] with your case number, complete name, and date of birth, as entered on your original entry.

You should expect an email from KCC in the next 3-6 weeks. If you do not hear from KCC after 6 weeks, please contact [email protected] to confirm all of your documents have been received, and you are ready to be scheduled for an interview.

( 30.09.2020 )

En Son Aldığım mail bu oldu. Güncel durumda minimum mart sonuna kadar yeni bir mail beklememem normal diymi? içime bir kurt düşmeye başladı acaba biyerde eksik yaptım yanlış stepte mi bekliyorum diye.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Uğur-Sarıoğlu, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhabalar, Sorularımla ilgili yardımlarınızı rica ediyorum.

1. Kendisinin bakmaya yukumlu oldugu kisilere (vergi bildiriminde verdigi bilgileri kullanabilir) sizi ve ailenizi de eklemesi gerekiyor.

2. Mulakat tarihiniz aciklandiktan sonra alabilirsiniz, zaten yeteri kadar sureniz olacak.

3. Eger vergi bildirimi ve gelirleri ortaksa o durumda I-134A formunu doldurabilir esi de. Ama kendisinin geliri tek basina yeterliyse o durumda gerek yok.

4. Sorun olmaz. Sitedeki formu kullanabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@b-ozgurgumus, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Arkadaşlar konunuzun arasına dalıyorum gibi oluyor, durumları takip ediyorum fakat hala emin değilim doğru stepte olduğumu.

"Automatic Reply from KCC DV Documents"
    The Kentucky Consular Center (KCC) has received your email and is currently processing your documents. This email address, [email protected], is only used for applicants to provide the Kentucky Consular Center (KCC) with documents required to continue processing Diversity Visa applications. [email protected] does not respond to inquiries. If you have any Diversity Visa related questions, please email [email protected] with your case number, complete name, and date of birth, as entered on your original entry.

You should expect an email from KCC in the next 3-6 weeks. If you do not hear from KCC after 6 weeks, please contact [email protected] to confirm all of your documents have been received, and you are ready to be scheduled for an interview.

( 30.09.2020 )

En Son Aldığım mail bu oldu. Güncel durumda minimum mart sonuna kadar yeni bir mail beklememem normal diymi? içime bir kurt düşmeye başladı acaba biyerde eksik yaptım yanlış stepte mi bekliyorum diye.

Bir sorun gorunmuyor, bence sadece beklemelisiniz 🙂

• @gucarslan done

• @crazycells @gucarslan Merhaba KCC'ye belgelerimde bir sorun varmii, onay maili ne zaman gelir tarzi soru sordugum bir mail attim, cevap olarak bana bu maili atmislar. Yani belgeler bize ulaștı bekleyin mi demek bu? Biraz genel yazmislar bir sorun olsa belirtirler miydi? _________________________________
    "Thank you for your inquiry.

Your DS-260 has been processed. You should have received, or will soon receive, an email from the Kentucky Consular Center giving you instructions to complete in order for your case to continue processing. Please follow the instructions in the email. Interviews are scheduled numerically based on case numbers that have completed processing. Please refer to the visa bulletin at travel.state.gov to locate the current numbers being processed. This bulletin is updated after the 15th day of each month. Once an interview date has been scheduled, you will receive notification via email to check dvlottery.state.gov."

• ⭐⭐

Mülakat deneyimi anlatan kimse kalmadı niye kimse mülakatını paylaşmıyor

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gariban dünya dışında bir yerde miydin yeni mi geldin ne mülakatı konsolosluk kapalı insanlar haklarını kaybedip tekrar geri almaya çalışıyorlar

• ⭐⭐⭐

@Gunelll, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells @gucarslan Merhaba KCC'ye belgelerimde bir sorun varmii, onay maili ne zaman gelir tarzi soru sordugum bir mail attim, cevap olarak bana bu maili atmislar. Yani belgeler bize ulaștı bekleyin mi demek bu? Biraz genel yazmislar bir sorun olsa belirtirler miydi? _________________________________

Your DS-260 has been processed. You should have received, or will soon receive, an email from the Kentucky Consular Center giving you instructions to complete in order for your case to continue processing. Please follow the instructions in the email. Interviews are scheduled numerically based on case numbers that have completed processing. Please refer to the visa bulletin at travel.state.gov to locate the current numbers being processed. This bulletin is updated after the 15th day of each month. Once an interview date has been scheduled, you will receive notification via email to check dvlottery.state.gov."

Merhaba,

Size klasik cevaplarından birini vermişler. Takiplerimize göre şu anda 5000'ler tamamlandı; 6k - 9k arasında onaylar gidip geliyor. Size de çok yakın zamanda evraklarınızla ilgili durum güncellemesi gelecektir.

Dilerseniz bekleyebilir ya da yeniden durumunuzu sorabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gariban, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Mülakat deneyimi anlatan kimse kalmadı niye kimse mülakatını paylaşmıyor

Maalesef konsolosluklarda mulakatlar -pandemi ve executive order'lar dolayisiyla- baslamadi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Gunelll, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells @gucarslan Merhaba KCC'ye belgelerimde bir sorun varmii, onay maili ne zaman gelir tarzi soru sordugum bir mail attim, cevap olarak bana bu maili atmislar. Yani belgeler bize ulaștı bekleyin mi demek bu? Biraz genel yazmislar bir sorun olsa belirtirler miydi? _________________________________

merhaba. sn. @Sono'nun da dediği gibi klasik cevapları. siz mail atmaya ve sormaya devam edin. bu şekilde çok arkadaşımız sonuç almayı başardı. pes etmeyin..

• Merhaba arkadaşlar, uzun süredir aktif olamıyordum. Google docs'tan gördüğüme göre belge isteme sıram gelmek üzere,
    Telegram grup linkini benimle paylaşabilir misiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Arda-Yalınay özel mesajla bilgi verdim size.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |